Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
Placebo_Domingo Offline
Account not Activated

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2009
Post: #61
 
Niestety omyku, zaprzestan tych czynów, bo to szatańskie brać Komunię Św. do rąk, Ciebie i Tobie podobnych rozliczy Bóg i na Jego litośc przestan pierniczyć głupstwa i robić ludziom wodę z mózgów, papież jest uciskany przez biskupów, a wielu z nich dzisiaj nie wie co robi i co czyni, to nie ma nic wspólnego z wiarą, wiara jest wtedy kiedy w pokorze uklękniesz przed Bogiem, który przychodzi bo jesteś niczym, Msza jest dla Boga, a dzisiaj robi się z Niej cyrki i modlitewne spotkanie bez odniesienia do Jezusa Chrystusa. Sam Jan Paweł II nie zalecał takiego sposobu przyjmowania Komunii Św., dla mnie to jawna profanacja i budzi odrazę, nawet kiedy jest podawana przez samego papieża.
02-03-2011 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Po pierwsze Placebo_Domingo, przywołuję Cię do porzadku, jeszcze raz napiszesz do omyka w ten sposób post skasuje.

A co do treści, od kiedy to nauczanie papieża jest szatańskie?? Jak w ogóle katolik może tak jawnie negować nauczanie KK? Podważać autorytety, nie dość że grzeszysz takim sianiem zamentu i negowaniem nauczania KK[co podpada pod kary Kościele i jak za daleko zajdziesz możesz się spotkać z odmową rozgrzeszenia], to jeszcze propagujesz takie myślenie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-03-2011 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Placebo_Domingo Offline
Account not Activated

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2009
Post: #63
 
Możesz mi dać bana, skasować posty, możesz mnie zabić, ale zastraszyć mnie nie możesz i chciałbym, żeby to było jasne, że w nosie mam Twoje dyktatorskie zapędy, jeśli boisz się prawdy i nie dorastasz do niej, to znaczy, że musisz się jej nauczyć czem prędzej. Napisałem ten post, bo serce mi pęka, kiedy ktoś mówiąc o czci dla Jezusa i twierdząc, że wierzy w Niego konfabuluje z szatanem, winni jesteście kary Wy wszyscy, którzy propagujecie metody szatanskie wśród ludzi i wmawiacie im, że to jest w porządku. Nie ja Was rozliczać będę, wierzę natomiast w mądrość papieża i modlę się głęboko, żebyście się nawrócili na dobrą drogę.
02-03-2011 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #64
 
Placebo_Domingo napisał(a):Niestety omyku, zaprzestan tych czynów, bo to szatańskie brać Komunię Św. do rąk, Ciebie i Tobie podobnych rozliczy Bóg i na Jego litośc przestan pierniczyć głupstwa i robić ludziom wodę z mózgów,
Czy mógłbyś podać jakiś dokument na te tezy, czy to tylko twoje marzenia? Skąd wiesz że Bóg będzie rozliczał z przyjmowania Komunii św.? I czemu niby ma to być szatańskie?
Placebo_Domingo napisał(a):papież jest uciskany przez biskupów, a wielu z nich dzisiaj nie wie co robi i co czyni,
Hmm, bardzo śmiała teza. Takie poglądy i robienie głupka z papieża i przestepców z biskupów jest wg ciebie katolickie? - Masz w Awatarze napisane żeś katolik.
Placebo_Domingo napisał(a):wiara jest wtedy kiedy w pokorze uklękniesz przed Bogiem, który przychodzi bo jesteś niczym
Po pierwsze to nie wiara, tylko religijność, mozna w ogóle nie mieć wiary i klękać aż skorupy na kolanach się porobią. Skąd u ciebie takie pomysły?
Po drugoie- Jak to nikim? Tak to twierdzą muzułmanie odnośnie swoich relacji z Allachem. My dzięki Bogu nie jesteśmy nikim. Jesteśmy dziećmi Bożymi, a przez chrzest mamy godność kapłańską, królewską i prorocką. Pismo św i magisterium się kłania.
Placebo_Domingo napisał(a):Msza jest dla Boga
Nic podobnego - Msza jest dla ludzi. msza Bogu nie jest ani dla szczęścia ani dla życia niepotrzebna, ludziom tak. Msza jest wielkim dzękczynieniem , hymnem na cześć Boga, ale pomaga człowiekaowi. jest odpowiedzia na Bożą interwencje, jest również ofiarą Jezusa Chrystusa. A przypominam że Pascha J. Chrystusa była dla ludzi nie dla Boga.
Placebo_Domingo napisał(a):dzisiaj robi się z Niej cyrki i modlitewne spotkanie bez odniesienia do Jezusa Chrystusa
Cyrk, bracie to ty robisz, od kiedy to modlitwa - jakaby nie była jest cyrkiem? I skąd teza że ta modlitwa nie ma odniesienia do Jezusa Chrystusa. Zastanów się zanim coś napiszesz.
Placebo_Domingo napisał(a):Sam Jan Paweł II nie zalecał takiego sposobu przyjmowania Komunii Św.,
Czemu akurat sam JpII.? Zreszta niech będzie, ale też się mylisz. Nie tylko nie zalecał, ale też udzielał. Inną jest sprawa że nie zalecał tego w niektórych środowiskach.
Cytat:dla mnie to jawna profanacja i budzi odrazę, nawet kiedy jest podawana przez samego papieża.
Hmm- tylko młodość i brak wiedzy oraz doświadczania cię usprawiedliwia. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że tym zdaniem właśnie podważyłeś swoją katolickość,polegającą na jedności z Piotrem. A komunia podawana przez papieża odrazę to budzi tylko u diabła. Nie sądzę byś był opętany, tylko jak to rozumieć? Chyba tylko tak, że ojciec kłamstwa cię potwornie oszukał, przedstawiając w twoich oczach dobro jako zło. Pozostaje tylko modlitwa.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-03-2011 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #65
 
Placebo, czyli twierdzisz: Biskupi są głupi, papież bezwolny, Kościół płynie na mieliznę, a ja mam rację.
Tak?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-03-2011 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Placebo_Domingo Offline
Account not Activated

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2009
Post: #66
 
Dziękuję za modlitwę, ja również będę się modlił o Wasze nawrócenie ze ścieżki zła. Zobaczymy tylko jak daleko Ty ze swoim katolicyzmem i szatanskim modernizmem zajedziesz. Życzę powodzenia, jak długo żyję tak będę troszczył się o to, żeby takie zdziczałe zachowania tępić. Ale na szczęscie papież Benedykt przygotowuje reformę liturgii, więc drżyjcie wszyscy moderniści. To był mój ostatni post tutaj, na tym forum, napisałem co o tym myślę i proszę nie łapać za słówka i wyrywać zdan z kontekstu, bo tak po prostu się nie robi. Teraz proszę serdecznie dać bana, tylko nie bijcie się o to kto pierwszy, ja tymczasem żegnam, idę na Różaniec Św. Pamiętający w modlitwie o Was Patryk.
P.S. Was wszystkich zdemaskował już papież Paweł VI nazywając ten ogrom zła w Kościele wymierzony w Boga samozwalczaniem się Kościoła. Drżę na myśl co będzie za 20 lat, drżę i lękam się, ale zawsze Bóg posyła nam ludzi świętych w tych trudnych czasach, sam znam takich księzy.
02-03-2011 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Ale teatr. Znajdź swoje miejsce w Kościele, poczytaj o budowie charyzmatycznej Kościoła, o tym że Kościoł jest zbudowany na wzór Jezusa, który jest głową i stąd taki porzadek rzeczy. A jeśli coś nie ma miejsca w Kościele to nie ma też prawa bytu. Po prostu. Przyjmij prawdy podawane przez Kościoł do wierzenia, nie neguj ich. A przestaniesz trwać w błędach i grzechu, dość proste.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-03-2011 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #68
 
Placebo_Domingo napisał(a):Drżę na myśl co będzie za 20 lat, drżę i lękam się, ale zawsze Bóg posyła nam ludzi świętych w tych trudnych czasach, sam znam takich księzy.
A ja nie drżę, bo zawsze Bóg posyła nam świętych ludzi na te nasze trudne czasy, sam znam takich ludzi. A Jan Paweł II nieprzypadkowo nazwał ten czas posłania przez Boga świętych ludzi- Nową Wiosną Kościoła.
I jeszcze jedno - żydzi również odrzucili Jezusa Chrystusa, bo łamał ich tradycje i schematy myślowe. I niektórzy z nich też tak jak ty rozdzierali szaty nazywając go diabelstwem. Pewien młodzieniec, w podobnym do twojego wieku, niejaki Szaweł też w swojej gorliwości chciał -ile mu życia starczy - takie zdziczałe zachowania chrześcijan tępić. I ten szatański modernizm. Tylko że wkrótce potem upadł na główkę. I dopiero wtedy zobaczył jak błądzi. Może niektórym też taki upadek jest potrzebny?

Placebo_Domingo napisał(a):Teraz proszę serdecznie dać bana
A za cóż to? Pochlebiasz sobie. Tu pisują o wiele wieksi niż ty heretycy, wrogowie Koscioła, ateiści. I oni tylko tym róznią sie od ciebie że usiłują przynajmniej dyskutować, odpierają argumenty. A ty napisałeś dwa posty, nabluzgałeś, wyrzuciłes z siebie jakąś nerwicę i wycofując się rakiem, nawet nie raczywszy dać jakiegoś argumentu, myślisz, że już na bana zasłużyłeś? Nic z tego. Co najwyżej na upomnienie.
Zresztą, niech inni userzy naocznie się przekonają jak "umieją dyskutować" różni mentalni starozakonni. (bez obrazy tych ostatnich). Jak wygląda "chrześcijańswo" w ich wydaniu.

Placebo_Domingo napisał(a):Zobaczymy tylko jak daleko Ty ze swoim katolicyzmem i szatanskim modernizmem zajedziesz.
No cóż - zobaczymy czy dalej zajadę ja ze swoim katolicyzmem, czy ty ze swoim islamo-mozaizmem.

Placebo_Domingo napisał(a):Ty ze swoim katolicyzmem i szatanskim modernizmem zajedziesz
.
A skąd to ci przyszło do głowy, że ja jestem jakimś modernistą? Całe życie byłem przekonany o swoim konserwatyźmie. Moje środowisko też. Nawet partię polityczną o takiej nazwie ponad 20 lat temu współorganizowałem. No chyba, że nie mnie miałeś na myśli, jeśli tak to się wycofuję.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-03-2011 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin16 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #69
 
Oj, chyba niepotrzebnie się odzywałem Uśmiech Ja proponuję żebyśmy sobie przypomnieli iż wszyscy jesteśmy dziećmi Jednego Ojca i że nasz Ojciec jest Bogiem! fenomenalne, prawda? Uśmiech różnica poglądów także w kościele jest potrzebna, zachęcam do tego żebyśmy wzajemnie nasze poglądy sznowali. Rozumiem że ktoś przyjmuję Komunię na ręke. NIe pochwalam, ale to tylko i wyłącznie moja opinia. Zrozumcie także nas, którzy tej praktyki nie pochwalamy i spróbujcie, chociaż pojąć o co nam się rozchodzi. Wszyscy jesteśmy katolikami i to jest wspaniałe. Jeszcze chciałbym dodać jedną rzecz. Bardzo wiele tu się mówi o autorytecie Ojca Św i Kościoła. Super, jak najbardziej sie zgadzam. Tylko skoro tak bardzo Ojca Św miłujecie to dlaczego nie zaczniecie przystępować do komunii w taki sposób w jaki On jej udziela? Papież dopuszcza, toleruje komunie na ręke, ale za najlepszy sposób uważa kolanka i język. Wiec tak żeby nie być gołosłownym, przyjmijcie przy najbliższej okazji Komunię Św. tak jak On sobie tego życzy Uśmiech Serdecznie Was pozdrawiam! I apeluję o rozluźnienie atmosfery. :aniol:

[ Dodano: Sro 02 Mar, 2011 16:55 ]
I Jeszcze jedno : http://www.youtube.com/watch?v=6SMp_KwmJMk

Gdyby wszyscy przyjmowali Komunię Sw do ust taka sytuacja by nie zaistniała. Poszedłby, otrzymałby do ust Komunię i by odszedł a tak nie wiedział co zrobić z konsekrowanym komunikantem. Swoją drogą skandalem jest że ten abp. udziela Komunii św osobie która nawet nie wie co z Nia zrobić... to prawdopodobnie protestant, ateista lub może nawet katolik ale na pewno nie w stanie łaski uświęcającej. Przykre, prawda?

[ Dodano: Sro 02 Mar, 2011 16:59 ]
a także... http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?t=5941 Czy to nie jest alarmujące? Wiem że mam do czynienia z ludźmi na pewnym poziomie wiary, religijności. To jak państwo Komunię przyjmują to mi rybka, wiem, że wierzycie w to że to jest Bóg i nawet na swojej dłoni okażecie Mu szacunek. Ale na zachodzie, malo kto wie, że komunia to nie symbol tylko rzeczywista obecnośc a praktyka przyjmowania komunii na ręke jeszczę bardziej tę, i tak już nikłą świadomość, nadszarpuje.

"Wiary ustrzegłem"
02-03-2011 17:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #70
 
Marcinie, masz rację w tym co mówisz o przynależności do jednego Kościoła i o szacunku dla różnic poglądowych - oczywiście tych, które nie są kwestią wiary sformułowanej nieomylnie czy nawet omylnie, ale w sposób teologicznie pewny. Te sprawy nie podlegają dyskusji. Są jednak sprawy - takie, jak sposób przyjmowania Komunii - które nie są w Kościele jednoznaczne, jest pozostawiona pewna dowolność. Ojciec Święty kierowany znanymi sobie motywami wybiera właśnie taki sposób udzielania Komunii świętej, i w porządku. Jeśli jakikolwiek inny kapłan taki sposób wybiera - nie ma problemu, trzeba przystąpić na kolanach; taki zresztą jest w niektórych parafiach zwyczaj, i w porządku. Jeśli jednak inni kapłani czy całe parafie wybierają inny zwyczaj, również przez Ojca Świętego dopuszczony i niejako pobłogosławiony - dlaczego zamykać taką drogę, albo szukać wyłącznie tej pierwszej?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-03-2011 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #71
 
Marcinie. Najpierw przypominasz że jesteśmy dziećmi jednego Boga. Prawda. Że różnica poglądów także w kościele jest potrzebna, - prawda.
Piszesz, że : Rozumiem że ktoś przyjmuję Komunię na ręke. NIe pochwalam, ale to tylko i wyłącznie moja opinia.
Zgadzam się
Marcin16 napisał(a):spróbujcie, chociaż pojąć o co nam się rozchodzi. Wszyscy jesteśmy katolikami i to jest wspaniałe.
. Też się zgadzam. I nikomu niczego nie narzucam. Nikomu jeszcze nie naubliżałem za sposób przyjmowania komunii. Również Omyk czy Scott. Tymczasem to nam sie tu narzuca pewne rzeczy, ubliża, imputuje jakieś przekłamania. Komunie przyjmuję zawsze w sposób właściwy dla danego zgromadzenia w którym aktualnie jestem. Więc realizuję to co przed chwilą sam napisałeś. Niczego nie narzucam. Placebo wyklinał, narzucał, itd. Myśmy tylko wykazali mu jego błędy. Bez żadnych praktycznie konsekwencji.
Dobrze. Napisałeś piękne rzeczy, którym za chwile sam zaprzeczyłeś. Nagle ni z gruszki ni z pietruszki napisałeś cyt:
Marcin16 napisał(a):Bardzo wiele tu się mówi o autorytecie Ojca Św i Kościoła. Super, jak najbardziej sie zgadzam. Tylko skoro tak bardzo Ojca Św miłujecie to dlaczego nie zaczniecie przystępować do komunii w taki sposób w jaki On jej udziela?
jednym słowem wbrew swoim wcześniejszym słowom zacząłeś narzucać nam swoje własne poglądy. Zdeprecjonowałeś nas. Ukazałeś że masz patent i monopol na wiedzę co chce, co popiera a co nie papież. Podałeś jako pewnik swoje mniemanie o nim. Zanegowałeś jednocześnie nasze posłuszeństwo jemu. Kogo ty z siebie robisz? Zrobiłeś dokładnie to co Placebo, tyle że wyzwiska dałeś w domyśle
Marcin16 napisał(a):Papież dopuszcza, toleruje komunie na ręke, ale za najlepszy sposób uważa kolanka i język.
. Piszesz że zaledwie toleruje itd. Z tych słów wynika że albo papież spowiadał się u ciebie, albo macie jakieś bliskie relacje do tego stopnia , że wiesz co papież uważa za najlepsze. Uzurpujesz mój drogi to wszystko sobie.
Marcin16 napisał(a):Wiec tak żeby nie być gołosłownym, przyjmijcie przy najbliższej okazji Komunię Św. tak jak On sobie tego życzy
W dodatku narzucasz, moralizujesz. Powiedz, kiedy on powiedział ci że sobie tego życzy?
I jeszcze zagęszczając atmosferę apelujesz o jej rozluźnienie.
Marcin16 napisał(a):Gdyby wszyscy przyjmowali Komunię Sw do ust taka sytuacja by nie zaistniała. Poszedłby, otrzymałby do ust Komunię i by odszedł a tak nie wiedział co zrobić z konsekrowanym komunikantem. Swoją drogą skandalem jest że ten abp. udziela Komunii św osobie która nawet nie wie co z Nia zrobić... to prawdopodobnie protestant, ateista lub może nawet katolik ale na pewno nie w stanie łaski uświęcającej. Przykre, prawda?


A tego absurdalnego i pozbawionego logiki i sensu zdania już nawet nie skomentuję. Powiem tylko że patrzysz strasznie jednostronnie. W sposób absolutnie wykluczający jakąkolwiek dyskusję, uzurpując sobie prawo do pouczania i sądzenia. Powiedz mój drogi- kim jesteś z zawodu, jaką formację przeszedłeś, i jakie masz tytuły do takiego sposobu prowadzenia dyskusji. Bo ja mam wrażenie że, tylko przekonanie o własnej doskonałości mentalnej niczym nie podpartą.
A i mam wrażenie, że nie czytałeś w jaki sposób ja często przyjmuje komunię św.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
02-03-2011 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #72
 
Sant, to kim jest ktoś z zawodu nie ma nic do rzeczy. Ja nie mam zawodu wcale.
To, jaką formację ktoś przeszedł również o niczym nie świadczy - mam za sobą 3 rozpoczęte formacje i żadnej zakończonej, w dodatku często nie przykładałam się do nich solidnie - czy to świadczy o tym, że nie mogę wypowiedzieć własnego zdania?

Rzeczywiście obie części wypowiedzi Marcina nie zachowują spójności, druga przeczy pierwszej, ale nie jest to powód, żeby traktować go podobnie jak Placebo, który wyskoczył na nas wprost z agresją. Marcin przedstawia swoje poglądy spokojnie i z szacunkiem, więc nie widzę powodu, żeby dopisywać mu w nawiasie rzeczy, których nie powiedział (choćby te wyzwiska), albo żądać zwierzeń ze swojego prywatnego życia, wykształcenia, itp.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-03-2011 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #73
 
Marcinie!
Czy czytałeś całą dyskusję.
Cieszę się, że przejąłeś pałeczkę, bo ja tu chyba już nie poradzę.
Tylko proszę Cię nie oskarżaj nikogo o grzech, bo oni mogą być nieświadomi, a jednocześnie mieć szlachetne zamiary.
POdałem wcześniej kilka cytatów i dokumentów, które wyjaśniają o co chodzi...
można się zawsze odnieść

[ Dodano: Sro 02 Mar, 2011 19:32 ]
Omyczku
pisałem wcześniej i [podawałem linki do tekstów które wyjaśniają o co chodzi

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
02-03-2011 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Marcin16 napisał(a):Ale na zachodzie, malo kto wie, że komunia to nie symbol tylko rzeczywista obecnośc a praktyka przyjmowania komunii na ręke jeszczę bardziej tę, i tak już nikłą świadomość, nadszarpuje.
A jak było za czasów Apostołów kiedy Bóg udzielił im darów Ducha Świętego? Przy takim podejściu możemy rozebrać ołtarze bo na zachodzie urządzają sobie rajdy crossami po kościołach, i inne rzeczy. Ale co wtedy pozostanie z takiego Kościoła? W Polsce przychodzą sataniści na adoracje i drą się że rozp tu zrobią, ale co mamy przestać wystawiac Najświetszy Sakrament?


Dalej, nie wiem czy wiesz ale jeśli ktoś przyjmuje Komunie na reke powinien ją spożyć zaraz przy kapłanie, czyli w tym samym miejscu co Ty.

A jeśli ktoś chce faktycznie profanacji dokonać, to nie zatrzymasz go chyba że ochronę postawisz która bedzie sprawdzać. Po prostu po Komunii wyjdzie, filmików bym mógł nawklejac o profanacji celowej Komunii przyjmowanej do ust wiele, ale po co? Przecież ufamy że Kościoł wie co robi i nie zmienisz tego piszac tutaj chocby i sto razy wiecej. To my mamy się dostosować do nauczania Kościoła nie na odwrót.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-03-2011 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin16 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #75
 
Jakbyś mógł to wyślij mi na priv. lub ogólnie, dla wszystkich taki filmik z profanacji Najświętszego Sakramentu przy komunikowaniu doustnym. I my się nie rozumiemy mi nie chodzi o zachowanie satanistów czy ateistów w kościołach, ich zachowanie jest że tak powiem "usprawiedliwione" w 4 literach mają naszą wiarę, Pana Boga i wszystko co z Kościołem. Chodzi mi o to, że katolicy często nieświadomie dopuszczają się profanacji. Ta relacja ze Mszy w Anglii jest tego doskonałym przykładem. Katolicy biorą Pana Jezusa w dłoń i odgryzają fragmenty konsekrowanej Hostii, jest rzeczą oczywistą że kawałeczki hostii spadają na posadzkę a nastepnie są rzdepytwane. Jeżeli jesteś ministrantem to wiesz że na patenie po komunikowaniu wiernych zawsze pozostaje wiele partykuł hostii, gdy ktoś przyjmuje komunię do ręki partykuły te lądują na posadzce. Pozdrawiam serdecznie!

"Wiary ustrzegłem"
02-03-2011 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Wróć do góryWróć do forów