Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOP PROMOCJI OKULTYZMU!
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
omyk napisał(a):Google nie boli panowie

MNie często głowa boli jak szukam czegokolwiek w Google. I często trudno coś znaleźć konkretnego. Język

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-11-2010 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #47
 
Szkoda, ja jakiś czas temu poszukałam i dzięki temu wiem, co to za wyznanie. Cóż, każdy orze jak może Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-11-2010 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
omyk napisał(a):Cóż, każdy orze jak może

Znam ten ból. U mnie często oranie odbiera mi spanie. :mrgreen: Potem jest spania trzy godzinki i cały dzień dla rodzinki. :mrgreen: I życie płynie na Ewangelizacji i mojej rodzinie. :mrgreen:

Nie jest jednak tak, abym wogóle nie korzystal z Google, mam tyle pracy nad tymi stygmatykami, że często nawet jak nie chcę to muszę korzystać z Google.

A wracając do tematu :

Scott napisał(a):LOL, to co robisz na forum ewangelizacyjnym z podejsciem takiego zatwardzialego grzesznika?

Scott
Tak naprawdę my wszyscy jesteśmy zatwardziałymi grzesznikami, naprawdę nie wiele sie różnimy od heysela i innych jego pokroju. Naszym szczęściem jest tylko to, że opieramy się na Bogu z własnego wyboru. Heysel i wielu innych na tym forum wybieraja inną drogę co odsuwa ich od Boga, ale Bóg nadal czuwa nad takimi ludźmi, trzyma nad nimi swoja rekę i czeka na ich własny wybór właściwej drogi, wybór Boga jako swego Pana, Tego, który może ich zbawić. Czy to nastąpi?
Oby, ale potrzebna jest modlitwa za tych wszystkich ludzi..

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-11-2010 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):heysela i innych jego pokroju. (...) Heysel i wielu innych na tym forum
To miło, że tyle wiesz o mnie i moich wyborach :diabelek: .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
14-11-2010 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #50
 
heysel, powiedz w co czy w kogo wierzysz, bo z twoich postów wynika, że chyba negujesz istnienie Boga.
nie chcę szukać w google tylko chciałbym wiedzieć to od Ciebie.
14-11-2010 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
heysel napisał(a):To miło, że tyle wiesz o mnie i moich wyborach

Nie wiele wiem heyselu, ale juz troszkę poznałem twoje poglądy i raczej nie są one skierowane ku Bogu. Czyżbym się mylił? Jeśli tak, to widać nie znam twoich poglądów i przepraszam za niewłaściwą ocenę a jesli tak to jednak choc troche je znam.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-11-2010 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Nie znasz moich poglądów.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
14-11-2010 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
To oświeć mnie. Patrząc jednak na twoje wypowiedzi to jakoś skłaniam się ku twojemu oddaleniu od Boga. Tak wynika z twoich postów.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-11-2010 18:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Wiem, że się skłaniasz. W końcu wpisujesz się w nurt polako-katolicyzmu, są tylko katolicy i to jest dobre, a reszta to różnej maści ateizm :diabelek: .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
15-11-2010 10:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #55
 
heysel napisał(a):Wiem, że się skłaniasz. W końcu wpisujesz się w nurt polako-katolicyzmu, są tylko katolicy i to jest dobre, a reszta to różnej maści ateizm
Myślę, że baaardzo się mylisz. Nawet nie przypuszczasz jak bardzo.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-11-2010 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
heysel napisał(a):W końcu wpisujesz się w nurt polako-katolicyzmu, są tylko katolicy i to jest dobre, a reszta to różnej maści ateizm :diabelek:

To tylko pokazuje jak bardzo sie mylisz co do mojego myslenia, do moich poglądów. Jest wielu ludzi, którzy nie są katolikami, nie należą do Kościoła katolickiego a wierzą w Boga, jest wielu ludzi, którzy nie wierzą w Boga, ale nie obce sa im wartości chrześcijańskie i je popierają.
Tak więc twoja opinia jest tutaj bardzo błędna.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teologik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #57
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Być może, ale chyba nie myślisz, że włączyłem w to chrześcijan?

A ja użyłem tego jako przykład czegoś, co skreślacie, lub nie - nieważne. Moim celem było jedynie porównanie tej religii do Okultyzmu.

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Twoje teksty mogą sprawiać innym cierpienie lub moga wprowadzać ludzi w poważne cierpienie. Ale żyjesz w takiej ciemności, że chyba tego nie widzisz albo nie chcesz widzieć lub nie chcesz tego przyjąć do swojej świadomości.

Być może, ale to nie ja zadaje to cierpienie. Postawa w sama sobie nie może zadawać cierpienia, a jedynie jej odpowiedni odbiór = auto-cierpienie. Poza tym nie o to mi chodziło - zacytuje jeszcze raz:

Teologik napisał(a):TOMASZ32-SANCTI napisał/a:
Od wielu lat a nawet wieków chrześcijanie sa mordowani, prześladowani i jakoś o tym się nie wspomina. Ilu to ludzi ma krew na swoich rękach - krew niewinnych ludzi, którzy nie przychodzą nikogo zabijać, nie przychodzą okradać, ale głosic tylko miłość Boga do człowieka. Jaką maja za to zapłatę? Śmierć, cierpienie, tortury, gwałty. Tak sie odpłaca za dobro? To super nagroda od tak spokojnych, cywilizowanych ludzi.


To pytanie powinieneś zadać Waszemu Bogu. Ja nie zsyłałem na nikogo cierpienia.


TOMASZ32-SANCTI napisał(a):nie obwiniam Boga za takie doświadczanie cierpieniem, gdyż często jest ono konsekwencją ludzkiego negatywnego postępowania.

Pozwoliłem sobie pogrubić. Jeśli nie jest konsekwencją negatywnego postępowania ludzi, to czym jest? Dlaczego Bóg na to nie reaguje?

Cytat:Cosik chyba ci się poprzekręcało w głowie? (bez urazy) Chrześcijaństwo nie odrzuca nikogo, sam napewno zrezygnowałeś, bo ci się cosik nie podobało. Czy tak?

Sam zrezygnowałem, bo nie miałem zamiaru całe życie klęczeć przed obrazem krzyża czekając na przypadkowe uczucie szczęścia podczas modlitwy. Nie ulega wątpliwości, że Jezus był wielkim człowiekiem. Był wielkim ze względu na swoje poglądy, wiarę w siebie i samozaparcie. Potrafił bronić swego i zapewne był człowiekiem niezwykle dobrym w swoim postępowaniu. Jednak w moich oczach był i będzie człowiekiem. Może to taka Boska selekcja, że niektórzy doznają objawienia i uczucia ulgi podczas modlitwy w kościele, a inni nie, choćby nie wiem jak gorliwie się modlili. To już jest tajemnica. Ja jednak nie mam zamiaru tracić życia na głupoty. Jeśli Wasz Bóg jest taki mądry, sprawiedliwy i miłosierny, to mi to wybaczy - Dlaczego? Bo zbytnio się zagubiłem w religii chrześcijańskiej, żeby móc w niej tkwić. W pewnym wieku musimy podjąć decyzje odnośnie religii. Ja swoją podjąłem i uwierz mi - wolę tkwić po stronie, którą ty nazywasz mrokiem, czy ciemnością, niż tkwić w (moim zdaniem)błędzie. I możesz mówić co chcesz o tej "stronie" - ja wiem co oferuje mi kościół katolicki i nie satysfakcjonuje mnie to. Religia jest w moich oczach jedynie narzędziem.

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Każde wyznanie czy też kult, forma kulturowa ma jakaś ideologie czy też zasady według których działa. Chodzi mi więc o cosik takowego.

Dobrze, ale pytam o szczegóły, bo nie znam żadnej ideologii, która odnosiłaby się do ogółu kultów pogańskich.

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Wiesz, powinieneś sobie obejrzeć film oparty na faktach, to jest naprawdę prawdziwy zapis tego co było, POlecam zatem poszukać sobie filmy na youtube : "Egzorcyzmy Anneliese Michel"

Oglądałem. Nic specjalnego. Nie ma tam nic, co jednoznacznie wskazywałoby na opętanie. Wiele jednak wskazuje na zaburzenia psychiczne. Wiedziałeś, że człowiek ma dwa zestawy strun głosowych?

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):kto ci powiedział, że nie szanuje? To, że się z czymś nie zgadzam to nie oznacza, że czegos nie szanuję.

Nie, ale twierdzisz, że moje poglądy są błędne, że są złe i prowadzą do mojego zniszczenia. Jednoznacznie dajesz mi do zrozumienia, że zginę w piekle, jeśli nie zostanę katolikiem. Jeśli jednak ja napiszę coś podobnego o chrześcijaństwie parafrazując czyjś cytat, to jest to już:

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Twoja ironia jest naprawdę szokujaca.

mimo wyraźnego:

Teologik napisał(a):(UWAGA: ten akapit nie przedstawia moich poglądów)

Gdzie w takim razie szacunek dla moich poglądów?

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Żyjesz tylko w "ciemności" a więc w świecie, który odrzuca Boga i jeśli będziesz tkwił w tym dalej to nie wiem jak będzie z twoim zbawieniem.

Dla ciebie wszystko, co nie akceptuje TWOJEGO Boga jest ciemnością. Nie akceptujesz błędu. Wiem, że to samo możesz napisać o mnie, ale to tylko wrażenie spowodowane tym, że cały czas rozmawiamy o religii chrześcijańskiej, którą dawno odrzuciłem.

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):I nawet jeśli powiesz tak względem chrześcijaństwa to nic sie nie stanie, chrześcijanie i tak są prześladowani i przyjmują prześladowania jako wolę Bożą, tylko czy tobie cos to da? czy tobie to coś pomoże?

Nie przeszkodziło Ci to w napisaniu, o moich słowach, że są: "Szokujące".

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Dzwi mnie to trochę, że wybierasz ciemność zamiast światła.

Swoją wypowiedź będę opierał na tym:

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):I wybacz za porównanie, ale takowe mi przychodzi do głowy : otóż twoje zachowanie, podejście do spraw omawianych na forum skłania mnie do porównania ciebie do kreta, który żyje w ciemności, od czasu do czasu wykopie sobie szparę w ziemi aby zaczerpnąć świeżego powietrza i chowa się dalej do swojej nory pod ziemią.

Twoje zachowanie, podejście do moich poglądów skłania mnie do porównania Ciebie do kreta, który żyje w ciemności, od czasu do czasu wykopie sobie szparę w ziemi, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Jego oczy przyzwyczajone do ciemności pod ziemią gwałtownie reagują na światło, przez co ten kret myśli, że powierzchnia spowita jest przez mrok, więc chowa się do swojej nory pod ziemią.

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):W takim świecie nikt z nikim sie nie liczy, zło niszczy każdego. Czy chcesz żyć w miejscu gdzie panuje nienawisć? To niezdrowe środowisko.

No więc tak: Twoim zdaniem owa ciemność to świat bez Waszego Boga. Uważasz, że w takim świecie nikt się z nikim nie liczy i jednocześnie próbujesz mi wmawiać, że chrześcijaństwo nie zastrzega sobie prawa do dobroci (Bo tam gdzie nie ma Waszego Boga panuje zło!). Genialne!

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Myślę, że zaczynasz coś wymyślać a potem sie dziwisz, że nie traktuję ciebie poważnie, że lekceważę twoje poglady. Przy takim podejściu trudno wyrazić inną opinię na temat twoich pogladów jak ta, że twoje wypowiedzi są nasączone ironią względem chrześcijaństwa.
I sam przyczyniasz sie do takiego traktowania.

Jeśli używam własnych ironii to jest źle. Jeśli używam ironii ogólnoświatowej - też jest źle:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C4%85..._Spaghetti

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):W świecie ciemności napewno jej nie znajdziesz, w świecie ciemności nie ma miejsca na prawdę.
W świecie ciemności dominuje zło. Prawda pochodzi tylko od Boga, jeśli do Niego sie nie skierujesz to twoje pragnienia raczej będą nierealne.

W chrześcijaństwie nie znalazłem prawdy. Nie słyszałem też o żadnym chrześcijaninie, który znalazł. Dla wielu chrześcijan dowodem na istnienie Boga jest fakt rodzenia się życia, a to za mało. Prawda, której poszukuje nie dotyczy istnienia Boga. Chodzi tu o prawdę absolutną. Ty myślisz, że ją znalazłeś - ja nigdy nie przestanę jej szukać.

"Prócz własnych oczu, nie będę wierzył żadnym innym oczom - nie jestem ślepy i nie jestem idiotą." Osho Rajneesh
15-11-2010 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #58
 
teologik pisałeś, że okultyzm może pomóc w odzyskaniiu równowagi psychicznej?
Jeżeli się pomyliłem, popraw mnie.
15-11-2010 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):To tylko pokazuje jak bardzo sie mylisz co do mojego myslenia, do moich poglądów.
Nie miałem na myśli Twojego myślenia i poglądów tylko Twoje czyny. Nazista tez może myśleć sobie piękne rzeczy, odwoływać się w swoich poglądach do ideałów, ale to jego czyny będą stanowić o tym, że jest on nazistą.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-11-2010 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teologik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #60
 
mike789 napisał(a):teologik pisałeś, że okultyzm może pomóc w odzyskaniiu równowagi psychicznej?
Dokładnie tak napisałem. Na jakiej zasadzie? Tak samo jak każda inna religia może pomóc człowiekowi. Gdyby religia nie służyła człowiekowi, to by jej nie wymyślił.

"Prócz własnych oczu, nie będę wierzył żadnym innym oczom - nie jestem ślepy i nie jestem idiotą." Osho Rajneesh
16-11-2010 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów