Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOP PROMOCJI OKULTYZMU!
Autor Wiadomość
spes77 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #1
STOP PROMOCJI OKULTYZMU!
Otrzymałam taki apel i chcę się podzielić wami bo razem możemy więcej.

APEL
STOP PROMOCJI OKULTYZMU!
Ze względu na coraz szerszą promocję okultyzmu i magii w środkach społecznego przekazu odbywającą się z okazji tak zwanego „święta Halloween” jako Diecezjalny Duszpasterz Osób i Rodzin zagrożonych działalnością sekt - zwracam się do Dyrekcji Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczycieli, Katechetów i przede wszystkim Rodziców o zatrzymanie fali propagowania ideologii obcej chrześcijaństwu.
W tym czasie kiedy Kościół przygotowuje się do obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych w Szkołach i Placówkach Oświatowych odbywają się zabawy i apele związane z pogańskimi obchodami święta duchów i celtyckiego boga śmierci. Jest to tym bardziej karygodne, że uczestniczą w tym niczego nieświadome dzieci, które zachęca się w myśl poznawania innych kultur do przebierania za upiory, wiedźmy i opływające krwią straszydła. Taka postawa dla nieukształtowanego dziecka może być przyzwoleniem i bezkrytycznym otwarciem na okultyzm i magię.
Twórca współczesnego satanizmu Anton Lawey w swojej książce „Biblia Szatana”, która stała się instruktarzem dla współczesnych grup satanistycznych i okultystycznych – napisał, że noc z 31 października na 1 listopada jest największym świętem lucyferycznym. Nikt z nas nie chce przecież świadomie popularyzować satanizmu. Pamiętajmy że w tą noc dokonuje się według kronik policyjnych najwięcej aktów ofiarowania i poświęcenia ludzi (zwłaszcza niemowląt) i zwierząt siłom osobowego zła.
Kościół w swoim nauczaniu opartym na Bożym Objawieniu przestrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Uczynił to w Katechizmie Kościoła Katolickiego w punktach 2116 i 2117, w Nocie Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Toskanii na temat magii i demonologii (Florencja, 1 czerwca 1994 r.) oraz w dokumencie przygotowanym wspólnie przez dwie komisje i dwie kongregacje Stolicy Apostolskiej: „Jezus Chrystus dawcą wody żywej” (Watykan, 3 lutego 2003 r.).
Wielu Biskupów zaniepokojonych fascynacją okultyzmem wydało na ten temat oświadczenia, między innymi Biskup Włocławski Wiesław Mering ubolewając, że w ostatnich latach przeżywanie uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego jest zakłócane przez satanistyczny Halloween. „Co będzie z obecnym pokoleniem, czy nauczymy go szacunku do zmarłych?” - pytał hierarcha dodając, że „jeszcze nie tak dawno pierwsze dni listopada kojarzyły nam się z zadumą, modlitwą, przemierzaniem wielu kilometrów, aby nawiedzić mogiły bliskich a dziś ta tradycja zanika (…) Sataniści w dniu 1 listopada najbardziej szydzą sobie z świętości, odprawiają czarne msze, bezczeszczą ciała zmarłych - dodał. Hierarcha zaapelował do rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby świadectwem swojego życia uczyli szacunku do zmarłych, cmentarzy, miejsc świętych. – „Nawet najbardziej niewinna zabawa z dynią, kościotrupem, czy trumną jest szalenie niebezpieczna” – przestrzegał Biskup Mering. Swoją homilię zakończył stwierdzeniem, że „nie da się dwom panom służyć, Bogu i bestii. Dla chrześcijanina rytmem życia są Jezusowe błogosławieństwa”. (Homilia na Uroczystość Wszystkich Świętych, Katedra Włocławska 1 listopada 2007 r.)
Konferencje Episkopatów, np. w Anglii i Walii zachęcają do stworzenia w tym czasie alternatywy: przebierania się za świętych z różnych krajów, aby pokazać chrześcijańską radość życia, a nie okultystyczną fascynacje śmiercią. Na koniec warto wspomnieć słowa Gdańskiego Kuratora Oświaty, który zachęca do kultywowania rodzimych tradycji, a nie obcych ideologii (List z 20 października 2009 r. – odpowiedź na zapytanie Diecezjalnego Duszpasterza Osób i Rodzin zagrożonych działalnością sekt w sprawie organizowania obchodów Halloween w szkołach)

/-/ Ksiądz Grzegorz Daroszewski
Diecezjalny Duszpasterz Osób i Rodzin
zagrożonych działalnością sekt
31-10-2010 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
troche więcej o Halloween -> warto sie zapoznać

http://www.ceszke.pl

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
31-10-2010 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
http://www.czelusniak.com/antihalloween.asp ja polecam ten artykuł

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
31-10-2010 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ten apel jest jak najbardziej właściwą formą walki, ale nie będzie on oczywiście skuteczny sam w sobie, musi być poparty konkretnym odbiorem i działaniem ze strony osób do których jest on kierowany a więc do wszystkich katolików i nie tylko katolików, gdyż zło działa na każdego i może szkodzić zarówno katolikom jak i wyznawcom innych religii. Należy z tym walczyć i niszczyć wszelkie przejawy zła, propagowania okultyzmu, magii, satanizmu i innych form zła. I nie dlatego, że katolicy tak chcą czy maja taki kaprys, ale dlatego, że jest to niebezpieczne zarówno dla zdrowia jak i dla życia człowieka. To nie śa żarty - jak niektórzy to uważają, ale jest to bardzo poważna rzeczywistość, która negatywnie wpływa na człowieka prowadząc go do okropnych zbrodni, czynów niegodnych człowieka. I właśnie tego typu zabawy są takim wstpem dla młodych ludzi i dzieci do wejścia w świat okultyzmu, magii, satanizmu. I najbardziej wyczuleni powinny być osoby, których zadaniem jest opieka, wychowanie i przekazywanie wiedzy młodym ludziom, dzieciom a więc nauczyciele,, katecheci, rodzice, opiekunowie - aby rzeczywiście patrzeć na to w co angażujemy nasze dzieci, naszą młodzież, aby patrzeć na te wszystkie praktyki i chronić młodzież przed wchodzeniem w nie, aby chronić tych wszystkich młodych ludzi przed czyhajacym nad nimi złem, które w każdej chwili może przybrać nieoczekiwaną, bardzo tragiczną w skutach formę tj opętania a jest to naprawdę możliwe. A opętanie nie przejawia się tylko obecnością złego ducha, ale także złym zachowaniem względem tego co święte i może stopniowo prowadzic do poważniejszych tragedii.

Dlatego tez dziękuję za umieszczenie tego apelu na forum i zachęcam wszystkich do zapoznania się z nim i walki o dobro innych, o przeciwstawianie sie temu co prowadzi do takich tragedii.
Także ze względu na specyficzny charakter tego apelu i problemu jakim jest propagowanie okultyzmu postaram się nawiązać z kontakt z tym księdzem i może wspólnie będziemy działać aby przekazywać te wszystkie informacje, które moga pomóc w walce z tym problemem.

Ten apel naprawdę należy potraktować całkiem poważnie, poważnie należy też traktować to wszystko co otacza nasze dzieci, młodzież, nie nalezy lekceważyć tego problemu, gdyż skutki mogą być naprawdę takie, że będzie "płacz i zgrzytanie zębów" - jak mówił Jezus a więc rozpacz nad tragediami, obwinianie innych za brak naszej odpowiedzialności. Nie można bowiem mówić, że "skoro problem nie dotyczy mojego dziecka to nie jest mój problem". To jest problem wszystkich i wszyscy powinni podejmować wszelkie działania i kroki aby walczyć z tym problemem.
Takie działanie jednoczy ludzi, przybliża ich do siebie i to tez może być dobrym owocem takiego działania po za tym, że możemy uratować wiele dzieci i młodziezy przed takim działaniem zła.

[ Dodano: Pon 01 Lis, 2010 20:56 ]
spes, masz może jakiś kontakt do tego księdza? Jeśli tak to podeślij mi go na pw lub gg.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-11-2010 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teologik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #5
 
Zgadzam się! Powiem nawet więcej! Stop promocji chrześcijaństwa! Jak można mówić o święcie zmarłych, kiedy okultyści przygotowują się do... (blablabla)

Ludzie! Zastanówcie się czasem zanim coś napiszecie. Jednemu przeszkadza promocja okultyzmu. Innemu przeszkadzają krzyże w urzędach państwowych. To wolny kraj, a jak się komuś coś nie podoba droga do chin stoi otworem.

Prosicie o zatrzymanie promocji okultyzmu, bo co?! Uważacie to za zło?! W takim razie powinniście pisać: "Stop Promocji Zła! - Nie reklamujmy tego co jest złe!" Ale czy możemy oceniać, co jest dobre, a co złe?! Jedno jest dla mnie pewne. Jeśli coś szkodzi drugiemu człowiekowi to jest złe. Jeśli natomiast coś pomaga komuś zrozumieć niezrozumiałe i popycha go w dobrą stronę(choćby było najgorszą bzdurą) jest dobre. I możecie pisać, że często wypowiadam się anty-religijnie, ale prawda jest taka, że nie potępiam religii, lecz fanatyzm! Ten temat jest jednym z objawów najgorszego fanatyzmu.

"Prócz własnych oczu, nie będę wierzył żadnym innym oczom - nie jestem ślepy i nie jestem idiotą." Osho Rajneesh
02-11-2010 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
 
Czytałeś kolego regulamin, który zaakceptowałeś? Przeczytaj go może once again i wtedy wróć do tematu, ok?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-11-2010 02:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #7
 
Teologik napisał(a):Jak można mówić o święcie zmarłych
Co masz na myśli? - kiedy jest takie święto? i jakiej denominacji?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-11-2010 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teologik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #8
 
sant napisał(a):Co masz na myśli? - kiedy jest takie święto? i jakiej denominacji?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wszystkich_...%C4%99tych

Pogrubione w kategorii współczesność. A chodzi mi o samą istotę dobra, a nie krytykowanie wszystkiego jak leci tylko dlatego, że jest niechrześcijańskie.

Omyk: Nie wolno wybiórczo interpretować całości. Katolicy powtarzają, że biblia to całość i nie powinno się wyrywać zdań z kontekstu, a tutaj mówisz o łamaniu regulaminu, w sytuacji gdy coś krytykuję?!

"Prócz własnych oczu, nie będę wierzył żadnym innym oczom - nie jestem ślepy i nie jestem idiotą." Osho Rajneesh
03-11-2010 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
Cytat:Pogrubione w kategorii współczesność.
Sympatyzujesz z czerwonymi, czy jak?

Cytat:Omyk: Nie wolno wybiórczo interpretować całości. Katolicy powtarzają, że biblia to całość i nie powinno się wyrywać zdań z kontekstu, a tutaj mówisz o łamaniu regulaminu, w sytuacji gdy coś krytykuję?!
Właśnie dlatego mówię o regulaminie, że potraktowałam Twój post całościowo. Piszesz, że równie dobrze można by było..., podczas gdy zapominasz, że jesteś na forum katolickim, ewangelizacyjnym. Nie rozumiem więc Twojego oburzenia, że wierzący "faworyzują" opcję katolicką - w końcu uznajemy ją za prawdziwą, wierzymy, czy często wręcz doświadczamy. Jak więc mamy zachowywać "neutralność" i zakładać obustronność chęci zwalczania promocji w tym temacie, skoro podstawowym zadaniem Kościoła jest ewangelizacja, czyli "promocja" Dobrej Nowiny? Jesteś na forum katolickim.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-11-2010 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teologik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #10
 
Tak, ale z twojego rozumowania wynika, że nie mam prawa krytykować waszego rozumowania. Czyżbym nie mógł mieć własnego zdania?

A nazwy tej użyłem, ponieważ jak możesz przeczytać - jest to zwyczajowa nazwa używana przez zwyczajnych (czyt. nie katolickich) ludzi.

"Prócz własnych oczu, nie będę wierzył żadnym innym oczom - nie jestem ślepy i nie jestem idiotą." Osho Rajneesh
03-11-2010 12:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
Aha, czyli krytykujesz tylko dla pustej krytyki, wiedząc, że jesteś na forum katolickim i proponowanie nam przyjęcia "neutralności" jest bezsensowne. Ok, jak najbardziej możesz, jeśli palców Ci nie szkoda.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-11-2010 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
Teologik, dlaczego posiadanie własnego zdania musi być związane z krytyką innych stanowisk? (nie mówię tutaj w kontekście tego święta czy religii w ogóle)

omyk, czemu myślisz, że kolega tutaj tylko się wyżywa i generalnie sztuka dla sztuki?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-11-2010 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Spioh - bo oburza się bezproduktywnie wiedząc, że nic nie wskóra Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-11-2010 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #14
 
Teologik napisał(a):A nazwy tej użyłem, ponieważ jak możesz przeczytać - jest to zwyczajowa nazwa używana przez zwyczajnych (czyt. nie katolickich) ludzi.
Nie - nie jest nazwą zwyczajową, ale zakłamaną. Jest to świeto chrześcijańskie. I nie interesuje mnie jakiej nazwy używają ludzie zmanipulowani. Tu jest forum chrześcijańskie i dlatego mam prośbę o niekontynuowanie manipulacji mającej na celu zdyskredytowanie święta. O.K.?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-11-2010 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
zależy co chciał wskórać. wątpię, żeby liczył na reakcje w stylu "och tak, przepraszamy, teraz będziemy bardziej tolerancyjni".

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
03-11-2010 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów