Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zasady: przestrzegać czy łamać?
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Inky - możesz demaskować i dekonstruować wszelkie głupoty, możesz wykazywać logicznie ich wewnętrzną sprzeczność - tyle, że to niewiele zmienia. Ci, którzy nie wierzyli zyskują dodatkowy argument (o ile nie wiedzieli o tym już od dawna), a ci, którzy wierzą w głupoty zapewne logiką się nie przejmą, bo rozum poszedł na spacer już na początku przygody z naiwnością...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-10-2010 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
heysel napisał(a):przed czym ?
obawiam się, że o tym - przed czym ucieka uciekający - wie tylko on;
ja mogę się jedynie domyślać, że relatywista rozcieńczający prawdę ucieka właśnie przed nią samą

a dlaczego ktokolwiek może uciekać przed prawdą? choćby dlatego, że prawda może przytłoczyć podobnie jak ból istnienia - mały żarcik 8)

omyk napisał(a):to niewiele zmienia
wiem, że mogę się położyć spokojnie przed telewizorem i zamiast wdawać się w nieskończone i pełne emocji polemiki, mogę oddać się beztroskiej konsumpcji nie przejmując się "nieznośnym ciężarem" naglącej mnie prawdy; owszem, mogę Uśmiech

ale z drugiej strony mam duszę apologety i nie widząc sensu w podważaniu sensu apologii jako takiej, mogę z zamiłowaniem oddawać się jej - choćby jako pasji czy hobby Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-10-2010 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
M. Ink. * napisał(a):ja mogę się jedynie domyślać, że relatywista rozcieńczający prawdę ucieka właśnie przed nią samą
Trzeba było uprzedzić wcześniej, że nie zależy Ci na trochę poważniejszej wymianie zdań.
Niemniej wątek rozcieńczania prawdy jest ciekawy, tym bardziej, że i katolicy czasami też ją rozcieńczają :diabelek: .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
10-10-2010 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
heysel napisał(a):nie zależy Ci na trochę poważniejszej
nie przesadzam z powagą w dyskusji o relatywistach Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-10-2010 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
Ink'y - nie chodzi o kładzenie się brzuchem do góry. Chodzi o umiejętność doboru działania tak, żeby nie tracić energii bezskutecznie, żeby był jak najbardziej efektywny. Niestety, zdecydowana większość ludzi nie szuka prawdy, tylko potwierdzenia swoich poglądów. Stąd dla większości ludzi system światopoglądowy nie musi być spójny logicznie, wystarczy, żeby był chwytliwy i stał się "tym moim", a wtedy zapomnij, wszystkie racjonalne argumenty będą odsiewane jak przez sito. Są jednak wyjątki, które "wszystko badają, a co szlachetne - zachowują", które przyjmują argumenty płynące z zewnątrz i poddają je refleksji... To są jednostki, ale mam duży podziw dla takich ludzi - oni naprawdę szukają prawdy.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-10-2010 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
omyk napisał(a):większość ludzi nie szuka prawdy, tylko potwierdzenia swoich poglądów
zaś prawda Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-10-2010 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
M. Ink. * napisał(a):nie przesadzam
Przecie wiem, ogrodnikiem chyba że jesteś.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
10-10-2010 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
12-10-2010 03:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
milenahajduk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Aug 2015
Reputacja: 0
Post: #24
RE: zasady: przestrzegać czy łamać?
no mówi się niby, że są po to,żeby je łamać;-)

http://centrum-tonerow.pl - Tonery Dell
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2015 06:56 przez milenahajduk.)
28-08-2015 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów