Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztuczki diabła we współczesnym świecie - czy w to wierzycie
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #61
 
ja bym pastora nie nazywała szamanem Język

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
22-09-2010 03:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #62
 
Zależy jakiego xD Wpisz w yt Benny Hinn, no chyba, że go znasz... :lol2:
Każdy może być pastorem, ostatnio frondelek donosił, że lejdi gaga chce zdobyć uprawnienia żeby móc udzielać homosiom ślubów (wielkoduszna!).
Zresztą przyznaj, że ten od FUEGO! też miał 'swojego bzika' Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
22-09-2010 03:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #63
 
Ks.Marek napisał(a):Bo prawda o człowieku jest między innymi taka, że lubi, chce być robiony w bambuko.
O, to to. I myślę, że nie tylko w tej dziedzinie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
22-09-2010 08:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Cytat:ja bym pastora nie nazywała szamanem

Adlaczego by nie? Czy ma on specjalne przygotowanie do sprawowania Egzorcyzmów? Jeśli nie to stoi prawie na równi. Czy ma pozwolenie biskupa, aby sprawować takie obrzędy czy robi to od tak sobie bo chce? Jeśli ma to ok, ale jeśli nie to działa jak szaman czy inni nawiedzeni ludzie, którzy chcą się bawić w egzorcystę nie mając o tym bladego pojęcia w co sie pakują.

No oczywiście do zwykłej posługi jako kapłan to jeszcze jest może przygotowany i może taką posługę sprawować, ale do tak poważnych obrzędów to już potrzeba czegoś więcej.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2010 10:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #65
 
to może tak: pastor =/= szaman. a co więcej jest wielu skutecznych w chrześcijańskim rozumieniu. uprawnienia i posłanie mają zwykle z racji mianowana na pastora - tam nie ma resktrykcji biskupiej na ten obrzęd z tego co wiem.
a że wszędzie się zdarzają "czarne owce" to inna bajka. druga rzecz: nie wszystko co nawiązuje do zasady sola scriptura jest imho protestantyzmem - masa tam sekciarskich odłamków i ich nie wliczam mówiąc o protestantyzmie.

btw. pozwolenie/posłanie dedykowane do egzorcyzmowania przez biskupa jest kwestią tradycji katolickiej, a nie nauki wynikającej z jakichś prawd wiary itp.
był taki czas i u nas (nie tak dawno zresztą, iż pewne ryty, teraz zastrzeżone dla kpł.egzo. były zalecane również przez papieży do stosowania świeckiego - info podane za książką włoskiego egzorcysty R.Salvuciego, Podręcznik egzorcysty).

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
22-09-2010 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
spioh napisał(a):uprawnienia i posłanie mają zwykle z racji mianowana na pastora - tam nie ma resktrykcji biskupiej na ten obrzęd z tego co wiem.

I mogą sobie od tak egzorcyzmy odprawiać? Biedny jest ten nad którym taki pastor zacznie te obrzędy odprawiać. Do takiej posługi potrzebne jest odpowiednie przygotowanie i odpowiednie cechy osoby sprawującej ten obrzęd. A tutaj by wychodziło na to, że każdy pastor może odprawiać egzorcyzmy, tak? To duże ryzyko dla samego pastora a tym bardziej dla osoby opętanej lub dla sytuacji, kiedy mamy do czynienia z działaniem diabła.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2010 13:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
TOMASZ32-SANCTI, nie. tutaj wychodzi to co było od początku w kościele a potem zostało ukrócone np. ze względu na brak przygotowania, szerzenie sie zabonu itp. a mianowicie to, że każdy chrześcijanin może/powinien. nie wiem dlatego upierasz się że pastorzy są nieprzygotowani? są tak samo przygotowani pod względem wiedzy egzorcytycznej jak katoliccy księża. oni też kończą teologię na uniwerkach vel seminariach.
na koniec mogę jeszcze tylko dodać, iż znam przypadki ich skutecznych modlitw, nie tylko z książek ale i osobiście. również przypadki skutecznych uwolnień katolików (tj. katolika dzięki modlitwie protestanta).

skąd takie uprzedzenie, że jak nie ksiądz katolicki to od razu ble i szaman? dla zasady? z braku wiedzy i doświadczenia? nie rozumiem.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
22-09-2010 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #68
 
Ja dodam, że wiara czyni cuda, a pastor może być bardziej wierzący niż biskup katolicki. np.
Jeśli ktoś się gorszy tym co napisałem to proszę prześledzić np przypadek niejakiego bp katolickiego Desmonda Tutu.

Poprawka - nie Tutu - wyleciało mi z głowy. Chodziło mi oczywiście o arcybiskupa Milingo. Sorry za pomyłkę.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
22-09-2010 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
spioh napisał(a):skąd takie uprzedzenie, że jak nie ksiądz katolicki to od razu ble i szaman? dla zasady? z braku wiedzy i doświadczenia? nie rozumiem.

To nie uprzedzenie. Może i brak wiedzy na temat tego co się dzieje w kościele protestanckim czy innych. Po prostu większe skupienie na kościele katolickim. Dlatego też pytalem o to przygotowanie pastora do egzorcyzmów, bo przecież nie można podejmować sie tak trudnych obrzędów jakimi są egzorcyzmy bez przygotowania a pastor raczej kojarzy mi się ze zwyklym kapłanem.

Oczywiście nie podważam wiary pastorów tylko odnoszę się do tak poważnych działań i odpowiedniego przygotowania oraz tej zgody ze strony władz takiego Kościoła. Ale sprawę tego zezwolenia na odprawianie takich obrzędów już wyjaśniałeś spiohu. Teraz wyjaśniłeś sprawę przygotowania i jest ok.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2010 09:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #70
 
spioh napisał(a):skąd takie uprzedzenie, że jak nie ksiądz katolicki to od razu ble i szaman? dla zasady? z braku wiedzy i doświadczenia?

Spioh czyli zatem zrównujesz w pełnym wymiarze Katolickiego Księdza z protestanckim pastorem? Jeśli tak to gratuluję, w takim razie chyba także pomyślę o wypędzaniu złego ducha z domu mojej Ciotki.
23-09-2010 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
Ja bym raczej na pastora nie stawiał, nawet gdyby było tak jak spioh napisał. Dla mnie ksiądz egzorcysta jest bardziej przygotowaną osobą do walki ze złem, Może dlatego, że pokładam większość ufnosć w kościół katolicki niż protestancki, oczywiście nie uznając tego drugiego za coś złego.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2010 11:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #72
 
może tak na wstępie wyjaśnienie kontekstu:
mowa była o niekatolickich egzorcystach, a potem padło zdziwienie, że jak nie ksiądz katolicki egzorcysta to nie egzorcysta w ogóle tylko szaman jakiś.
niekatolicki egzorcysta nie musi być od razu szamanem, czy świeckim samozwańcem, tudzież magikiem okultystą czy szarlatanem. stąd przykład pastora. żeby pokazać, że nie zawsze trzeba zawężać kontekst aż po absurd, jakiego przykład poniżej (sorry shou, że akurat na twoim przykładzie, bo nie ty jeden tak piszesz na forum, ale jak wywołam do tablicy jakiegoś razena, drizta, msa czy kogokolwiek to będzie że atakuję bo są niewierzący).
Shou napisał(a):Spioh czyli zatem zrównujesz w pełnym wymiarze Katolickiego Księdza z protestanckim pastorem? Jeśli tak to, w takim razie chyba także pomyślę o wypędzaniu złego ducha z domu mojej Ciotki.

a teraz ad rem

Shou, niczego nie zrównuję ani nawet nie porównuję. tłumaczę tylko, że pastor to nie szaman. nie wiem do czego zmierzasz, ale zanim znów coś napiszesz to polecam ci lekturę tego: http://www.fronda.pl/omyk/blog/kilka_slow_o_jednosci

Shou napisał(a):Spioh czyli zatem zrównujesz w pełnym wymiarze Katolickiego Księdza z protestanckim pastorem? Jeśli tak to, w takim razie chyba także pomyślę o wypędzaniu złego ducha z domu mojej Ciotki.
o jakim "pełnym" wymiarze mówisz? bo my jak dotąd tylko o możliwości/umiejętności przeprowadzenia skutecznego egzorcyzmu vel wypędzenia demona z opętanego.

TOMASZ32-SANCTI, oczywiście - nikt nie każde być ekspertem każdemu od spraw innych wyznań. Ale w takim wypadku imho uzasadniona jest postawa (poza poznawczą): nie wiem, nie znam się, unikam, mam swój kościół w którym mam wszystko czego potrzebuję i nie szukam innego, a nie na wszelki wypadek mówię, że wszystko inne jest złe, szamanistyczne itd.
Nie wiem czemu skuteczność egzorcysty (czy szerzej ujmując: prawość działania) ma bezpośrednio wynikać z przygotowania tej posługi a nie innych kwestii takich jak: wiara, świętość życia (ja tutaj pod hasłem "świętość" zawieram cały pakiet tych określeń jakie wystosowuje się pod adresem kapłana, gdy rozważa się czy mianować go egzorcystą), a dopiero obok tego wiedza, doświadczenie.
Dalej; byłoby dziwne gdybyś nie ufał księżom bardziej niż pastorom, popom itd. w końcu nie bez kozery stanowimy inne wyznania/kościoły.

Cytat:Dla mnie ksiądz egzorcysta jest bardziej przygotowaną osobą do walki ze złem
na tyle na ile gdzieś tam czytałam czy słuchałam świadectwa różnych egzorcystów, to ubolewają oni nad brakiem przygotowania ich do wyznaczonej im posługi. a w tym momencie skoro brak przygotowania to trudno mówić o "dobrym przygotowaniu" czy "większym przygotowaniu niż u ... [pastora, popa itd]". książki pisane jeszcze po 2000 roku przez egzorcystów nagminnie wspominają o braku szkolenia na takim polu, nawet już potem dla mianowanych egzorcystów.
może sprawa się trochę ruszy, skoro ostatnio Bóg zezwala na coraz częstsze manifestacje zniewoleń/opętań nawet wobec "nieprzygotowanych" i "średniopobożnych".

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-09-2010 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #73
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):pokładam większość ufnosć w kościół katolicki niż protestancki, oczywiście nie uznając tego drugiego za coś złego.

Tylko jaki jest sens nazywania zbiorów protestanckich kościołem, a ich przywódców podnoszenie do rangi Kapłanów Katolickich jak to próbuje robić spioh? Dla mnie nie ma czegoś takiego jak alternatywa dla Katolicyzmu, nawet w credo wypowiadamy słowa: "wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół." Jeżeli uważamy Kościół Katolicki za ten prawdziwy, a jego Kapłanów za następców Apostołów, którym Jezus dał moc wypędzania złych duchów to jak można mówić, że każdy kto chce może to robić za takim samym skutkiem?
23-09-2010 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #74
 
Cytat:Tylko jaki jest sens nazywania zbiorów protestanckich kościołem, a ich przywódców podnoszenie do rangi Kapłanów Katolickich?
a kto ich podniósł oprócz ciebie? polemizujesz z własną tezą - to nie blog Język

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
23-09-2010 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #75
 
spioh napisał(a):a kto ich podniósł oprócz ciebie?

Moim zdaniem wyraźnie sugerowałaś to w swoich postach. Skoro pastor to nie szaman to kto? Taniec szamana czy płomienne przemówienia pastorów dają taki sam efekt. Chrześcijanie jak dziś modnie nazywacie różne herezje mają więcej wspólnego z ateistą, który ironicznie powie wierzę niż Katolikiem.

spioh napisał(a):mowa była o niekatolickich egzorcystach

To takowi istnieją? Jezus dał tą łaskę również niewierzącym czy czegoś nie wiem? Choć kiedyś w TV widziałem jak samozwańcze medium oczyszczało dom ze złych duchów, więc wszystko możliwe. :hahaha:
23-09-2010 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów