Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #346
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
A nic nie ma w dokumentach Kościoła o tym że autorytet papieża i Kościoła reprezentuje biskup miejsca[pewno teraz powiesz o pewnej ogranizacji żydowskiej, z tym że i JPII i BXVI również się z nią spotkali, samo podanie ręki, rozmowa, zjedzenie posiłku razem nie są niczym grzesznym]? Nic nie ma o tym jakim grzechem jest przyjmowanie Komunii Św niegodziwie i po nieważnej spowiedzi? Nic? Skoncentruj się może na sobie, ktoś kto nie ma w sobie życia nie przekaże życia komuś innemu, bo jak.


Jezus mówił Faustynie że szarpanie Jego Ciała w czesie męki było przez osoby powodujace rozłam w Kościele, i że kiedy one zbliżają się do Jego miłosierdzia Jego Ciało się zabliźnia.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2012 19:47 przez Scott.)
14-05-2012 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #347
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Cytat:445. Czwartek. Adoracja nocna.


Kiedy przyszłam na adorację, zaraz mnie ogarnęło wewnętrzne skupienie i ujrzałam Pana Jezusa przywiązanego do słupa, z szat obnażonego, i zaraz nastąpiło biczowanie. Ujrzałam czterech męż­czyzn, którzy na zmianę dyscyplinami siekli Pana. Serce mi ustawa­ło patrząc na te boleści; wtem rzekł mi Pan te słowa:


Cierpię jeszcze większą boleść od tej, którą widzisz, dał mi Jezus poznać, za jakie grzechy poddał się biczowaniu, są to grzechy nieczyste. O, jak strasz­nie Jezus cierpiał moralnie, kiedy się poddał biczowaniu! —


Wtem rzekł mi Jezus:


Patrz i zobacz rodzaj ludzki w obecnym stanie.


I w jednej chwili ujrzałam rzeczy straszne: odstąpili kaci od Pana Jezusa, a przystąpili do biczowania inni ludzie, którzy chwycili za bicze i siekli bez miłosierdzia Pana. Byli nimi kapłani, zakonnicy i zakonnice, i najwyżsi dostojnicy Kościoła, co mnie bardzo zdziwi­ło, byli ludzie świeccy różnego wieku i stanu — wszyscy wywierali swą złość na niewinnym Jezusie. Widząc to, serce moje popadło w rodzaj konania; i kiedy Go biczowali kaci, milczał Jezus i patrzył się w dal, ale kiedy Go biczowały te dusze, o których wspomniałam wyżej, to Jezus zamknął oczy i cicho, ale strasznie bolesny wyrwał się jęk z Jego Serca.


I dał mi Pan poznać szczegółowo, poznać Jezu­sa, ciężkość złości tych niewdzięcznych dusz:


Widzisz, oto jest męka większa nad śmierć moją.


Wtenczas zamilkły i usta moje i zaczęłam odczuwać (186) na sobie konanie, i czułam, że nikt mnie nie pocie­szy ani wyrwie z tego stanu, tylko Ten, który mnie w niego wprowa­dził.


Wtem rzekł do mnie Pan:


Widzę szczery ból serca twego, który przyniósł niezmierną ulgą sercu mojemu, patrz i pociesz się.


nie koncentruje sie na sobie i nie mam zamiaru tego robić,
w Obliczu Pana jesteśmy niczym..
mogę tylko walczyć o zachowanie Tradycji ku Chwale Najwyższego,
każdy kto przykłada palec do rozmydlenia Świętej Tradycji, jest zdrajcą i cięzke poniesie tego konsekwencje..
14-05-2012 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #348
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Ale o czym Ty znowu do mnie mówisz? Po co mi to wklejasz i znowu zmieniasz temat.

Cytat:Dziś sprowadź mi dusze braci odłączonych i zanurz je w morzu Miłosierdzia Mojego. W gorzkiej Męce rozdzierali mi ciało i Serce, to jest Kościół Mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się Rany Moje i tym sposobem ulżą Mi w Męce.

O to mi chodziło.

Jeśli nie koncentrujesz się na sobie to popełniasz ciężki grzech zaniedbania. Jezus kiedy św Piotr spytał Go co będzie z Janem odpowiedział wprost "nie twoja to sprawa". Każdy zda sprawę przede wszystkim ze swojego życia, pamiętaj.

Zaczynasz brzmieć jak fanatyk, z tymi ostatnimi zdaniami. Tym bardziej że że stoisz po stronie skrajnego modernisty Hansa Kunga- więc w ogóle nie rozumiem jakiej tradycji bronisz. Swoim przykładem też pokazujesz coś innego niż święci którzy przedkładali posłuszeństwo nad posty.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2012 21:46 przez Scott.)
14-05-2012 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #349
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
"nie twoja to sprawa"
sam cytowałeś wcześniej, martw się bardziej o los własnej duszy

a pana hansa Kunga nie znam
15-05-2012 09:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #350
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Co innego jeśli ja ewangelizuje Ciebie noone, a co innego gdybym powiedział jak Ty że mój los to mnie nie obchodzi. Interpretuj Biblię patrząc na całość, po kawałkach w oderwaniu od całości do sekciarze robią.

Przecież mi nie chodzi o to czy Kunga znasz czy nie, ale podzielasz widzę w 100% jego przekonania na Vaticanum II, tego typu poglądy szczególnie w Niemczech, Austrii są spowodowane jego właśnie jego teoriami. Dlatego oryginalną masz tą swoją "tradycje", jeśli jest ona oderwana od wiary w Tradycje niezmienną od około 2 tysięcy lat.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2012 15:52 przez Scott.)
15-05-2012 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #351
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
no to ja wolę tą Tradycję Apostolską, gdzie nie odbiera się chwały Panu Bogu,
i tę w której nie robi się szopki z Mszy sw


oraz takiej Tradycji :
Cytat: I jakiż można mieć problem z klękaniem przed Panem Bogiem? Jest Bóg! Przed Nim się klęka! To oczywiste, niezbędne, fundamentalne. Królewska powinność i zaszczyt! Klękanie jest elementarnym wyrazem kultu, istotnym wyrazem adoracji.
W poprzednim wpisie była mowa o uprawnionym katolickim oporze. Taki opór wobec tendencji destrukcyjnych w Kościele stawiali Święci. Ale mamy jeszcze jeden istotny autorytet, z ustanowienia Chrystusa – autorytet Następcy św. Piotra. Ojciec Święty Benedykt XVI od 2008 roku przywrócił jako obowiązującą normę podczas Mszy Świętych, które odprawia, postawę klęczącą przy przyjmowaniu Komunii Świętej. Taka jest wola Ojca Świętego.
18 października 1997 roku Kardynał Alfons Maria Stickler SDB podczas tradycyjnej Mszy Świętej Pontyfikalnej w Kolonii, powiedział: „Wobec tego wszystkiego, co w posoborowej reformie owemu katolickiemu pojęciu kultu nie odpowiada, wolno nam w katolickim oporze powoływać się na wolę Ojca Świętego”.
Warto o tym istotnym odniesieniu pamiętać przy prowadzeniu zaszczytnej misji obrony czci Pana Jezusa Eucharystycznego na polskiej ziemi.
Warto o tym istotnym odniesieniu pamiętać przy stawianiu uprawnionego katolickiego oporu wobec wszystkiego, co choćby z lekka trąci umniejszeniem czci Panu Jezusowi.
Warto pamiętać o ważnych słowach, które wypowiedział Kard. Antonio Cañizares Llovera, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w wywiadzie dla miesięcznika 30giorni, w lutym 2009 roku: „Papieskie liturgie rzeczywiście zawsze były i nadal są wzorcowe dla całego świata katolickiego”.
Ze swobodą i niezależnością właściwą Świętym, pamiętajmy: „Wolno nam w katolickim oporze powoływać się na wolę Ojca Świętego”!
http://novushiacynthus.blogspot.com/2012...zenie.html

takim to sekciarzem jestem..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2012 19:15 przez Scott.)
15-05-2012 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #352
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
No ale po co kłamiesz i linkujesz do tej strony? VaticanumII mówi coś o tym co linkujesz? Wprowadzasz w błąd słabych i niedouczonych zwodząc ich i odciągając od Chrystusa. Wytłumacz mi jak sam sobie wyobrażasz idealnie przeżytą teraz Mszą Święta? W Grzechyni przyjąłem po nieważnej spowiedzi niegodnie sprawowaną Eucharystie, zanużyłem się w myślach na temat usłyszanego kazania o fałszywych objawieniach i światłowodzie do Maryi... To nie jest ok noone.

Drugi tekst, cóż zobacz jak Jezus rozdzialił 1 Komunię, na pół leżąco. Zobacz jak rozdzielali Komunię pierwsi Chrześcijanie aż do tysiąca lat po Chrystusie.

Poza tym, wytłumaczono Ci już że fałszowanie obrazu Jezusa poprzez redukcje na wzór złotego cielca jest niezgodne z wiarą katolicką, wytłumaczono o 65 pkt KKK, wytłumaczono że Jezus jest Mesjaszem CIERPIĄCYM, wytłumaczono że powtórne przyjście Jezusa jest równoznaczne z paruzją, końcem świata. Nie będziemy się bawić więcej, patrząc na życie świętych kontepmlujemy łaskę Bożą która działała w człowieku, fałszując życiorys o.Pio fałszujesz obraz działania Boga- tak się nie godzi, i to kolejny powód oprócz propagowania idei ks. Natanka dlaczego link zostaje usunięty.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2012 19:53 przez Scott.)
15-05-2012 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #353
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
ta obłuda i faryzeizm jest porażająca..
15-05-2012 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #354
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Na jaw za to wyszły kłamstwa i manipulacje, nie masz żadnych konstruktywnych i logicznych argumentów to obrażasz. Tak właśnie postępują sekciarze.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2012 20:37 przez Scott.)
15-05-2012 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mała Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #355
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Witam,ja osobiście uważam,że jest to w jakimś stopniu profanacja!Ponieważ czy jestesmy naprwde godni przyjmować Komunie do ręki?Ręce które maja na sobie tyle zła,krzywdy....itp.
Ja jestem za tym,zeby nie przyjmować Komuni do ręki!
30-05-2012 09:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #356
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
i bardzo ładnie,
bo tylko konsekrowane ręce Kapłana mogą dotykać Najświętszego Umęczonego Ciała naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa
30-05-2012 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #357
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Mała - ręce mają tyle grzechów? Czy serce człowieka?
Moje ręce nie są autonomiczne, robią to, co ja wybieram swoją wolą - jeśli więc ręce czynią zło, to i całe ciało je czyni.
Rękami nikogo nie zabiłam, ustami - co chwilę. Słowo jest jak miecz, może zabijać!
Dlaczego moje usta mają być bardziej godne od moich rąk?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-05-2012 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #358
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Kościół nie działa tak droga Mała że polegamy tutaj na tym co każdy coś czuje, czuć to możemy zdecydowanie różnie, a wiara opiera się na tym że pomimo że nie rozumiemy przyjmujemy to co Kościół nam mówi, swoje "ale", swoje subiektywizmy odsuwając na bok. I tutaj świetnie napisała Omyk- człowiek jest automoniczny, nie rozdziela się że jedna część ciała robi źle a inna to już bardziej święta. Nikt do spowiedzi nie podchodzi mówiąc "rękami grzeszyłem przeciwko ..., ale usta to zachowałem nieskalane", tylko uznaje swoją winę.

Noone- daruj sobie bo to jak ty szarpiesz umęczone Ciało Chrystusa rozdzierając je przez oddzielanie ludzi od Kościoła to na poziomie skrajnych antyklerykałów jest. A to co piszesz jest niezgodne z tym co mówi obecnie KK.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2012 12:54 przez Scott.)
30-05-2012 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mała Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #359
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
Tak,słowo też rani,ale teraz weśmy pod uwage to,że opentany człowiek sam do ust nie weźmie Ciała Chrystusa!ale do ręki owszem....wiec?samo przez sie...oczymś to świadczy...,opentany człowiek weźmie do ręki różaniec ale już go nie ucałuje,nie pomodli sie!tak samo Komunia!nie weźmie jej do ust ale w ręce owszem i co wtedy?wyjdzie na dwór...i gdzie ja zostawi?musimy wziąść wszystko pod uwagę!Więc nikt mnie nie przekona ze Komunia rozdawania w ręke jest oki!Niektórzy jeszcze klękają jak przyjmuja Ciało Chrystusa.
30-05-2012 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #360
RE: Komunia na rękę - moda czy wygoda?
niektórzy też biorą w brudną łapę, chowają do kieszeni i sprzedają na potrzeby czarnej Mszy (50euro lub 50dol w us)
nagrano taki filmek komórką i pokazano Papieżowi Benedyktowi jak gość chowa sobie Ciało Chrystusa do kieszeni..

juz w latach 90tych na ebayu były sprzedawane konsekrowane Hostie..
30-05-2012 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów