Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jaki sposób i my możemy być bałwochwalcami ?
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Jedno małe pytanko - Ojciec to zwrot zarezerwowany tylko dla Boga?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-05-2005 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ja nie uważam, ze jest zarezerwowany tylko dla Boga...
ALe odnoście tytułu "Ojcze nasz" to raczej pierwsze myśli się kierują na Boga...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
17-05-2005 12:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Dla mnie to tylko gra słów i podobieństwo zwrotów.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-05-2005 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
A mi sie wydaje, że ten tytuł jest ze względu na tą piosenkę co śpieał Papież, która po Polski brzmi właśnie Ojcze nasz Uśmiech
17-05-2005 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Zastanawiające, że tylko jedna osoba podziela moje wątpliwości i niesmak związany z tytułem albumu. Apeluję o obiektywne spojrzenie i nie szukanie wymówek.
Jestem pewien, że każdemu katolikowi słowa "Ojcze nasz", kojarzą się z modlitwą Jezusa do Ojca w Niebie.
A że jest to gra słów, to nie wątpię, tylko efekt jaki się osiąga jest dziwny conajmniej, bo dwuznaczny "do bólu".
U mnie takie zestawianie osoby papieża z osobą Boga, wywołuje głęboki niesmak .... :?

Always Look on the Bright Side of Life
18-05-2005 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
ziobro Adama napisał(a):U mnie takie zestawianie osoby papieża z osobą Boga, wywołuje głęboki niesmak ....

Ty tak to widzisz i zawsze zapewne tak będzie. Jeśli papieża zestawiasz z Bogiem to twoje zmartwienie, nigdy w ten sposób nie myślałem. Właśnie w tym jest problem, że podchodzi się do kogoś z góry: "on musi tak myśleć" :!: Choć mam świadomość, że nie do końca o to chodzi, tylko o owe zestawienie. :wink:

Radzę zakceptuj to, pozostając na swoich pozycjach a nie będziemy spierać się o sprawy nie mające większego znaczenia. Dziwne słowa co nie....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
18-05-2005 09:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
ziobro Adama napisał(a):Zastanawiające, że tylko jedna osoba podziela moje wątpliwości i niesmak związany z tytułem albumu. Apeluję o obiektywne spojrzenie i nie szukanie wymówek.
Jestem pewien, że każdemu katolikowi słowa "Ojcze nasz", kojarzą się z modlitwą Jezusa do Ojca w Niebie.
A że jest to gra słów, to nie wątpię, tylko efekt jaki się osiąga jest dziwny conajmniej, bo dwuznaczny "do bólu".
U mnie takie zestawianie osoby papieża z osobą Boga, wywołuje głęboki niesmak .... :?

Pewnie mamy różne stopnie pojmowania świętości, mnie osobiście Ona nie razi. Zresztą mogę, przytoczyć pewne zdarzenie z życia Matki Teresy z Kalkuty. Pewien dziennikarz, aby zabłysnąc i zażyć zaraze skromną siostrzyczkę, zadał jej pytanie czy jest święta. Mając już gotowy scenariusz rozmowy. A Matka Teresa odpowiada, "że jet święta, bo jest świątynią Ducha św. " i gościowi opadła szczęka. Resztę sam oceń.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
18-05-2005 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Co tu dużo gadać .. Wasze słowa tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że cienka jest granica między czcią i szacunkiem, a bałwochwalstwem.
Dlatego właśnie napisano w Piśmie - "wystrzegajcie się choćby pozoru zła".

"Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jak w niebie, tak i na ziemi."

Always Look on the Bright Side of Life
18-05-2005 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
ziobro Adama napisał(a):Co tu dużo gadać .. Wasze słowa tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że cienka jest granica między czcią i szacunkiem, a bałwochwalstwem.

A to co ma oznaczać? Chcę poznać twoje zdanie na dany temat, bo mam nadzieję, że nie zarzucasz nam bałwochwalstwa.... :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
18-05-2005 14:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Gregoriano napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Co tu dużo gadać .. Wasze słowa tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że cienka jest granica między czcią i szacunkiem, a bałwochwalstwem.
A to co ma oznaczać? Chcę poznać twoje zdanie na dany temat, bo mam nadzieję, że nie zarzucasz nam bałwochwalstwa.... :roll:
A moje zdanie jest takie, że skoro nie widzisz niczego złego w nazwie albumu o papieżu, to znaczy, że zatraciłeś jasność spojrzenia na sprawy związane z niebezpiecznym kultem ludzi.
I nie wiem co musiałbym zrobić, żeby twoje oczy przejrzały .... nie wiem .... Smutny

Always Look on the Bright Side of Life
18-05-2005 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Przepraszam, a kto czci Papieża jako Boga - bo nie łapię klimatu?. To jakieś nie zrozumienie sprawy.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
18-05-2005 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
ziobro Adama napisał(a):A moje zdanie jest takie, że skoro nie widzisz niczego złego w nazwie albumu o papieżu, to znaczy, że zatraciłeś jasność spojrzenia na sprawy związane z niebezpiecznym kultem ludzi.
I nie wiem co musiałbym zrobić, żeby twoje oczy przejrzały .... nie wiem ....

A powiem jedno: wpadłeś w schematy i to jest problem i nie wiem co zrobić abyś przejrzał... :wink: Niestety tak jest, że często czepia sie do katolików zarzucając im coś co twierdzą o nich inni ale nie oni. To niestety tamuje dyskusję. Padają oskarżenia: kult ludzi, bałwochwalstwo.. Tylko dlaczego jeszcze to wszystko trwa skoro to takie nie zgodne z wiarą.. Nie widzi sie owoców tylko narzuca się swoje spojrzenie.

Wybacz za moją dygresję, przyjmuje twoje oskarżenia o bałwochwalstwo.. Póki co mamy jednego Zbawiciela i to mnie cieszy :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
18-05-2005 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Gregoriano napisał(a):A powiem jedno: wpadłeś w schematy i to jest problem i nie wiem co zrobić abyś przejrzał... :wink:
Spodziewałem się, że nie będziesz skłonny przyznać mi racji, choć po cichu liczyłem na odrobinę obiektywizmu.
No cóż, widać jeszcze nie ten czas ....

Always Look on the Bright Side of Life
19-05-2005 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Odpowiem inaczej, znam osoby, które mogły by nadmiernie mitologizować Papieża, pewnie takie same sytuacje są u nadgorliwców czcicieli NMP. Istnieje pewne niebezpieczeństwo, lecz nie klikają ty chyba dewianci fanatycy czy innej maści dewoci.

Ale spójżmy szcrzej na sprawę - podobny mechanizm działa w kwestii zabobonów. Niby każdy wie lecz......?!.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-05-2005 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
ziobro Adama napisał(a):
Gregoriano napisał(a):A powiem jedno: wpadłeś w schematy i to jest problem i nie wiem co zrobić abyś przejrzał... :wink:
Spodziewałem się, że nie będziesz skłonny przyznać mi racji, choć po cichu liczyłem na odrobinę obiektywizmu.
No cóż, widać jeszcze nie ten czas ....

A myślałem, że zwrócisz uwagę na inny fragment mojej wypowiedzi

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-05-2005 10:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów