Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W jaki sposób i my możemy być bałwochwalcami ?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Skoro protestanci są tacy doskonali to czemu czynicie nawet wśród siebie tyle podziałów???
I nie wiem gdzie czytałeś że Maryja i święci są na 1 miejscu, bo to na pewno nie było o KRK.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-05-2005 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Offca napisał(a):Skoro protestanci są tacy doskonali to czemu czynicie nawet wśród siebie tyle podziałów???
Nie wiem o jakie "podziały" wśród protestantów ci chodzi ....
Offca napisał(a):I nie wiem gdzie czytałeś że Maryja i święci są na 1 miejscu, bo to na pewno nie było o KRK.
Nie czytałem, ja tego byłem świadkiem przez wiele lat mojego bycia katolikiem.

Always Look on the Bright Side of Life
25-05-2005 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Ja jestem w Kościele Katolickim, i u mnie jest Jezus na 1 miejscu wiec nie wiem ale Ty chyba mówisz o jeszce innym kościele... :roll:
25-05-2005 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
ziobro Adama napisał(a):
Offca napisał(a):Skoro protestanci są tacy doskonali to czemu czynicie nawet wśród siebie tyle podziałów???
Mnie również zastanawia, dlaczego tyle podziałów i różnic wśród Protestantów ?
Dlaczego bywa, że nauczanie poszczególnych odłamów bywa nie tylko sprzecze z nauczaniem innych odłamów - lecz wręcz z Pismem Św. ...
Pismo bowiem wyraźnie mówi o tym, ze homoseksualizm to "obrzydliwośc w oczach Pana" a tymczasem wyświecono jednego z kapłanów o którym wiadomo było, że ma skłonności homoseksualne na biskupa ...
Nie wiem o jakie "podziały" wśród protestantów ci chodzi ....
Offca napisał(a):I nie wiem gdzie czytałeś że Maryja i święci są na 1 miejscu, bo to na pewno nie było o KRK.
Nie czytałem, ja tego byłem świadkiem przez wiele lat mojego bycia katolikiem.
Jestem katolikiem od urodzenia i nigdy nikt mi nie mówił że "święci" są ważniejsi od Chrystusa ... :shock: :shock: :shock:
Ba, mało tego - zawsze mówiono mi, że "Święci" są pośrednikami do Boga
Masz na to przykład choćby w modlitwie "Pod Twą obronę" ;
(...) O Pani nasza
Orędowniczko nasza
Pośredniczko nasza(...)

z Synem Twoim nas pojednaj
Synowi Twojemu nas oddawaj
Swojemu Synowi nas polecaj

No cóż ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-05-2005 16:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
ziobro Adama napisał(a):Ponieważ znamy twoją przynależność religijną, to możemy się zastanowić nad odpowiedzią na to pytanie.
Osobiście uważam, że tak właśnie jest w większości w KRK - Jezus jest tam zepchnięty na drugi lub trzeci nawet plan.
Najpierw Maryja, potem "święci" (z papieżem JP II) na czele, a na szarym końcu .... Jezus Chrystus, Zbawiciel świata
Najczęściej malutki, golutki i bezbronny, bezpieczny tylko w ramionach Maryji ....

Tak przyglądałem sie twoim wypowiedziom i musze niestety skontatować to co już na początku mi się rzuciło w oczy: jesteś do nas uprzedzony w negatywnym sensie. Jeśli nie zaczniesz nas słuchać to będziesz widział co chcesz widzieć.... Budujesz skrajne rekapitulacje, które łagodnie mówiąć są krzywdzące dla nas, czego dowód mamy powyżej.

Co tu dużo mówić, nie znasz naszej relacji do Jezusa....

Możemy się spierać o wizję zbawienia, o to czy łaska jest przeciwstawiona naturze jak twierdził M. Luter itd ale bez uprzedzeń bo wpadniemy w język oskarżeń. Nie o to chodzi.

Może to emocjonalna wypowiedź ale starałem się tak od serca :wink:

[ Dodano: Sro 25 Maj, 2005 ]
ziobro Adama napisał(a):Offca napisał/a:
I nie wiem gdzie czytałeś że Maryja i święci są na 1 miejscu, bo to na pewno nie było o KRK.

Nie czytałem, ja tego byłem świadkiem przez wiele lat mojego bycia katolikiem.

To dlaczego my nie jesteśmy tego świadkami?

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
25-05-2005 18:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
ziobro Adama napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):To może odwróćmy pytanko, czy wiara w Kościele może nam przesłonić Jezusa, i stworzyć sobie ciekawego bożka religijności.?. Dlatego do dyskusji o religijności naturalnej nieodzowna jest wiedza przynależności religijnej. Inaczej rozmowa nie ma sensu, bo nic nie wnosi do dyskusji.
Ponieważ znamy twoją przynależność religijną, to możemy się zastanowić nad odpowiedzią na to pytanie.
Osobiście uważam, że tak właśnie jest w większości w KRK - Jezus jest tam zepchnięty na drugi lub trzeci nawet plan.
Najpierw Maryja, potem "święci" (z papieżem JP II) na czele, a na szarym końcu .... Jezus Chrystus, Zbawiciel świata
Najczęściej malutki, golutki i bezbronny, bezpieczny tylko w ramionach Maryji .... :?

A to ciekawe, wystawiasz mnie do odstrzału, i jeszcze akcentujesz kłamliwe teorie, jakoby miałbym "zepchnąć Jezusa na drugi, lub trzeci plan" . Ciekawe skąd to wiesz . lub kto Ci to powiedział, że ja , tak czynię jako Katolik?

Może jeszcze - wypuścisz troszkę więcej konkretów co do formy wiary w Kościele, a może jakoś się dogadamy ( lecz raczej wątpię w twoją otwartość na tym polu, co już sam wykazałeś) Ale Bóg jest Wielki i może wszystko, więc jest nadzieja. =D>

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-05-2005 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
ziobro Adama napisał(a):Nie wiem o jakie "podziały" wśród protestantów ci chodzi ....

No właśnie o te. Boże zmiłuj się! Nie wierzę, że ich nie widzisz! Na dzień dzisiejszy jest tysiące odłamów protestanckich!!! Codzień ktoś zakłada jakiś "nowy" Kościół! I to jest OK :?: :!: To z protestantami jest coś nie tak, bo się nie potrafią utrzymać w jednym Kościele, a nie z katolikami :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-05-2005 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
ziobro Adama napisał(a):Osobiście uważam, że tak właśnie jest w większości w KRK - Jezus jest tam zepchnięty na drugi lub trzeci nawet plan.
Najpierw Maryja, potem "święci" (z papieżem JP II) na czele, a na szarym końcu .... Jezus Chrystus, Zbawiciel świata
Najczęściej malutki, golutki i bezbronny, bezpieczny tylko w ramionach Maryji .... :?
Co za głupota :? Jezus na drugim miejscu, a nawet na trzecim :?: Proszę nie wmawiać mi, a jestem z kościoła Rzymsko-Katolickiego, że taka jest hierarchia w moim kościele. Bo tak nie jest.

Bóg, Jezus i Duch Święty jest na pierwszym miejscu dla każdego katolika.
Potem aniołowie, Maryja i święci, którzy notabene są tylko pośrednikami pomiędzy ludźmi a Bogiem.
Jak ktoś tą hierarchię przestawia w kolejności, to błądzi w swojej wierze.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
25-05-2005 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Jak dla mnie na ma żadnej hierarchi. Na pierwszym miejścu jest Bóg. On i tylko On w 3 osobach. Reszta chyba nie podlega stopniowaniu. Reszta jest tylko pośrednikiem.
Wiec prosze nie wciskac nam głupot bo to nas obaża.
26-05-2005 07:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
Nie spodziewałem się innych odpowiedzi, więc nie zaskoczyliście mnie wcale 8)
Wiem, że nie jest łatwo o obiektywne spojrzenie na własny Kościół, więc nie potępiam Was.
Jednak już ktoś tu wspomniał - cuda się zdarzają, więc nie racę nadziei.

Szkoda tylko, że Bóg katolicki jest jakiś taki "nieporadny", bo potrzebuje luzdkich pośredników, do tego, by wysłuchiwać swoich dzieci ..... Ale to już niestety zgubny wpływ Tradycji, która pozbawia Boga wielu jego nadprzyrodzonych cech.

Always Look on the Bright Side of Life
30-05-2005 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
ziobro Adama napisał(a):Szkoda tylko, że Bóg katolicki jest jakiś taki "nieporadny", bo potrzebuje luzdkich pośredników, do tego, by wysłuchiwać swoich dzieci ..... Ale to już niestety zgubny wpływ Tradycji, która pozbawia Boga wielu jego nadprzyrodzonych cech.

Z tego co napisałes widać jasno, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz. Najważniejszy jest twój punkt widzenia i przez ten pryzmat wtłaczasz nas w swoje schematy. Nadmienię tylko, że Jezus to też człowiek.... :wink:

Takie pytanie: czy może głosiłeś komuś Dobra Nowinę?

Czy prosiłeś kogoś kiedyś o modlitwę za siebie? Albo czy modliłeś się wstawienniczo za kogoś?

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
30-05-2005 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Gregoriano napisał(a):Nadmienię tylko, że Jezus to też człowiek.... :wink:
I posiada ludzkie słabości ?
Gregoriano napisał(a):Takie pytanie: czy może głosiłeś komuś Dobra Nowinę?
Tak.
Gregoriano napisał(a):Czy prosiłeś kogoś kiedyś o modlitwę za siebie?
Tylko tych, którzy byli w stanie mnie wysłuchać i zrozumieć.
Gregoriano napisał(a):Albo czy modliłeś się wstawienniczo za kogoś?
Tak.

Always Look on the Bright Side of Life
31-05-2005 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Bracie Ziobro - Twój protoplasta M. Luter wierzył iż Maryja Matka Jezusa, jest w niebie u boku Jezusa. Powiem więcej, nawet w swoim kościele, nie zamalowano wizerunków NMP do której On miał też słabość. A skoro Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, to jak najbardziej można prosić o modlitwę tych co żyją u Tronu Boga. Bo przecież cały czas jesteśmy w Jednym Mistycznym Ciele Chrystusa. Zresztą pewnie nigdy nie zaskoczyłeś, czemu modlisz się słowami "...bądz wola Twoja jako w w niebie tak i na ziemi"....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
31-05-2005 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziobro Adama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 378
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Wojtek37 napisał(a):Bracie Ziobro - Twój protoplasta M. Luter
hehe ... nic o tym niwiem, jakobym miał niemieckich przodków ... mało to prawdopodobne Duży uśmiech

Wojtek37 napisał(a):M. Luter wierzył iż Maryja Matka Jezusa, jest w niebie u boku Jezusa.
Nikt nie jest doskonały .... nawet Luter Uśmiech

Wojtek37 napisał(a):A skoro Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, to jak najbardziej można prosić o modlitwę tych co żyją u Tronu Boga.
Źle interpretujesz te słowa. Tylko tyle powiem, bo nie chcę zaczynać nowego wątku.

Always Look on the Bright Side of Life
31-05-2005 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
ziobro Adama napisał(a):Źle interpretujesz te słowa. Tylko tyle powiem, bo nie chcę zaczynać nowego wątku.
A co brak Ci odpowiedniej wiedzy, by dyskutować na tren temat?. =D>

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
31-05-2005 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów