Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jaki sposób i my możemy być bałwochwalcami ?
Autor Wiadomość
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Gregoriano napisał(a):A myślałem, że zwrócisz uwagę na inny fragment mojej wypowiedzi
Skłaniam sie ku tezie, że zwróciłem uwagę na najistotniejszy fragment twojej wypowiedzi.

Always Look on the Bright Side of Life
19-05-2005 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ziobro - czy możesz określić się co do wyznania wiary i jaki Ko

[ Dodano: Czw 19 Maj, 2005 12:03 ]
...... i jaki Kościół preferujesz, pytam tak, bo będzie mnie się łatwiej zorientować jaką orientację chrześcijańską preferujesz.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-05-2005 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Wojtek37 napisał(a):Ziobro - czy możesz określić się co do wyznania wiary i jaki Ko

[ Dodano: Czw 19 Maj, 2005 12:03 ]
...... i jaki Kościół preferujesz, pytam tak, bo będzie mnie się łatwiej zorientować jaką orientację chrześcijańską preferujesz.
Jaki to ma związek z tematem ?

Always Look on the Bright Side of Life
19-05-2005 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Jasne, pewnie żaden, lecz w ten sposób możesz dowolnie kreować sobie postawę w interpretacji Biblii. Cwane jest takie podejście do tematu.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-05-2005 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Wojtek37 napisał(a):Jasne, pewnie żaden, lecz w ten sposób możesz dowolnie kreować sobie postawę w interpretacji Biblii. Cwane jest takie podejście do tematu.
ja niczego nie kreuję
jeśli znajdziesz w moich słowach brak konsekwencji, który musiałby sie zdarzyć prędzej czy później, przy dowolnej interpretacji, to zgolę sobie brwi :mrgreen:

Always Look on the Bright Side of Life
19-05-2005 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
ziobro Adama napisał(a):ja niczego nie kreuję
jeśli znajdziesz w moich słowach brak konsekwencji, który musiałby sie zdarzyć prędzej czy później, przy dowolnej interpretacji, to zgolę sobie brwi

Mimo wszystko nie jest to odpowiedź na pytanie. Nie rozumiem czemu to takie trudne.... Ta odpowiedź wydaje mi się ważna. No chyba, że żyjemy w czasach kiedy pytanie o przynależność kościelną to "rzecz" intymna. Może jestem szczery no ale chyba nic złego nie zrobiłem... :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-05-2005 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Nie uważasz, że to nie fair, że ty dobrze wiesz że jesteśmy Katolikami, a sam się ukrywasz ?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-05-2005 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Gregoriano napisał(a):Mimo wszystko nie jest to odpowiedź na pytanie.
Nie jest to także tematem wątku, wiec proponuję wrócić do tematu.

[ Dodano: Pią 20 Maj 2005 11:01 ]
Wojtek37 napisał(a):Nie uważasz, że to nie fair, że ty dobrze wiesz że jesteśmy Katolikami, a sam się ukrywasz ?.
Nie, nie uważam. Chyba że to łamie jakiś punkt regulaminu forum, wtedy byłoby nie fair.
Złamałem jakiś punkt regulaminu ? Jesli nie, to proszę się mnie nie czepiać i nie zbaczać z tematu.

Always Look on the Bright Side of Life
20-05-2005 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
ziobro Adama napisał(a):Nie, nie uważam. Chyba że to łamie jakiś punkt regulaminu forum, wtedy byłoby nie fair.
Złamałem jakiś punkt regulaminu ? Jesli nie, to proszę się mnie nie czepiać i nie zbaczać z tematu.

Ale zwykła kultura określa sposób wzajemnych relacji, skoro nie chcesz powiedzieć, to napisz tekstem otwartym, a nie pokrętnie się wymigujesz od odpowiedzi. Ale masz oczywiście do tego prawo.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
22-05-2005 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Wojtek37 napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Nie, nie uważam. Chyba że to łamie jakiś punkt regulaminu forum, wtedy byłoby nie fair.
Złamałem jakiś punkt regulaminu ? Jesli nie, to proszę się mnie nie czepiać i nie zbaczać z tematu.
Ale zwykła kultura określa sposób wzajemnych relacji, skoro nie chcesz powiedzieć, to napisz tekstem otwartym, a nie pokrętnie się wymigujesz od odpowiedzi. Ale masz oczywiście do tego prawo.
Widać pochodzimy z różnych kręgów kulturowych, bo mnie uczono, że jest coś takiego jak "sfera prywatna" i pewnych pytań nie zadaje się, jeśli ten ktoś sam nie zechciał o sobie czegoś powiedzieć. Przynależność wyznaniową zaliczam właśnie do takiej sfery spraw prywatnych.

Always Look on the Bright Side of Life
23-05-2005 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
ziobro Adama napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):
ziobro Adama napisał(a):Nie, nie uważam. Chyba że to łamie jakiś punkt regulaminu forum, wtedy byłoby nie fair.
Złamałem jakiś punkt regulaminu ? Jesli nie, to proszę się mnie nie czepiać i nie zbaczać z tematu.
Ale zwykła kultura określa sposób wzajemnych relacji, skoro nie chcesz powiedzieć, to napisz tekstem otwartym, a nie pokrętnie się wymigujesz od odpowiedzi. Ale masz oczywiście do tego prawo.
Widać pochodzimy z różnych kręgów kulturowych, bo mnie uczono, że jest coś takiego jak "sfera prywatna" i pewnych pytań nie zadaje się, jeśli ten ktoś sam nie zechciał o sobie czegoś powiedzieć. Przynależność wyznaniową zaliczam właśnie do takiej sfery spraw prywatnych.

A to ciekawe, wchodzisz do Forum, które Administrator jasno uznaje za Katolickie. Piszesz co chcesz, krytykujesz, i ustisunkowywujesz się rezlnie do postów. Nie uwzględniając tego że to jest teren Kościoła Rzymsko Katolickiego. Jak uznał jego twórca. To chyba proste., że kiedy wchodzi się do czyjegoś domu to należy uszanować domowników.

Prawo o którym piszesz obowiązywało by na Twoim Forum bracie. Ale i tak twierdzę, że masz do tego prawo uchylać się od dpowiedzi. Lecz w tym momencie stajesz się niewiarygodny, jako chrześcijanin. Bo wstydzisz się tego w co wierzysz - łapiesz?.[/fade]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
23-05-2005 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Wojtek37 napisał(a):A to ciekawe, wchodzisz do Forum, które Administrator jasno uznaje za Katolickie. Piszesz co chcesz, krytykujesz, i ustisunkowywujesz się rezlnie do postów. Nie uwzględniając tego że to jest teren Kościoła Rzymsko Katolickiego. Jak uznał jego twórca. To chyba proste., że kiedy wchodzi się do czyjegoś domu to należy uszanować domowników.

Prawo o którym piszesz obowiązywało by na Twoim Forum bracie. Ale i tak twierdzę, że masz do tego prawo uchylać się od dpowiedzi. Lecz w tym momencie stajesz się niewiarygodny, jako chrześcijanin. Bo wstydzisz się tego w co wierzysz - łapiesz?.[/fade]
Nie interesuje mnie twoje zdanie w powyższym "temacie", bracie. Choć naturalnie masz prawo je wyrażać gdzie chcesz i jak chcesz.
O ile nie łamię regulaminu, o tyle mogę powiedzieć, że się mnie czepiasz. Być może robisz to po to, by uciec od głównego tematu tego wątku.
Daruj więc sobie i zacznij pisać na temat.

Always Look on the Bright Side of Life
24-05-2005 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Mimo wszystko Adamie uważam takie podejście za nie w porządku z wielu powodów, których tutaj nie przytoczę. Patrz niżej.

Jednocześnie kończymy wypytywanie o przynależność kościelną. W końcu nie możemy robić czegoś gdy ktoś sobie tego nie życzy. Bo zrobi się nam przesłuchanie :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
24-05-2005 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
To może odwróćmy pytanko, czy wiara w Kościele może nam przesłonić Jezusa, i stworzyć sobie ciekawego bożka religijności.?. Dlatego do dyskusji o religijności naturalnej nieodzowna jest wiedza przynależności religijnej. Inaczej rozmowa nie ma sensu, bo nic nie wnosi do dyskusji. Na tym zatem skończę temat.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
24-05-2005 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
Wojtek37 napisał(a):To może odwróćmy pytanko, czy wiara w Kościele może nam przesłonić Jezusa, i stworzyć sobie ciekawego bożka religijności.?. Dlatego do dyskusji o religijności naturalnej nieodzowna jest wiedza przynależności religijnej. Inaczej rozmowa nie ma sensu, bo nic nie wnosi do dyskusji.
Ponieważ znamy twoją przynależność religijną, to możemy się zastanowić nad odpowiedzią na to pytanie.
Osobiście uważam, że tak właśnie jest w większości w KRK - Jezus jest tam zepchnięty na drugi lub trzeci nawet plan.
Najpierw Maryja, potem "święci" (z papieżem JP II) na czele, a na szarym końcu .... Jezus Chrystus, Zbawiciel świata
Najczęściej malutki, golutki i bezbronny, bezpieczny tylko w ramionach Maryji .... :?

Always Look on the Bright Side of Life
25-05-2005 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów