Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I co dalej?
Autor Wiadomość
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
:| o, mój temat też rozwalili...
18-05-2005 00:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Enson napisał(a)::| o, mój temat też rozwalili...

Dlaczego?

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
18-05-2005 09:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Mów śmiało, Ensonie ...
Skończyło się na postach:
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...2105#12105
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...2107#12107

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-05-2005 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Cytat:Mów śmiało, Ensonie ...
nieee, to bez sensu i tak nic mi z tego nie przyjdzie, ja wiem swoje katolicy wiedzą swoje i tak to wygląda.
23-05-2005 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Enson napisał(a):nieee, to bez sensu i tak nic mi z tego nie przyjdzie, ja wiem swoje katolicy wiedzą swoje i tak to wygląda.

Eeee, zawsze jakoś możemy siebie ubogacić. Jak nie rozmawiamy nie ma takiej szansy :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
23-05-2005 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Enson napisał(a):
Cytat:Mów śmiało, Ensonie ...
nieee, to bez sensu i tak nic mi z tego nie przyjdzie, ja wiem swoje katolicy wiedzą swoje i tak to wygląda.

Stary, a zastanowiłeś się kiedyś i poszukaleś ( tak jak ja) w co wierzyli pierwsi chrześcijanie, i jaki kościól strzeże ten depozyt wiary?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
23-05-2005 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat:Stary, a zastanowiłeś się kiedyś i poszukaleś ( tak jak ja) w co wierzyli pierwsi chrześcijanie, i jaki kościól strzeże ten depozyt wiary?.

no jak?
ciekawe czy będziesz miał cos więcej do powiedzenia niż tylko: Jezus powiedział że Kościół jest nieomylny więc jest nieomylny.
Bo jak dla mnie nie jest.
24-05-2005 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Enson napisał(a):Bo jak dla mnie nie jest.

Przede wszystkim trzeba okreslić w czym nie omylny, bo można to mylić z idealnością samych wiernych. Generalnie musiał byś dookreślić. :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
24-05-2005 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Enson napisał(a):no jak?
ciekawe czy będziesz miał cos więcej do powiedzenia niż tylko: Jezus powiedział że Kościół jest nieomylny więc jest nieomylny.
Bo jak dla mnie nie jest.

Ciekawe w jaki sposób mógł apostoł Paweł stwierdzić, za Ducha św..... Szczęśliwy

Dz 15: 28 BT
"Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne."

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-05-2005 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Cytat:"Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne."
:mrgreen: Ja i mój kumpel Duch Święty ustaliliśmy co jest dobre dla was, wy biedni niczego nieświadomi...
:diabelek:
27-05-2005 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ensonie !
Co co ty doświadczasz - to jedynie wynik Twoich osbistych przemyśleń i doświadczeń - ewent. Twoich bliskich - które przejąłeś i uznałeś.
Doświadczenia Kościoła to nauczanie Chrystusa i 2000 lat doświadczeń wielu ludzi Kościoa plus kilka tysięcy lat doświadczeń Judaizmu.
Zatem - jak sądzisz - gdzie istnieje mniejsza możliwość omyłki - w Twoich własnych przekonaniach, czy też w nauczniu wielu pokoleń całego "sztabu" ludzi specjalnie do swojego zadania przygotowanych ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-06-2005 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Enson napisał(a):
Cytat:"Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne."
:mrgreen: Ja i mój kumpel Duch Święty ustaliliśmy co jest dobre dla was, wy biedni niczego nieświadomi...
:diabelek:

Hej stary, - skoro tak wszystkokontestujesz, zmiast chwycić się nadziei. To po co tu klikasz ?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-06-2005 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Cytat:Zatem - jak sądzisz - gdzie istnieje mniejsza możliwość omyłki - w Twoich własnych przekonaniach, czy też w nauczniu wielu pokoleń całego "sztabu" ludzi specjalnie do swojego zadania przygotowanych ?

Tzn, ja nigdy w życiu nie popełniłem takiego błędu jak INKWIZYCJA. Nie zdarzyło mi się jakoś. I nie zdarzy. Natomiast Kościół, którego jestem wyznawcą i co powoduje, że muszę się wstydzić, dokonywał rzeczy strasznych.

Tak że te "pokolenia" i "sztaby" nie przemawiają do mnie zupełnie.

Dont you get me wrong, ale stalin miał też sztaby i pokolenia, ale to nie uprawomocnia pewnych decyzji. Ale w jednym masz rację. Inkwizytorzy albo np. Krzyżacy byli specjalnie do swego zadania przygotowani.

Niech ?yje gen Wojtek J.
22-06-2005 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
NO napisał(a):Dont you get me wrong, ale stalin miał też sztaby i pokolenia, ale to nie uprawomocnia pewnych decyzji. Ale w jednym masz rację. Inkwizytorzy albo np. Krzyżacy byli specjalnie do swego zadania przygotowani.

Wiesz co akurat w tym szkoda z tobą polemizować :roll: Generalna przesada. Przecież tutaj nie chodzi o żadną inkwizycję /wokół której jest sporo zafałszowań tak apropos/ tylko o całe doświadczenie Kościoła. Można się z tym nie zgadzać, wiadomo....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
22-06-2005 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Gregoriano napisał(a):tutaj nie chodzi o żadną inkwizycję, tylko o całe doświadczenie Kościoła
Wlasnie. Kosciola, a nie tylko jego grzechów.
Kosciol jest cialem.
Jakby cialo doswadczalo się tylko w aspekcie swojej grzesznosci....
Nie wiem jak u innych ale w moim ciele Bóg dopuszcza rozne sytuacje i rozne grzechy. Dopuszcza po cos. Byc moze i tak bylo z historia Kosciola... To tak, jak historia zbawienia-Bog dopuszczal bożków, szemrania, grzechy b.potężne, bo robił z ludzkoscią pewną historię, i przez to mial ją do czegos doprowadzic..
22-06-2005 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów