Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak To jest ze slowami "ani jedna jota, ani jedna kresk
Autor Wiadomość
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Jak To jest ze slowami "ani jedna jota, ani jedna kresk
Witam serdecznie!

Mateusz 5: 118- 20
Cytat:18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.


Temat "Czystosci ludzkiej Duszy, odczucia PRAWDY" zawsze byl dla mnie intrygujacy i jawil sis jako kontrowersyjny.
Powod: dziwnee sprzecznosci.

Żyjemy teraz w nowym świecie. To co było do tej pory niemożliwe, stało się możliwe.
Rozumiem, iz modernizm w Kosciele = Zanim postawimy nowy budynek, najpierw należy zniszczyć stary.

Jak beda mialy sie pow, slowa do slow Stworcy w Bibli ?

Nie potrafie odejsc myslami oddalic sie od slow zawartych w Bibli.
Glownie dotyczy :" Ponieważ jeśli zmieniono Cos czego nie wolno bylo co TKNAC , stawiają się ponad Bogiem. Chcą być więksi niż Bóg.


[Obrazek: delfin_i_krowa.jpg]



Zmysły widzą. Co widac. 2 + 2 = 4

Moje Intus lego - {czytam wewnątrz mnie] Esencja (istota)... nasz, moj Rozum jest w stanie ...Rozpoznać...

IZ STWORCA NIE ZYCZY SOBIE. BY COKOLWIEK ZMIENIANO W JEGO PRAWIE

Cieplo pozdrawiam!


Odnosnie slow: " Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."

Powyzsze sowa mozna rowniez rozumiec, iz nasze SUMIENIE ma Rozpoznac czyjemu Prawu mamy sie podporzadkowac. Boskiemu czy utworzonemu przez ludzi.

Mozliwe, iz jestem w bledzie b.prosze moze ktos z Was wyjasni mi o ile bladze.

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
26-10-2010 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
pokorny, cześć.
a mógłbyś tak bardziej konkretnie niż poetycko wyłożyć co ci tam na wątrobie zalega?
z góry dzięki
pozdro Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-10-2010 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
spioh.


Czy nastepujace slowa Stworcy sa nie zrozumiale nie jasne? uwazam ze nie sa poetyckie a niosa widoczny kazdemu jak i jasny Przekaz.

"Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni."

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
26-10-2010 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
te słowa są jasne, w odróżnieniu od twoich. tutaj nikt mozaizmu nie przekręca, więc nie wiem co chciałeś nam nimi przekazać. to, że bolejesz, iż żydzi nie mają jednej drogi tylko podzielili się na różne stopnie ortodoksyjności?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-10-2010 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
spioch napisala

Cytat:więc nie wiem co chciałeś nam nimi przekazać.


Nie jestem tutaj by sie madralowac.... Czy slac przekazy jak mi To sugerujesz. Grzecznie zapytalem.. wierzac w To ze ktos z Was sensownie wytlumaczy mi, jestem zalamany, przezywam powyzej opisany problem. Dlatego ja nie fahowiec zwracam sie do kompetentnych ...tak mysle. Chcialbym upewnic sie ze nie jestem w bledzie...

Dlaczego ludzie w SZczerych z serca pytaniach ....doszukuja sie ZLOSLIWOSCI ? jezeli jej tam wogole nie ma. Przychodze tutaj bo zwyczajnie nie rozumiem dlaczego jest Tak...jak pow, opisalem?

wie... zapamietaj nie zlosliwiec... A przyjaciel...

Uczono mnie Otwartosci... na kazdego czlowieka... tym bardziej, gdy dreczy go cos i przychodzi po pomoc, Zastanow sie czy TY nalezycie takiego traktujesz...

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
26-10-2010 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
pokorny napisał(a):Nie jestem tutaj by sie madralowac.... Czy slac przekazy jak mi To sugerujesz."
niczego ci nie sugeruję. dopytuję się grzecznie w czym rzecz, ponieważ wyraziłeś się dla mnie niezrozumiale.

Cytat:Przychodze tutaj bo zwyczajnie nie rozumiem dlaczego jest Tak...jak pow, opisalem?
zacytowałeś (przynajmniej zanim dopisałeś resztę) tekst odnoszący się do Prawa Mojżeszowego. jaki to ma związek z chrześcijaństwem (które jest odrębną religią)? a jeśli ma to zapytam dalej - o jakie zmiany prawa bożego przez ludzkie ci chodzi.

Cytat:Dlatego ja nie fahowiec zwracam sie do kompetentnych ...tak mysle.
do kompetentnych w jakim zakresie? do znawców mozaizmu? to myślę, że są lepsze do tego fora. do znawców teologii chrześcijańskiej? to może lepiej zadać pytanie w dziale pytań "do kapłanów"?

Cytat:Uczono mnie Otwartosci... na kazdego czlowieka... tym bardziej, gdy dreczy go cos i przychodzi po pomoc, Zastanow sie czy TY nalezycie takiego traktujesz...
czyżby już mnie osądziłeś zamiast z otwartością spojrzeć na to iż staram się zrozumieć w czym tkwi twój problem?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
26-10-2010 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
do spioh.


mozaizm [wym. moza-izm] religia monoteistyczna wyznawana przez Żydów, judaizm.

Nigdy w moimm zyciu nie mialem nic wspolnego z inna wiara, jak tylko z katolicka.

musi byc calosc dla kontekstu.

"Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni"

Nurtuja mnie slowa : "20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."

Wszyscy wierni katolicy Dokladnie wiemy, co zostalo zmienione reka ludzka wbrew WOLI Pana BOGA. wiec nie mozemy palic glupa, iz nie wiemy... i nie widzimy tegoz...


Przykazania zostaly zmienione, Caly modernizm wymysl nie Boga A samego czlowieka
wszysto dla komfortu czlowieka i dalej wbrew Woli Bozej.
OGOLNIE pojecie Caly modernizm.


Przez slowa " ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się " dzieciatko z kl. Pierwszej pojmuje ... To dorosla osoba jeszcze dokladniej niz, ow dziecko rozumie powyzsze slowa.

Prawo wymyslone przez czlowieka , jako grzesznika Wielce odbiega od Woli Bozej jak i Od Jego Prawa

To mnie bardzo boli.... Zadaje sobie pytanie . Czy? Bedac posluszny prawu wymyslonemu przez czlowieka Grzesze bardziej popierajac je...Czy bedac wierny Bozemu Prawu nie-zmienionemu przez czlowieka gdy wyznaje i popieram je w calosci czy wtedy bardziej grzesze?

Doprecyzowalem Jasniej... Oto moj wielki problem dreczaca mnie mysl w poszukiwaniu Prawdy...

[ Dodano: Wto 26 Paź, 2010 20:12 ]
"Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."


Nie daje mi spokoju mysl wlasnie, ze to czlowiek musi maxymalnie wysilic swoj Umysl SUMIENIE...i Rozpoznac. Ow przekaz slow pow. zacytowanych.

To... by ...nie isc na ślepo ...Za wymyslem smiertelnikow. czyli czlowieka... A w calosci dac swoje Poparcie Tylko Jednemu "nie zmienionemu reka czlowieka Prawu Bozemu..."

To juz zaden żyd nie napisal ....jestem ochrzczony w katolickim kosciele.

moze zapytam w inny sposob przekonaj mnie prosze: Ze pow Slowa zacytowane Mozna sobie LEKCEWAZYC. jezeli udowodnimy ze mozna... wtedy zrozumiem ze modernizm Ogolnie Caly... nalezy promowac jak i popierac.

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
26-10-2010 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Pokorny, które przykazania się zmieniły?
Czy słowa te (Mt 5,18-20) znaczą, że nas - katolików - obowiązuje wszystko, co stało w Prawie Mojżeszowym?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2010 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
witaj Omyk!

Stworca wspomnial iz zadne cokolwiek ...ani jedna jota... A mnie chodzi o Caloksztalt Modernizmu nie chodzi mi o czepialstwo.
A o nie lamanie slow Bozych.
czyli Wszystko Razem zmienione na drodze modernizmu. Ludzie nawymislali sobie kupe rzeczy. Nie dawno widzialem sklepik Caritasu na terenie kościołka. Bog nie pozwala handlowac w Jego Domu.

Nie moge strawic gdy za modlitwe Okreslana jest stawka pieniezna. Jezus tak nie czynil.

Darowizna dobrowolny Datek oczywiscie TAK...

Modlitwa za okreslona stawke pieniezna. Czy Sprosta dorowna szczerej modlitwie z glebi serca, gdzie ktos rzucil 1 grosz bo wiecej nie mial? Ja nic nie osadzam tylko przypominam co mnie BOLI... czego nie powinno byc A jest.

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
26-10-2010 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Co to znaczy całokształt modernizmu?
Skoro "żadne, cokolwiek, ani jedna jota" to znaczy, że nie spożywasz krwi i tłuszczu zgodnie z przykazaniami ST? Nie chcę Cię martwić, ale cały kult katolicki, cała liturgia jest zasadniczo inna od kultu i liturgii Starego Testamentu. Ponadto św. Paweł pisał w Gal 3, że "Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary. Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy". Napisał ponadto, że "na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo", a nawet: "Zerwaliście więzy z Chrystusem; wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, wypadliście z łaski".

Podobnie konflikt antiocheński został zażegnany kompromisem w kwestii przestrzegania niektórych przykazań Prawa Mojżeszowego przez uczniów pochodzenia pogańskiego, dla uniknięcia zgorszenia co słabszych spośród uczniów pochodzenia żydowskiego: "Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach" (św. Jakub, Dz 15)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2010 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
pokorny napisał(a):Ludzie nawymislali sobie kupe rzeczy. Nie dawno widzialem sklepik Caritasu na terenie kościołka. Bog nie pozwala handlowac w Jego Domu.
Ale te materialy tam mają cel ewangelizacyjny, wiec to inna sprawa.
pokorny napisał(a):Nie moge strawic gdy za modlitwe Okreslana jest stawka pieniezna. Jezus tak nie czynil.

Darowizna dobrowolny Datek oczywiscie TAK...
Ale że w Kosciele jest ogrzewanie, że jest czysto, że Kosciol z dobrych materialów zrobiony przez dobrych fachowcow, że odnawiany i tynk sie na głowe nie sypie, że sie na głowe nie leje, że auto jest gdzie zaparkować, że trawnik zadbany, że chodnik zrobiony i w błocie nie idzie się do Kosciola i inne to już nie bierzesz pod uwagę...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-10-2010 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ja nieśmiało zapytam Ciebie Pokorny, jakie Ty wyznajesz Credo swojej wiary, czyli inaczej ku jakiej denominacji religijnej się skłaniasz.

To jest fundamentalne pytanie, zanim będziemy mogli poklikać na temat.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
26-10-2010 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Droga Omyk.

Cytuje tekst z Nowego Testamentu
Bibia Tysiaclecia Mateusz 5: 18- 20 "20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. "


Dreczy mnie, ze owych Uczonych Duchownych zupelnie nie boli nie rusza, ow fakt, pozwalajacy na zmiane interpretacji slow Bozych, zmiane przykazan... i zmiany w posoborowe
o ktorych w Bibli nie ma ani slowa. Mam do wyboru polegac na czlowieku oraz jego wymysle i na Slowach Boga zawartych w Bibli. swiadomie wole sklaniac sie ku slowom Bozym niz ludzkim. Niech osadza mnie za to Bog.

Odczuwam, iz powyzszy tekst sugeruje . iz musimy Zauwazyc ...To co Duchowni widza...

lecz milcza... pozwalajac na to by Slowo Boze wbrew woli Boga lamano zmieniano Jote w Prawie Bozym.

czyli rozumiem, ze nasza sprawiedliwosc musi byc Wieksza niz Ich bo Oni widza nie reagujac. A gdy my zareagujemy. postapimy tak jak Bog sobie zyczy, czyli sprawiedliwie.
Przeciez To nie jest ,az tak ciezko sklaniac sie ku sprwiedliwosci i nie pozwoleniu na lamanie Prawa Bozego.

[ Dodano: Wto 26 Paź, 2010 22:44 ]
Od urodzenia po dzien dzisiejszy , bylem i jestem 100% katolikiem i pragne nim byc do konca.

Ale mam prawo miec swoje wlasne odczucia. Bog dal mi sumienie jak kazdemu z nas.

[ Dodano: Wto 26 Paź, 2010 22:46 ]
Nigdy, nie zglebialem zadnej innej wiary i nawet nie sni mi sie tego uczynic.

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
26-10-2010 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #14
 
Pokorny - jak myślisz, co znaczy termin człowiek sprawiedliwy w znaczeniu biblijnym? Czy zacytowane słowa Jezusa znaczą, że mamy przestrzegać wszystkich przykazań ST bardziej skrupulatnie niż faryzeusze?

Co do zmian soborowych - obowiązują one każdego katolika do przyjmowania i wierzenia, jest to element nauczania nieomylnego (na podstawie charyzmatu nieomylności biskupów gdy wypowiadają się jednoznacznie w sprawach wiary i moralności). Katolik nie opiera się w swojej wierze jedynie na Słowie Bożym spisanym, ale też na tym żywym Słowie, które zawiera się w Tradycji. Mamy Urząd Nauczycielski Kościoła, mamy władzę związywania i rozwiązywania, mamy Piotra. Biblia jest ważnym elementem Tradycji, ale nie jedynym. Patrz więc całościowo i przyjmuj nauczanie soborowe jak Słowo Boże, Słowo Ducha Świętego działającego w Kościele po dziś dzień zgodnie z obietnicą Jezusa.

Co do ogółu Twoich wypowiedzi - nie chcę wdawać się w zbędne polemiki. Jeśli mogę Ci coś z dobrego serca poradzić - wracaj często do lektury nie tylko Ewangelii, ale i całego Nowego Testamentu, medytuj nad listami pawłowymi Uśmiech Na pierwszy rzut wzięłabym Rzymian i Galatów. Wiem, że już je znasz - nic nie szkodzi, poznawania Słowa nigdy dość. Powodzenia i pozdrawiam Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-10-2010 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
OK, a nie pomyślałeś czasem, iż Jezus właśnie Kościół Swój przeznaczył na to by strzegł zasad i dawał wykładnię wiary....?

2P 1:20 BT
"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia."


Więc....?

Co do owych Faryzeuszy zważ na to.....

Lk 6:40 BT
"Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dopiero w pełni wykształcony, będzie jak jego nauczyciel."

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
26-10-2010 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów