Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak To jest ze slowami "ani jedna jota, ani jedna kresk
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Pokorny, formy których używasz jak np "kosciołek", sa jezykiem antyklerykałów. Zwyczajnie brak Ci zwyklego szacunku do Koscioła, niezależnie czyś katolik czy nie, należy się On człowiekowi obok. A Chrystus=Koscioł, jak to zrównał Apostoł Paweł nazywając go Ciałem Chrystusa właśnie. Stąd bardzo dziwi taka postawa katolika.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-11-2010 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
omyk napisał(a):Podał Ci ktoś kiedyś jakąś stawkę? Nie ma żadnych 'cenników', a przynajmniej nie powinno nigdzie być.
U nas jest cennik ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-11-2010 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #33
 
W kościele Emacsa? Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-11-2010 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Też. W końcu św. IGNUcy stwierdził, że wolne oprogramowanie to nie darmowe oprogramowanie.
A chodziło mi konkretnie o moją "przydomową" parafię.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-11-2010 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
Wojtek 37
Cytat:"Ja nieśmiało zapytam Ciebie Pokorny, jakie Ty wyznajesz Credo swojej wiary, czyli inaczej ku jakiej denominacji religijnej się skłaniasz.

Drogi bracie skoro jesteś w 100% Katolikiem, to zapewne wierzysz w dogmat o "świętych obcowaniu" a zatem możemy modlić się do wszystkich tych , których Matka Kościół w imieniu Boga ustanowił, by mogły się wstawiać za nami, przed Tronem Najwyższego - bo są to nasi bracia i siostry w wierze, lecz już przebywające w Chwale Bożej.

Tak więc owe obrazy czy medaliki przedstawiają nam tylko wizerunek danego świętego, którego prosimy o wstawiennictwo."

Tak.. a ludzie kieruja swoj wzrok na Obraz podczas. gdy Bog mowi w Biblii NIE.
I nikt nie zwraca na To uwagi. Liczy sie to by zapelnic skarbonke. Prawda bywa czesto nie taka slodka.
Tak oczywiscie katolickie CRDO wyznaje. Ale rozum moj pewne rzeczy mi podpowiada.

aleksab :
Cytat:"Wiec ta zaplata NIE JEST zapłatą za modlitwę bo kapłan jest kapłanem dobrowolnie bo chce służyć ale jak wszyscy wiemy istnieją te potrzeby materialne .... "

Gdyby nie byla zaplata za MSZE SW. nie bylyby za NIA pobierane nie dobrowolne a ustalane datki. Oczywiscie nie mi To Oceniac. Podpowiadam jak osobiscie widze Szczera Posluge Panu Bogu.
Nasladowce Pana Jezusa czyli Ksiedza osobe Duchowna widzialbym: pracujacego, jak kazdy a po skonczonej pracy spolecznie dobrowolnie nauczajacego ludzi. Mysle ze Bog wlasnie takich postaw Oczekuje. Bo w takich Postawach jest Cakowity Brak...NATERJALNOSCI a wrecz Oddanie Serca ludziom. I ludzie innaczej by postrzegali...

Scott:
Cytat:Pokorny, formy których używasz jak np "kosciołek", sa jezykiem antyklerykałów.

wczesniej napisalem:
[Tak serdecznie modlac sie jak inni bracia w ..."kosciolku".... wpatrywalem sie w Obrazy.]

Od twardego slowa zdrobnilem slowo na "kosciolek" Uwazam mysle, nie tylko ja sam w ten sposob nawet milej slyszy sie wypowiadane slowo Kosciol A kosciolek. np. Darek Dareczek. Zatem To Drugie czyz nie jest Milsze.

Nie pomyslales Scott, ze w chwili "czepialstwa", co do pow,,, slow ...nie Dobry a Zly Duch moze Ci podpowiada. I wlasnie Tak lub podobnie Katolicy odsuwaja ludzi od siebie.

Odbieram nastepujaco: za katolika nie moze myslec On sam....bo wtedy jest ..be fe i fuj,,, A mysli za niego Ksiadz lub Biskup. I to tak a nie innaczej ma byc. A jednemu i drugiemu Dal Pan Bog rozum w celu, by go używać.

Taki przyklad podam. Zakonnik sypia w lecie pod jednym kocem w zimie pod dwoma.

Wszystko To celem zapobiegawczym podniecenia.

Ksiadz moze kozystac z pierzyny i latem i zima.

Mozna pomyslec i porownac tych ducownych.

Faktem pozostanie, ze nie do mnie nalezy Osadzac, oceniac, ale temat poruszyc przeciez .To nic takiego zlego, taka refleksja.

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
06-11-2010 02:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #36
 
pokorny napisał(a):Faktem pozostanie, ze nie do mnie nalezy Osadzac, oceniac,

... ale bezustannie to robisz. Patrząc po twoich postach to z KrK to nie za bardzo ci jednak po drodze, bo przypisujesz katolikom postawy nie będące ich udziałem, i twierdzisz, że tka właśnie jest. Wymagasz od innych, osądzasz, potępiasz, przyklejasz łątki... to po chrześcijańsku, nie mówić: po katoliku :?:

Masz pod nickiem "wojuję Miłością"... te twoje wymienione przeze mnie postawy są zaprzeczeniem Miłości. Kijem w łeb to nie jest upomnienie...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-11-2010 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #37
 
Droga Annniko! Z Calym szacunkiem w kierunku Wszystkich oraz Twojej osoby.

napisalas:
Cytat:"Wymagasz od innych, osądzasz, potępiasz, przyklejasz łątki... to po chrześcijańsku, nie mówić: po katoliku :?:"

Pisalem dokladnie, co mi podyktowalo moje serduszko.
Uczeszczam na Msze Sw. Nawet chetnie Reklamuje na MG , na mojej stronie podajac linki prowadzace do internetowych transmisji Mszy.Sw. Robie to dobrowolnie odczuwam tego potrzebe.
Nie odrozniasz Annniko moich pragnien i mylisz je, jak w.w podalas.
Dobrowolne datki sa zrozumiale TAK... Pragne, by Modlitwa nigdy ...przenigdy nie byla Za Pieniadze. To serdeczne moje Wielkie szczere Pragnienie.

Nie bede juz wiecej pisal w tym temacie. Prosze nie myl mnie z jakims wrogiem, jestem przyjacielem. Szczerze goroco wierze w Pana Boga.

Pozdrawiam!
i b.przepraszam za moje refleksje.

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
07-11-2010 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #38
 
pokorny napisał(a):Szczerze goroco wierze w Pana Boga.
Skąd wiesz o tym?- udowodniłeś sobie to? - Deklaracja to jeszcze nie wiara. Nawet jeżeli jestes o tym przekonany, to może byc jak z ową ciążą urojoną. Też mogą byc przekonane o ciązy, której faktycznie nie ma.
Co znaczy - gorąco wierzę? - Bo tak ci się wydaje? Przeciwnikiem Pana Boga jest pieniądz. Siedzisz głęboko w osadach na temat pieniądze. Dlaczego? Bo wierzysz że tak naprawdę to on daje ci życie a nie Bóg. Twierdzisz co innego? - Nie mam racji? Dobrze- uczyń doświadczenie. Zrealizuj słowa Jezusa do Młodzieńca który przyszedł do niego z deklaracja wiary. Jezus mu wtedy powiedział: dobrze- w takim razie sprzedaj wszystko co masz, rozdaj ubogim i wtedy chodź za mną. Przekonamy sie czy ty naprawdę wierzył gorąco w Boga. Czy ci sie tylko tak wydaje. Uczyń to co Jezus kazał młodzieńcowi. Przekonamy sie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-11-2010 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Pokorny, z "koscilkiem" to tylko przyklad, jeden z, natomiast kontekst zdania mowil o czyms innym niz piszesz. Jeśli tak piszesz o Ciele Chrystusa..Ja sobie nawet nie wyobrazam jak mozna by tej formy uzyc do tej drugiej nazwy...

Do rzeczy,jeśli chcesz poznać sens tego co znaczą te slowa kup sobie komentarze[chocby Wyszynskiego na poczatek], do tego katechizm i przestaniesz błądzić. JEśli czegoś nie rozumiesz, a co gorsza wlasnie błądzisz to szukaj odpowiedzi a nie pozostawaj w bledzie. Nie że ja błądze, inni błądzą to pewno coś w tym jest.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
07-11-2010 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #40
 
Cytat:Zrealizuj słowa Jezusa do Młodzieńca który przyszedł do niego z deklaracja wiary. Jezus mu wtedy powiedział: dobrze- w takim razie sprzedaj wszystko co masz, rozdaj ubogim i wtedy chodź za mną. Przekonamy sie czy ty naprawdę wierzył gorąco w Boga. Czy ci sie tylko tak wydaje. Uczyń to co Jezus kazał młodzieńcowi. Przekonamy sie.
Sam to uczyń. Nie tak, jak neoni wpisują w swoją formację, nie "od - do". Zrób coś ponadto. Weź dosłownie wszystko co masz i rozdaj ubogim, skoro traktujesz te słowa w ten sposób. Masz dzieci? A co tam dzieci, co tam żona. Jezus przecież mówił, że kto zostawia żonę lub dziecko dla Niego, ten stokroć więcej otrzyma. Więc na co czekasz?

Sant... Jezus nie powoływał w ten sposób każdego.
Mk 5,18-19 napisał(a):Gdy wsiadł do łodzi, prosił Go opętany, żeby mógł zostać przy Nim. Ale nie zgodził się na to, tylko rzekł do niego: "Wracaj do domu, do swoich, i opowiadaj im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-11-2010 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #41
 
Omyk- Pokorny twierdził że ma gorącą wiarę. Ja tak nie twierdzę. Ten opętany przytoczony przez ciebie też tak nie twierdził. Nie rozumiem czemu mnie atakujesz? Że próbuję otworzyć komuś oczy? Że być może sam się oszukuje? Zresztą skąd wiesz że nie zrobiłem? Czy ty musisz zawsze wszystko wiedzieć lepiej?
omyk napisał(a):Nie tak, jak neoni wpisują w swoją formację, nie "od - do"
Doprawdy nie rozumiem: raz- co chcesz powiedzieć, dwa - skąd masz taką wiedzę, co jacyś neoni wpisują, trzy jeśli masz na mysli neokatechumenat, to sie mylisz zasadniczo. To nie są żadni neoni. Powiem więcej, takie określenie jest wręcz pogardliwe.
Przypominam ci że to jest forum ewangelizacyjne, a nie dyskusyjne. A to że czegoś nie rozumiesz, nie jest powodem do dyskredytowania.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-11-2010 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #42
 
Sorry Sant, ale imho Twój poprzedni post zabrzmiał raczej pogardliwie, niż mobilizująco. Pokora się sam oszukuje... a Ty? Nie wiem, skąd masz prawo oceniać.

Co do DN - określenie jest pogardliwe wtedy, kiedy się go używa z takim zamiarem, albo kiedy jest ogólnie przyjęte jako takie. W słownikach raczej słowo "neoni" nie jest zawarte (choć może się mylę?), więc obiektywnie nie ma żadnego nacechowania.

Nie wiem czemu aż tak się bronisz - totalny przerost formy nad treścią. "co jacyś neoni wpisują" - źródło mojej wiedzy nie jest pisemne.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-11-2010 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
pokorny napisał(a):a ludzie kieruja swoj wzrok na Obraz podczas. gdy Bog mowi w Biblii NIE.

Wcale nie,wystarczy że zobaczysz Pokora co Katechizm Kościoła Katolickiego o tym mówi

Cytat:KKK 2132 Chrześcijański kult obrazów nie jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, które odrzuca bałwochwalstwo. Istotnie "cześć oddawana obrazowi odwołuje się do pierwotnego wzoru" (Św. Bazyli, Liber de Spiritu Sancto, 18, 45: PG 32,149 C) i "kto czci obraz, ten czci osobę, którą obraz przedstawia" (Sobór Nicejski II: DS 601; por. Sobór Trydencki: DS 1821-1825; Sobór Watykański II: konst. Sacrosanctum Concilium, 126; konst. Lumen gentium, 67). Cześć oddawana świętym obrazom jest "pełną szacunku czcią", nie zaś uwielbieniem należnym jedynie samemu Bogu. Obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, ale dlatego, że prowadzą nas ku Bogu, który stał się człowiekiem. A zatem cześć obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają (Św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, II-II, 81, 3, ad 3).
Także wszystko jest okay i na miejscu Uśmiech

[ Dodano: Nie 07 Lis, 2010 15:23 ]
A i w Biblii jest mowa o symbolicznym charakterze znaków

" już w Starym Testamencie Bóg polecił lub pozwolił wykonywać znaki, które w sposób symboliczny miały prowadzić do zbawienia przez Słowo Wcielone, jak wąż miedziany (Por. Lb 21, 4-9; Mdr 16, 5-14; J 3,14-15). arka Przymierza i cherubiny" /KKK/

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
07-11-2010 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
omyk napisał(a):Sam to uczyń. Nie tak, jak neoni wpisują w swoją formację, nie "od - do". Zrób coś ponadto. Weź dosłownie wszystko co masz i rozdaj ubogim, skoro traktujesz te słowa w ten sposób. Masz dzieci? A co tam dzieci, co tam żona. Jezus przecież mówił, że kto zostawia żonę lub dziecko dla Niego, ten stokroć więcej otrzyma. Więc na co czekasz?

Zupełnie nie zrozumiałaś intencji Santa, chodzi o to, co jest DLA CIEBIE tym wszystkim, co przeszkadza Ci zobaczyć Chrystusa Zmartwychwstałego w życiu......

Tak więc religia chrześcijańska nie jest minimalistyczna, i podchodzić powinniśmy do niej by robić właśnie coś ponadto ......

Pokorny a nakaz nie klękania nawet przed Aniołami

Ap 22:8-9 bt
"To właśnie ja, Jan, słyszę i widzę te rzeczy. A kiedym usłyszał i ujrzał, upadłem, by oddać pokłon przed stopami anioła, który mi je ukazał. (9) Na to rzekł do mnie: «Bacz, byś tego nie czynił, bo jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów tej księgi. Bogu samemu złóż pokłon!»"


A jednak...... Bóg, chyba nie może zaprzeczyć Samemu Sobie, skoro......

(Rdz 19,1, BT).
"Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi"

(Lb 22,31, BT).
"Wtedy otworzył Pan oczy Balaama i zobaczył on anioła Pana, stojącego na drodze z obnażonym mieczem w ręku. Ukląkł więc i oddał pokłon twarzą do ziemi"

(Joz 5,13-15, BT)
"Gdy Jozue przebywał blisko Jerycha, podniósł oczy i ujrzał przed sobą męża z mieczem dobytym w ręku. Jozue podszedł do niego i rzekł: Czy jesteś po naszej stronie, czy też po stronie naszych wrogów? A on odpowiedział: Nie, gdyż jestem wodzem zastępów Pańskich i właśnie przybyłem. Wtedy Jozue upadł twarzą na ziemię, oddał mu pokłon i rzekł do niego: Co rozkazuje mój pan swemu słudze? Na to rzekł wódz zastępów Pańskich do Jozuego: Zdejm obuwie z nóg twoich, albowiem miejsce, na którym stoisz, jest święte. I Jozue tak uczynił"


Tak więc Biblijne słowa należy rozpatrywać w szerszym kontekście.

Na koniec, byś się poważnie zastanowił zadam Ci kilka pytań - ale odpowiedz na nie.... czekam.

- Dlaczego w Świątyni Jerozolimskiej Żydzi mieli obrazy, figury i oddawano tam cześć Bogu
skoro Bóg zakazał używania figur etc?
- Dlaczego Judaizm nie zabrania sporządzania podobizn czegokolwiek poza Jahwe?
- Dlaczego Żydzi mieli i mają mnóstwo świętych rzeczy?
- Dlaczego Judaizm nie zabrania kierowania modlitw do kogoś innego niż Jahwe?
- Dlaczego Judaizm uważa za niedopuszczalne by ktokolwiek stawał w relacji między Bogiem a człowiekiem jako pośrednik bez którego się nie można obejść?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-11-2010 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
pokorny napisał/a:
Szczerze goroco wierze w Pana Boga.

sant napisał:
Cytat:Skąd wiesz o tym?- udowodniłeś sobie to? - Deklaracja to jeszcze nie wiara. Nawet jeżeli jestes o tym przekonany, to może byc jak z ową ciążą urojoną. Też mogą byc przekonane o ciązy, której faktycznie nie ma.
Co znaczy - gorąco wierzę? - Bo tak ci się wydaje? Przeciwnikiem Pana Boga jest pieniądz. Siedzisz głęboko w osadach na temat pieniądze. Dlaczego? Bo wierzysz że tak naprawdę to on daje ci życie a nie Bóg. Twierdzisz co innego? - Nie mam racji? Dobrze- uczyń doświadczenie. Zrealizuj słowa Jezusa do Młodzieńca który przyszedł do niego z deklaracja wiary. Jezus mu wtedy powiedział: dobrze- w takim razie sprzedaj wszystko co masz, rozdaj ubogim i wtedy chodź za mną. Przekonamy sie czy ty naprawdę wierzył gorąco w Boga. Czy ci sie tylko tak wydaje. Uczyń to co Jezus kazał młodzieńcowi. Przekonamy sie.


Gdy , nie znasz kogos. Zatem czy mozesz postapic dokladnie j.w..? Pysznosc , pyche mamy wsobie wszyscy powyzej masz tego najleprzy przyklad na swojej Osobie.

Dlatego Ze : (nie w prost a nieco ogrodkiem czyz to nie to samo) "A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega..itd"

Dlaczego wierze Goraco oraz szczerze w Pana Boga. krotko wyjasniam zrozumialem ze twierdzisz, iz jest przeciwnie.

Czlowieka Wolnego zyjacego w swiecie Wolnosci otacza tak bardzo wiele roznych pokus.
Nie kazdy sie przyznaje, ze prosby jego do Boga czesto nie sa spelniane.

Kiedys przebywalem w celi wiezennej przez 3 m-ce B.WAZNE zachowujac przy tym Czystosc Umyslu Duchowa oraz fizyczna. Zrozumialem, dzieki Mojej szczerej goracej i intensywnej Modlitwie.. zawdzieczam, ze Pan Bog obdarzyl mnie swoja Laska, gdybys wtedy byl naocznym swiadkiem tego zdazenia widzialbys to, co widzialo 5 ciu moich wspollokatorow.

Kilka razy w moim zyciu Bog dal mi Dowod na Swoje Istnienie, ze mnie slyszy i spelnia o co Go prosze (nie sam na sam) A kilku i´nnych patrzylo i widzieli to, co Bog chce by widziano.
Gdybym, nie wierzyl w Pana Boga tak, jak mi to sugerujesz po tym co ON dla mnie Uczynil (co przeciez wielu w ich zyciu, nie spotyka) Rozumiem, wtedy bylbym dokladnie Tym samym Judaszem, ktory przyczynil sie do Jego smierci.

Takze wyjasniam, nie czuje zebym byl opentany. A To, co Bog dla mnie uczynil a inni widzieli wlasnie To jest we mnie powodem mojego Ogromnego Pragnienia Wiary w naszego Stworce.

Omyk ma calkowita racje. Sant swoja pogarda oraz pysznoscia... nie przyciagnie takim sposobem owieczki do stada a spowoduje wrecz przeciwny efekt czyli uboczny...

Zolnieze Boga strzelaja kulami nasiaknietymi POKORA wtedy, Ow walka ma sens przynoszac pozytywny efekt.

kolego Wojtek37 .napisales:
Cytat:"Na koniec, byś się poważnie zastanowił zadam Ci kilka pytań - ale odpowiedz na nie.... czekam."

"- Dlaczego w Świątyni Jerozolimskiej Żydzi mieli obrazy, figury i oddawano tam cześć Bogu
skoro Bóg zakazał używania figur etc?
- Dlaczego Judaizm nie zabrania sporządzania podobizn czegokolwiek poza Jahwe?
- Dlaczego Żydzi mieli i mają mnóstwo świętych rzeczy?
- Dlaczego Judaizm nie zabrania kierowania modlitw do kogoś innego niż Jahwe?
- Dlaczego Judaizm uważa za niedopuszczalne by ktokolwiek stawał w relacji między Bogiem a człowiekiem jako pośrednik bez którego się nie można obejść?"

Nie mam zielonego pojecia na czym polega Judaizm... cale zycie jestem katolikiem, nie zglebiam innych wierzen. Odczuwam, ze tego mi nie wolno.

"Sobór Watykański II: konst. Sacrosanctum Concilium, 126; konst. Lumen gentium, 67). Cześć oddawana świętym obrazom jest "pełną szacunku czcią", nie zaś uwielbieniem należnym jedynie samemu Bogu. Obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, ale dlatego, że prowadzą nas ku Bogu, który stał się człowiekiem. A zatem cześć obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają (Św. Tomasz z Akwinu, Summa theologiae, II-II, 81, 3, ad 3)."

Bog kazal, by zapisano co powiedzial, czego nauczal, aby przekazywano dalej ale Sam niczego ...Nie anulowal w Swoim Prawie. Dlatego boli mnie, ze czlowiek przeciez zwykly smiertelnik nie leka sie ...Nie boi zmieniac Jego zapisane Prawo. Mam prawo odczuwac taki bol.

Czlowiek interpretuje Tak...jak jest mu najwygodniej nie biorac pod wzglad iz Bog wymaga przeciwniej. Boli mnie To...

Kazdy z nas posiada swoje sumienie otrzymane od Boga. I, OW sumienie jest naszym kierunkowskazem na cale nasze zycie...Dla spragnionych Prawdy nie chce byc innaczej.

Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: Pią 19 Lis, 2010 17:55 ]
Ps. Ciekaw jestem , które bledy te z inetrpunkcji? Czy zyciowe decyzje, zachowania nasze?

Ktore z nich (Nie czlowiek) A Bog -Uzna za cięższe?

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
19-11-2010 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów