Ankieta: Czy jesteś za tym, by obwołać Jezusa Królem Polski.
Ankieta jest zamknięta.
Tak. 44.00% 11 44.00%
Nie. 48.00% 12 48.00%
Jest mi to obojętne. 8.00% 2 8.00%
Razem 25 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezus Królem Polski......!?.
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Napewno nie takiego jakiego chce ksiądz Natanek. Jego postrzeganie Jezusa jest sp rzeczne z Biblią i nauczaniem KK, byłem przerażony słuchając tych kazań. Objawienia,objawienia i to te własne i odrzucone przez KK. A jeśli coś nie ma miejsca w KK nie ma prawa bytu w ogóle, ale ksiądz Natanek zwymyślał biskupów, teologów. I tym samym owoce są jakie są, wyłączył się z Kościoła.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-08-2011 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #47
 
świeżutki artykuł :
http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/08/...l-polakow/

również n/t intronizacji
08-08-2011 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #48
 
Ech.. jakiego masońskiego ... :?: Naprawdę uważasz, że danie tytuliku nagle sprawi, że tak na pstryk nawróci się społeczeństwo z politykami na czele :?:

Dla mnie ta całą akcja to qyraz buty i pychy: Polska ma za Króla Jezusa w przeciwieństwie do fuj gorszej, pogańskiej, niższej pozostałej części świata Język :?: No bez przesady

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-08-2011 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #49
 
Annnika napisał(a):Naprawdę uważasz, że danie tytuliku nagle sprawi, że tak na pstryk nawróci się społeczeństwo z politykami na czele
nie wierzysz w Boga i Jego WszechMoc ?

(jeśli to zbyt osobiste pytanie - nie odpowiadaj oczywiscie)

Annnika napisał(a):Dla mnie ta całą akcja to qyraz buty i pychy
Jezusowi przypisujesz pychę ? Smutny
09-08-2011 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Annnika napisał(a):Naprawdę uważasz, że danie tytuliku nagle sprawi, że tak na pstryk nawróci się społeczeństwo z politykami na czele

Nawrócic się może nie nawróci, a przynajmniej nie większość społeczeństwa, ale jeśli nie będzie się przedstawiało prawdy to tak, jakby siedziec cicho i pozwalac na to, aby właśnie tacy politycy zaciemniali innym prawdę. To tak, jakby powiedzieć takim ludziom pozbawionym wiary w Boga, niszczącym Kościół i wiernych a tym samym społeczeństwo: "róbcie sobie co chcecie, mnie to nic nie obchodzi' Właśnie potrzeba takich ludzi, którzy mają odwagę pisać lub mówic prawdę całemu społeczeństwu, tak aby przejrzało na oczy. Ale oczywistym jest, że nie wielu może sie dzięki takiemu artykułowi nawrócić, jednak niech nawróci sie jedn, dwie osoby to i tak warto dla tych dwóch czy nawet jednej osoby pisać właśnie takie artykuły.

Bóg bedzie pomagał tym, którzy będa głosić prawdę, którzy będą walczyć o sprawiedliwość, o wartości chrześcijańśkie, o prawo do życia, godnego życia. To co teraz mamy to jest jakiś koszmar i bez pomocy Boga, bez otwartości, bez Ewangelizacji nie wiele zmieni się na lepsze sytuacja w aszym kraju, nie zmienimy go czynieniem zła, tylko dobrem, ale też mówieniem prawdy, tak aby ludzie mogli widzieć to co jest zakrywane przed nimi, to co jest obecnie niszczone przez tych, którym Kościół czy chrześcijaństwo przeszkadza w realizacji ich niechrześcijańskich celów. Bóg będzie z tymi, którzy są Mu wierni, którzy powierzają swoje życie i swoje działanie, to co posiadają.

noone napisał(a):Jezusowi przypisujesz pychę ? Smutny

Tutaj nie chodzi o przypisywanie pychy nie tylko Jezusowi ale komukolwiek. Chodzi o to, aby widzieć w tym konkretny cel czy też sens. Jak już pisałem: jeśli za tą cała intronizacją nie będzie szła duchowa przemiana także poparta uczynkami to takie wywyższanie mija się z celem, bo czyni się z Boga kogoś, kto będzie uważany nie za Boga a za idola społeczeństwa. Chrystus już króluje, juz rządzi światem, ma władzę nad wszystkim, ale pragnie aby ludzie widzieli Jego panowanie, aby dążyli do tego, aby On królował w ich sercach anie w posągach czy obrazkach. Mamy juz tyle form wywyższania Chrystusa i co z tego? Czy ludzie korzystaja z tego? Czy wiszące obrazy prawie w każdym Kościele pomagają ludziom aby nie czynili zła, aby nie dopuszczali się aborcji, aby uczyli swoje dzieci czystości, modlitwy, życia według wartości chrześcijańskim? Może niewielu to pomaga, ale ilu jest katolików (lub też osób uważających się za katolików), którzy mimo chodzenia do Kościoła popierają aborcję, eutanazję czy inne negatywne wartości? Walczą o swoje przekonania z innymi katolikami. Czy na tym ma polegać królowanie Chrystusa w społeczeństwie?

Bóg ma moc, Bóg ma władzę, ale pragnie przemiany naszych serc, pragnie aby ludzie zaczęli w końcu kierować się nauką Chrystusa, którego Bóg posłał po to, aby tez pokazał jak mamy żyć, jak mamy pełnić wolę Boga. KTo sie kieruje tą nauką? Ilu ludzi w polskim społeczeństwie kieruje sie nauka Chrystusa? Gdyby rzeczywiście się kierowali, gdyby rzeczywiście chcieli panowania Chrystusa to pierwszym krokiem jaki wypada zrobić to pokazać własnym życiem własnym postepowaniem ta naukę Chrystusa, aby była ona widoczna dla innych. Wystarczy popatrzeć na relacje między ludźmi, nawet miedzy katolikami, aby zauważyć, że są one wyjątkowo chore i nie maja wiele wspólnego z nauką Chrystusa. Nauka Chrystusa jak doskanle wiemy zakłada służenie sobie nawzajem, akceptację tego co daje nam Bóg, ofiarowywanie siebie innym z miłości a nie dla korzyści. Gdzie jest to królowanie nauki Chrystusa? Nie ma go? Czy zmieni to sam akt intronizacji? Trudno powiedzieć, ale tak jak napisała Annnika w odniesieniu do tego artykułu:

Annnika napisał(a):że danie tytuliku nagle sprawi, że tak na pstryk nawróci się społeczeństwo z politykami na czele :?:
:

To samo można powiedzieć o tym procesie intronizacji. Potrzeba jest Ewangelizacji, dawania świadectw wzajemnej miłości, jedności i życia według wartości chrześcijańskich, ich obrony przed tymi, którzy pragną je niszczyć swoimi opiniami, materiałami, które mają na celu zakrywanie prawdy przed ludźmi, nazywanie grzechów po imieniu a nie zakrywanie ich najłagodniejszymi okresleniami, aby tylko zakryc grzech, aby tylko tworzyc z grzechów przyjemności, które będa akceptowane, które będa traktowane jako cos dobrego.

Niech CHrystus panuje nad Polską, niech działa i niech pomaga nam wszystkim w tej duchowej przemianie. Nalezy powierzać nasz kraj i wszystkie jego problemy, cierpienia Jego opiece.. Ale należy tez prosić, aby CHrystus przede wszystkim przemieniał nasze serca, aby pomagał nam w walce ze złem tego świata, tą cywilizacją śmierci zarówno fizycznej jak i duchowej. Niech ta opieka, niech to powierzanie stanie sie królowaniem Chrystusa widocznym dla wszystkich.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-08-2011 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #51
 
noone napisał(a):bo Jezus Chrystus pragnie tego i wyciąga rękę do wszystkich narodów..
http://intronizacja.pl/index.php?option=...Itemid=126

Dezerter napisał(a):Dla mnie kompletnie nietrafiony, szkodliwy i niepotrzebny gest
jesteś najwyraźniej jednym z tych, którzy nie pragnęliby panowania Jezusa Chrystusa i Jego Bozego Świetego Prawa..
przykre..
Ależ drogi bracie, ja już od kilku lat świadomie wybrałem Jezusa za mego Pana i Króla i panuje On niepodzielnie w mym życiu i sercu i tam własnie staram się zachowywać Jego Boże Święte Prawo.

Jezus już powiedział co miał powiedzieć - znajdziesz to w słowie Bożym - Objawienie jest kompletne i innego nie będzie....
Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić....
ja już z jednym Mesjaszem Jezusem na forum rozmawiałem - niesamowity i fascynujący z niego człowiek był, a jakie kosmiczne rzeczy pisał

Tomaszu - niby się ze mną nie zgadzasz, ale jak tak przeczytałem całą wypowiedź, to praktycznie się zgadzasz 8)

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
09-08-2011 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #52
 
noone, może najpierw wykaż, że faktycznie taka jest wola Jezusa, bo fałszywki objawienia z nutką pychy to wiadomo czyja jest robota...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-08-2011 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #53
 
Dezerter napisał(a):Jezus już powiedział co miał powiedzieć
dlaczego tak uważasz ?
Jezus nie wyjechał na wczasy i cały czas działa między nami, również poprzez Objawienia przez Jego sługi, świętych, choćby sw.Faustyna,
wiele świętych dzieł które dokonały się w Kościele dokonał Jezus właśnie tym torem.. przez sługi swoje wybrane..

spioh napisał(a):może najpierw wykaż, że faktycznie taka jest wola Jezusa
lepiej tego nie potrafię zrobić niż "wykazuje" ta stronka której link podałem http://www.intronizacja.pl
w dwóch zdaniach tego nie zamknę, trzeba troszkę zadać sobie trudu i poczytać..
10-08-2011 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #54
 
ta stronka jedyny argument jaki ma to prywatne objawienia. nie ma tam również z tego co widzę konfrontacji z podanym przeze mnie cytatem.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-08-2011 17:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
noone napisał(a):Annnika napisał/a:
Naprawdę uważasz, że danie tytuliku nagle sprawi, że tak na pstryk nawróci się społeczeństwo z politykami na czele

nie wierzysz w Boga i Jego WszechMoc ?

(jeśli to zbyt osobiste pytanie - nie odpowiadaj oczywiscie)
Nie rozumiesz, już to chyba nawet tutaj pisałem o Izraelu-tam było na każdym kroku Jahwe,Jahwe,Jahwe. Tam było prawo podporządkowane pod Pismo, tam wspólnie psalmy śpiewali - a co mówił Jezus do żydów?

I tak w ST
Konsekwencją naduzyc w dziedzinie sprawiedliwości społecznej w Izraelu byla "nieuleczalna rana".
Wypowiedzieli agresją na proroka, choć mogloby sie wydawac ze sa porzadni ofiary, pielgrzymki a tymczasem wlaśnie slowa proroka demaskuja zatwardzialosc serca.

noone napisał(a):Annnika napisał/a:
Dla mnie ta całą akcja to qyraz buty i pychy

Jezusowi przypisujesz pychę ?
O czym w ogóle piszesz bo tak to nielogiczne że nic już nie rozumiem. Wywyższanie się ponad nie dlatego że uwierzymy, nie dlatego że zbawimy siebie i innych"przez głupstwo głoszenia Słowa" ale przez to że coś sobie ogłosimy jest pychą. Tu trzeba Ewangelizacji a nie deklaracji.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-08-2011 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #56
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Cytat:5. Wśród ważnych propozycji troski o Kościół i o Polskę oraz jej przyszłość są i takie, które budzą uzasadniony niepokój. Biskupi doceniają znaczenie uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ustanowionej w 1925 r. przez papieża Piusa XI. Od tego momentu wszyscy mamy wspaniałe możliwości ofiarowania swojego życia, życia polskich rodzin oraz całej naszej Ojczyzny Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Czynimy to co roku, szczególnie w przededniu Adwentu. Nie ma więc potrzeby szukania nowych, niezgodnych z zamysłem Kościoła, form nabożeństw do Chrystusa Króla. Niepokojące są działania podejmowane poza Kościołem diecezjalnym i wbrew biskupowi miejsca. Posłuszeństwo Kościołowi i troska o Jego jedność są głównymi kryteriami oceny wiarygodności religijnych inicjatyw. Każdy, kto uporczywie uczestniczy w takich pozakościelnych ruchach i grupach, traci jedność ze wspólnotą Kościoła. Biskupi solidaryzują się z Metropolitą Krakowskim i podjętymi przez niego działaniami.
http://www.episkopat.pl/?a=kalendarium_s...E&id=15049


Dodam może że są życiorysy świętych, są świadectwa ludzi które słyszałem a była w nich mowa o różnych inicjatywach, przyjmowanych z dużą dozą ostrożności w Kościele. Ale te dzieła, takie osoby podporządkowywały się Kościołowi, przez co pokazywały pokorę a finalnie znajdywały potem uznanie i miejsce w Kościele własnie. Tutaj jest inaczej, coraz większe oddalenie się, coraz większa krytyka Kościoła i pasterzy...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2011 13:37 przez Scott.)
27-08-2011 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #57
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Mam taki oto komunikat, może ktoś chce sie przyłaczyć?

Cytat:APELUJĘ do WSZYSTKICH POLAKÓW W KRAJU I ZA GRANICĄ , DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI, DO WSZYSTKICH KOCHAJĄCYCH CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA I POLSKI:

Dnia 21 PAŹDZIERNIKA 2011 r. (PIĄTEK) o godz. 7.30 zostanie odprawiona uroczysta MSZA ŚWIĘTA W BAZYLICE MATKI BOŻEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI W LICHENIU:

O INTRONIZACJĘ JEZUSA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI.

Zachęcam, nawet proszę wszystkich wierzących aby tego dnia jeśli jest to możliwe uczestniczyli we Mszy Świętej w swoim Kościele, przyjęli Komunię Świętą w TEJ INTENCJI, oraz odmówili Różaniec, kto może niech tego dnia pości.
Ufamy, w słowa Chrystusa i Jego Matki Maryi, że przez modlitwę oddali od nas wszelkie zasadzki złego ducha czekające na nasz KRAJ. Niech każdy i każda z nas przekaże wszystkim osobom, aby tego dnia łączyli się W TEJ WAŻNEJ MODLITWIE. Niech to będzie wielki szturm do nieba o ratunek dla nas. Intronizacja jest ratunkiem dla nas przed trudnym czasem oczyszczenia dla nas, dlatego nie czekajmy...DZIAŁAJMY POLACY, PÓKI JESZCZE MAMY DANY CZAS !

PODAWAJCIE DALEJ, GDZIE TYLKO SIE DA.

Ten komunikat pochodzi z Faceboka. Ale tutaj chodzi o przyłaczenie się do tego wydarzenia i modlitwy w intencji naszego kraju. Tak więc jeśli ktoś chce to korzystajcie, nasz kraj potrzebuje modlitwy i działań tego typu, aby Bóg mógł działać, aby pomógł wyjść z tego upadku moralnego, duchowego. Myślę, że uczestnictwo napewno nie jest niczym złym.

ZAPRASZAM

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-10-2011 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #58
RE:
(09-08-2011 15:18 )noone napisał(a):  
Annnika napisał(a):Naprawdę uważasz, że danie tytuliku nagle sprawi, że tak na pstryk nawróci się społeczeństwo z politykami na czele
nie wierzysz w Boga i Jego WszechMoc ?

A to Wszechmogącemu Bogu potrzeba jeszcze do szczęścia intronizacji?
Wszakże Wszechmogący - więc nie mógłby tego zrobić ot, tak?

Ateologiczne, nierozsądne, bezpodstawne argumenty "za" intronizacją, przedstawiają obraz Kościoła skoncentrowanego na formalizacji, a nie Jego sercu - nadającym świętości.

Po drugie... Kongregacja ds. Nauki Wiary jasno wypowiedziała się już przeciwko takim teoriom.

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
21-10-2011 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #59
RE: Jezus Królem Polski......!?.
(21-10-2011 22:25 )Dawid napisał(a):  Po drugie... Kongregacja ds. Nauki Wiary jasno wypowiedziała się już przeciwko takim teoriom.
I dla mnie to powinno temat zamknąć, ale Polak myśli, że jak dość szumu narobi to wszystko przejdzie... i że jest mądrzejszy od KNiW.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-10-2011 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #60
RE: Jezus Królem Polski......!?.
a można jakiś cytat z pism Kongregacji?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
22-10-2011 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów