Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wazektomia
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
wazektomia
Czym jest wazektomia ?
Cytat:Wazektomia jest to prosty zabieg chirurgiczny polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów (przewodów, przez które przepływają plemniki). Jest to najtańsza, a jednocześnie najbardziej skuteczna metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn,
którzy chcą mieć pewność, że nie zostaną ojcami.
Co mówią Ci, którzy się jej poddają lub ją wykonują ?

Cytat:- Zdolność płodzenia jest dobrem indywidualnym i nie należy do społeczeństwa, tylko do konkretnego człowieka. Jeśli zgadza się on, aby tę zdolność utracić, a jest, choćby kilkunastoprocentowa szansa na zabieg odwrotny, to nie ma problemu.
A co Wy sądzicie o tym "zabiegu" ? I ogólnie o celowym "pozbawianiu się płodności" ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2012 11:58 przez Dawid.)
25-10-2010 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
heysel, widze ze czytamy onet Oczko
ja sadze ze jest to nielegalne ;w Polsce pozbawianie kogoś na stale płodności jest karalne i mówi o tym kodeks prawny. czyli sterylizacja zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
Skutki widzi się w innych krajach np Szwecji gdzie ogromna ilosc osob poddała sie temu zabiegowi.. .
btw koles ma dopiero 23lata.. ma jeszcze statystycznie okolo 30lat by splodzic pierwsze dziecko tysiac razy mu sie moze jeszcze zmienic czy chce czy nie chce ich mieć.. ale no coż jak to mówi moja babcia "głupich nie braknie"..

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
25-10-2010 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
heysel napisał(a):I ogólnie o celowym "pozbawianiu się płodności" ?
Wiesz, już pominąwszy aspekt prawny trzeba spojrzeć na to z człowieczego punktu widzenia.
Może takiemu panu, który doświadczył już bycie tatusiem, zachce się ponownie bycie ojcem, może tak być i... co wtedy?
Może też być jakieś nieszczęście, że małżonkowie stracą dziecko z jakiegoś tam powodu.
Nieszczęścia chodzą po ludziach. I co wtedy?
Bezpłodny tatuś będzie szlochał, łzy wylewał, bo zdecydował się na podjęcie takiego ryzyka.
Nie, wg mnie to nie ma sensu.
Z drugiej jednak strony, dlaczego to własnie kobiety muszą ponosić ciężar antykoncepcji?
Jeśli już, to najlepszą metodą okazuje się być NPR, gdzie małżonkowie dzielą się "ciężarem wspólnej decyzji".

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
25-10-2010 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
hmm no cóż skoro kobiety można wysterylizować to dlaczego nie mężczyzn.

zastanawia mnie brak komentarzy ze strony panów :hm:

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
25-10-2010 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
gossia napisał(a):hmm no cóż skoro kobiety można wysterylizować to dlaczego nie mężczyzn.

zastanawia mnie brak komentarzy ze strony panów :hm:

A co tu komentować, toć to, zwykły kretynizm - oczywiście w mojej ocenie ... oczywiście chodzi mi tu o fakt sterylizowania, męszczyzn , czy kobiet.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-10-2010 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
To rodzaj okaleczania, złe moralnie, z tego co wiem to zakazane prawnie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-10-2010 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nicol@ napisał(a):Z drugiej jednak strony, dlaczego to własnie kobiety muszą ponosić ciężar antykoncepcji?

A czy naprawdę muszą? Czy ktoś je zmusza do antykoncepcji? Czyż nie wiadomym jest, że antykoncepcja szkodzi zdrowiu a po za tym zabija się życie, które może się począć? W jakim celu? Dla wygody? dla kariery? Bóg uświęcił kobietę jako tą, przez którą może dawać życie. Czy chcemy się tego błogosławieństwa pozbawiać? To tak, jakby jasno Bogu powiedzieć :" nie chcę nic od ciebie, nie chcę tego błogosławieństwa" Czy naprawdę na tym kobietom zależy? Wolna wola, wolny wybór, ale niech później nie marudzą i nie obwiniają Boga i inych za to co czynią i niech liczą się z tym jakie konsekwencje zdrowtne i duchowe idą za takim działaniem.

Nicol@ napisał(a):Jeśli już, to najlepszą metodą okazuje się być NPR, gdzie małżonkowie dzielą się "ciężarem wspólnej decyzji".
.

Owszem, NPR jest dobrą formą dzielenia się wsólna decyzją, to forma planowania rodziny, ale też może stać sie formą antykoncepcji, jeśli małżonkowie będą stosowali ją jako chęć nie posiadania dzieci a to raczej sprzeciwia się woli Bożej, gdyż małżeństwo sakramentalne zakłada posiadanie potomstwa i powinno być otwarte na działanie Boga i przekazywanie życia, jeśli jest taka możliwość. Ta fotrrma planowania rodziny powinna być stosowana wtedy, gdy rzeczywiście są ku temu ważne powody a takim powodem nie jest wygodnictwo, kariera. "Nie można służyć dwom panom"

gossia napisał(a):hmm no cóż skoro kobiety można wysterylizować to dlaczego nie mężczyzn.

W obu przypadkach jest to bezmyślnosć, brak rozsądku. Jeśli ktoś decyduje się na taki zabieg sam nie wie dobrze co robi. Pozbawia się tej możliwości przekazywania życia co wiąże się z odrzucaniem woli Bożej. Taka postawa jest niegodna katolika, chrześcijanina, który powinien być otwarty na działanie Boga.

gossia napisał(a):zastanawia mnie brak komentarzy ze strony panów

Brak komentarzy ze strony panów? Panowie też tutaj wyrażają swoje zdanie i stwierdzają, że jest to bezmyślność, nawet według mnie także - głupota, aby pozbawiać się na włąsne życzenie błogosławieństwa Bożego. I co tutaj więcej można napisać. Za nim człowiek coś takiego zrobi to niech się dobrze zastanowi czy warto?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2010 23:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Annnika napisał(a):To rodzaj okaleczania, złe moralnie, z tego co wiem to zakazane prawnie.
A kto Ci takich bzdur naopowiadał :?: :shock:

Nie rozumiem, po co ktoś miałby się posuwać do tak radykalnych rozwiązań :roll: Jedyne wytłumaczenie, to nagminne pozostawanie w stanie ograniczonej poczytalności z powodu używek, ale to raczej krzyk rozpaczy lub kryzys zaufania do jakże niezawodnych metod naturalnego planowania rodziny, propagowanych przez KK :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
26-10-2010 07:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
To jak człowiek przeżywa siebie odpowiada za to jak przeżywa swoją seksualność.

Bo ona jest cześcią jego samego. Jeśli nienawidzi swojego ciała, nie dorósł do odtrzymanego daru, powołania...To tak potem jest.

Wazakotomia jest ucieczką od powołania. Bo człowiek jest tak stworzony że seks łączy się z płciwośćią, ucieczką taką samą jak antykoncepcja, aborcja. Egoizmem bije po oczach z zacytowanych wypwiedzi.

[ Dodano: Wto 26 Paź, 2010 10:00 ]
Cytat: Jedyne wytłumaczenie, to nagminne pozostawanie w stanie ograniczonej poczytalności z powodu używek, ale to raczej krzyk rozpaczy lub kryzys zaufania do jakże niezawodnych metod naturalnego planowania rodziny, propagowanych przez KK
_________________
NPR krytykują z mojego otoczenia tylko osoby które nie mają z nim nic doczynienia, a efekty są dobre wsrod osób ktore je praktykują i tutaj ani jednego słowa że jest z nim coś nie tak nie słyszałem nigdy.Ty pewno też jesteś w tej pierwszej grupie. :wink:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-10-2010 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Hehehe Mordimer, to nie wiesz, że w PL wazektomia jest nielegalna?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2010 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Scott napisał(a):Wazakotomia jest ucieczką od powołania.

Dokładnie tak. Bardzo dobrze i krótko to ująłeś Scott.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2010 11:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
omyk napisał(a):Hehehe Mordimer, to nie wiesz, że w PL wazektomia jest nielegalna?
Nie, nic o tym nie wiem... może jakiś przykładzik skazania za wazektomię... a dopiero potem się śmiej, bo teraz nie śmiejesz się a - sorry - ośmieszasz Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
26-10-2010 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Mordimer_Madder, na zajęciach o antykoncepcji miałam o sterylizacji kobiet i mężczyzn, była adnotacja do tego ze w Polsce nie ma konkretnego odnoscinka do tego zabiegu ,za to jest w Kodeksie Prawnym ze pozbawianie kogoś na stałe zdolności do płodzenia dzieci jest karalne -wiec jest nie legalne..jak tylko znajdę te kserówki to napisze dokładniej gdzie to jest ..ale obawiam się ze mam je w domu czyli post pojawi się dopiero w piątek lub sobotę.

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
26-10-2010 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Dokładnie jak kredka napisała Oczko - też na wykładach to miałam.

Zabroniona jest sterylizacja na życzenie. A że niektórzy omijają przepis - nie wiem, na czym ten "kruczek" polega , doszukam, jak będzie czas Uśmiech

Mordi, od kiedy to jeden gość i to policmajster jest specem od wszelkiego prawa Język :?:

Zabawny się robisz w swojej przemądrzałości.

Cytat:Polskie prawo (art. 156 §1 k.k.) stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Tylko wskazania lecznicze sprawiają, że zabieg ten jest legalny. Dokonany z innych wskazań, nawet za zgodą lub nawet na żądanie osoby zainteresowanej jest uważany za nielegalny


[ Dodano: Wto 26 Paź, 2010 12:55 ]
Fakt że z Wikipedii cytat, ale paragraf sobie sprawdź sam Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-10-2010 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
z innego forum
Cytat:w polsce rzeczywiscie nie ma regulacji prawnych dotyczacych wazektomii
na zapytanie dotyczace mozliwosci wazektomii, najczesciej jednak dostaje sie prosta odpowiedz

art. 155 KK

1. kto pozbawia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia albo
2. powoduje inne ciężkie kalectwo, ciężką chorobę nieuleczalną lub długotrwałą, chorobę zazwyczaj zagrażającą życiu, trwałą chorobę, trwałą całkowitą lub znaczną niezdolność do pracy w zawodzie albo trwałe poważne zeszpecenie ciała,
3. podlega karze więzienia od roku do lat 10.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-10-2010 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów