Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różne religie - źródła
Autor Wiadomość
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #16
 
Drizzt napisał(a):Ja nie zamykam się na wiedzę. Sam prosiłem Santa o źródła o Chrześcijaństwie.

Poczytaj Pan swoje posty na forum i przestań pleść bzdury. "Nie zamykam się na wiedzę" - śmiechu warte, choć rzeczywiście jeżeli tak by zdefiniować ataki na Katolików i ciągłe zaprzeczania (często nielogiczne, chyba dla reguły) rzucane w dyskusjach.

Cytat:Nie skorzystałeś.

Przy dyskusji w tym tonie trudno było to pominąć czy nie zauważyć. Ale co tam, pogaństwo jest dziś dla postępowców w modzie. Co będzie "jutro", new age? Nie ważne byleby się z tym obnosić i zrobić Chrześcijanom na złość.
15-09-2010 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
tak pobieżnie tylko przeczytałam wątek i mam takie pytanie techniczne: czy tutaj znów chodzi o kwestię: pod pretekstem "wymieniamy się źródłami bo jestem otwarty" tkwi reklama własnych i domyślne, "będę pytał o wasze, które zresztą są oczywiste, ale nie będę sięgał po wasze, bo jedynie chodziło o to byście w duchu tolerancji i udowadniania waszej otwartości poczytali moje"? czy też może autor wątku faktycznie zamierza sięgnąć i poczytać księgi katolickie: biblia, katechizm, dokumenty kościoła - celem poznania wiary, oraz książki z historii kościoła oraz pism pisarzy kościelnych przedstawiające mistyczno-historyczny rys swojej epoki?

[ Dodano: Sro 15 Wrz, 2010 11:47 ]
Shou napisał(a):byleby się z tym obnosić i zrobić Chrześcijanom na złość.
no to chyba znów jako chrześcijanie musimy się uderzyć w pierś i nawrócić. bo to oznacza, że oni rozpaczliwie chcą naszej miłości i uwagi a jej nie otrzymują - jak dziecko, które pozornie bez powodu robi rodzicowi sceny o nic, tupie i krzyczy, najlepiej w miejscach publicznych, bo widać nic innego już nie działa.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-09-2010 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Autor wątku miał szczerą chęć poszerzenia również swojej wiedzy, jak i tego, by inni poszerzyli wiedzę o innych religiach, aby dyskusja była bardziej merytoryczna, a nie oparta na bezmyślnym powtarzaniu słów kogoś, kto miał niewielkie pojęcie o tym, o czym mówi (dotyczy obu stron)

Ale widząc stopień paranoi i nietolerancji, autor stwierdził, że ma cały ten bajzel głęboko gdzieś, bo fanatycy nawet jego intencje potrafią przeinaczyć, by dorobić mu mordę taką, jaką sobie chcą.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
15-09-2010 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #19
 
Drizzt napisał(a):nietolerancji

Jakie to dziś modne w środowiskach lewicowych słowo. Pada za każdym razem gdy.. :wink:

PS. OK ja ze swojej strony kończę tą dyskusję bez sensu.
15-09-2010 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
 
Drizzt napisał(a):Autor wątku miał szczerą chęć poszerzenia również swojej wiedzy, jak i tego, by inni poszerzyli wiedzę o innych religiach, aby dyskusja była bardziej merytoryczna, a nie oparta na bezmyślnym powtarzaniu słów kogoś, kto miał niewielkie pojęcie o tym, o czym mówi (dotyczy obu stron)

Ale widząc stopień paranoi i nietolerancji, autor stwierdził, że ma cały ten bajzel głęboko gdzieś, bo fanatycy nawet jego intencje potrafią przeinaczyć, by dorobić mu mordę taką, jaką sobie chcą.

Ten ostatni wpis uchyla troszkę maskę autora, który na codzień wkłada inną. Czyli - wyszło szydło z worka. I nie dopuszcza do siebie myśli że on nie jest wszechwiedzący i może się mylić, zarówno w swoich ocenach jak i wiedzy. I w sposób właściwy dla fanatyków nie potrafi przyjąć, że ktoś myśli innymi kategoriami, na wszelki sposób usiłując wtłoczyć innych do wora z napisem: mój obraz i moje podobieństwo. I jeśli ten inny nie spełnia owych standardów, i kryteriów to od razu pomyje. I w dodatku myli tolerancję z miłowaniem i totalnym podporządkowaniem swojej wizji. No cóż, może fanatyzm i histeria z czasem u autora przeminą. I o to proponuję modlitwę.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-09-2010 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
Drizzt, co masz na myśli w tym konkretnie wątku pisząc o paranoi i nietolerancji?

btw. czemu akurat wicca? (ja tak po znów pobieżnym przejrzeniu, ale ciągle jestem w biegu i narazie nie mam czasu na wczytywanie Język ) wygląda to bardziej na jakieś misteryjne hobby niż na jakieś konkretne wierzenia kształtujące codzienny światopogląd.

i jeszcze jedno: zasugerowałeś jakoby postawa innych względem twoich poglądów powodowała iż w takim razie ty też nie będziesz innych wierzeń zgłębiał (tutaj akurat chrześcijaństwa) - czyli co? chęć poznania o jakiej pisałeś wynikała raczej z życzliwości/nieżyczliwości do rozmówców a nie z otwartości umysłu i chęci poszerzania własnych horyzontów?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-09-2010 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
Shou napisał(a):Co będzie "jutro", new age?
Ależ Shou - to co reprezentuje nasz niezwykle opanowany i tolerancyjny Poganin, mający wysokie mniemanie na temat swojego umysłu i kultury - też w dyskusji - oraz to co proponuje, wszak doskonale wpisuje się w tę ideologię. On chce już dziś, teraz i dlatego tupie nóżkami. I permanentnie ubliża nawet tego nie widząc.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-09-2010 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
 
Drizzt, chłopie, a co z regulaminem? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-09-2010 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #24
 
sant napisał(a):On chce już dziś, teraz i dlatego tupie nóżkami. I permanentnie ubliża nawet tego nie widząc.

Dokładnie sant, ale nawet pomijając fakt ubliżania, to w tym temacie autor stara się zrobić z religii coś na kształt produktu - jakby religia była jedynie mało ważnym życiowym dodatkiem. Religia religii równa nie jest, a fakt jej występowania wśród wielu kultur świadczy na korzyść istnienia Boga żywego, którego człowiek utracił i ciągle poszukuje.
15-09-2010 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Niezależnie od waszych kłótni ja podzielę się swoimi źródłami-dysponuję głównie wiedzą o judaizmie (szeroko pojmowanym) z racji studiów, które zaczynam za 2 tygodnie -historia spec. judaistykaOczko
Moje wyznanie: Katoliczka.
https://forum.jewish.org.pl -forum tylko i wyłącznie o tematyce zydowskiej, osoby wypowiadające się to głównie Żydzi lub Ci dla, których judaizm to pasja i sposób by lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.
http://www.jewish.org.pl -portal społeczności żydowskiej
polecam również Talmud (niedawno na reszcie przetłumaczono go na polski)
http://fzp.net.pl/Hagada.pdf Hagada na Pesach- dokładny, krok po kroku, opis koszerności jedzenia, pomieszczeń itp. i cały rytuał, który religijni Żydzi odprawiają w swych domach w święto paschy.
"Poszukiwanie Was wyzwoli-judaizm w dialogu z religiami świata" Harold Kasimow książka to rozważania autora o tym jak bardzo różne religie się otwierają na siebie, jak wg niego mogłoby to lub powinno wyglądać.
"Judaizm" W. Tyloch przydatne nie tylko w poznawaniu judaizmu(od samego początku do czasów współczesnych), ale również w pogłębiani wiedzy o Biblii (duża część tej książeczki to dogłębna geneza i analiza wszystkich ksiąg Starego Testamentu i ewolucji sposobu przedstawiania Boga przez spisujących poszczególne księgi)
"Historia antysemityzmu" Leon Poliakow -historia antysemityzmu od starożytności do dnia dzisiejszego. Ksiażka podzielona na 2 tomy ( I. Wiek wiary, II. Wiek nauki)

ps. nie chcę się wtrącać w decyzje administracji, ale uważam, że pkt IV, 20 regulaminu w tym momencie posłużył do ucięcia dyskusji i odcięcia tych, którzy byli zainteresowani tym czym chciał się z nami podzielić Drizzt przez umieszczonych od niego materiałów.
Osobiście nie mam wyrobionego zdania o kultach neopogańskich, ponieważ nie spotkałam do tej pory osób wyznających tę wiarę. Czytałam tylko kiedyś, może nie jest to najlepsze słowo, że w pewnych kręgach takie praktyki stają się "modne" z bardzo różnych względów, o których teraz się nie będę rozpisywać.
Dlatego proszę moderatorów o odblokowanie tych informacji lub Ciebie Drizzt o przesłanie mi ich na privOczko
15-09-2010 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
 
Propagowanie sekty kryptosatanistycznej jest jak najbardziej jednoczesnym szerzeniem propagandy walki z Kościołem - podobnie jak szerzenie ciemności jest zwalczaniem światła. Myślę, że gdybyś miała świadomość, jak bardzo niebezpieczny jest kult wyznawany i propagowany przez Drizzta, nie miałabyś najmniejszych wątpliwości, czy te linki i nazwy książek powinny się tu znajdować, czy też nie. Drizzt bardzo dba o rozwój naszego forum, wyszukując coraz to nowe luki w regulaminie i zmuszając nas do szybkiego ich łatania, także zachęcam wszystkich do zapoznania się z nową wersją regulaminu: http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?p=141807#141807 ze szczególnym zwróceniem uwagi na pkt IV,20.
Niniejszym również przypominam, że regulamin na forum obowiązuje również przy porozumiewaniu się przez system prywatnych wiadomości, a punkty regulaminu VI,1-2 umożliwiają administracji wgląd w system prywatnych wiadomości i ewentualne karanie łamania regulaminu w ten, ukryty sposób. Jeśli więc będzie dochodzić do propagowania rzeczy zabronionych punktem IV,20 regulaminu w jakikolwiek sposób, również przez system PW, zostaną wyciągnięte z tego stosowne konsekwencje.
Proszę potraktować moje słowa poważnie. Nie uprawiamy na forum zabawy w kotka i myszkę.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-09-2010 02:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
tzn. administracja czyta sobie naszą prywatną korespondencję bez naszej zgody/wiedzy?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-09-2010 02:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Przeczytaj regulamin to się dowiesz, że nie tyle czyta, ile ma prawo czytać w rzadkich, uzasadnionych przypadkach i nie tyle bez zgody użytkowników, ile za ich zgodą wyrażoną poprzez akceptację regulaminu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-09-2010 02:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
jak się zapisywałam na forum to nie było takiego punktu w regulaminie....

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-09-2010 02:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
A czy w regulaminie który zaakceptowałaś nie było napisane, że administracja ma prawo do jego zmiany? Regulamin jest cały czas dostępny na stronie i każdy może/powinien przy każdej jego zmianie podjąć decyzję, czy godzi się na jego nową formę czy też nie. Dodatkowo staramy się na bieżąco informować i przypominać o zaistniałych w regulaminie zmianach. Nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione.

Temat regulaminu można kontynuować w odpowiednim dziale. Tutaj EOT. Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-09-2010 02:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów