Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wazektomia
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ze mnie się śmiejecie, że nie rozumiem waszych norm... ale ja nie jestem katolikiem a wy, jako Polacy powinniście znać prawo... może z innej beczki:

- złóżcie doniesienie na: http://www.wazektomia.pl/kontakt

Wszak wg was wazektomia jest karalna :mrgreen:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
26-10-2010 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Annnika napisał(a):Zabroniona jest sterylizacja na życzenie.
Wazektomia to podobno nie jest sterylizacja, ponieważ jest odwracalna.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-10-2010 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Mordimer, wasektomia jest zabiegiem chirurgicznym i owszem, w normalnych okolicznościach jest ona w Polsce nielegalna. Nie piszę, że chęć bycia niepłodnym, ani sama niepłodność na skutek poddania się wasektomii jest nielegalna. Piszę o legalności wasektomii - czyli zabiegu. Zanim palniesz tekstem o ośmieszaniu się, przemyśl sprawę głębiej Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2010 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
próba ponownego, chirurgicznego udrożnienia nasieniowodów kończy się sukcesem tylko w ok. 30% przypadków

http://www.wazektomia.pl/zaletyiwady

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
26-10-2010 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
omyk napisał(a):Zanim palniesz tekstem /"hehehehe" - przyp.mordi/ przemyśl sprawę głębiej Uśmiech
Dokładnie, moja panienko... za chwilę będziesz karać niedoszłego samobójcę za próbę samobójczą, bo zabijanie człowieka także jest karalne Duży uśmiech

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
26-10-2010 15:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Drogi mój eks-policjancie, czy przez sklerozę, czy niedouczenie zapomniałbyś ukarać za usiłowanie zabójstwa?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2010 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Sugerujesz, że próba samobójcza to usiłowanie zabójstwa? :shock:
Uuuu - jest gorzej, niż myślałem :cry:

[ Dodano: Wto 26 Paź, 2010 15:31 ]
Żeby zakończyć tę jałową dyskusję: samobójstwo w Polsce nie było, nie jest i nie będzie nigdy karane tak, jak w każdym, normalnym kraju na świecie :!: Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
26-10-2010 15:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
heysel, z tego co czytałam to są jej dwa rodzaje - jedna jest odwracalna, i to góra 30%, a druga nieodwracalna i powodująca całkowitą bezpłodność. zatem nawet zareklamowana powyżej strona ostrzega, iż nie tak łatwą z odwracalnością i radzą się dobrze zastanowić czy chce się mieć czy jednak już nie chce się mieć nigdy dzieci.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-10-2010 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A czy naprawdę muszą? Czy ktoś je zmusza do antykoncepcji?
Oczywiście, ze nie, ale żyję wśród ludzi i słyszę od kobiet, że to one muszą "naginać się" do woli mężowskiej i dlatego pytam: dlaczego właśnie kobiety, dlaczego?
heysel poruszył temat dość rzadko występujący i rzadko omawiany wśród mężczyzn. Czy sądzimy tak, czy owak, warto się z tym tematem zapoznać, ot choćby dla poszerzenia horyzontów.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):W obu przypadkach jest to bezmyślnosć, brak rozsądku. Jeśli ktoś decyduje się na taki zabieg sam nie wie dobrze co robi. Pozbawia się tej możliwości przekazywania życia co wiąże się z odrzucaniem woli Bożej.
Zgadzam się z tobą, powiem więcej: zaznaczyłam w moim 1. poście, że byłby niesamowity płacz, wręcz szloch mężczyzny, który na własne życzenie pozbawiłby się tego najcudowniejszego daru, jakim obdarzył go Bóg, gdyby jakiś tragiczny splot wydarzeń zabrał dziecko/dzieci.
Jak przeczytałam, w podanym przez heysela linku sprawa odwrócenia sytuacji udaje się tylko w 30%, to jest klęska.
Mordimer_Madder napisał(a):Ze mnie się śmiejecie, że nie rozumiem waszych norm... ale ja nie jestem katolikiem a wy, jako Polacy powinniście znać prawo...
A ty nie czujesz się Polakiem???
Więc obowiązują cię takie same wymagania, jak pozostałych obywateli.
Znam wiele par, które łączy węzeł małżeński, a które dzieci mieć NIE CHCĄ.
W rozmowach z niektórymi można dowiedzieć się bardzo smutnych rzeczy: swobodnie żyć bez dzieci, urządzić się bez "bachorów", dorobić się etc.
Ci ludzie nie wiedzą, co ich mija, czego nie doświadczą, czego nie będą mogli przeżyć.
A Pan Bóg obdarzył ich tym błogosławieństwem. Oni je odepchnęli nie zdając sobie sprawy z samotności w tłumie, z pustych ścian w domu, z rozkoszy obserwowania, jak mały człowieczek się rozwija.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
26-10-2010 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
Cytat:Sugerujesz, że próba samobójcza to usiłowanie zabójstwa?
Uuuu - jest gorzej, niż myślałem
Naprawdę nie rozumiesz :?:
Nielegalny jest ZABIEG. Chęć ubezpłodnienia się, ani sam fakt bycia ubezpłodnionym nie są nielegalne.
Nie ma tu więc żadnej analogii do samobójcy doszłego albo niedoszłego, bo pacjent sam się nie ubezpładnia. Karalne w Polsce jest oferowanie i przeprowadzanie takich zabiegów.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2010 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Jasne - no to nadal czekam na orzecznictwo w tym względzie... i założymy się może, że go nie znajdziesz?
Gdyby czyn zaistniał wbrew woli a nie na prośbę zainteresowanego - jak najbardziej. Inaczej nici z ukarania i różne różniste portale mogą sobie pisać, co chcą a Ty możesz zasnąć przy lekturze orzecznictwa polskiego :diabelek:
Cytat:Karalne w Polsce jest oferowanie i przeprowadzanie takich zabiegów.
Proszę - mamy i nowe prawo... już napisałem wyżej, by złożyć zawiadomienie na wskazanego "oferenta" i innych, oferujących w sieci to samo... żaden problem, bo sami podają, kim są :!: Pomysł

Nicol@ napisał(a):A ty nie czujesz się Polakiem???
Więc obowiązują cię takie same wymagania, jak pozostałych obywateli.
Ależ jak najbardziej...
i dalej napisał(a):Oni je odepchnęli nie zdając sobie sprawy z samotności w tłumie
Dokonali świadomego wyboru, do którego mieli święte prawo - i nikomu nic do tego :!:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
26-10-2010 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
swoją drogą co to za rozdwojenie jaźni - z jednej strony walka o "płodność" in vitro a z drugiej wazektomia?...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-10-2010 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
prof. dr hab. Roman Tokarczyk[ prawnik i filozof]:

Cytat:Dobrowolną sterylizację zalegalizowało wiele krajów, m. in. Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Indie, Chiny, Singapur, Japonia, Szwecja, Dania, Niemcy. Aby jednak mógł mieć miejsce zabieg sterylizacji, wymaga się tam z reguły spełnienia warunków dotyczących zgody osoby zainteresowanej, właściwej opieki medycznej, warunków socjalnych, określonego okresu czasu oczekiwania na zabieg z namysłem, posiadanie określonego minimum dzieci w przypadku potencjalnych rodziców i innych. Według prawa polskiego jedynie wskazania lecznicze legalizują sterylizację zarówno kobiet jak i mężczyzn. Sterylizacja dokonana z innych wskazań, nawet za zgodą lub nawet na żądanie osoby zainteresowanej, jest w Polsce przestępstwem.
http://rtokarcz.nazwa.pl/antrpl/antp.htm

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-10-2010 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
 
Cytat:no to nadal czekam na orzecznictwo w tym względzie... i założymy się może, że go nie znajdziesz?
Ja wymiękam dzisiaj Uśmiech Konkrety przytoczyła już Spiohu wcześniej, kto pozbawia człowieka zdolności płodzenia, podlega karze więzienia od roku do lat dziesięciu, art. 155 KK.

Cytat:Gdyby czyn zaistniał wbrew woli a nie na prośbę zainteresowanego - jak najbardziej. Inaczej nici z ukarania i różne różniste portale mogą sobie pisać, co chcą a Ty możesz zasnąć przy lekturze orzecznictwa polskiego
Wybacz, ale argumentację masz jak z eutanazizmu rodem wziętą.

Cytat:swoją drogą co to za rozdwojenie jaźni - z jednej strony walka o "płodność" in vitro a z drugiej wazektomia?...
To wbrew pozorom bardzo spójna droga - gra toczy się nie o płodność czy ubezpłodnienie, ale o prawo szafowania życiem drugiego człowieka zgodnie ze swoim chwilowym upodobaniem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2010 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
Jakie konkrety? To dokładnie tak samo miałby niby odpowiadać lekarz dentysta, wymieniające estecie zdrowe uzębienie na sztuczne, implantowane... daj już spokój... i nie porównuj do eutanazji, bo tam pomocnictwo jest spenalizowane a jak powszechnie wiadomo owa penalizacja pomocnictwa występuje tylko, gdy ustawa tak stanowi, czego w tym wypadku brak, jak widać.

Scott napisał(a):prof. dr hab. Roman Tokarczyk[ prawnik i filozof]:
Też mi autorytet - ultrakatolicki profesor UMCS-u, wynalazca i jedyny "wyznawca" biojurysprudencji :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
26-10-2010 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów