Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franciszkanie!!!
Autor Wiadomość
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #16
 
Przypominam, że to już ostatnie dni na to, żeby się zgłosić i dobrze spędzić weekendUśmiech Są jeszcze wolne miejsca... ZapraszamUśmiech
15-11-2010 13:01
Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
 
bashca napisał(a):Jakbyś wiedział na jakich zasadach jeśli chodzi o finanse funkcjonuje wspólnota Drogi Neokatechumenalnej to dopiero byś sie zdziwił
Myślę że to nie do mnie kierowane? - Bo ja wiem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-11-2010 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
bashca napisał(a):Jakbyś wiedział na jakich zasadach jeśli chodzi o finanse funkcjonuje wspólnota Drogi Neokatechumenalnej to dopiero byś sie zdziwił :mrgreen:

Myślę, że na normalnych zasadach, nic specjalnego i odkrywczego. Jak u ludzi, którzy żyją razem, wspólnie pomagając sobie w miare swoich mozliwości. Co w tym nadzwyczajnego?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2010 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #19
 
Pokój i Dobro...
To znowu jaUśmiech
Na ferie Was tym razem zapraszamUśmiech

24-29 stycznia w Gnieźnie

31 stycznia - 5 lutego w Elblągu

Zaproszenie do mężczyznUśmiech od 16 do 35 roku życiaUśmiech

Tematem Dawid i Goliat, czyli problemy i jak sobie z nimi radzićUśmiech

Kontakt ze mną:
o. Michał Nowak OFM Conv
mail: powolania@franciszkanie.gdansk.pl
GG: 8688482

Już można się zgłaszaćUśmiech
11-01-2011 19:36
Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #20
 
ojciecmajk napisał(a):31 stycznia - 5 lutego w Elblągu

Gdyby nie ta sesja.. i milion innych przeszkód.. :|
11-01-2011 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
No , Ojcze Shou ma niestety rację.
Rekolekcje niby do 35 roku życia , a jednak trochę nie dopasowaliście do studentów Oczko
Bo studenci mają przerwę w innym terminie niż ferie zimowe gimnazjalistów i licealistów Oczko

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
11-01-2011 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #22
 
No niestety... nigdy wszyscy nie będą zadowoleni... Dopasujesz do studentów, to piszczą licealiści... i tak dalej...
12-01-2011 09:33
Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #23
 
ojciecmajk napisał(a):No niestety... nigdy wszyscy nie będą zadowoleni... Dopasujesz do studentów, to piszczą licealiści... i tak dalej...
A nie można tak w innym terminie dla młodzieży młodszej, a w innym dla starszej? Ja wiem, że to jest pewien trud, ale jeśli chce sie dotrzeć do większej ilości, to może warto?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-01-2011 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ojciecmajk
Unregistered

 
Post: #24
 
Szczerze, chętnie bym dotarł do większej ilości i właściwie to priorytet... ale ja tej większej ilości nie stworzęUśmiech Kiedy próbowałem podzielić terminy właśnie w taki sposób, okazywało się, że zgłaszał się jeden, góra dwóch chłopaków... A uruchamiać cały dom w takiej sytuacji to duża rzecz...
12-01-2011 21:46
Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Na pustelnię z Anabergu jeździ koło 6 osób plus jakiś ojciec i z dwóch batów Oczko

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
12-01-2011 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
 
Jest różnica między organizowaniem pustelni czy FDSów dla kilku chłopaków zainteresowanych życiem zakonnym, którzy zresztą w większości tworzą paczkę, która zna się nawzajem i którą ojcowie też znają, a organizowaniem przygodnych rekolekcji dla jednej czy dwóch osób. Totalnie co innego.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-01-2011 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #27
 
ojciecmajk napisał(a):A uruchamiać cały dom w takiej sytuacji to duża rzecz...
jasne

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
12-01-2011 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
ojciecmajk napisał(a):Tematem Dawid i Goliat, czyli problemy i jak sobie z nimi radzićUśmiech
A to się by Bp miejscowy ucieszył Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-01-2011 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
omyk napisał(a):Jest różnica między organizowaniem pustelni czy FDSów dla kilku chłopaków zainteresowanych życiem zakonnym

Pustelnia o której pisze nie jest dla tych którzy są zainteresowani życiem zakonnym ale dla wszystkich chętnych obu płci.
A co do małych rekolekcji , w diecezji warmińskie Ruch Światło-Życie jest na razie dość mały , i luzie do służby się też nie garną. Tam zorganizowano Kurs Oazowy dla Animatora dla 3 osób plus ksiądz i może jeszcze jakieś 2 osoby z diakoni. Dla tej trójki uruchomili cały punkt rekolekcyjny :krzywy:
Może uważacie że się czepiam, albo coś innego ale ja należę do tych osób które uważają że ważna nie jest ilość a jakość :krzywy:
Dla mnie nawet dla tej trójki osób warto coś zorganizować , może w mniejszym punkcie , może u jakiś sióstr gdzie może przebywać kilka grup na raz wynająć tyle pokoików ile jest nam potrzebne ale coś w jakiś sposób zorganizować.
Chcieć to móc , wiem z praktyki.

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
13-01-2011 01:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Cytat:Pustelnia o której pisze nie jest dla tych którzy są zainteresowani życiem zakonnym ale dla wszystkich chętnych obu płci.
Aha, no to wiem, o czym piszesz. Tak czy siak niczego to nie zmienia, bo to rekolekcje zwykle "głębsze" (patrząc przekrojowo na "ofertę" Anabergu), adresowane do osób, które w dużej mierze i tak siedzą przy ich duszpasterstwie :arrow: czyli wiedzą, jakiej ilości mniej więcej się spodziewać, to rekolekcje z założenia dla nie więcej, niż - powiedzmy - 20 osób, a generalnie im mniej, tym lepiej.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-01-2011 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów