Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #286
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Omyk, nie znam tamtego forum (podaj linka proszę jak możesz)

"Dlaczego tyle setek czy nawet tysięcy katolików woli brnąć w nieposłuszeństwo wobec episkopatu - czyli władzy Kościoła świętego,"
ponieważ to pytanie zakłada z góry że te dekrety dot.ks.Piotra są dekretami Kościoła, a tak nie jest,
są dekretami antykościoła, czyli bestii podobnej do pantery, która zanurzyła się w Mistycznym Ciele Chrystusa - Prawdziwym Kościele, dopóki Katolik tego nie zrozumie, dopóty nie zrozumie tego już olbrzymiego ruchu za Chrystusem Królem, który rośnie w Polsce szybko i pączkuje już wszędzie (na obczyźnie szczególnie) - dzięki prowadzeniu Jezusa Chrystusa,
ciężko to streścić w paru słowach, ale zachęcam do wysłuchania co właśnie na zarzuty mówi ks.Piotr - wyjaśnienia z 12-02-2012 - świeże..
ks.Piotr nie wymyśla nic sam, czyta tylko KKK, encykliki, dokumenty soborowe, teksty świętych i błogosławionych i doktorów Kościoła - dla tych zacietrzewionych i napełnionych złością i nienawiścią - szczególnie zachęcam :
Link wycięty, ksiądz Piotr Natanek jest kapłanem suspendowanym, z zakazem głoszenia kazań. Wierni aby nie popaść w kary kościelne nie powinni szerzyć i propagować jego błędnych teorii. /Scott
można zacząć od ok. 20 minuty
(można też od początku Uśmiech )

tak, znamy Biblię, Dzienniczek sw Faustyny, bł.Katarzynę Emmerich, Orędzia Pana Jezusa do Kapłanów O.Micheliniego i wielu innych mistyków, dlatego otworzyli nam oczy na tą bestię z którą należy otwarcie stanąć do walki,
i nie z Kościołem, tylko z antykościołem,


"Kim jest ten ksiądz? Przecież nie jest mesjaszem "
jest tylko kapłanem - Drugim Chrystusem, i prawdziwym pasterzem, który goni owieczki do Królestwa Niebieskiego, a nie rozgania je z owczarni Pana jak czyni wielu zdrajców Boga

"Przecież tak jest bezpieczniej."
czy aby na pewno?
dla mnie nadrzędnym dobrem jest zbawienie moje, mojej rodziny i bliźniego, wszystkich grzeszników,
postępowanie wbrew mojego sumienia skazuje mnie na potępienie

Króluj nam Chryste ! Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 11:28 przez Scott.)
14-02-2012 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #287
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Cytat:ks.Piotr nie wymyśla nic sam, czyta tylko KKK, encykliki, dokumenty soborowe, teksty świętych i błogosławionych i doktorów Kościoła - dla tych zacietrzewionych i napełnionych złością i nienawiścią - szczególnie zachęcam :
Noone- Póki co, to ty ziejesz nienawiścią do Kościoła (zdrajcy, masoni, bestia itp)
Ja traktuję ks. Natanka jak brata który pobładził. Zauważ, że nigdzie nie nazwałem tak ks. Natanka jak np ty kard. Dziwisza.
A to że ks.Piotr czyta - to dobrze- tyle że wyciągi wnioski niezgodne z Kościołem. I jest nieposłuszny. Nawet gdyby miał rację (a nie ma), nie tłumaczy to jego pychy. Patrz na św. Franciszka. Zreformował Kościół trwając w posłuszeństwie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-02-2012 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
liczba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #288
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Na rękę obowiązkowo. Nie mam ochoty wraz z komunia otrzymywać bakterii innych wiernych
14-02-2012 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #289
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Cytat:postępowanie wbrew mojego sumienia skazuje mnie na potępienie
tylko, że istotną kwestią jest zdrowo ukształtowane sumienie; a gdzie tu mówić o zdrowiu skoro prowadzi cię do nazywania Kościoła antykościołem, dlatego, że masz inne poglądy niż hierarchia wobec której winien jesteś posłuszeństwo...

btw. noone, jak może być dla ciebie wiarygodny ktoś kto nie potrafi dotrzymać danego słowa i jeszcze się z tym publicznie obnosi?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 14:22 przez spioh.)
14-02-2012 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #290
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
"skoro prowadzi cię do nazywania Kościoła antykościołem"
tutaj kłamiesz
ani raz tego nie zrobiłem
14-02-2012 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #291
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
No robisz to cały czas. Kościół który wyraźnie, nie raz już wypowiadał się nt. tez które propagujesz jest pokazywany przez jakiś pryzmat, negowane są filary wiary. I dlatego sytuacja wygląda jak wygląda, są powszechnie czytane dokumenty, jest pełna zgodność w Kościele co do słuszności podjętych kroków. Nie wiem czy do końca to widzisz.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
14-02-2012 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #292
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone - forum jest z jednej ze stron, którą cytowałeś. Nie chcę go podawać, bo to nie ma sensu, niewiele tam katolicyzmu, a herezji i sporów nie ma co linkować...

Cytat:ponieważ to pytanie zakłada z góry że te dekrety dot.ks.Piotra są dekretami Kościoła, a tak nie jest,
są dekretami antykościoła, czyli bestii podobnej do pantery, która zanurzyła się w Mistycznym Ciele Chrystusa - Prawdziwym Kościele, dopóki Katolik tego nie zrozumie, dopóty nie zrozumie tego już olbrzymiego ruchu za Chrystusem Królem, który rośnie w Polsce szybko i pączkuje już wszędzie (na obczyźnie szczególnie) - dzięki prowadzeniu Jezusa Chrystusa,
Czyli rozumiem, że wprost mówisz, że wg Ciebie Episkopat Polski nie jest Kościołem, czy tak?
To znaczy, że żyjesz już w jakimś swoim "kościele", który z Kościołem Chrystusowym niewiele ma wspólnego... Zresztą wiele grup wymyślając swoją wizję Kościoła błądzi, odłącza się i tworzą własne, hermetyczne "kościoły" wg własnego upodobania. Sedewakantyści mają swój "kościół", lefebryści mają swój "kościół", swoją wizję... Widzę, że ruch dla intronizacji będzie następny. Smutne.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 17:08 przez omyk.)
14-02-2012 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #293
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
"No robisz to cały czas"
podaj Scot choć 1 mój cytat,
nie wkładaj w moje usta czegoś co się Tobie uroiło

"negowane są filary wiary"
podaj choć 1 cytat, zanim rzucasz kłamstwo
14-02-2012 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #294
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
A kto wypowiadał się o biskupach tylko dlatego że murem stoją w obronie wiary że to przebierańcy w purpurach, Kościół to dla ciebie teatr z aktorami? Masonami kogo nazywałeś wielokrotnie? Kardynała który robi wszystko co może żeby sprowadzić na drogę prawdy, cały Kościół ma takie stanowisko!

Mówiłem wielokrotnie o filarach wiary które atakujesz. Widać mocno chrzaniłeś to co miałem do powiedzenia jeśli się pytasz co i jak.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2012 18:03 przez Scott.)
14-02-2012 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #295
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
pisałem również, że każdy duchowny mason lub współpracujący z nimi jest z automatu ekskomunikowany czyli staje poza kościołem, jest automatycznie w antykościele, pamietasz ?
(to nie mój pomysł, to dokumenty soborowe podają)

żadnych filarów wiary nie atakuje, wręcz przeciwnie, bronie ich
14-02-2012 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #296
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo celowo manipulujesz. Nie było udziału w jakichkolwiek czynnościach religijnych/inicjacyjnych, w tym na co się powoływałeś. Oczerniłeś kardynała, potem odrzuciłeś jego decyzje, potem nie tylko jego ale i wszystkich biskupów diecezjalnych w Polsce i jest jak jest.

Cofnij się do tego co pisałem, nie mam zamiaru któryś raz pisać tego samego.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
14-02-2012 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #297
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
noone, przeczytaj i odpowiedz na posta omyka, a nie baw się ze Scottem w koci-łapci, hm?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
14-02-2012 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #298
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Za dużo czasu mam ostatnio, zaczynam kolejne studia za tydzień i tak wychodzi. Język

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
14-02-2012 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #299
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Jakie studia zaczynasz?Duży uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-02-2012 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #300
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Godne przyjmowanie Boga w Komunii sw - kompendium
Apel do biskupów i kapłanów
https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=e...RkMmIyMGMz
15-02-2012 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów