Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Bóg zabrał mi nogi, ale dał mi skrzydła..."
Autor Wiadomość
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #1
"Bóg zabrał mi nogi, ale dał mi skrzydła..."
Artykuł o ciekawej nastolatce,
który wzbudził moje refleksje.
Co o tej zwykłej-niezwykłej dziewczynie sądzicie i jakie refleksje się wam nasuwają ?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-10-2010 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Sądzić to raczej nie sądzę, aby nie być sądzonym, ale myślę, że zarówno ona jak i inni, którzy doświadczaja takiego cierpienia, takich trudnych sytuacji są przykładem na to, że można iść przez życie przyjmując krzyż, który otrzymujemy, aby móc naśladować Chrystusa. Takie problemy mogą nam przybliżać Chrystusa, pokazywać jak bardzo Bóg jest blisko i jak potrafi działać także w życiu takich ludzi - działąć przez nich czyniąć z takich ludzi prawdziwe świadectwo miłości Boga do człowieka. Myślę też, że w podobnej a może nawet gorszej sytuacji jest Nick Vujicic, który urodził się bez nóg i rąk. Ci ludzie czynią coś naprawdę wspaniałego : otwierają dla innych bramy raju pokazując jak można żyć z takim krzyżem nie robiąc z Boga terrorysty, który wkracza w życie człowieka z takimi trudnymi sytuacjami tak jakby miał przez to niszczyć życie człowieka.
Ci ludzie pokazują jak można dążyć do świętości przy tak trudnej sytuacji, jak można żyć Bogiem przy takiej sytuacji. Dla mnie są wspaniali i godni podziwu i naśladowania.

Zapraszam do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z Nickiem Vujicicem, niestety trzeba czytać bo wywiad nie jest tłumaczony przez lektora:

http://ekai.pl/wydarzenia/wideo/x33300/z...k-potrafi/

i również zapraszam do przemyśleń nad swoim życiem w oparciu o takie świadectwa.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-10-2010 12:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Ale ma gadane! Piękne słowa. Piękny wywiad okraszony słowami pełnymi miłości do Boga, jestem zbudowana.

"Łzy są językiem, który tylko Bóg rozumie."
"Od Boga dzieli cię jedynie modlitwa."
"Nie jestem tu jedynie po to, by przetrwać".


Nie wiem, ale zawsze na widok kogoś "skaleczonego" fizycznie chce się zawołać: o Boże, jak mi żal tego człowieka.
Jednak tu podczas oglądania i słuchania N. Vujcica nie poczułam nutki żalu z powodu jego kalectwa #-o
Z zaciekawieniem słucha się jego słów przepełnionych bożą miłością. :aniol:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-10-2010 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
A oglądałaś inne filmy z nim na youtube? Na jednym takim dwuczęściowym pokazane jest jak on sobie radzi ze swoim kalectwem a także jest pokazany jego wspaniały wykład-świadectwo.
Warto to obejrzeć.

http://swjozef.com/dzial/filmy/57/lista/strona_5.html

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-10-2010 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
Oczywiście, że oglądałam, dzięki, że mi ją odświeżyłeś w pamięci.
Pan Bóg posługuje się ludźmi będącymi w każdym wieku i z różnym bagażem wspomnień.
Wczoraj oglądałam na 1. następny odcinek z cyklu Byłem gangsterem., może podam link do odc. 4. (wybiórczo)
http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-...-4/2785319
Ludzie zamieszczają bardzo ciekawe wypowiedzi, czasem można nauczyć się wiele nawet od ex-kryminalistów. Wszak w każdym człowieku jest Jezus.
ciekawy komentarz

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
01-10-2010 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Do tego filmu warto często wracać. On przypomina człowiekowi o tym co może może dla nas Bóg uczynić nawet z takim bagażem cierpienia, z takim ciężkim krzyżem. Dodaje sił i motywacji do życia i walki, aby móc iść przez życie nie obawiając się, że jest się samemu, że samemu trzeba dźwigać ten ciężki krzyż. Chrystus pomaga nam ten krzyż nieść, gdyż on bardzo dobrze zna jego wymiar, zna jego ciężar, gdyż sam tego doświadczył i dokonale wie, że człowiek z takim krzyżem sam daleko nie zajdzie, że szybko się podda i ulegnie pokusie, aby go wyrzucić ze swojego życia

.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-10-2010 07:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów