Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #196
 
To co pisze Merkaba na temat kapłaństwa sakramentalnego wynika z samego niezrozumienia jego istoty, typowego dla bardzo wielu ludzi religijności naturalnej, dla których chrześcijaństwo jest jedną z wielu religii, a tym samym kapłan w chrześcijaństwie pełni te samą funkcję co kapłan pogański. Dlatego ja wolę jednak używać pierwotnej formy - bardziej odpowiadającej rzeczywistości eklezjalnej - prezbiter - starszy. Kapłan znaczy właściwieJęzykośrednik miedzy sferą sacrum a profanum, czyli między danym bogiem a człowiekiem, lub raczej odwrotnie. Natomiast w chrześcijaństwie takim pośrednikiem jest Jezus Chrystus. Jako jedyny kapłan.
Prezbiter jest o tyle kapłanem o ile uczestniczy w kapłaństwie Chrystusa. Tak naprawdę to każdy chrześcijanin jest w tym sensie - kapłanem. Ponieważ z racji swojego chrztu uczestnicząc w godności Chrystusa posiada właśnie Jego godności kapłańską, królewska i prorocką. Dlatego rozróżnia się kapłaństwo hierarchiczne (kolegium prezbiterów) od powszechnego. Wielu papieży nawet nazywało siebie : primus inter pares - pierwszy wśród równych - i dotyczyło to nie tylko stanu duchownego, ale wszystkich wierzących.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-07-2011 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #197
 
nie ja pisze co zostało mi objawione podczas nałożenia szkaplerza

zostały mi pokazane wszystkie grzechy
pijaństwo , masturbacja ,magia wróżbiarstwo radiestezja i komunia na stojąco

mój chomik
14-07-2011 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #198
 
merkaba napisał(a):nie ja pisze co zostało mi objawione podczas nałożenia szkaplerza

zostały mi pokazane wszystkie grzechy
pijaństwo , masturbacja ,magia wróżbiarstwo radiestezja i komunia na stojąco
A któż ci ten szkaplerz nakładał?
A dwa - skąd wiesz że dobrze zrozumiałeś - skoro część z tego, co ci mówiono jest niezgodne z nauczaniem i stanowiskiem Kościoła.
Chyba że szkaplerz otrzymałeś z rąk lefebrystów, którzy zerwali w swej pysze łączność z Piotrem.
A z tego co mówisz, to komunia na siedząco jest w porządku? - tak? Bo ci tego nie objawiono? Rozumiem że można tylko na klęcząco i siedząco oraz leżąco. Jak się stoi jest nieważna?
Zreszta temat jest o komunii na rękę, a nie o postawie całego ciała.
Bo przecież można również przyjmować komunię do rak na klęcząco. Albo do ust i na siedząco np. I co wtedy. Nie objawiono ci tego?
I jeżeli juz odpowiadasz, to prosze ustosunkuj się do całego postu, a nie wyrwanego z kontekstu fragmentu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-07-2011 08:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gabriela36 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
Post: #199
 
a czy lefebryści też nakładają szkaplerze???????????

Bóg jest miłością
15-07-2011 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #200
 
Nie rozumiem, jak nie Ty piszesz. Mamy tutaj doczynienia a jakimś "pismem automatycznym" jak w przypadku Vassuli? Tam jedna część była pisana jednym charakterem pisma a druga innym.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-07-2011 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #201
 
Gabriela36 napisał(a):a czy lefebryści też nakładają szkaplerze???????????
A czemu nie?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-07-2011 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #202
 
przez kapłana który został wyznaczony przez karmelitów


mnie nauczano w postawie klęczącej
i tak samo i ciebie uczono w postawie klęczącej

mój chomik
15-07-2011 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #203
 
merkaba napisał(a):przez kapłana który został wyznaczony przez karmelitów


mnie nauczano w postawie klęczącej
i tak samo i ciebie uczono w postawie klęczącej

To nie ma nic do rzeczy- zresztą skad to wiesz?
proszę ustosunkuj sie do całości a nie hasłowo wybierasz wyrwane z kontekstu.
W dodatku raz twierdzisz, że ci to objawiono ustami jakiegoś kapłana, a za moment że tak cię nauczono. ja ci przytoczyłem konkretny dokument wydany przez Kościół w Polsce, który przeczy twoim tezom.
Pytanie - kto bardziej zasługuje na zaufanie - czy mamy wierzyć oficjalnemu stanowisku episkopatu mówiącemu ustami swojego przedstawiciela znanego z imienia i nazwiska, czy słowom Merkaby powołującemu sie na jakiegoś enigmatycznego zakonnika?
Prosze odpowiedz na to pytanie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-07-2011 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #204
 
sant napisał(a):
merkaba napisał(a):przez kapłana który został wyznaczony przez karmelitów


mnie nauczano w postawie klęczącej
i tak samo i ciebie uczono w postawie klęczącej

To nie ma nic do rzeczy- zresztą skad to wiesz?
Dziwne pytania zadajesz? dziesięciolatkiem wszak nie jesteś, a z tego co pamiętam, to ok. 10 lat temu zwyczaj przyjmowania komunii na stojąco się upowszechnił.
Cytat:Pytanie - kto bardziej zasługuje na zaufanie - czy mamy wierzyć oficjalnemu stanowisku episkopatu mówiącemu ustami swojego przedstawiciela znanego z imienia i nazwiska, czy słowom Merkaby powołującemu sie na jakiegoś enigmatycznego zakonnika?
A może tak niejakiemu Benedyktowi XVI, który udziela komunii tylko do ust i na klęcząco - tak twierdzi osoba , która spędziła sporo czasu w Watykanie
Co powiesz na taki argument?
http://www.echochrystusakrola.org/filmy....=wew&nr=13
15-07-2011 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #205
 
objawiono ustami jakiegoś kapłana, a za moment że tak cię nauczono.

ale co twierdze

mój chomik
15-07-2011 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #206
 
sant napisał(a):To co pisze Merkaba na temat kapłaństwa sakramentalnego wynika z samego niezrozumienia jego istoty, typowego dla bardzo wielu ludzi religijności naturalnej, dla których chrześcijaństwo jest jedną z wielu religii, a tym samym kapłan w chrześcijaństwie pełni te samą funkcję co kapłan pogański. Dlatego ja wolę jednak używać pierwotnej formy - bardziej odpowiadającej rzeczywistości eklezjalnej - prezbiter - starszy. Kapłan znaczy właściwieJęzykośrednik miedzy sferą sacrum a profanum, czyli między danym bogiem a człowiekiem, lub raczej odwrotnie. Natomiast w chrześcijaństwie takim pośrednikiem jest Jezus Chrystus. Jako jedyny kapłan.
Prezbiter jest o tyle kapłanem o ile uczestniczy w kapłaństwie Chrystusa. Tak naprawdę to każdy chrześcijanin jest w tym sensie - kapłanem. Ponieważ z racji swojego chrztu uczestnicząc w godności Chrystusa posiada właśnie Jego godności kapłańską, królewska i prorocką. Dlatego rozróżnia się kapłaństwo hierarchiczne (kolegium prezbiterów) od powszechnego. Wielu papieży nawet nazywało siebie : primus inter pares - pierwszy wśród równych - i dotyczyło to nie tylko stanu duchownego, ale wszystkich wierzących.
Bardzo ważne słowa napisał Sant - uważam dokładnie tak samo.
Słowa, które przewodniczący Eucharystii wypowiada przy ołtarzu (z pamięci)
" Dziękujemy że NAS wybrałeś abyśmy przed Tobą stali i Tobie służyli"
to NAS to nie jest o kapłanach jak większość myśli, ale o całym ludzie zebranym w świątyni
15-07-2011 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #207
 
spioh napisał(a):a jakby część z nich chciała wierzyć zawsze? tzn że ta obecność jest nieutracalna? to argument że dlatego, że '"wierzą kiedy chcą" trochę bierze w łeb..
Nie tylko tutaj, ale oni tak to interpretują i jak ktoś by chciał wierzyć że zawsze no to prędzej by na katolicyzm przeszedł niż wierzył tak i został dalej protestantem... Tak jakoś z obserwacji widzę.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
19-07-2011 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #208
 
Dezerter napisał(a):dziwne pytania zadajesz? dziesięciolatkiem wszak nie jesteś, a z tego co pamiętam, to ok. 10 lat temu zwyczaj przyjmowania komunii na stojąco się upowszechnił.
Jesteś pewien?
Dezerter napisał(a):A może tak niejakiemu Benedyktowi XVI, który udziela komunii tylko do ust i na klęcząco - tak twierdzi osoba , która spędziła sporo czasu w Watykanie
Cóż mam nieco inne doświadczenia.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-07-2011 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #209
 
[Obrazek: BENEDICTODALACOMUNIONENLAMANO5.jpg]

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
19-07-2011 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #210
 
sant napisał(a):
Dezerter napisał(a):dziwne pytania zadajesz? dziesięciolatkiem wszak nie jesteś, a z tego co pamiętam, to ok. 10 lat temu zwyczaj przyjmowania komunii na stojąco się upowszechnił.
Jesteś pewien?
tak a pamięć moją potwierdzają inni u mnie w kościele ok 10 lat
sant napisał(a):
Dezerter napisał(a):A może tak niejakiemu Benedyktowi XVI, który udziela komunii tylko do ust i na klęcząco - tak twierdzi osoba , która spędziła sporo czasu w Watykanie
Cóż mam nieco inne doświadczenia.
Na początku pontyfikatu bywała pewna kontynuacja zwyczaju wprowadzonego przez poprzednika, ale teraz jest jeśli wierzyć moim informatorom - a nie mam podstaw by nie wierzyć- udziela tylko na klęcząco
sprawdzimy przy najbliższej transmisji z Watykanu Pomysł
a ja już sprawdziłem Uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=Vs2GHMOq2...re=related
od minuty 8.30
wszyscy na kolanach i do ust - nawet staruszki klękały - przypadek?

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
19-07-2011 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów