Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedojrzałość w sprawach wiary
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #31
 
Papież jest zastępcą Chrystusa nie w znaczeniu: zastępcą mesjasza, czy zastępcą Boga, tylko ziemskim zastępcą Głowy Kościoła - którą jest sam Chrystus.

Śledząc uważnie Ewangelię, Dzieje i Listy, sam zobaczysz, że Piotr dostał od Jezusa i sprawował w pierwotnym Kościele urząd pierwszego pasterza.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-11-2010 01:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #32
 
Pokora napisał(a):Nie zamierzam się modlić przed figurami i obrazkam
To już wiele wiemy o tobie. Ale mam pytanie, czy jesteś już zdecydowany jaką wiarę chcesz wyznawać? Nikt nie będzie ciebie przekonywać do modlenia się przed figurkami i obrazkami - jak piszesz. Nie masz takiego "zapotrzebowania", nikt cię zmuszać nie będzie.
Ale zauważ, że łatwiej chyba rozmawiać z Bogiem (co jest własnie modlitwą), jeśli Boga widzimy. To jest jedynie subiektywne wyobrażenie sobie tej drugiej osoby jako dyskutanta. A, że Bóg jest tą milczącą Miłością, to już osobna sprawa.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-11-2010 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #33
 
Ja tam jestem katolikiem i nikt nie kazał mi modlić się przed figurami i obrazami. Powiem więcej- dla mnie są one czymś jak zdjęcie mojej żony, gdy jestem np w podróży bez niej.
Inną rzeczą jest patrzeć na krzyż, na to, na czym dokonało się moje zbawienie. Po prosto pomaga mi.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-11-2010 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Teologik napisał(a):Sant: Twój avatar idealnie do ciebie pasuje: Wiezień swojej religii.

Myślę, że przesadzasz z takimi opiniami. Spójrz na swój avatar, który całkowicie nie pasuje do twojego loginu. Tak sie zastanawiałem nad tym co on przedstawia : świnię czy inne zwierzę.
Oby nikt nie potraktował twojego avataru odnosząc go do tego pierwszego zwierzęcia które wymieniłem i dopasowując go do twojej postawy. Może warto by ten twój avatar zmienić, zastanów się nad tym.

Teologik napisał(a):Co Jezus robił 40 dni na pustyni? medytował?

No raczej nie pił piwa pod sklepem, tylko się modlił, walczył też z pokusami szatana, który próbował swoich sił w pokonaniu Chrystusa. Był jednak zbyt cienki w uszach aby pokonać kogoś, kto jest silniejszy od niego, kogoś, kto ma moc nad całym światem - jako Syn Boży.

Teologik napisał(a):Ale Budda sam nauczał na podstawie różnych religii.

I stał sie przez to Bogiem? Czy może otrzymał takowe prawo aby go tak traktowano - na równi z Bogiem? Ile jest w buddyźmie sprzeczności względem nauki chrześcijańskiej odnoszącej się do prawdziwego Boga?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-11-2010 13:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teologik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #35
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):I stał sie przez to Bogiem? Czy może otrzymał takowe prawo aby go tak traktowano - na równi z Bogiem? Ile jest w buddyźmie sprzeczności względem nauki chrześcijańskiej odnoszącej się do prawdziwego Boga?

Teologik napisał(a):Myślę, że sam Budda chciałby, aby bardziej skupiano się na jego słowach niż osobie. Możesz go porównywać do Jezusa. Jak myślisz - gdyby Jezus miał wybór: Ludzie zrozumieją moje słowa, albo będą mnie czcić - co by twoim zdaniem wybrał?

TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Myślę, że przesadzasz z takimi opiniami. Spójrz na swój avatar, który całkowicie nie pasuje do twojego loginu. Tak sie zastanawiałem nad tym co on przedstawia : świnię czy inne zwierzę.
Oby nikt nie potraktował twojego avataru odnosząc go do tego pierwszego zwierzęcia które wymieniłem i dopasowując go do twojej postawy. Może warto by ten twój avatar zmienić, zastanów się nad tym.

Mój avatar jest paradoksalnym przedstawieniem różnicy, między osobowością rzeczywistą, a osobowością reprezentowaną w internecie. Tak więc twoje interpretacje są jak najbardziej słuszne.

Spójrzmy na chrześcijan. Mamy przed sobą prawosławnych, chrześcijan kościoła rzymsko katolickiego, anglikanów... Jednym słowem - trochę się tych odłamów chrześcijaństwa nazbierało. Co ich wszystkich łączy? Wiara w Jezusa Chrystusa i jego Bosko-Ludzką naturę. Stąd można wysnuć (śmiały muszę przyznać) wniosek, że rytuały nie mają znaczenia, liczy się wiara w Jezusa Chrystusa (Możecie mówić, że to ma znaczenie, ale protestantów dalej nazywamy chrześcijanami). Stąd dochodzimy do kolejnego wniosku, że łącząc rytuały Buddyzmu, wiarę w Kundalini w każdym człowieku i chrześcijańskiego Jezusa Chrystusa otrzymamy Chrześcijanina-Buddystę.

"Prócz własnych oczu, nie będę wierzył żadnym innym oczom - nie jestem ślepy i nie jestem idiotą." Osho Rajneesh
09-11-2010 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #36
 
Cytat:Stąd dochodzimy do kolejnego wniosku, że łącząc rytuały Buddyzmu, wiarę w Kundalini w każdym człowieku i chrześcijańskiego Jezusa Chrystusa otrzymamy Chrześcijanina-Buddystę.
Co to znaczy 'chrześcijański Jezus Chrystus'?
Robiąc taki mix otrzymamy dziwacznego buddyste sympatyzującego nieco z new age'owskim poplątaniem, któremu może się wiele na temat chrześcijaństwa wydawać.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-11-2010 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat:Co to znaczy 'chrześcijański Jezus Chrystus'?
no chyba tylko to, że jest jeszcze jakiś Jezus Chrystus nie mający nic wspólnego z chrześcijaństwem... :coo:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
09-11-2010 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pokora Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
Post: #38
 
Są fałszywi Jezusowie Chrystusowie na świecie. Nawet ubrani są w starożytne szaty i mają włosy Jezusa. Np. w Rosji jest taki Jezus i założył jakąś sektę.
09-11-2010 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #39
 
Hehehe nawet, jeśli któryś z nich nosi rzeczywiście imię Jezus, to nie jest żadnym Chrystusem Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-11-2010 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #40
 
Teologik napisał(a):Stąd można wysnuć (śmiały muszę przyznać) wniosek, że rytuały nie mają znaczenia, liczy się wiara w Jezusa Chrystusa (Możecie mówić, że to ma znaczenie, ale protestantów dalej nazywamy chrześcijanami). Stąd dochodzimy do kolejnego wniosku, że łącząc rytuały Buddyzmu, wiarę w Kundalini w każdym człowieku i chrześcijańskiego Jezusa Chrystusa otrzymamy Chrześcijanina-Buddystę.
Pomieszanie z poplątaniem: buddyzm, boginka Kundalini, jeszcze jakiś Jezus Chrystus, którego nazywasz Chrześcijańskim :?: Istny misz-masz, ale jaki za to wniosek :!: Pomysł Swiatowe odkrycie:chrześcijanin-buddysta.
Teologik to ty założyłeś ten temat? Niedojrzałość w sprawach wiary. Tak mi coś podpowiada, że chyba powinieneś to być ty.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-11-2010 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teologik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #41
 
omyk napisał(a):Co to znaczy 'chrześcijański Jezus Chrystus'?

Chciałem podkreślić jego związek z religią chrześcijańską.

Nicol@ napisał(a):boginka Kundalini

Kundalini to energia, a boginka jest jedynie symbolem.

Nicol@ napisał(a):Teologik to ty założyłeś ten temat? Niedojrzałość w sprawach wiary. Tak mi coś podpowiada, że chyba powinieneś to być ty.

Może i masz rację twierdząc, że powinienem założyć taki temat, jednak odnośnie swojej wiary wolę kształcić się sam. Nie lubię jak mi ktoś mówi, co jest dobre, a co złe często nie mając racji.

"Prócz własnych oczu, nie będę wierzył żadnym innym oczom - nie jestem ślepy i nie jestem idiotą." Osho Rajneesh
09-11-2010 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #42
 
Teologik napisał(a):Może i masz rację twierdząc, że powinienem założyć taki temat, jednak odnośnie swojej wiary wolę kształcić się sam. Nie lubię jak mi ktoś mówi, co jest dobre, a co złe często nie mając racji.
Jesteś jednak krnąbrny.
Książkom też nie wierzysz :?: Ale nieważne. Skąd zatem czerpiesz wzorce? Tak mnie zastanawia, że przecież każdy człowiek - bez wyjątku, musi we wczesnym dzieciństwie poddać się edukacji, czy to dotyczącej wiedzy ogólnej, czy wiary, by w pewnym okresie życia zadeklarować się "po tej czy po tamtej stronie lądu".
A co do racji, z tym bywa różnie. Ty z góry zakładasz, że ten ktoś jej nie ma :arrow: sam więc wyprowadzasz wnioski. Jesteś więc Einsteinem. bravo :!: Szczęśliwy

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-11-2010 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #43
 
Teologik napisał(a):Nie lubię jak mi ktoś mówi, co jest dobre, a co złe często nie mając racji

Lucyfer w początkach miał takie samo zdanie. =D>
10-11-2010 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #44
 
Shou, skąd taka teoria?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-11-2010 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #45
 
Cytat:Chciałem podkreślić jego związek z religią chrześcijańską.
Przecież był żydem, rotfl :mrgreen:
Ok, rozumiem o co Ci chodzi Język

Nicol@ - weź trochę spauzuj. Zdaje się, że sama nie lubisz, jak się inni Ciebie czepiają, prawda?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-11-2010 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów