Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franciszkanie!!!
Autor Wiadomość
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #1
Franciszkanie!!!
Pokój i Dobro… Drodzy Przyjaciele…
Znalazłem się tu z przekonaniem, że bywają tu młodzi ludzie stawiający sobie poważne pytania o przyszłość, rozeznający może również swoje powołanie… Moje zaproszenie kieruję do młodych mężczyzn, którzy nie boją się takich słów jak „franciszkanie”, „rekolekcje”, „powołanie”…
Chcę Was zaprosić na weekend formacyjny do naszego, franciszkańskiego domu powołaniowego w Elblągu, który odbędzie się w dniach 19-21 listopada. Trochę modlitwy, skupienia, wspólnoty i słuchania Słowa… Koszt – ofiara dobrowolna.


Wszelkie dodatkowe informacje:
o. Michał Nowak OFM Conv
ul. Obrońców Pokoju 10
82-300 Elbląg
Kom: 660 421 200
Mail: powolania@franciszkanie.gdansk.pl
GG:8688482
02-11-2010 21:06
Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
no proszę i z forum oaza ojca przywiało
Mam nadzieje że Ojca obecność zaznaczy się w nie tylko zaproszeniu ale i aktywnym udziale w życiu forum

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
02-11-2010 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Cytat: którzy nie boją się takich słów jak „franciszkanie”
Ja bym się bała :mrgreen:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-11-2010 02:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #4
 
No z tą aktywnością może być różnie, bo z czasem nie najlepiej, ale postaram sięUśmiech
03-11-2010 08:49
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
ojciecmajk napisał(a):ale postaram sięUśmiech

Jak się staramy to też wiele nam wychodzi a więc warto się starać. :wink:

Osoby duchowne są jak skarby - cenne a im więcej jest ich w takich miejscach tym lepiej, więcej dobrych owoców można się spodziewać - o ile będzie więcej siania dobra. Przy obecnej sytuacji w naszym kraju i na świecie to tej Ewangelizacji potrzeba bardzo dużo. Oczywiście szanujemy też czas pracy duszpasterskiej osób duchownych i rozumiemy obowiązki, ale jak tylko czas się znajdzie to zapraszamy, im więcej działamy tym więcej dobra może to przynieść. Posługa na forum nie jest może łatwa i też potrafi być nieprzyjemna, gdyż ścieraja sie tutaj dwa światy : dobra i zła. Ten zły świat staramy się Ewangelizować na wszelkie możliwe sposoby, w miarę naszych skromnych możliwości i wiedzy - według nauki Kościoła, ale znacznie większą wiedzą dysponują tutaj osoby duchowne, dlatego ich pomoc jest nieoceniona. My jesteśmy tylko skromnymi ludźmi, którzy pragna dzielić sie swoim doświadczeniem z innymi, aby też pokazać, że wcale nie jesteśmy lepsi od innych, że także często upadamy, ale staramy się opierać nasze życie na Bogu, podnosić się z upadków i dalej Mu służyć na miare naszych możliwości.

Zachęcam więc do częstszych odwiedzin i do pomocy w Ewangelizacji za co z góry dziękujemy życząc ojcu błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej, otaczając też ojca naszą modlitwą, aby Bóg pomagał ojcu w pracy Ewangelizacyjnej tego wirtualnego świata. :wink: .

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-11-2010 09:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #6
 
Dzięki serdeczne za tak ciepłe słowa powitania... Ewangelizacja jest mi bardzo droga i właściwie niczym innym się nie zajmuję. Na co dzień pracuję dla powołań, ale nie zajmuję się werbunkiem, tylko poocą w rozeznawaniu, bo to jest najważniejsze... Jestem właściwie nieustannie w drodze, ale będę tu zaglądał... Franciszkańskim Pokój i Dobro pozdrawiam was wszystkich :aniol:
03-11-2010 11:12
Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #7
Re: Franciszkanie!!!
ojciecmajk napisał(a):Koszt – ofiara dobrowolna.
:shock: :!: :!: :!:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-11-2010 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
A już się cieszyłam, że są jakieś rekolekcje powołaniowe blisko mnie... :jupi:
Kurcze tylko płeć jakoś nie ta... :oops: xD



Witaj Ojcze na forum Uśmiech

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
05-11-2010 00:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #9
 
No witaj witaj... :jupi: niestety aniołku, płeć się nie zgadza, ale mogę ci coś poszukać Duży uśmiech
05-11-2010 11:35
Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
 
Również witam serdecznie!

heysel napisał(a):ojciecmajk napisał/a:
Koszt – ofiara dobrowolna.
:shock:
A cóz cię mój drogi tak zszokowało?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-11-2010 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Paulincia89-16 napisał(a):A już się cieszyłam, że są jakieś rekolekcje powołaniowe blisko mnie...
Kurcze tylko płeć jakoś nie ta...


Witaj Ojcze na forum

Kwocia, a ty wiesz że w wakacje były rekolekcje rozeznania powołania prowadzone przez dwie kobitki z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła ?
Nasze klimaty xD
Zresztą jak chcesz to możemy cię obciąć na krotko , spodnie ci ubrać jakąś flanele i możesz robić za płeć przeciwną
Może się nie poznają :lol2: Język

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
05-11-2010 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
No pięknie, świat jest mały.
Witaj Michale. Zza miedzy piszę, za miedzą mieszkam Uśmiech
Witaj. :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-11-2010 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #13
 
No cześć Mareczku... Ty, widzę udzielasz się tu niewąskoUśmiech pozdrawiam
14-11-2010 22:21
Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
sant napisał(a):ojciecmajk napisał/a:
Koszt – ofiara dobrowolna.



A cóz cię mój drogi tak zszokowało?

Jakbyś wiedział na jakich zasadach jeśli chodzi o finanse funkcjonuje wspólnota Drogi Neokatechumenalnej to dopiero byś sie zdziwił :mrgreen:

ojciecmajk napisał(a):No cześć Mareczku... Ty, widzę udzielasz się tu niewąskoUśmiech
:lapa:

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
14-11-2010 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Nie ma to jak spotkanie dwóch osób duchownych. Uśmiech Niby blisko siebie a jednak brak czasu na spotkanie. A tutaj na forum można sobie podyskutować. Dobra okazja do częstszych spotkań na forum i wspólnej Ewangelizacji.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-11-2010 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów