Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #271
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Dla jednych może to być pozytywne a inni mogą to odebrać inaczej. Po za tym nie wiadomo czy u nas taka forma zostanie wprowadzona jako obowiązkowa. Chyba pod tym względem nie ma jeszcze jakiegoś rygoru czy też inaczej: aby nie można było przyjmować Komunii na stojąco czy do ręki, aczkolwiek do reki to jeszcze takowy przepis byłbym w stanie bardziej zrozumieć, gdyż rzeczywiście może to chronić hostie przed profanacją, choć też były osoby, które brały Komunie do ust a potem wychodziły i profanowały ją lub oddawały do profanacji - czytałem bynajmniej o takich przypadkach.

Po za tym jak już pisane było w tym temacie: godność przyjmowania Komunii nie zależy tylko od samej postawy przy przyjmowaniu, ale przede wszystkim od czystości serca, sumienia - czy rzeczywiście jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, można przyjąć Komunie przy postawie klęczącej i do ust a mieć w sercu chwasty - urazy, nienawiść względem bliźnich i ta postawą przyjmowanie Komunii tez jest niegodne.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-02-2012 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #272
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Cytat:jak już pisane było w tym temacie: godność przyjmowania Komunii nie zależy tylko od samej postawy przy przyjmowaniu, ale przede wszystkim od czystości serca, sumienia
Tomasz z całym szacunkiem, to jest Twoja prywatna opinia,
nie licuje z preferencjami Papieży, choćby Papieża Benedykta VI,
(jak również wielu kapłanów/biskupów/kardynałów)
pozdrawiam Oczko
"Dla jednych może to być pozytywne a inni mogą to odebrać inaczej."
a co masz tu na myśli, że ktoś może to odebrać negatywnie ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2012 21:32 przez noone.)
11-02-2012 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #273
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
To nie jest własne opinia, doskonale o tym wiesz. I wiele razy o tym mówiono.

A preferencje prywatne mogą być, masz racje, tylko że to tylko kwestia tych preferencji, niczego więcej. Właśnie dlatego są one prywatne.


I naprawdę, póki jest czas, póki nie doszło jeszcze do kary ekskomuniki, nie zajmuj się rzeczami kompletnie dla Twojego położenia niepotrzebnymi. Tu masz filmik- chodzi mi o sposób myślenia, okazuje się że identyczny niemal dla tego którym sam się posługujesz. http://www.youtube.com/watch?v=JUZycRvak...re=related Nie pisze tego niemal na każdym kroku, bo nie mam co robić. Ale Ty tkwiąc w grzechu rozpowszechniania poglądów ks. Natanka nie masz możliwości przyjąć Komunii, po prostu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 16:38 przez Scott.)
11-02-2012 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #274
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Scot,
dopóki nie dostrzeżesz rozbieżności między nauczaniem Papieża i prawdziwego Kościoła Chrystusowego vs "kierunek nauczania" np niektórych biskupów polskich czy niemieckich, amerykanskich czy kanadyjskich - dopóty trwać będziesz w tym "oszukanym" kościele -
to nie jest Kościół Chrystusowy, to jest "kościół pasibrzucha"
nie daj się pociagnąć za sobą fałszywym prorokom..

nie szukaj informacji na popularnych portalach, gazetach, poczytaj alternatywne niezależne portlale, nawet amatorskie, możesz być pewien że więcej w nich prawdy niż w masońskiej propagandzie (która jest w każdym mainstreamowym medium)
której ponad 90% społeczeństwa nieświadomie ulega..
przede wszystkim usuń z domu telewizor, nie czytaj syjonistycznych gazet, radia itp
pół roku bez tej trucizny i powoli zaczniesz przecierać oczy, a dostrzeżesz wtedy dużo więcej,
co do ks.Natanka, nie znam kapłana który byłby tak wierny prawdziwemu Kościołowi Chrystusa, i Jego nauczania,
nie wiem czy wysłuchałeś choć kilku jego kazań, bardzo często czyta dokumenty soborowe, encykliki,
nie znam drugiego tak gorącego, wiernego kapłana pasterza,
a z tym trwaniem w grzechu to już bzdura na potęgę i dowód na słabość i bezradność tej wieży babel, wobec jednego kapłana który wyciąga mocne fakty i mówi prawdę na głos, nikt do tej pory sie na to nie odważył,
ale chcę Was pocieszyć, kapłani w Polsce dzięki ks.Piotrowi budzą się, mamy coraz więcej takich natanków i Kościół w Polsce odrodzi się wkrótce, mamy coraz więcej rycerzy Chrystusa Króla, coraz więcej Polaków oddających się na żertwę ofiarną w niewolę Jezusowi, tysiące nawróceń, spowiedzi po wielu latach, coraz więcej "wariatów" zakochanych w Jezusie i Maryi, wszystko dzięki Bogu że powołał takiego ks.Piotra i działa przez niego,
Chwała Bogu Najwyższemu, Króluj nam Chryste ! Uśmiech
12-02-2012 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #275
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
noone, nadal mi nie napisałeś skąd mamy wiedzieć, że to właśnie od komunii na rękę są inspirowani przez masonów, a nie ci co buntują się na współczenych bisków i mają za nic Tradycje Kościoła pierwszych wieków, uparcie twierdząc, że dopiero średniowiecze nabrało szacunku do świętości a pokolenie apostolskie i pare kolejnych nie chciało/potrafiło okazać stosownego poszanowania względem sacrum?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
12-02-2012 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #276
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone, Jezus potrafi się posłużyć każdym biskupem w sposób niesamowity, i tutaj owoce mogą być widoczne po wielu latach. A to co nam wydaje się słuszne ksiadz biskup może faktycznie widzieć zupełnie inaczej, mając ku temu wiele powodów o których istnieniu z naszej perspektywy nie domyślamy się nawet.

Z tez które głosisz coraz ostrzej klaruje się postawa zbliżona do Marcina Lutra, nie wiem czy to dostrzegasz. Szczególnie pisząc o ks. Natanku. Ale zdanie KK masz jasno wypowiedziane, do tego mówiłem wielokrotnie gdzie ks. Natanek popełnia błędy, wyszlo jakbym rzucał grochem o ścianę. Wiedzy o objawieniach nie posiadasz elementarnej, a wypowiadasz się jak ekspert. Dlatego wkleje tutaj słowa św. Jana od Krzyża: „Nic milszego dla szatana nad duszę, która szuka objawień i jest na nie chciwa – czyni mu wszelkie ułatwienia, aby mógł podsunąć błędy i osłabić wiarę i w ten sposób naraża się na dziwactwa i silne pokusy”.

Nie dawaj mi rad bo ja swój rozum mam, jakbyś poczytał moje wypowiedzi w innych tematach nieco byś się dowiedział.

I na koniec: dla mnie i dla wielu osób z którymi rozmawiasz najważniejsza jest realna relacja z Jezusem, znamy wiarę i wiemy jak w niej żyć. Nie wejdziemy w żadne kary kościelne ze względu na błędne teorie które ks. Natanek głosi. A to dlatego że ufamy Kościołowi i zawsze na tym dobrze wychodzimy.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 23:10 przez Scott.)
12-02-2012 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #277
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(12-02-2012 22:42 )spioh napisał(a):  skąd mamy wiedzieć, że to właśnie od komunii na rękę są inspirowani przez masonów a nie ci co buntują się na współczenych bisków
przyznam że nie rozumiem pytania

Cytat: i mają za nic Tradycje Kościoła pierwszych wieków, uparcie twierdząc, że dopiero średniowiecze nabrało szacunku do świętości a pokolenie apostolskie i pare kolejnych nie chciało/potrafiło okazać stosownego poszanowania względem sacrum?
ważna jest ciągłość i ciągłość Tradycji Apostolskiej która kształtowała się na przestrzeni wieków, nie tylko fragment za ariańskiej schizmy




Sant, albo nie masz pojęcia co dzieje się w Kosciele, albo odrzucasz tą wiedzę (nie wiem z jakiej przyczyny)

co do ks.Piotra N :

Słowa ks.kard. Stanisława Dziwisza z 22-01-2010 r.

„Masz nieprawdopodobną wiarę, Piotruś, Ty nie masz błędów teologicznych, ale ja muszę Ciebie ukarać”

Odpowiedź ks. Piotra: „księże kardynale, jeśli ksiądz kardynał musi, to się zgadzam na ukaranie”


KKK 1782: Człowiek ma prawo działać zgodnie z sumieniem i wolnością, by osobiście podejmować decyzje moralne. "Nie wolno więc go zmuszać, aby postępował wbrew swojemu sumieniu. Ale nie wolno mu też przeszkadzać w postępowaniu zgodnie z własnym sumieniem, zwłaszcza w dziedzinie religijnej " (Sobór Watykański II, dekl. Dignitatis humanae, 3).


czy rozumiesz, że to jest gra antykościoła ? "bestii podobnej do pantery" ?
a czemu setki prawdziwych objawień nie zostało uznanych przez "Kościół" ?
kto o to zadbał ?
znasz opublikowane listy biskupów masonów ? setki nazwisk ? jeszcze z lat 60tych i 70tych ?
wiesz że wielu z nich cały czas awansuje w Kościele ?


"dla mnie i dla wielu osób z którymi rozmawiasz najważniejsza jest realna relacja z Jezusem"
a co robi ks.Natanek ?
rycerstwo Chrrystusa Króla, żertwa ofiarna... wygląda na to że jesteś na tej samej ścieżce co ks.Piotr..

potrafisz zarzucić choć 1 błąd doktrynalny w nauczaniu ks.Piotra ?
nikt mu do tej pory nie zarzucił ani jednego błędu, pojawiają się tylko faryzejskie dekrety pod naciskiem "oddolnym" (bo nie odgórnym)
sam kard.Dziwisz mówił mu w oczy " Ty nie masz błędów teologicznych, ale ja muszę Ciebie ukarać"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 11:30 przez noone.)
13-02-2012 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #278
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone:[quote]spioh napisał(a): skąd mamy wiedzieć, że to właśnie od komunii na rękę są inspirowani przez masonów a nie ci co buntują się na współczenych bisków
przyznam że nie rozumiem pytania[/quote]
Spiochowi chodzi o to, że idąc za twoja logiką i argumentacją można założyć, że inspirowani przez masonów są: Mateczka Kozłowska, ks. Natanek, lefebryści itp. Ci co np przeciwstawiają się komuni na rękę, i nie tylko. Po prostu - śpioch pyta skąd wiesz, która strona jest inspirowana przez masonów?
Cytat:ważna jest ciągłość i ciągłość Tradycji Apostolskiej która kształtowała się na przestrzeni wieków, nie tylko fragment za ariańskiej schizmy
Noone, przecież ową tezę o spisku ariańskim obaliliśmy, Arianie pojawili się później niż komunię świetą zaczęto przyjmować na rękę, Przed arianami już ok.200 lat przyjmowano tak komunię. Więc twoja teza jest chybiona.
Cytat:Sant, albo nie masz pojęcia co dzieje się w Kościele, albo odrzucasz tą wiedzę (nie wiem z jakiej przyczyny)

A nie zakładasz, że to ciebie ktoś oszukuje?
Noone- albo nie masz pojęcia co sie naprawde dzieje w Kościele, albo odrzucasz tę wiedzę (i chyba znam przyczynę). Po prostu twoja wiara opiera sie nie na osobowym spotkaniu z Jezusem, tylko na propagandzie diabła, który jest ojcem kłamstwa i zależy mu na rozbiciu Kościoła. Po prostu - "diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni" - a ty mu wierzysz. Noone- wzywam cię do nawrócenia.

Cytat:„Masz nieprawdopodobną wiarę, Piotruś, Ty nie masz błędów teologicznych, ale ja muszę Ciebie ukarać”

Odpowiedź ks. Piotra: „księże kardynale, jeśli ksiądz kardynał musi, to się zgadzam na ukaranie”

Ciekawe - skąd znasz ten dialog- czyżby "Piotruś" ci go opowiedział?
Cytat:czy rozumiesz, że to jest gra antykościoła ? "bestii podobnej do pantery" ?

Skoro to widzisz, to powineneś czym prędzej opuścić szeregi bestii - antykościoła i wrócić na łono Matki.
Cytat:a czemu setki prawdziwych objawień nie zostało uznanych przez "Kościół" ?
kto o to zadbał ?
A może odwróćmy pytanie- czemu pojawiły się setki fałszywych objawień? - Odpowiedź - Po to by zdyskredytować Kościół. By różni noonowie weszli do anykościoła.
Jak to dobrze, że Kościół, który ich nie uznał, ma światło i wie co ma robić.
A swoją drogą ciekawe, kto zadbał by ktoś nazwał te fałszywe objawienia prawdziwymi? Komu zależy na niszczeniu Kościoła?
Acha- skąd przyjacielu wiesz wbrew opinii Kościoła - które są prawdziwe, a które fałszywe? Czyżbyś reprezentował jakiś Nadkościół?

Cytat:potrafisz zarzucić choć 1 błąd doktrynalny w nauczaniu ks.Piotra ?
ja tak - jak słuchałem płyty z nagraniem jego mów, co i rusz, zadawałem sobie pytanie- jak ktoś nie mający pojęcia kim jest Jezus mógł zostać księdzem?. Nie przeczę, że mówił też i mądre rzeczy. Dziwiłem się czemu episkopat toleruje kogoś zaprzeczającego nauczaniu JPII i Magisterium, kierując ludzi w kierunku jakiejś dewocyjnej religijności. I mówiłem to osobie zachwyconej naukami ks. Natanka. Był na mnie wtedy oburzony. To było na długo długo przed suspensą.
Cytat:sam kard.Dziwisz mówił mu w oczy " Ty nie masz błędów teologicznych, ale ja muszę Ciebie ukarać"
Oczywiście słyszałeś te słowa z ust samego kardynała? - czy może powiedział ci o nich ks. Natanek. Zacznij w końcu myśleć.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 13:42 przez Sant.)
13-02-2012 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #279
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone, mam dość wierutnych bzdur nt. wypowiedzi kard. Dziwisza, tekstów Urbana VIII które nie istnieją. Leci 1 warn.
Do tego dołanczam zakaz cytowania stronki dzieckoNMP z której owe przekłamania pochodzą.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 14:15 przez Scott.)
13-02-2012 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #280
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
noone, moje pytanie co do treści jest proste: skąd wiadomo kto jest tymi masonami? Jedne argumenty mówią za tym, że ci od reform ostatniego wieku, a inne (imho mocniejsze) za tym, że masonami są ci co odtwarzają na siłę redniowieczne obyczje a biblijne nazywają ariańskimi i niegodnymi

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-02-2012 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #281
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Cytat:śpioch pyta skąd wiesz, która strona jest inspirowana przez masonów?
wybacz spioh, ale pytanie tak niedorzeczne, ze nawet do mnie nie dotarlo ze o to pytasz

Cytat:Arianie pojawili się później niż komunię świetą zaczęto przyjmować na rękę, Przed arianami już ok.200 lat przyjmowano tak komunię. Więc twoja teza jest chybiona.
200 lat przed arianską schizmą to Apostołowie umierali, a rodziła się w bólach Tradycja Apostolska

Cytat:Ciekawe - skąd znasz ten dialog- czyżby "Piotruś" ci go opowiedział?
nie mam najmniejszych wątpliwości co do prawdomówności tego kapłana, jeśli Ty masz to go nie znasz..

Cytat:Skoro to widzisz, to powineneś czym prędzej opuścić szeregi bestii - antykościoła i wrócić na łono Matki.
ale ja trwam w prawdziwym Kościele.. tym Kościele z Tabernakulum w centrum, a nie tronem purpurata na środku

Cytat:Dziwiłem się czemu episkopat toleruje kogoś zaprzeczającego nauczaniu JPII i Magisterium,
znajdź choc 1 błąd czy niezgodność z bł. Janem Pawłem II
(wszyscy zarzucają błąd, a nikt nie potrafi wskazać owego błędu)

Cytat:kierując ludzi w kierunku jakiejś dewocyjnej religijności.
a to cos złego ? ta religijność prostych ludzi ? którzy serca i życie oddają Bogu i Maryi zanim pomyslą o sobie?

Cytat:Noone, mam dość wierutnych bzdur nt. wypowiedzi kard. Dziwisza, tekstów Urbana VIII które nie istnieją. Leci 1 warn.
no bo cóż można zrobić stając oko w oko z niewygodną prawdą..
dziękuję bardzo za warna

Cytat:"Do tego dołanczam zakaz cytowania stronki dzieckoNMP z której owe przekłamania pochodzą.
to jest bardzo znamienne..
czciciele złego mogą pisywać na tym forum (katolickim?), chwalić upadłego anioła, słowami, symbolami..
ale Słowo Boga zawsze było, jest i będzie "ścigane"

scott zastanów się tylko co odpowiesz Jezusowi jak Cię spyta wkrótce :
"czemu zamknąłeś Mi usta? czemu zamknąłeś Mój przekaz dla MOICH owiec?"
13-02-2012 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #282
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
noone, pytanie jak najbardziej uzasadnione, bo to nie ci których oskarżasz wychodzą spod posłuszeństwa Kościołowi póki co, tylko ci na których ty się opierasz w dużej mierze. Także uważaj, żebyś przez ich błędy sam nie zgubił właściwej drogi

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
13-02-2012 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #283
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
życzę ze szczerego serca przejżenia i dostrzeżenia prawdy,
tak czy tak, każdy z nas ją dojrzy wkrótce Uśmiech

Chwała Panu Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 22:22 przez noone.)
13-02-2012 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #284
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
(13-02-2012 21:58 )noone napisał(a):  scott zastanów się tylko co odpowiesz Jezusowi jak Cię spyta wkrótce :
"czemu zamknąłeś Mi usta? czemu zamknąłeś Mój przekaz dla MOICH owiec?"

Nie będe tolerować opluwania księdza kardynała kłamstwami na poziomie dziecka 5 letniego, nie będę też patrzał jak posługujesz się autorytetem papieża żeby wepchnąć mu w usta głupotę jakich mało. Trwasz w grzechu, popierasz irracjonalne tezy, sprzeczne z nauczaniem KK, ostentacyjne propagujesz nauczanie ks. Natanka, którego pod karami KK słuchać się nie powinno. Sam wiedzy nt. nauczania Kościoła o objawieniach nie posiadasz w stopniu elementarnym. Opierasz się na subiektywnych odczuciach, przeczuciach i tym podobnych. Kolejne ostrzeżenie dostaniesz od razu kiedy powtórzy się to co robisz, ponieważ na chwilę obecną rozszerzasz rozłam w KK. Proszę usunąć stronkę dzieckoNMP z profilu z identycznego powodu jaki masz w ostrzeżeniu.


Kościół nie jest Twój, Kościół jest Jezusa. Stań w dojrzałej postawie, przestań mieć ciągłe roszczenia do Kościoła i daj się Jezusowi prowadzić. Za decyzją biskupa jest autorytet papieża, Kościoła. To nie jest przypadek, niedopatrzenie, aż taka władza i możliwość nałożenia kary na ks. Natanka.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 22:56 przez Scott.)
13-02-2012 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #285
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone - chciałam zadać to pytanie na forum "dla intronizacji", ale trzeba się tam zarejestrować, a już sama grafika, nie mówiąc o nieprzyjemnym stylu wypowiedzi wobec zgodnych-z-episkopatem-userów, do tego zniechęca.
Zrezygnowałam więc z tej myśli, bo więcej byłoby zabawy z rejestracją niż pożytku. Stwierdziłam, że ponieważ można Cię uznać za "przedstawiciela" tej grupy ludzi u nas na forum, mogę równie dobrze zapytać Ciebie tutaj:

Dlaczego tyle setek czy nawet tysięcy katolików woli brnąć w nieposłuszeństwo wobec episkopatu - czyli władzy Kościoła świętego, niż uznać, że "może jednak to my się mylimy"? Na forum dla intronizacji czytałam rozpaczliwe słowa, że episkopat nie pomyślał, jaki to wstrząs dla sumień, że nagle mają się opowiedzieć po jednej lub drugiej stronie - to prawda. To jest niewątpliwie bardzo trudna decyzja i trzeba ją dobrze w sumieniu rozważyć, ale... Większość z Was to osoby starające się podążać za Chrystusem. Sądzę, że większość również zna Pismo Święte, czy pobożne książki, choćby typu Dzienniczka św. s. Faustyny. Jeżeli więc Faustyna i wielu innych świętych piszą, że lepiej w pokorze poddać się posłuszeństwu nawet nie rozumiejąc - że za to będzie nagroda, nawet jeżeli to przełożony się myli, niż dochodzić tego, co "mi się wydaje", że lepiej przez posłuszeństwo złamać post, niż umartwiać się wbrew nakazowi posłuszeństwa - że więcej dobra z tego wyniknie... Jeżeli posłuszeństwo jest przede wszystkim - to skąd u tylu katolików chęć wypowiadania go, żeby opowiedzieć się za jednym księdzem? Czy to jest gra warta świeczki? Kim jest ten ksiądz? Przecież nie jest mesjaszem - a oto Kościół, Mistyczne Ciało Chrystusa mówi: STOP. Dlaczego się nie zatrzymacie? Przecież tak jest bezpieczniej.

Pytanie naprawdę nie złośliwe i z ciekawości co kieruje wieloma ludźmi przy tak dramatycznych wyborach, że potrafią wypowiedzieć Kościołowi posłuszeństwo...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-02-2012 03:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów