Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztuczki diabła we współczesnym świecie - czy w to wierzycie
Autor Wiadomość
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Sztuczki diabła we współczesnym świecie - czy w to wierzycie
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/na...omosc.html

Nie daje mi spokoju ten artykuł... czy w to wierzycie? proszę o wasze opinie i przepraszam, że tak mało tu swojego komentarza napisałam, ale nie wiem co myśleć o tym, może więcej się wypowiem po waszych opiniach.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-09-2010 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
O co konkretnie pytasz?
Czy wierzymy w ten przypadek? - Nikt go nie zna, nikt go nie weryfikował.
A ogólnie - jak najbardziej to możliwe, czemu nie?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-09-2010 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #3
 
Zły duch ponoć nie ma wyglądu i przybiera różne postacie w zależności od tego co chce osiągnąć. Kto wie przynajmniej tak mówił Amorth. Dlaczego tutaj pojawia się w postaci jakiegoś potwora nie wiem ale wierzę w możliwość dręczenia miejsc przez demona
19-09-2010 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Słuchajcie, ja nie mówię, że w to nie wierzę, ale napawa mnie to lękiem.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-09-2010 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nino Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #5
 
Pewnie w przeszłości w tym pomieszczeniu wydarzyło się coś niedobrego, egzorcysta będzie wiedział co z tym zrobić Uśmiech A dlaczego napawa cię to lękiem ? Przecież szatan jest jak pies na smyczy który nas nie zaatakuje jeśli Bóg na to nie pozwoli Uśmiech Nawet nie wiesz jak on bardzo się nas boi i tego, że zostanie zdemaskowany Uśmiech
19-09-2010 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
 
Piano - no to nie rozumiem Uśmiech Mówisz, że nie wierzysz, a jednak się boisz... Gdybyś nie wierzyła, to nie miałabyś się czego bać Język

Ja tam wierzę, że ogólnie rzecz biorąc zły ma możliwość takiego działania, ale się nie boję - bo i czego? Czy Bóg nade mną nie czuwa? Przecież zły nie może zrobić niczego, czego by Pan nie dopuścił w moim życiu. A nie dopuści czegoś, co by było z krzywdą dla mnie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-09-2010 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Przepraszam, źle sformułowałam swoją wypowiedź, chodzi mi o to, że nie mam powodów aby w to nie wierzyć. Boję się, bo w przeszłości miałam przykre doświadczenie o którym wybaczcie, na razie nie jestem w stanie napisać.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-09-2010 20:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nino Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #8
 
To doświadczenie zbliżyło cię do Boga czy oddaliło Oczko ?
19-09-2010 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nino, wybacz ale wolę nie mówić na razie.

[ Dodano: Nie 19 Wrz, 2010 22:09 ]
Na razie boję się o tym mówić Smutny

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
19-09-2010 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Zaklądając, że to co widziała ta kobieta jest rzeczywiście twarzą diabła to wydaje mi się, że gdyby tak było to zmyli by się z tego mieszkania w szybkim tempie. Nie wiadomo jak przedstawia sie ich sytuacja z wiarą, ale mam wrażenie, że ci ludzie nie bardzo rozumieją tą sytuację, nie są świadomi do końca tego, co im się przytrafiło. Zadają sobie pytanie : " dlaczego właśnie im sie to przytrafiło", wielu ludzi teraz także zadaje sobie podobne pytanie: " dlaczego właśnie tam? dlaczego włąśnie na płytce a nie w innym miejscu. Nato pytanie będzie mógł może odpwiedzieć ks. egzorcysta po zbadaniu sprawy.

Piano

Nie ma powodu do tego, abyś się musiałą obawiać tej sytuacji. Co prawda szatan nie śpi, działa cały czas, ale nie atakuje każdego w taki sposób. Owszem, pokazuje się w różny sposób, gdyż chce zastraszyć człowieka, chce też pokazać, że istnieje i że może naprawdę wiele.
Ale jest duchem, który jest zależny od Boga i nie może działąć względem każdego człowieka.
Po za tym po to Bóg dał rozum człowiekowi, aby ten mógł z niego korzystać. Tylko człowiek nierozumny bedzie lekceważył istnienie diabła. Pomijam tutaj ateistów, gdyż oni wogóle nie wierzą w takie rzeczy, jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że szatan jest cały czas przy nich obecny, mało tego : posługuje się takimi ludźmi. Człowiek rozumny nie będzie lekceważył istnienia takiej postaci, ale też nie będzie sie jej obawiał mając do dyspozycji broń daną przez Boga : sakramenty, modlitwa, święte symbole związane z wiarą w Boga, poświęcone. To wszystko ma człowieka chronić przed złem. Jeśli człowiek sam tego wszystkiego unika to naraża się na działanie zła.
Nasza wiara także ma nas chronić przed złem : jeśli naprawdę wierzymy w Boga, w Bogu pokładamy ufność to Bóg będzie nas chronił od złego.

Jeśli czujesz lęk to nie dumaj nad tym, tylko weź różaniec i się z nm nie rozstawaj, módl się i będziesz spokojna, gdyż różaniec ma naprawdę ogromną moc, Modlitwa ma ogromną moc i pomaga w walce ze złem, chroni przed działaniem zła.

Diabeł nie śpi, on działa cały czas i w przeróżny sposób - z tym trzeba się liczyć a ten przypadek jest na to niezbitym dowodem, jest dowodem na to, że szatan ma taką moc, że może ukazywać sie wszędzie i pod różnymi postaciami, My możemy się bronić i to też warto czynić.

omyk napisał(a):A nie dopuści czegoś, co by było z krzywdą dla mnie.

Do Annelise Michel dopuścił Do świętych też dopuszczał. Szatan jednak jako duch też sie boi, boi się Boga a więc gdy się modlimy, gdy korzystamy z sakramentów to tak jakbyśmy zakładali tarczę przezd atakiem złego. Szatan ma jeden główny cel : odłączyć człowieka od Boga, zastawia swoje sidła, przynosi wszelkie pokusy a człowiek to łyka jak cukierki, gdyż to sprawia przyjemność.

Broń się bronią, którą otrzymałąś od Boga., :ks: [-o<

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-09-2010 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Piano, pisałaś o tym doświadczeniu już co najmniej kilka razy, więc starzy użytkownicy forum już się raczej domyślają ocb. Bóg nigdy nie chce Cię przestraszyć, ani "zaszczuć". Te owoce nie są od Niego.
Nino nie wypytywał Cię o szczegóły, tylko zadał konkretne pytanie proponując kryterium rozeznawania. Nie musisz przecież odpowiadać nam - odpowiedz sobie. Jeżeli to Cię od Boga oddala, napawa irracjonalnym lękiem itp., to odrzuć to od siebie, oddaj tę sprawę Panu i nie wracaj do tego.

Cytat:Do Annelise Michel dopuścił Do świętych też dopuszczał.
Co dopuścił? Krzywdę dla nich? IMHO tylko większy zysk... :roll:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-09-2010 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
raz, że zysk, choć przez cierpienie, a dwa, że nie zrobił tego bez zgody zainteresowanych

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
20-09-2010 01:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Nino Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #13
 
Czasami dopuszcza ataki szatana aby nawrócić człowieka czy też uświęcić
Annelise z tego co pamiętam sama podjęła decyzję, że chce cierpieć za innych

http://www.youtube.com/watch?v=BlhFK2Gc1Nw
20-09-2010 01:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
 
Spioh - dokładnie, zysk i zgoda Uśmiech A samo cierpienie dobrze przyjęte też zawsze jest zyskiem Uśmiech
Nino - i nawrócenie i uświęcenie jest wieeelkim zyskiem xD

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-09-2010 01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
omyk napisał(a):Piano, pisałaś o tym doświadczeniu już co najmniej kilka razy, więc starzy użytkownicy forum już się raczej domyślają ocb.
Mylisz się, chodzi o coś innego.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
20-09-2010 05:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów