Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Autor Wiadomość
Kejti Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2009
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Adoracja Najświętszego sakramentu
Dowiedziałam się o tej stronie na Kongresie Nowej Ewangelizacji i Przystanku Jezus i chcę się z Wami podzielić Oczko
adoracja.net Adoracja NS w diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej: http://www.adoracja.net/zakladka/zawarto...ica-online

Wpatrywać sięPanie, wTwe święteCiało, pragnę do końca moich dni,bo me serceCiebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!

mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/
17-08-2012 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Adoracja Najświętszego sakramentu
Kilka tekstów świętych:


bł. Jan Paweł II (†2005):


Kult, jakim otaczana jest Eucharystia poza Mszą św. ma nieocenioną wartość w życiu Kościoła. Jest on ściśle związany ze sprawowaniem Ofiary eucharystycznej. Obecność Chrystusa pod świętymi postaciami, które są zachowane po Mszy św. – obecność, która trwa, dopóki istnieją postaci chleba i wina – wywodzi się ze sprawowania Ofiary i służy Komunii sakramentalnej i duchowej. Jest więc zadaniem pasterzy Kościoła, aby również poprzez własne świadectwo zachęcali do kultu eucharystycznego, do trwania na adoracji przed Chrystusem obecnym pod postaciami eucharystycznymi, szczególnie podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany Uczeń oprzeć głowę na Jego piersi (por. J 13,25), poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca. Jeżeli chrześcijaństwo ma się wyróżniać w naszych czasach przede wszystkim "sztuką modlitwy", jak nie odczuwać odnowionej potrzeby dłuższego zatrzymania się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie na duchowej rozmowie, na cichej adoracji w postawie pełnej miłości? Ileż to razy, moi drodzy Bracia i Siostry, przeżywałem to doświadczenie i otrzymałem dzięki niemu siłę, pociechę i wsparcie! (…) Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św. pozwala zaczerpnąć z samego źródła łaski.
Encyklika Ecclesia de Eucharistia (fragment)

św. Piotr z Alkantary (†1562):

"Nasz Pan w Najświętszym Sakramencie ma dłonie pełne łask i jest On gotowy obdarzyć nimi każdego kto o nie prosi!"

bł. Aniela z Foligno (†1309):

"O Jezu, Ty ustanowiłeś ten Sakrament, nie z chęci wyciągnięcia z niego jakiejś korzyści dla siebie, ale jedynie poruszony miłością która nie ma innej miary jak tylko być bez miary. Ty ustanowiłeś ten Sakrament, ponieważ Twoja miłość przekracza wszelkie słowa. Spalając się z miłości do nas, Ty pragnąłeś dać Siebie nam i zamieszkałeś w poświęconej Hostii, całkowicie i na zawsze, do końca czasów. I Ty zrobiłeś to nie tylko by dać nam pamiątkę Twej śmierci, która jest naszym zbawieniem, ale uczniłeś to także, by pozostać z nami całkowicie i na zawsze"

św. Teresa od Jezusa (†1582):

„Kiedy słyszałam jak niektórzy mówili, iż chcieliby żyć w czasach kiedy Chrystus – nasze dobro – chodził po ziemi, śmiałam się w mej duszy, bo wydawało się mi, że jeśli mamy Go tak prawdziwie w Najświętszym Sakramencie, to czegóż jeszcze potrzeba?”

bł. Maria Kandyda od Eucharystii (†1949):

Gdy na ołtarzu spoczywa święta Hostia, klęczę w milczeniu z utkwionym w Nią wzrokiem. W ten sposób mówimy sobie wszystko "mową serca".

z życia św. Jana od Krzyża (†1591):

"Dziękował każdemu, kto przyniósł róże lub goździk dla Najświętszego Sakramentu i mówił, jak bardzo miłymi są Bogu te gesty". Jest to wspomnienie brata zakrystianina, któremu często pomagał i przez którego dziękował ofiarodawcom, jeśli nie mógł uczynić tego osobiście. Róża lub goździk… Jest on człowiekiem delikatnym, wrażliwym, czułym na drobne szczegóły. Jego dusza artysty nie raz znajdowała się na granicy upojenia kontemplując naturę: drzewa i kwiaty, ryby w rzece, góry i równiny. Wspomni potem z przyjemnością kwiaty i różnobarwne stroje, oglądane w Kordowie: "Wszystkie ulice przystrojone, a ludzie jak w dzień Bożego Ciała"(List z czerwca 1586).
Federico Ruiz OCD, Bóg mówi pośród nocy, Wydawnictwo Karmelitów Bosych, Kraków 1991

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
06-03-2013 11:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów