Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #151
 
Marcin16 napisał(a):Pan panie Scott nie nadaje się w ogóle do dyskusji
Weź się uspokój, za to Ty sie nadajesz nie odróżniając spraw które"tłumaczysz".

Jan popełnił na tyle błędów logicznych ze brnięcie w dalszą rozmowę jest mało sensowne. Jeśli prześledziłeś uważnie to co napisałem to wiesz jakie jest tutaj zdanie kard. Ratzingera.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
07-03-2011 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin16 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
Post: #152
 
Jasne, traktowanie swoich rozmówców z pogardą to cecha dobrego rozmówcy. Daj Pan już spokój.

"Wiary ustrzegłem"
07-03-2011 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #153
 
Obalanie argumentów to nie pogarda dla rozmówcy. Trochę dystansu.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-03-2011 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
Marcin16 napisał(a):Jasne, traktowanie swoich rozmówców z pogardą to cecha dobrego rozmówcy. Daj Pan już spokój.
Widzisz tu gdzieś pogarde? Jeśli tak to zacytuj a jeśli nie to nie oczerniaj człowieka publicznie, jak byś się z nim nie zgadzał.

Papież stwierdza że Komunia na reke to forma organizacji, i nie ruguje tej formy jako gorszą jak też nie robi z niej formy lepszej. Jest taka sama. Do naszych zadan należy ewangelizacja, a wiec tutaj nacisk wg mnie powinien być położyony na to aby szczególnie w ramach ewangelizacji uświadamiać że:


Cytat:Jasne stanowisko dla diecezji opolskiej zajął również I Synod Diecezjalny, który w statucie 86 stwierdza: "W diecezji opolskiej można udzielać Komunii św. na rękę. W takim przypadku trzeba jednak ze szczególną troską czuwać, aby natychmiast na oczach szafarza przyjmujący włożył Ciało Pańskie do ust, i aby nikt nie odchodził, niosąc w ręku postacie eucharystyczne. Jeżeli mogłoby zachodzić niebezpieczeństwo profanacji, nie należy udzielać wiernym Komunii świętej na rękę" (por. OWMR 161; Redemptionis Sacramentum, 80-96). Postanowienia synodalne zaczną obowiązywać od 28 czerwca 2005 r. Do tego czasu duszpasterze winni w sposób zadawalający pouczyć wiernych o znaczeniu i sposobie przyjmowania Komunii św. na rękę.
http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/42/14.htm
A wtedy i nieświadomość o tym zmaleje.

A w tamach off topu "święty spokój" to zaprzeczenie chrzescijanstwa, życia Jezusa który już przy narodzinach uciekał, nie zaakceptowany przez środowisko, w sporze z tradycjonalistami żydowskimi, Maryi też która nigdy go nie miała, bo i z pospiechem w góry, potem jej powiedzieli że Syn zwariował, potem Golgota.. Ale nie ciagne bo to off top.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
07-03-2011 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #155
 
tylko tutaj kto inny jest wariatem i nienormalnym... i bzdurnym i popełniającym błędy logiczne..
to oczywiście nie jest argument, ale w dalszym ciągu nie znalazłem wykazania błędu logicznego i odniesienia do tekstów, które cytowałem jako źródło moich poglądów(Memoriale Domini, Dominicae Cenae, wywiad z kard. Sticklerem, Tradycja)
Nie rozumiesz Scott, że staram się wytłumaczyć błędy Tradycjonalizmu, nie przez odrzucenie Tradycji, ale przez przywrócenie Tradycyjnym formom właściwego im znaczenia?(to jest pytanie, a nie zarzut) Bo Znaczenie jest ponad formami i ma je determinować, ale ludzie potrafią sobie znaczenie przekazywać i zapamiętywać właśnie przez formy kulturowe. I często w wyniku pogrzechowej niedoskonałości przywiązują się nie do pierwotnych znaczeń, ale do form i twierdzą, że kontynuują tradycję, podczas gdy znaczenie form się przesuwało- często nielogicznie. Chodzi o to by podejmować refleksję krytyczną nad tradycją co jakiś czas, by ją przybliżyć do znaczenia, by stała się jeszcze bardziej Tradycyjna, a nie o to, by odrzucać ją. Ty też pewnie rozumiesz, że nie można odrzucać Tradycji. Wychodzi jednak na to, że Krytykujący tradycjonalistów za formalizm, sami uznają błędne znaczenia dawnych form tylko w innych obszarach.
Staram się więć oznaczać fotmy tekstowe według ich etymologicznego znaczenia, bo tak można dążyć do zrewidowania błędych przesunięć znaczeniowych w strukturach formalnych wyższego rzędu(czyli na wyższym stopniu złożoności- wyrażenia, zdania, wyrazy, konteksty...). Te przesunięcia będą się pojawiać bo człowiek identyfikuje formy a w nich znajduje znaczenia i dlatego, trzeba co jakiś czas weryfikować kulturowe schematy. NIe po to by je zlikwidować, ale by je wewnętrznie uzgodnić- by nie były wewnątrzsprzeczne.
Cytat:Obalanie argumentów to nie pogarda dla rozmówcy
Problem w tym, że nikt mi nic nie obalił(jeśli to o moje teraźniejsze poglądy chodzi)

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
08-03-2011 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #156
 
jan napisał(a):tylko tutaj kto inny jest wariatem i nienormalnym... i bzdurnym i popełniającym błędy logiczne..
Gdzie ktoś użył formy "wariat""nienormalny", "bzdurny". Kłamiesz janie. To co robisz jest zenujące.

[ Dodano: Wto 08 Mar, 2011 14:44 ]
jan napisał(a):to oczywiście nie jest argument, ale w dalszym ciągu nie znalazłem wykazania błędu logicznego i odniesienia do tekstów, które cytowałem jako źródło moich poglądów(Memoriale Domini, Dominicae Cenae, wywiad z kard. Sticklerem, Tradycja)
Ja się odniosę do tego co przemilczałeś kiedy wielokrotnie prosiłem o cały tekst"Memoriale Domini", a którego nie dostałem do teraz:

Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej powołali się na złączony z instrukcją Memoriale Domini list pastoralny Kongregacji Kultu Bożego, w którym wyjaśniono, iż tam, gdzie Konferencja Episkopatu uzyskała od Stolicy Apostolskiej pozwolenie na udzielanie Komunii na rękę, to właśnie biskup diecezjalny
Cytat: „według swej roztropności i sumienia może udzielić w swej diecezji zgody na wprowadzenie nowego rytu udzielania Komunii, pod warunkiem, że uniknie się wszelkiej okazji zaskoczenia wiernych i wszelkiego zagrożenia braku czci względem Eucharystii”.
Memoriale Domini

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-03-2011 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #157
 
Cytat:a się odniosę do tego co przemilczałeś kiedy wielokrotnie prosiłem o cały tekst"Memoriale Domini", a którego nie dostałem do teraz
Poszukaj dobrze w wątku. Zanim zacząłem cytować kawałki, wstawiłem cały tekst owego dokumentu. Jeżeli tak czytasz to, co piszę, to nie dziwię się, że cały czas muszę prostować, bo źle zrozumiałeś o co mi chodzi.
Cytat:może
A czemu by miał nie móc? Czy gdziekolwiek wymawiałem się od posłuszeństwa biskupom? Przez chęć przyjmowania tylko do ust i przekonywania spokojnego do tego wiernych nie sprzeciwiam się żadnej decyzji biskupów. Tym bardziej, że nie wymuszam, nie krytykuję nikogo za przyjmowanie do ust i sam nie prowadzę takiej kampanii. A tu włączyłem się w dyskusję, która już istniała, a więc nie ja byłem jej inicjatorem.
za wariata i nienormalnego przepraszam, ale dlaczego twierdzisz, że nie było tego ostatniego określenia
Cytat:tylko tutaj kto inny jest wariatem i nienormalnym... i bzdurnym i popełniającym błędy logiczne
...A! nie piszę tu wcale, że ktoś nazwał mnie nienormalnym, czy wariatem, ale jeśli komuś się tworzy związek wyrazowy: "bzdury janowe", zarzuca się mu, nielogiczność, widzenie czegoś, czego nie ma, to ten ktoś tak się czuje jak nienormalny i wariat. NIe dziw się.
Gdzież Ty tu kłamstwo widzisz.
Bądź ostroży zarzucając komuś kłamstwo, bo niektórzy, przejmując się takim niewinnym niby oskarżeniem, przez swą wrażliwość mają problemy zdrowotne.(raczej nie ja) A Jak widać można się tu pomylić. Ale wiesz raczej o tym.
Dzięki za link, który świetnie przedstawia sprawę i wyraża również moje stanowisko. NIe znałem.
To może teraz rozumiesz o co mi chodzi...

[ Dodano: Wto 08 Mar, 2011 18:57 ]
tak. na stronie szóstej jest cały dokument Memoriale Domini z przypisami.
możliwe, że wcześniej też coś z tego cytowałem, ale później przede wszystkiem.
nie będę więc śmiecił.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
08-03-2011 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #158
 
jan napisał(a):Cytat:
a się odniosę do tego co przemilczałeś kiedy wielokrotnie prosiłem o cały tekst"Memoriale Domini", a którego nie dostałem do teraz

Poszukaj dobrze w wątku. Zanim zacząłem cytować kawałki, wstawiłem cały tekst owego dokumentu. Jeżeli tak czytasz to, co piszę, to nie dziwię się, że cały czas muszę prostować, bo źle zrozumiałeś o co mi chodzi.
Możesz wskazać? Bo nie widzę żeby fragment o kótóry mi chodzi był w tym na co sie powołujesz.
jan napisał(a):Cytat:
może

A czemu by miał nie móc? Czy gdziekolwiek wymawiałem się od posłuszeństwa biskupom? Przez chęć przyjmowania tylko do ust i przekonywania spokojnego do tego wiernych nie sprzeciwiam się żadnej decyzji biskupów. Tym bardziej, że nie wymuszam, nie krytykuję nikogo za przyjmowanie do ust i sam nie prowadzę takiej kampanii. A tu włączyłem się w dyskusję, która już istniała, a więc nie ja byłem jej inicjatorem.
Wykazałeś się nieznajomością tego tekstu przy pisaniu wcześniej:
jan napisał(a):Co?
Kościół zdaje mi się dopuścił, bo biskupi wprowadzili komunię na rękę bez zgody papieża i nie chciał stawiać owieczek przed sytuacją, że najpierw im biskupi powiedzieli, że wolno, a później gdy już w praktykę się owce szczerze zaangażowały, stwierdza że to jednak niewłaściwe...
jan napisał(a):Cytat:
tylko tutaj kto inny jest wariatem i nienormalnym... i bzdurnym i popełniającym błędy logiczne

...A! nie piszę tu wcale, że ktoś nazwał mnie nienormalnym, czy wariatem, ale jeśli komuś się tworzy związek wyrazowy: "bzdury janowe", zarzuca się mu, nielogiczność, widzenie czegoś, czego nie ma, to ten ktoś tak się czuje jak nienormalny i wariat. NIe dziw się.
Pisanie niedorzeczności, pisanie nielogiczne nie jest w zaden sposób tożsame z tym co sobie wyobrażasz. Nie cechuje ono osoby która wypowiada zdanie. A to że nie rozumie się to norma, dlatego trzeba się nieraz bardziej zagłębić, powtórzyć. Nagonanie rzeczywostości pod swoje poglądy to nie jest przejaw bycia wariatem, dość czesto wynika z myślenia sterotypami choćby, czy nieumiejętności czytania ze zrozumieniem... Matko z córka.
jan napisał(a):Bądź ostroży zarzucając komuś kłamstwo, bo niektórzy, przejmując się takim niewinnym niby oskarżeniem, przez swą wrażliwość mają problemy zdrowotne.(raczej nie ja) A Jak widać można się tu pomylić. Ale wiesz raczej o tym.
Skłamałeś janie, nigdzie nie było takich epitetów jak opisujesz. Odnosiły się one do tekstów. Odróżnij krytykę poglądów od pisania o kimś. To totalnie różne sprawy.
jan napisał(a):Dzięki za link, który świetnie przedstawia sprawę i wyraża również moje stanowisko. NIe znałem.
To może teraz rozumiesz o co mi chodzi...
No pytanie które stanowisko, bo ja widze sprzeczności. [nie obraź się tym razem]

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-03-2011 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #159
 
nie bede się z Tobą spierał,
bo oskarżasz mnie o kłamstwo, a wykazałem Ci jasno że nie skłamałem i dlaczego.
Mam obowiązki, dlatego zanim coś napiszesz to przeczytaj dokłądnie i się zastanów
Bo już trzeci raz powtarzam, że tekst Memoriale Domini jest na stronie szóstej tegoż wątku...
to ja wiem co we mnie uderza a nie.
I nie miałbym sumienia napisać np. "bzdury maćkowe" w stosunku do wypowiedzi Maćka, bo to Go obraża. Tak po chrześcijańsku.
A stanowisko mam jedno od początku.

I dzięki Marcinowi, że mnie wsparł.

[ Dodano: Wto 08 Mar, 2011 19:30 ]
NIe obrażam się.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
08-03-2011 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #160
 
Ja widze że jest. Ale brak w tym tekście fragmentu o biskupie diecezjalnym:"według swej roztropności i sumienia może udzielić w swej diecezji zgody na wprowadzenie nowego rytu udzielania Komunii, pod warunkiem, że uniknie się wszelkiej okazji zaskoczenia wiernych i wszelkiego zagrożenia braku czci względem Eucharysti"... I inny brak, tekst na który się powołujesz nie ma fragmentu który jest np na stronie Episkopatu:
Cytat:"Tak więc, biorąc pod uwagę wypowiedzi i wnioski tych, których >Duch Święty postawił jako biskupów, by rządzili Kościołami<, ze względu na ważność sprawy i wagę przytoczonych argumentów, Ojciec św. nie uważa za rzecz wskazaną wprowadzenie zmiany w dawno już przyjętym sposobie udzielania Komunii św. wiernym. Z tej to racji Stolica Apostolska usilnie zachęca biskupów, kapłanów i wiernych, by pilnie zachowali obowiązujące i ponownie potwierdzone prawo, czy to ze względu na opinię wyrażoną przez większą część episkopatu katolickiego, czy to ze względu na formę, jaką posługuje się obecny obrzęd świętej liturgii, czy wreszcie ze względu na dobro wspólne samego Kościoła". Tłumaczenie polskie Instrukcji Memoriale Domini, w: Posoborowe Prawodawstwo Kościelne (dokumenty prawno-liturgiczne), red. E. SZTAFROWSKI, t. II, zesz. 3, s. 229, n. 4302-4303.
http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/22/7przyp.htm
jan napisał(a):bo oskarżasz mnie o kłamstwo, a wykazałem Ci jasno że nie skłamałem i dlaczego.
Nikt nigdzie nie nazwał Cię w tym sposób który tutaj opisujesz. To że wziąłeś tak niesamowicie do siebie fakt że popełniasz błedy w zrozumieniu czytanego tekstu, formułowaniu tez to już niezezrozumiałe dla mnie.
jan napisał(a):to ja wiem co we mnie uderza a nie.
A może po prostu każda krytyka dociera tak mocno? Jeśli pisze o argumentach a ty odbierasz to jakbym pisał o Tobie? Może to po prostu fakt że nie przyjmujesz możliwości pomyłki?
jan napisał(a):I nie miałbym sumienia napisać np. "bzdury maćkowe" w stosunku do wypowiedzi Maćka, bo to Go obraża. Tak po chrześcijańsku.
Te treści po prostu są błędne. A gdybym przyklasnął do błędów że Komunia na "reke" to grzech-czego nie ma w stanowisku KK nigdzie, to by było zaniedbanie.

jan napisał(a):A stanowisko mam jedno od początku.

I dzięki Marcinowi, że mnie wsparł.
Widze co innego j.w..

[ Dodano: Wto 08 Mar, 2011 22:12 ]
jan napisał(a):Mam obowiązki, dlatego zanim coś napiszesz to przeczytaj dokłądnie i się zastanów
Jak każdy tutaj kto ma inne zdanie niż Ty. I czas każdego jest nie mniej cenny niż Twój. Czytałem, i widze o co chodzi, chociaż coraz mniej rozumiem bo niektóre tezy sobie przeczą.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-03-2011 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #161
 
Moja córko! Zwycięstwo można odnieść tylko wtedy, jeśli idzie się z krzyżem na ramionach
Sam Bóg zstępuje z nieba za pośrednictwem Swoich umiłowanych kapłanów, aby zamieszkać wśród was. Dokonuje cudu miłości. Musicie starać się zrozumieć godną podziwu tajemnicę Eucharystii. Aby przyjmować Najświętszą Eucharystię, tzn. samego Pana, z większym szacunkiem oraz być bardziej świadomym tego wydarzenia, musicie szerzej otworzyć serca, oczyścić je z grzechu i doprowadzić do porządku. Uczyńcie z waszych serc mieszkanie, w którym Pan mógłby zamieszkad i miłujcie się wzajemnie, aby wasze serce stało się tabernakulum zdolnym przyjąć Pana. Wówczas Pan do was przyjdzie i zapali w was ogień Swej miłości.

objawienia z naju

mój chomik
08-03-2011 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #162
 
jan napisał(a):NIe obrażam się.

Oby tak było i tak też trzymaj. To jest tylko dyskusja - wymiana pogladów, która nie powina wpływać na wzajemny szacunek względem dyskutujacych.

Scott napisał(a):A może po prostu każda krytyka dociera tak mocno? Jeśli pisze o argumentach a ty odbierasz to jakbym pisał o Tobie? Może to po prostu fakt że nie przyjmujesz możliwości pomyłki?

Przyjmowanie krytyki czy tez możliwości pomyłki świadczy o tym, że człowiek doskonale zdaje sobie sprawę kim jest - że jest osoba słabą, że popełnia błędy, pomyłki. To też świadczy o pokorze, że choć trochę człowiek uniża siebie samego względem innych, że widzi swoje słabości i nie stara się wywyższać ponad innych uznając siebie za człowieka, który może i który często popełnia błędy, pomyłki, który też często upada.Jeśli nie potrafimy przyznać się do pomyłki, jeśli nasza duma nam na to nie pozwala to widać jest wtedy, że człowiek jest napompowany pychą, nie jest w stanie zobaczyć siebie, prawdy o sobie, uznać siebie za słabego grzesznika. Pych towarzyszy takiej osobie, ale ona nie jest w stanie tego przyjąć ani też zrozumieć, że niszczy w ten sposób samego siebie i innych.

Co do samej Komunii na rękę: czy jest dokument Stolicy Apostolskiej lub Episkopatu, że zabrania się takiej formy przyjmowania Komunii? Jeśli nie to formalnie obowiązuje ona w Kościele. Jeśli ktoś chce godnie przyjmować Komunię i uważa, że taką najbardziej godną formą jest przyjmowanie do ust i to jeszcze na klęcząco to może przyjmować w taki sposób - on też jest właściwy. A jeśli uważa, że przyjmowanie Komunii na rekę jest niegodny lub sprzeczny z prawem Kościoła to niech modli się za tych, którzy w ten sposób Komunie przyjmuja oraz za hierarchię Kościoła, że taką formę dopuściła. W żaden jednak sposób nie powinien uznawać ludzi przyjmujacych Komunie na rękę za wrogów Kościoła czy w jakikolwiek innyc sposób ich wyzywac czy krytykować. W ten bowiem sposób sam pokazuje, że nie jest godzien przyjmować Komunii choćby ze względu na sądy względem bliźniego, brak miłości względem bliźniego która tkwi mocno wpisana w prawo Boże - patrz DEKALOG. Uśmiech Po za tym od rozliczania hierarchi Kościelnej za popełnione błędy jest Bóg. My możemy zwracać uwagę na błędy jakie mogą występować, ale należy też pamiętać, że jako wierni jesteśmy też zobowiązani do posłuszeństwa naszym duszpasterzom, którzy nas prowadzą do Boga, do zbawienia. Tak więc jeśli nalezymy do Kościoła katolickiego czy tez innego to jako wiernym wypada podporządkować sie prowadzącym a nie wymyślać czy też zmieniać prawo Kościelne względem włąsnych pogladów. To tak ogólnie, w odniesieniu do całego tematu.
I oczywiście jest to moje osobiste zdanie, nie odnosząc się do kogokolwiek z tego forum czy uznając kogokolwiek za kłamcę czy niewiadomo kogo jeszcze. Po prostu : nalezymy do jednego Kościoła, obowiązuje nas prawo tego Kościoła i w miarę możliwości trzeba się do niego stosować. Nie musimy się zgadzać z danymi postanowieniami, możemy je analizować, nawet uznać za błędne, ale należy to raczej zachować jako własne poglądy a nie próbować narzucac to innym.
Nie my stanowimy prawo, lecz ci, którzy Kościołem kierują a hierarchia Kościoła stara sie opierać prawo na prawie BOżym - i tak powinno być.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-03-2011 09:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #163
 
Dodam że z tradycja trzeba bardzo uważać. Z powodu sporów z tradycją gineli prorocy ST, z tradycji ludzkiej sprzeciwiał się Jezus. Trzeba to oprawić w ramy KK, nie tylko tutaj jeśli chodzi o sprawy organizacyjne ale i każde inne. Dlatego linkowanie do stron bractwa Piusa, do strony osób które szerzą nauki pani Szymon kiedy przecież:

Cytat:Przykładem straszenia tych, którzy nie przyjmują jakiegoś objawienia, mogą być także rzekome słowa Pana Jezusa przytoczone przez Katarzynę Szymon («Katarzynkę») z 1985 roku: «Są tacy księża, którzy nie wierzą w objawienia Matki Bożej w Oławie i nie przyjeżdżają odprawiać Mszy św. w Oławie. Oni w ostatniej chwili zrozumieją swój błąd i będą biec do tego świętego miejsca, ale nie dotrą i zginą.»
http://www.voxdomini.com.pl/roz/ro9.html

Kiedy przybywanie do Oławy i wiara w to co się tam mówi wiąże się z ekskomuniką stawia to całość w złym świetle.

Nie podano żadnego który by wkuluczył Komunie na reke[bez uprzedniego przygotowania jak JPII pisał], czy uznał ta formę za gorszą. Za to tekst Episkopatu z cytatami stwierdza że obie formy są równe.

Na dodatek dokument który miał być pełen okazuje się niepełny :/ Okazuje się że innych linków nie ma. Wole pozostać przy tym co pewne, gdzie mam 100% potwierdzenie nauczania.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-03-2011 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #164
 
Gdy tylko przyjęłam Komunię św., poczułam w ustach smak krwi. Kiedy wróciłam na miejsce, pokazałam ks. Lubino Komunię św. w moich ustach. Zobaczył, że z krańców hostii płynęła krew. Opowiedział o tym księdzu Jary, który zaraz do mnie podszedł. Potem przyszedł inny ksiądz. Wierni także widzieli, jak z hostii płynęła krew.
Krwi przybywało coraz więcej, tak że usta moje wypełniły się nią całkowicie. W tym momencie miałam też wizję: ujrzałam Najświętszą Dziewicę Maryją w białym płaszczu i z różańcem w prawej dłoni. Na Jej obliczu widniał piękny uśmiech, choć oczy miała wypełnione łzami. Obejmowała swymi ramionami obu kapłanów. Słyszałam przy tym miłosierny i rozdzierający serce głos Pana:

a tu film jak hostia przemieniła sie
http://www.youtube.com/watch?v=cAHvdJX1G...re=related

Wynagradzajcie jeszcze bardziej zniewagi grzeszników! Chociaż świat Mi bluźni i znieważa przez swoje czyny, których powinien raczej unikać z bojaźni Bożej, to jednak pomimo to miłość Mego płonącego Serca zsyła łaski miłosierdzia, przebaczenia i pojednania. Wypływają one z Moich pięciu ran otwartych na krzyżu, aby zachować świat pełen chorych dusz od śmierci wiecznej i wyjednać grzesznikom życie wieczne.
Kocham was nie do opisania i aby wam pokazać Swoją miłość; przychodzę do was we własnej osobie, ukrywam Moją Boską naturę i zewnętrzne objawy Mego Majestatu, uniżam się do kształtu chleba. To wszystko dokonuje się, ponieważ tak bardzo was kocham.
Wiele dusz nie ma żadnego szacunku dla Mej Istoty i dlatego profanuje Mnie przez bezczeszczenie. Nic sobie nie robią ze Mnie i pogardzają Mną w swej niewdzięczności.
Chcę, byście z gorliwością zaznajamiali z tajemnicą Najświętszej Eucharystii tych, którzy jej nie znają. abym mógł dokonać zbawienia niezliczonych niewdzięcznych dusz, za cenę waszych krwawych ojiar, które wiążą się z Moją miłością.
Jeśli jednak nadał będziecie odrzucać Moją miłość - mimo wszelkich podejmowanych przeze Mnie wysiłków, by ją wam podarować - wówczas nie będę mógł nic więcej uczynić; ponieważ dałem ludziom wolną wolę.
Obecny w tajemnicy Eucharystii jestem rzeczywiście Źródłem, które nigdy nie wysycha; środkiem zbawczym, który może uratować chore dusze. Jestem lekarzem dla chorych.
Miłuję nawet splamione dusze, które uwikłały się w grzechu, ponieważ jestem samą miłością. Dlatego obmywam je zupełnie z plamiącego je brudu grzechu. Przez sakrament pojednania powracają do Mnie. Wtedy pozwałam im żyć Moją miłością. Moje Serce jest głęboko zasmucone, kiedy widzę, że jednej strony ogromna jest liczba kłaniających się panu tego świata, a z drugiej strony, że mniejszością są Moje dzieci padające na kolana przed Bogiem, uwielbiające Go i kierujące swe błagalne modły do Niego - Boga i Pana nieba, Króla wszechświata.
Godzina się zbliża, ponieważ niesprawiedliwość na świecie przekracza miarę. Wszystkie Moje dzieci

na świecie, lękajcie się czekającego was sądu Bożego! Módlcie się bez przerwy. Składajcie siebie w ofierze. Czyńcie pokutę, ponieważ niestety oddalacie się od Boga przez grzech, nienawiść; gwałt, zepsucie i egoistyczne życie.
Uważajcie, abyście nie popadli w podstępne zasadzki szatana chcącego uczynić was niepohamowanymi pragnącego całkowicie opanować wasze serca, doprowadzić was do nienawiści, waśni, bezbożności i rozpusty.
Teraz, gdy szerzą się błędy prowadzące świat do ciemności, musicie powrócić do Biblii, która zawiera Świętą Prawdę. Prowadźcie życie zgodne z Ewangelią. Żyjcie słowami Mojej Matki wzywającej was wszędzie na świecie przez objawienia i przez łzy. Nie zmieniajcie ich I nie relatywizujcie w niczym.
Niech wszyscy wiedzą, że sposobem prawdziwego skrócenia drogi jest naśladowanie Mnie, trzymając się za rękę Mojej Matki.
Godzina zwycięstwa Mojej Matki zbliża się. Nawracajcie się szybko i podążajcie do Maryi, Arki Zbawienia. Ona jest Moją Matką! Słuchajcie Jej słów, ponieważ Ona prowadzi was jako niebieska Prorokini do Mego wspaniałego objawienia się w chwale i Ona jest także Tą, która przybędzie na ziemię jako Wspólodkupicielka. Będę zawsze z wami!))

demon atakuje
http://www.youtube.com/watch?v=A2-gO7xLy...re=related

[ Dodano: Pią 18 Mar, 2011 21:14 ]
szanujcie przenajświętszy sakrament ,przestrzegajcie postu
eucharystycznego. Czyż nie wiecie, że w stanie upojenia alkoholowego przystępować nie wolno? Dzieci, proszę was, Komunię świętą przyjmujcie tak, jak wasi ojcowie przyjmowali, z wielką czcią, na kolanach, nie bierzcie do ręki, nie profanujcie Chrystusa Pana, przyjmujcie na klęcząco, nie pogłębiajcie grzechów lekceważeniem. Panienki, dziewczynki niech nie przystępują do Komunii świętej roznegliżowane, niech je cechuje skromność taka, jaką ma w sobie Dziewica Niepokalana, Matka Najświętsza. Zyjcie w czystości ducha, nie poniewierajcie godności serc i dusz waszych. Ja, w swoim wielkim Miłosierdziu pragnę dla was zbawienia wiecznego. Proszę was jeszcze matki, kobiety, pańny, dziewczynki, nie pijcie alkoholu, nie palcie papierosów, ubierajcie się skromnie, odstąpcie od noszenia spodni. To wszystko jest wielką nieprzyzwoitością przed Obliczem Boga i Pana Wszechświata. Kobiety mają godny strój kobiecy. Co byście powiedziały niewiasty, gdyby mężczyźni zaczęli nosić wasze stroje? Byloby to wielką obrzydliwością i nieposzanowaniem rodu męskiego patriarchalnego, do którego ich Bóg stworzył. Tak i wy jesteście stworzone do reprezentowania matki rodu ludzkiego. Musicie żyć godnie, z wielkim uszanowaniem do roli, jaką Bóg Ojciec wam wyznaczył. Przekleństwem i obrzydliwością jest kobieta tarzająca się po ulicy, pijana, to ujma dumy kobiety, kobieta z papierosem w ustach, ubrana w spodnie — to nieuszanowanie roli matki. Takie kobiety stają się godne politowania nad swoją głupotą i upadkiem. Stańcie się prawdziwymi kobietami, matkami szanującymi czystość. Panny, niech mają zalety wszelkiej cnoty skromności i pokory, jaką wam przedstawia Najświętsza Dziewica Maryja Panna i wszystkie święte niewiasty żyjące dziś w Niebie, a które też żyły na ziemi w różnych epokach.
Proszę, mężczyźni, nie upijajcie się, nie zatracajcie duszy swojej, szanujcie żony swoje i dzieci swoje, nie postępujcie jak zwierzęta. Niech wzorem i przykładem będzie święty Józef, opiekun Bożej Rodziny, bo za wszystkie dni pełne grzechów i niedoskonałości będziecie musieli zdać rachunek przed Trójcą Przenajświętszą. Amen.

orędzia zbawienia NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA I NIEPOKALANEGO SERCA MARYI DLA KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO

mój chomik
13-03-2011 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #165
 
Liturgia jest najcudowniejszym działaniem Boga, której Kościół strzeże z największa czcią. Naruszenie zasad Liturgii wiąże się z naruszeniem czci samego Boga, warto żeby niektórzy którzy się tutaj wypowiadali o tym pamiętali, po prostu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-03-2011 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów