Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak To jest ze slowami "ani jedna jota, ani jedna kresk
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #76
 
pokorny napisał(a):Ludzie Uproscili sobie duzo dla swojego wygodnictwa. Ulozyli interpretacje Slow Bozych
lecz po swojemu a nie po Bozemu...
czyli Dokonali zmiany wzgledem Slow BOZYCH "Ani jedna jota w prawie Bozym nie moze ulec zmianie."
Wszystko... To
dla swojej KOMFORTOWOSCI. Nie tak jak chce tego Bog.... Ale tak jak jest Im wygodniej:
Pokorny - skąd masz takie informacje? Skąd wiesz, że ktoś dokonał jakichś zmian? Uproszczeń? Skąd wiesz jak jest po Bożemu?
Skąd wiesz co chce Bóg?. Czemu oskarżasz o wygodnictwo?

[ Dodano: Czw 23 Gru, 2010 14:39 ]
pokorny napisał(a):Glownym oraz decydującym Czynnikiem jest nasze wlasne "SUMIENIE
Skąd masz pewność, że nie masz skrzywionego sumienia? Wszak czyż Stalin i Hitler czy inny Attyla nie postepowali zgodnie z własnym sumieniem?
Czy przypadkiem nie deifikujesz sumienia? I w dodatku swojego.....

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
23-12-2010 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #77
 
Sant! Odpowiem :

Skad wiem? z tego co czytam a czytam tylko katolicka Biblie.

Nie nadaje nikomu ani niczenmu cech Boskich.

A.. Skąd masz Ta pewność, że moje sumenie podpowiada mi niewlasciwie...

Najlepiej Wie To Pan Bog, kto zle a kto dobrze kroczy...(moge i ja bladzic)

Opisalerm moje osobiste odczucia z ktorymi, nie kazdy musi sie, ze mna zgadzac.

Wiemy to, ze nie mozemy gardzic bliznimi a przeciwnie kochac ich.

Czesto zastanawialem sie z jakiego powodu z jakiej przyczyny katolicy maja w sobie Tak

"malo" poszanowania dla drugiego czlowieka np .(na forach)

Sama glowna mysl, ze dostapia Przebaczenia, bez wzgledu na to co uczynia... oraz Milosierdzia...

Pozwala im byc takimi jakimi sa. Bedzie mi przebaczone a wiec nie musza sie starac zupelnie o nic.
Nie kazdy..... Ale jakas czesc ludzi Tak moze wlasnie myslec i czynic, co chca. nie przejmujac sie niczym.

A jednak napisane jest Jasno, ze Pan Bog bedzie karal. Az.. do ktoregos pokolenia za opisane przewinienia.

Wiec ja tutaj nie zmyslam Sankt.


Pozdrawim swiatecznie.

Z Panem Bogiem.

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
25-12-2010 02:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #78
 
hmm A jakbyś jednak zechciał spróbować odpowiedzieć na oba pytania?

Co do twojego postu, to powiem szczerze, że nie za bardzo mam ochote polemizowaćz tobą, poniewaz wysuwasz dziwne argumenty, mające się do moich wypowiedzi jak żaba do przylaszczki. Ale mogę spróóbować (choć nie wiem po co):
pokorny napisał(a):Skad wiem? z tego co czytam a czytam tylko katolicka Biblie.
A cóz ma piernik do wiatraka?- Znaczy się, ze czytając biblię odkrywasz że ja zmieniono? tak? Na jakiej podstawie? Przecież jeżeli ja czytasz, to juz zmieniona, więc skąd wiesz ze ja zmieniono? - Bo nie zgadza się z twoimi koncepcjami?
To raz, a dwa -mam wrażenie, że absolutnie nie orientujesz sie czym jest biblia i skąd się wzięła.
Trzy -mam również wrażenie że jednak protestantyzujesz, zaklinając sie iz jestes katolikiem.Twoje podejście do Bibli jakoś kojarzy mi się z podejściem "sola scriptura" właściwym dla protestantyzmu. Pozwól że ponowię pytanie- skąd wnosisz że biblię zmieniono etc....?
Bo z lektury biblii (jak twierdzisz) wywnioskować tego nie sposób.
pokorny napisał(a):Nie nadaje nikomu ani niczenmu cech Boskich.
Przecież pisałes o swoim sumieniu- że jest czynnikiem nadrzędnym dla ciebie. A to juz jest absolutyzowanie sumienia, nadawanie mu cech boskich.
Bo to Bóg ma byc punktem odniesienia. Dlatego napisałem że Hitler, Stalin i Attyla tez mieli sumienia. Czy oni tez mogli swierdzić jak ty, że skoro sumienie jest leimotivem ich działań, to znaczy że są usprawiedliwieni? że sa w porządku. Że ich wizja Boga jest słuszna?
pokorny napisał(a):A.. Skąd masz Ta pewność, że moje sumenie podpowiada mi niewlasciwie...
Ja mam taką pewność? - Jakiś absurd. Mam wrażenie że nie rozumiesz tego co czytasz.
pokorny napisał(a):Najlepiej Wie To Pan Bog, kto zle a kto dobrze kroczy...(moge i ja bladzic)
To czemu powoiłujesz sie na swoje sumienie jako wyznacznik dobra i zła?
pokorny napisał(a):Opisalerm moje osobiste odczucia z ktorymi, nie kazdy musi sie, ze mna zgadzac.
Naturalnie, tyle że ty żadasz uznania tych odczuć za Prawdę Absolutną na wyznacznik i azymutzarówno dla Kościoła jak i moralności czy historii- vide twoje oskarżenia na temat fałszowania bibli.
pokorny napisał(a):Wiemy to, ze nie mozemy gardzic bliznimi a przeciwnie kochac ich.
A to zdanie - chociazby było Bóg wie jak prawdziwe, jaki ma zwiazek z dyskusja? - Chyba że chodzi ci że nie przyjmując twoich tez gardzimy bliźnimi, czyli tobą. Ale w tym wypadku znowu nastepuje absolutyzacja twoich przemysleń.
W takim razie zauwaz , że ten argument działa w obie strony :wink:
pokorny napisał(a):Czesto zastanawialem sie z jakiego powodu z jakiej przyczyny katolicy maja w sobie Tak

"malo" poszanowania dla drugiego czlowieka np .(na forach)
Patrz wyżej.
pokorny napisał(a):Sama glowna mysl, ze dostapia Przebaczenia, bez wzgledu na to co uczynia... oraz Milosierdzia...

Pozwala im byc takimi jakimi sa. Bedzie mi przebaczone a wiec nie musza sie starac zupelnie o nic.
Nie dość że nie ma w tobie miłości do 2-giego, to jeszcze jest osąd. (wybacz- ale ja tylko komentuje twoje wpisy)
pokorny napisał(a):A jednak napisane jest Jasno, ze Pan Bog bedzie karal. Az.. do ktoregos pokolenia za opisane przewinienia.
Poczytaj może najpierw np mowy Jezusa, albo listy Pawła, a potem pogadamy. Zreszta skoro ty masz problemy ze zrozumieniem prostych postów jak możesz rozumieć Pismo bez znajomości kontekstu?
pokorny napisał(a):Wiec ja tutaj nie zmyslam
Pewnie że nie zmyslasz, tylko wyciągasz fałszywe wnioski będąc przekonany o własnej genialności. Moge tylko wezwać cię do odrobiny pokory wobec własnej osoby. I wobec Kościoła.
pokorny napisał(a):Sankt.
Sankt to jest pierwszy człon nazwy pewnego miasta w Rosji. Mój nick to "sant" -od filmu z Rogerem Moorem w roli głównej. OUśmiech
Równiez pozdrawiam - Shalom!

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-12-2010 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #79
 
sant... trope.... :wink: uznalem, ze zaslugujesz by tytulowano cie Tak.. jak sam sobie zyczysz.

wiec czytaj sant.

Nigdy w moim zyciu nie wsadzilem swego nosa w jakakolwiek inna wiare ... niz moja katolicka. I nie uczynie tego nie pragne byc Judaszem.

Wszelkie Rozważania jak juz, To zawsze z wyjątkową sumiennością wlasnego sumienia
..Bez niego To doslownie, jakbys polegal na "cudzym"... A nie na wlasnym...
Przeciez mamy odpowiadac przed Panem Bogiem ...nie za przewinienia innych A za swoje..

Czyz...Najwiekszą kleska człowieka ...Nie jest zabic w sobie własne sumienie i zyc cudzym...?

Nie szukaj pod cudzym nochalem... A wlasnie pod swoim wlasnym... jest podobny temu werset.

Zastanow sie jak Pan Jezus zachowalby sie ? Gdyby na forum ktokolwiek mial ...inne wlasne zdanie ...niz katolicy? Czy za to, ze ludzie mysla przeciwniej ...niz inni rowniez wywalilby takiego blizniego z forum? Opisane zycie Pana Jezusa powinno byc dla nas przykladem do nasladownictwa Jego.

Ponad 2000 tys lat temu Powiedzial:

Wszystko co uczyniliscie jednemu
z tych braci moich najmniejszych
Mniescie to uczynili...
Wszystko czego nie uczyniliscie
jednemu z tych najmniejszych,
tegoscie i Mnie nie uczynili...
Mt. 25:40:45

lub

"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, to Mnie uczyniliście" (por. Mt 25,39-40

Swoim Uszczypliwym mądralowaniem rowniez mozesz przyniesc Bol inym bliznim. Zastanow sie czy Bog tego chce bys tak czynil?

..tym milym akcentem pozegnajmy sie, nie chce dac ci sposobnosci bys czynil jak nie powinieneś...bracie.

Z Panem Bogiem!

P,s (moje prawdziwe nazwisko tłumaczy sie na "Bog i sprawiedliwosc" lecz to tylko nazwisko..
Porownujac stary testament z nowym widzimy to, czego Sam Bog nie chciabyby zebysmy widzieli jakim czlowiek chce to widziec tylko powinno wszystko pozostac To, jakim Bog nam pozostawial. Mam prawo do wlasnego odczucia nikt z ludzi nie moze odebrac mi tegoz...dajmy spokoj tej dyskusji.)

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
29-12-2010 05:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #80
 
pokorny napisał(a):Swoim Uszczypliwym mądralowaniem rowniez mozesz przyniesc Bol inym bliznim. Zastanow sie czy Bog tego chce bys tak czynil?

..tym milym akcentem pozegnajmy sie, nie chce dac ci sposobnosci bys czynil jak nie powinieneś...bracie.
Pokorny - myśle że czynie to właśnie co powinenem. I jak powinenem.
pokorny napisał(a):Zastanow sie jak Pan Jezus zachowalby sie ? Gdyby na forum ktokolwiek mial ...inne wlasne zdanie ...niz katolicy?
Właśnie - i dokładnie tak robię.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-12-2010 09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #81
 
Zapewniam ,ze jestem oddanym Panu Bogu katolikiem i nie widze sensu ciagniecia dalej tego tematu.
Pozdrawiam.

Przepraszam Sant.
Z Bogiem.

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
16-01-2011 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Ale na co nam Twoje zapewnienia? Po prostu badź katolikiem, pokaż że Twoje poglądy są katolickie a nie Twoje. Jak będziesz takim katolikiem to bedzie ok.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-01-2011 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów