Ankieta: Czy jesteś za tym, by obwołać Jezusa Królem Polski.
Ankieta jest zamknięta.
Tak. 44.00% 11 44.00%
Nie. 48.00% 12 48.00%
Jest mi to obojętne. 8.00% 2 8.00%
Razem 25 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezus Królem Polski......!?.
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #91
RE: Jezus Królem Polski......!?.
O czym Ty w ogóle do mnie mówisz? Nacpałeś się czy w sekcie jesteś? Czuje się jak przy rozmowie ze świadkiem, on ma 100% racji, a jedyną opcje jaka mi zostawia to albo przyjąć bezkrytycznie co on chce, albo on sobie idzie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2012 15:14 przez Scott.)
04-04-2012 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #92
RE: Jezus Królem Polski......!?.
zważ słowa swoje,
czy tak mówi naśladowca Jezusa jakim się mienisz ?
04-04-2012 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #93
RE: Jezus Królem Polski......!?.
św Paweł również mówi o odurzeniu do tych którzy nie rozumieją że są świątynią Jezusa. Nic nowego, albo to albo sektą jesteś odurzony. Innej opcji nie widzę.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-04-2012 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #94
RE: Jezus Królem Polski......!?.
sekta nie uznaje Jezusa Chrystusa jako Głowy Kościoła,
więc nie ubliżaj mi naśladowco Jezusa jakim się mienisz
04-04-2012 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #95
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Aleś wymyślił.Wy nie uznajecie Jezusa w ogóle bo macie swojego. Wiara oderwana od Biblii i KKK całkowicie. Własne, prywatne, fałszywe objawienia - taką wizje Jezusa macie. Cytowałem już św Pawła co pisał na ten temat i nie każ mi tego robić znowu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2012 15:39 przez Scott.)
04-04-2012 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #96
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Cytat:sekta nie uznaje Jezusa Chrystusa jako Głowy Kościoła,
Większość sekt chrześcijańskich właśnie uznaje. Również niechrześcijańskie np Świadkowie Jehowy.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-04-2012 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #97
RE: Jezus Królem Polski......!?.
A nie tylko. W całym New Age o Jezusie nie mówi się źle. Co do świadkow to jak najbardziej masz racje, w Katowicach mi panie mówiły że one w Jezusa wierzą, ba zginają zgodnie z Biblią kolana na Imię Jezus, co prawda opacznie zrozumiały Biblię bo chodzi tam o to że ważne czy one chcą czy nie, ale każde kolano się po prostu zegnie... No ale nie mniej wierzą w Jezusa po swojemu, tak w skrócie to wierzą we wszystko i w nic.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2012 20:24 przez Scott.)
04-04-2012 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #98
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Uznanie Jezusa Chrystusa Królem Polski
Adam Czlowiek :
https://docs.google.com/file/d/0Byz4W0IR...edit?pli=1

zachęcam poczytać
16-04-2012 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #99
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Spójrz na to co robisz z dystansem. Tak żeby zgodnie z KKK uczucia były poddane pod rozum. Bo to co prezentujesz sobą, zaczyna być radosnym sekciarstwem człowieka, do którego racjonalne argumenty nie docierają w ogóle.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2012 16:08 przez Scott.)
16-04-2012 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #100
RE: Jezus Królem Polski......!?.
powiesz Królowi jak staniesz przed Jego Majestatem że nie chciałeś Jego panowania ? w każdym wymiarze życia ?
16-04-2012 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #101
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Najpierw musisz sobie zadać pytanie które jest w centrum Ewangelii Marka "kim jest Jezus". Musisz czytać Biblie i KKK. Bo jeśli masz własny obraz, to idziesz śladami żydów na pustyni robiąc sobie cielca.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-04-2012 17:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #102
RE: Jezus Królem Polski......!?.
(16-04-2012 16:14 )noone napisał(a):  powiesz Królowi jak staniesz przed Jego Majestatem że nie chciałeś Jego panowania ? w każdym wymiarze życia ?

Noone- co powiesz Bogu, gdy staniesz przed Jego Majestatem?- Że nie chciałeś jego bóstwa, zawężając Go do pojęcia króla?

Król w porówniu z Bogiem, jest zaledwie maleńkim pyłkiem.
Dlatego właśnie zawsze było odwrotnie- żeby podnieść rangę i godność króla, obwoływano go bogiem. Tak było na całym Wschodzie, Egipcie, Rzymie.
A tu ty usiłujesz Boga zrzucać z tronu, zmniejszać Jego godność, obwołując go zaledwie królem.
Bóg to ktoś, kto jest Władcą królów, władcą wszechświata.
Jest nawet święto- Jezusa Króla Wszechświata - czyli Boga.
Słowo król dano tu, bo jest to największa godność, jaką może mieć człowiek. I w tym kontekście godność staje się zrozumiała.
Natomiast koronowanie czy obwołanie BOGA na króla jakiegoś kraju, jest próbą detronizowania Jego Boskości. Tym samym walką z Bogiem, tym samym opowiedzeniem się po stronie masonerii, wejściem w ich logikę. Demoniczną logikę. Najpierw zdegradujmy Boga do roli króla, później uczyńmy go wojewodą, nastepnie starostą.
itd. Ale natura nie znosi próżni. W miejsce Jezusa - Boga natychmiast wśliźnie się ktoś, kto będzie chciał przejąć Jego Władzę. Od zawsze o nią walczy z Bogiem. Ale najpierw trzeba zdegradować Boga do roli króla- oswoić z tym ludzi i jeszcze wmówić, że kolejne degradacje są wywyższeniem. Apage satanas.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
17-04-2012 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #103
RE: Jezus Królem Polski......!?.
bracie, chyba sam to wymysliles..
na zasadzie Kartezjusza

zerknąłeś choć jednym okiem na linkowany wyżej dokument ?
17-04-2012 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #104
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Nie rozumiem ciebie, - a kto miałby za mnie myśleć?
Dyskusja raczej polega na dawaniu swojej argumentacji i w razie potrzeby również na podpieraniu się autorytetami lub dokumentami i badaniami. Po to Bóg dał człowiekowi rozum, by myślał a nie kalkował przemyślenia innych.
Co ma natomiast z tym Kartezjusz, doprawdy nie rozumiem. Wprawdzie zmienił paradygmat w centrum stawiając człowieka, ale to raczej ty go naśladujesz odrzucając panowanie Boga na rzecz panowania człowieka. Króla, cesarza, czy innego dostojnika ziemskiego. Owszem Jezus nakazywał owym dostojnikom posłuszeństwo, bo wszak wszelka władza pochodzi od Boga, ale sam twierdził że jego władza jest Niebieska- gdyby była ziemska, to Jego aniołowie biliby się za niego. I nie przyjął ofiarowanej mu korony, gdy wjeżdżał triumfalnie do Jerozolimy. A tak na marginesie- zauważ, że ci co chcieli Go obwołać Królem , kilka godzin później żądali Jego śmierci. Wybronili od śmierci człowieka, który walczył o ziemską władzę, - Barabasza, a ukrzyżowali Tego, który ją odrzucił. Boga Jezusa Chrystusa- dawcę życia i wszelkiej władzy. Bo zarówno życie jak i władza od Niego pochodzą a nie od ludzi, jakbyś ty sobie tego życzył. To On jest szafarzem władzy nie ty i ks. Natanek. On ma prawo powoływać na króla, prezydenta itp. Owszem, posługuje się ludźmi, ale to On jest jej dawcą, tak samo jak i życia. I tu również posługuje się ludźmi. Mężczyzną i kobietą.
Kiedy Piotr prosił Go by nie poddawał się sądom i władzy ludzi -Panie nigdy to cie nie spotka - co odrzekł? - Idź precz szatanie. Apage.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
17-04-2012 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #105
RE: Jezus Królem Polski......!?.
Pamiętam jedno z kazań ks. Cyrana kiedy mówił że ludzie się pytają jak to jest że takie cuda się dzieją na Mszach, że Jezus działa z taką mocą. Ten odpowiedział że nie robią nic niezwykłego, że jedyne na czym się opierają to Biblia i Katechzim, że tylko tyle i nic więcej. I tak powinna wyglądać formacja dojrzałego chrześcinanina który chce żeby Jezus na codzień działał i królował w jego życiu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2012 15:50 przez Scott.)
17-04-2012 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów