Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasze "ja" a wiara (wydzielony)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #1
RE: Nasze "ja" a wiara (wydzielony)
I teraz czas byś odkrył wagę chchrztu i swoją godność stąd wynikającą.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-09-2010 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
A mógłbyś po polsku, bo meandry twego rozumowania jak zwykle są mi obce...

Nie wydaje mi się, by dano mi jakiś wybór jako oseskowi a o swoją godność walczę sam - tej nabyć obrządkiem nie można i zresztą żaden nie potrafi "dać godności", chyba iż w rozumieniu czysto prawnym... ale to nie ten temat :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
13-09-2010 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #3
 
Chrzest daje wielką godność - królewską, prorocką i kapłańską. Ale to jest coś co w tobie śpi, jest uśpione. Choćby z tego względu że nie wiesz o tym. Tak jak ten orzełek, który wypadł z gniazda i wychował się w kurniku, a zawsze marzył o lataniu gdy grzebał w ziemi w poszukiwaniu dżdżownic. Ale cóż jego "ojciec" stary doświadczony kogut przecież zawsze mu powtarzał; przestań młodzieńcze bujać w obłokach, urodziłeś się kurą i zawsze będziesz grzebał w ziemi. I orzełkowi nawet do główki nie przyszło by rozwinąć skrzydła i pofrunąć. Bo kura latać nie umie i już.
I tak trochę jest z tobą.
Chodzi o to byś odkrył mimo że zachowujesz się jak kura, to tak naprawdę wystarczy trochę poćwiczyć rozwinąć skrzydła i.....w obłoki.
Mordimer_Madder napisał(a):Nie wydaje mi się, by dano mi jakiś wybór jako oseskowi
Ależ dano - przecież możesz ten chrzest odrzucić, co resztą robisz. I dopóki go nie odkryjesz, będzie dla ciebie pustym rytuałem.
Ale dano ci też szansę- możesz odkryć i porzucić grzebanie. Nikt ci krzywdy nie zrobił jako oseskowi. Bo masz już owo ziarenko, które odpowiednio podlewane i pielęgnowane może rozróść się w potężne drzewo. Po prostu dano ci możliwość wyboru.
Mordimer_Madder napisał(a):a o swoją godność walczę sam
Walcz- nikt ci nie broni, tylko po co? Już od dawna ją masz. Jak ten orzełek.
Mordimer_Madder napisał(a):ale to nie ten temat
Masz rację. Ja ci tylko odpowiedziałem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-09-2010 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
To i ja odpowiem - dalej nie pojmuję, co do mnie mówisz... rozumiem, że jak ochrzcić oseska, to być dobrze... ale jakby go w stanie tzw.braku zdolności do czynności prawnej ochrzcić nożem - to zapewne już by tak cacy nie było... ale Kalich i ich rozumienia zasad ci u nas dostatek a krew, która zrosiła ziemie arabskie za przyczyną katolickich krzyżowców istotnie może być dla niektórych powodem do dumy... jak dla tych orzełków, co z kur wyrośli :aniol:

A co do apostazji - jako młody człowiek byłem w tej sprawie u ówczesnego proboszcza: wyśmiał mnie... ale już ślubu udzielono mi jako niewierzącemu, mimo iż chrzczony i nie apostata... bajzel tam w papierach, że cho cho :diabelek:

Do szanownej moderacji - jakby co, to
sant napisał(a):Ja ci tylko odpowiedziałem.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
13-09-2010 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #5
 
Proponuję wobec tego od twojego postu:
Cytat:Wysłany: Dzisiaj 10:20
-------------------------------------------------------------------------------
Ja tam spotkałem się jedynie z warunkiem mówiącym o chrzcie w wierze rzymsko-katolickiej... w takim przypadku to i ja jestem katolikiem
wydzielic ten watek w oddzielny temat np - Próby wytłumaczenia istoty chrztu. I tam porozmawiamy.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-09-2010 14:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
 
Będąc ochrzczony w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego jesteś królewskim dzieckiem, dziedzicem wszystkiego, co Boskie, wyniesionym do nieprawdopodobnej godności, samemu będąc niczym. Jesteś nieodwracalnie włączony w Nowy Izrael - Mistyczne Ciało Chrystusa, Kościół.

[ Dodano: Pon 13 Wrz, 2010 15:33 ]
A co do ślubu - nie chodzi o bajzel w papierach. Dokumenty Kościoła precyzują, że jeśli jesteś niewierzący, a we wspólnocie Kościoła pozostajesz tylko nominalnie, duchem i decyzją woli będąc poza, to przy zawieraniu małżeństwa powinno się udzielić ślubu mieszanego - czyli strona katolicka otrzymuje sakrament, a Ty prawdopodobnie powtarzałeś wszystko bez dopowiadania "tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący..." itd. - czyli ślubowałeś niesakramentalnie, jako osoba w praktyce niewierząca.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-09-2010 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
No nie - prosiłem już raz - po polsku proszę!! Co do godności wystarczy mi mój herb i na to akurat żaden kościół nie miał wpływu... niestety tatuś był popełnił mezalians i nagle okazało się, /gdy pewnego dnia wrócił z delegacji/ że jestem ochrzczony, co w mojej rodzinie po mieczu jedynie się zdarzało a nie było zwyczajem... a co do Nowego Izraela, to czy mogę zatem otrzymać ich paszport, bo zawsze chciałem pojeździć Merkavą a oni ich za granicę nie sprzedają :?:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
13-09-2010 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
omyk napisał(a):Będąc ochrzczony w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego jesteś królewskim dzieckiem, dziedzicem wszystkiego, co Boskie, wyniesionym do nieprawdopodobnej godności, samemu będąc niczym. Jesteś nieodwracalnie włączony w Nowy Izrael - Mistyczne Ciało Chrystusa, Kościół.

Czyli, że nie da się tego odkręcić w żaden sposób?

Właśnie poczułem się zgwałcony...

Nawet apostazja nic mi nie daje?
13-09-2010 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
Apostazja jest formalnym aktem odłączenia się od Kościoła, czyli zabierasz swoje manatki i idziesz do domu, formalnie już nie należysz do wspólnoty - trochę jakbyś przyszedł i powiedział: "jedną ekskomunikę poproszę". Chrzest jednak jest nieodwracalny i jego anulować się nie da - przez niego masz przynależność do Ludu Bożego niezależnie od aktualnego stanu Twojego serca.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-09-2010 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
 
Mordimer_Madder napisał(a):a co do Nowego Izraela, to czy mogę zatem otrzymać ich paszport, bo zawsze chciałem pojeździć Merkavą a oni ich za granicę nie sprzedają
Własnie chrzest i łączność z Chrystusem są takim paszportem.
MSA napisał(a):Właśnie poczułem się zgwałcony...

Nawet apostazja nic mi nie daje?
Czemu to? Czytaj to co wczesniej napisałem Mordiemu. Jeśli nie masz wiary w jego wagę i nie pielęgnujesz chrztu - jest dla ciebie zwykłym nic nie znaczącym rytem. Ale jesli masz wiarę, to sakrament- każdy sakrament jest nieodwracalny, bo sakrament jest obecnościa Boga, a On choragiewką na wietrze nie jest.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-09-2010 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
sant napisał(a):każdy sakrament jest nieodwracalny, bo sakrament jest obecnościa Boga, a On choragiewką na wietrze nie jest.
Ale podobno Bóg nie pcha się tam, gdzie go nie chcą.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
13-09-2010 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #12
 
Żart mało dowcipny. I absolutnie nie na miejscu. Po pierwsze to On jest Panem i Gospodarzem wszystkiego, co fakt że ktoś tego nie uznaje wcale nie zmienia prawa własności. Po drugie nie pcha się. Jest zaproszony. Nie wiem czemu mamy wątpliwy zaszczyt czytania owego żarciku. Z czego wnioskujesz jakieś pchanie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-09-2010 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Czyli co - podać mamusię do sądu, że wbrew mej woli i wykorzystując niemowlęcą niedołężność poddała mnie nieodwracalnej czynności i włączyła do rodziny, której nie chcę nawet w najczarniejszych snach :roll:

sant napisał(a):Własnie chrzest i łączność z Chrystusem są takim paszportem.
Niestety - dzwoniłem do ambasady Izraela i powołałem się na twoją na tym forum wypowiedź... usłyszałem jedynie: "Pan raczy żartować..." Przykro mi to mówić, ale kłamiesz sant... paszportu Izraela nie otrzymam i moje marzenie o jeździe Merkavą szlag trafił... który to już raz przekonuję się, że katolikom nie wolno wierzyć :roll: :diabelek: Język

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
13-09-2010 18:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #14
 
Za chwilę możesz otrzymać ostrzeżenie- zarzucasz mi jakieś kłamstwa. Kiedy ja ci mówiłem o jakimś Izraelu? Ja owszem mówiłem o Nowym Izraelu. I jeżeli nie rozumiesz co się do ciebie mówi to .... Twoja bezczelność zaczęła przekraczać wszelkie dopuszczalne normy.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-09-2010 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
Mordimer, wrzuć trochę na luz, ok? Żarty żartami, ale sam widzisz, że niechcący w ten sposób ranisz.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-09-2010 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów