Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #301
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Po pierwsze to nie wypada tym tonem do ksiezy i biskupów, można rozmawiać ale nie że apeluje ktoś.

Dwa że autor [nieznany] myli podstawowe rzeczy jak przyjęcie Komunii z adoracją choćby.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-02-2012 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #302
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Kto jest autorem owego apelu?
Zaciekawiło mnie pewne manipulowanie prawdziwymi słowami (chyba - nie jestem w tej chwili w stanie sprawdzić) czy to papieża czy z dokumentów poprzez przyklejanie ich do innych sytuacji niż w zamierzeniu autora. Np przypisywanie postawy klęczącej przed Najświętszym Sakr. przez JPII jako dowodu na popieranie postawy kleczącej podczas Eucharystii. Również przekłamanie (pewnie z nieswiadomości) o sposobie przyjmowania komunii w Xw.
Również stwierdzenie przez sw. Franciszka o prawdziwości realnej obecności Jezusa w Hosti. Jest to sugestia, że ci co przyjmują na rękę nie wierzą w tę obecnośc, co jest ewidentną nieprawdą. Sprawa wiary lub niewiary w obecność nie ma absolutnie znaczenia dla postawy. Mozna przyjmować do ust i na kolanach i nie wierzyć w tę obecność.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2012 15:10 przez Sant.)
15-02-2012 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #303
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
list kapłana włoskiego do biskupa:
http://www.p-w-n.de/List%20kaplana.htm
15-02-2012 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #304
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
I co? list jakiegoś księdza i jego przemyślenia są dla ciebie ważniejsze niż Nauczanie Kościoła?
Nie uważasz, że:
- możne to być fałszywka
- możne on się mylić?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-02-2012 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #305
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone, albo zaczynasz z nami dyskutować - własnymi słowami, jak w przedszkolu..., albo załóż klub czytelniczy. Nie mają sensu "dyskusje", w których jedna strona się produkuje, a druga wkleja linki.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-02-2012 01:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
liczba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #306
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Przeraża mnie trochę to co się ogólnie dzieje w kościele
16-02-2012 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #307
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
noone, ale co ma z tego listu wynikać?
poza tym, nie wiem czy wyłapałeś w nim nieco niespójności, np.
- komunia na rękę jest zła, bo wysyła się szafarzy, żeby takiej komunii udzielali chorym, a przez to ci przyjmują często komunię bez spowiedzi. czy to, że szafarze będą jej udzielać do ust rozwiąże problem spowiedzi? (poza tym co za problem, żeby przedzwonić na parafię "dziś proszę o księdza bo jeszcze potrzebna spowiedź"?)
- długi wywód uzasadniający sprzeciw sumienia i jak to nie wolno łamać czyjegoś sumienia. a co z tymi, którym sumienie mówi (też nie na zasadzie uczuciowej tylko przemyślanych argumentów teologiczno-liturgicznych), że sensowniej jest przyjmować komunię na rękę? im wolno łamać sumienia?
- argument o łatwiejszej albo wręcz zachęcającej formie komunii do profanacji: tutaj każdy się może oprzeć na tym co widział. nie wiem jak w parafii rzeczonego księdza. ja mogę z własnych obserwacji powiedzieć, że zdarzało mi się widzieć niejednokrotnie wyjmowanie komunii podanej do ust np. przez dzieci w celu obejrzenia tego co się otrzymało, natomiast nigdy nie zdarzyło mi się widzieć, żeby ktoś się "bawił" komunią podaną na rękę. (natomiast jak ktoś chce wynieść komunię tak, żeby inni nie widzieli, to sposób jej podania nie ma tu znaczenia)
- ksiądz narzeka, że ludzie po otrzymaniu komunii na rękę nie spożywają jej przed kapłanem/ołtarzem(obok kapłana) - to nie jest wynik "zła komunia na rękę" tylko kwestia niedoformowania/niedoinformowania wiernych jak należy to zrobić. z czasów swojego dzieciństwa pamiętam, że nie raz z ambony czy na mszy tuż przed komunią czy ogólnie przed mszą wychodził kapłan i instruował jak należy przyjmować komunię do ust, bo wierni też robili to źle, skutkiem czego komunikat łamał się o zęby, wypadał z ust, ludzie nie tak jak trza otwierali usta i nie można było im tej komunii włożyć itd. Soł, co za problem - póki wierni nie opanują technicznie tego co trzeba tak samo i tutaj przypomnieć, że istotnym elementem jest spożycie komunii zanim odejdziesz od kapłana?
- powołanie się na tysiącletnią tradycję komunii do ust (pominąwszy teraz wywód faktycznie od którego wieku to trwa): Kościół ma Tradycję trwająca dwa tysiące lat. zatem skoro tysiąc do ust, to logicznie rzecz biorąc tysiąc na rękę. a brak argumentu dlaczego ten "nowszy" tysiąc ma "lepszą" tradycję.

i tak by można akapit po akapicie cały list...
cóż więc, pytam jeszcze raz, wynika z zalinkowanego przez ciebie listu?

ps. przychylam się do omyka. noone, nie linkuj tylko pisz własnymi słowy, bo jak linkujesz to nic nie wyjaśniasz tylko nasuwasz kolejne pytania o to co owym linkiem chciałeś przekazać.
jak dla mnie całym tym długim listem tylko przekazałeś tylko tyle: "a ja czytałem o takim księdzu co też uważa, że komunia na rękę jest zła" i zupełnie nic ponad to.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-02-2012 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #308
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
kolejne źródła :
Cytat:„Istnieją wpływowe środowiska, które próbują wyperswadować nam postawę klęczącą”
(Kard. J. Ratzinger, Duch liturgii)

Cytat:Jesteśmy posłuszni Panu Bogu i Jego Słowu, gdy dokładamy wszelkich godziwych starań, „aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano” (Flp 2, 10).
Nasz papież Benedykt XVI pisał przed laty: „upadnięcie na kolana w wierze jest prawidłowym i płynącym z wnętrza, koniecznym gestem. Kto uczy się wierzyć, ten uczy się także klękać, a wiara lub liturgia, które zarzuciłyby modlitewne klęczenie, byłyby wewnętrznie skażone. Tam, gdzie owa postawa zanikła, tam ponownie trzeba nauczyć się klękać, abyśmy modląc się, pozostawali we wspólnocie Apostołów i męczenników, we wspólnocie całego kosmosu, w jedności z samym Jezusem Chrystusem” (Kard. J. Ratzinger, Duch liturgii).

Ci, którzy mają serce Polaka i ci, którzy cieszą się królewską godnością katolika, znają tajemnice gestów królewskich wobec Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. Klękam!
„Nie ma niebezpieczeństwa przesady w trosce o tę tajemnicę, gdyż «w tym Sakramencie zawiera się cała tajemnica naszego zbawienia»” (Bł. Jan Paweł II, Ecclesia de Eucharistia, 61).

http://novushiacynthus.blogspot.se/2012/...zesny.html

ależ ja strasznym heretykiem jestem Uśmiech i zwalczam wciąż nauczanie Papieży ;d
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2012 12:44 przez noone.)
27-03-2012 12:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #309
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
None- nikt nie neguje postawy klęczącej podczas modlitwy. Przyjmowanie komunii sw. jest jednak czymś innym. Można kleczyć podczas modlitwy, adoracji NS, pokuty, spowiedzi wreszcie. Ale powiedz, gdzie papież każe klęczej podczas komunii św.? Za mało miejsca, bym ci miał wyłożyć czym jest Komunia Święta. Na pewno nie pokutą, a postawa klęcząca jest postawą p o k u t n i k a.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-03-2012 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #310
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
"..a postawa klęcząca jest postawą p o k u t n i k a."

zaprzeczasz tym słowom Papieży i Matki Bożej,
bo nigdy człowiek nie jest bardziej człowiekiem wobec Boga jak na kolanach,
czynisz jak nakazują " „wpływowe środowiska, które próbują wyperswadować nam postawę klęczącą”

btw czytasz czasem jakiś mistyków ?
http://www.duchprawdy.com/objawienia.htm
27-03-2012 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #311
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
btw czytasz czasami papieży? ojców Kościoła? Biblię? dokumenty Kościoła? Szkoda że nie bo byś wiedział że najdłuższej tradycji nie ma Komunia na klęcząco i do ust...

Tak na marginesie, dzisiaj umówiłem się z pewną panią świadkiem Jehowy na rozmowę w tym samym miejscu gdzie co tydzien stała, o tej samej godzinie. Jak zapewniała będzie bo zawsze jest. Starsza zboru oponowała że nie prowadzą wojny na wersety. No ale i tak z uśmiechem na ustach pomimo tego pani zapewniła że będzie. Nie było nikogo. Tak samo z Tobą noone, wycofujesz się z rozmowy kiedy argumentów Ci brak. Wracasz kiedy znajdujesz punkt zaczepienia i tak jakby inne argumenty które przemilczałeś nie istniały brniesz w zaparte. Dodając do tego "nieweryfikowalność" przez Kościół waszych poglądów zmierzacie prosto w stronę sekty. Nie odłamu protestanckiego, sekty.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-03-2012 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #312
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
czytam Biblię, ojców Kościoła, dokumenty soborowe i mistyków..
dlatego wiem, że najpiękniejszą i najwłaściwszą formą jest forma preferowana przez choćby Papieża Benedykta XVI
(bo ja najbardziej ufam Papieżowi, bardziej niż "faryzeuszowi miejsca")
to mi wystarczy, nie potrzebuję "dekretu" aby mi się zgięły kolana,
dziękuję Bogu że On Sam mi je zgiął i nie potrafiłbym przyjąć Jezusa w Hostii stojąc dumny jak świeca,

wszystkim tego życzę, powrotu co najmniej 30-40lat wstecz w Tradycji Apostolskiej
(a najlepiej 60-70lat wstecz Uśmiech )
(nie dajcie zwieść się fałszywym prorokom w purpurach)
27-03-2012 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #313
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Skończ opluwać duchownych! To jest niesmaczne. Faryzeuszami są dla Ciebie wszyscy którzy nie podzielają Twoich poglądów. Z kard. Ratzingerem za 65 pkt KKK i kard Wojtyłą za Vaticanum II. Dobierasz selektywnie co Ci się podoba a co nie w ich nauczaniu. I tak to nie mieścisz się ze swoją pychą w wąskiej bramie którą idzie Kościół.


To co tutaj robisz ma charakter sekciarskiego głoszenia przez śJ. Nie dążysz do dobra w Kościele jak już pokazałeś[wtedy byś dążył do interwencji nawet u papieża], dążysz nieustannie do rozłamów i podporządkowania innych do wyimaginowanego obrazu Jezusa. Nie chcesz weryfikacji ze strony KK, nie chcesz nawet pokazać że możesz się mylić. Ty sam jesteś bożkiem w tym wszystkim, albo ks. Natanek- efekty są tak czy siak opłakane.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2012 17:20 przez Scott.)
27-03-2012 17:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #314
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Noone zaprzeczasz sam sobie. Bardzo wybiórczo traktujesz papieża. W dodatku nie podałeś żadnego argumentu konkretnego, nie przytoczyłeś żadnych słów na zanegowanie tego co napisałem poza stwierdzeniem, że, twierdzę co innego niz papież i Matka Boża. Przeanalizuj słowo po słowie, co napisałem, zastanów sie nad tym i wtedy gdy masz jakiś konkretny argument odpowiedz.
- Powiedz, gdzie Matka Boża (tylko bez fałszywych objawień) lub papież twierdzi, ze jest inaczej niż powiedziałem.
- co czynię "jak nakazują wpływowe środowiska, które próbują wyperswadować nam postawę klęczącą"
- jakie to środowiska.
Kiedy ja negowałem postawę klęczącą?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-03-2012 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #315
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Dodam tylko że ostentacyjne manifestowanie przez katolika nieposłuszeństwa przełożonym niesamowicie gorszy innych i rozbija Boży porządek w Kościele. Więc może ze względu na szukających Bożego ładu, miłości i pokoju nie rób tego.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2012 17:32 przez Scott.)
27-03-2012 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów