Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:obudź mnie jak dojdziesz w swoich rozważaniach do australopiteków
Nieszczególnie mi na tym zależy... możesz kimać, będę zdrowszy i nie będziesz musiał latać z płaczem pod adminią spódnicę :diabelek:
Cytat:Dlatego podjęto akcję obronną przeciwko inwazji arabskiej.
Akcja obronna - jak sama nazwa wskazuje - musi być współczesna z atakiem... czyli ktoś się broni. Atak się skończył - nie ma i obrony. Owszem - można mówić o wojnie wyzwoleńczej, tylko że tam nie było kogo wyzwalać i nikt na krzyżowców nie czekał z otwartymi rękoma natomiast Saladyn był witany przez tych uciemiężonych, jak zbawca - ciekawe, nieprawdaż Duży uśmiech

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
05-10-2010 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Mordimer_Madder napisał(a):nikt na krzyżowców nie czekał z otwartymi rękoma
Błąd:

Cytat:Na synodzie w Piacenzie w 1095 wysłannicy Aleksego opowiadali papieżowi Urbanowi II o cierpieniach chrześcijan na wschodzie i podkreślili, że bez pomocy Zachodu będą oni nadal cierpieć pod muzułmańskimi rządami.

źródło
Dlatego wysłano krucjaty.

Mordimer_Madder napisał(a):Saladyn był witany przez tych uciemiężonych, jak zbawca
Turcy seldżuccy, w czasach swojej brutalnej inwazji na chrześcijańskie Bizancjum, byli witani jak śmiertelne zagrożenie.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-10-2010 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Mordimer_Madder napisał(a):Cytat:
to powrót do chrzescijanstwa był wlasnie powrotem do tego jak było na samym poczatku

Zapominasz chyba, ile lat liczy sobie chrześcijaństwo
??


PAmietasz jaki był stan relacji Boga z człowiekiem przed grzechem pierworodnym?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-10-2010 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #34
 
A nie za wiele wymagasz od ateisty... wiem, że najstarsze ślady kultów religijnych pochodzą sprzed 70 tysięcy lat /Afryka/ a w Europie sprzed 40 tysięcy lat... zatem ów katolicki grzech pierworodny jest tak młody, że nie wiem, czy jest sens o nim dyskutować :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
09-10-2010 09:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
 
Mordimer_Madder napisał(a):zatem ów katolicki grzech pierworodny jest tak młody, że nie wiem, czy jest sens o nim dyskutować
Jest młody a zarazem stary jak historia człowieka - bo dotyczy każdego.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
11-10-2010 09:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów