Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #1
noc ducha
Noc ducha. Czy słyszeliście coś na ten temat?
Słyszałem, że Matka teresa z Kalkuty przeżywała coś takiego. Czuła się odrzucona przez Boga. wydawało się jej, że Bóg jej nie kocha.
Czy są jeszcze jacyś święci, którzy przeżywali coś takiego?
Zapraszam do dyskusji.
Ciekawi mnie też czy w sieci są jakieś zapiski na ten temat.
04-11-2010 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #2
 
mike789 napisał(a):Czy są jeszcze jacyś święci, którzy przeżywali coś takiego?
Jan od Krzyża. Napisał wspaniały poemat na ten temat. -"Noc pełna ciemności"- lub jakoś podobnie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-11-2010 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Było trochę świętych, którzy przeżywali takie doświadczenia. OPrócz św. Jana od Krzyża do innych świętych można zaliczyć św.Teresę z Avila. św. Teresa z Lisieux. Ich dzieła są wspaniałe :

Księga życia, Droga doskonałości, Twierdza wewnętrzna, Księga fundacji, Sprawozdania duchowe, Podniety miłości Bożej, Wołanie duszy do Boga, - dzieła św.Teresy z Avila

Droga na Górę Karmel, Żywy płomień miłości, Pieśń duchowa, Noc ciemna, Poezje, Cztery wskazówki, Listy, Słowa światła i miłości, Przestrogi, Stopnie doskonałości, Ocena ducha i modlitwy - dzieła św. Jana od Krzyża

Dzieje duszy, Listy, Wiersze, Utwory sceniczne, Modlitwy, Novissima verba, Rady i wspomnienia (1), Rady i wspomnienia (2), Świadectwa - dzieła św. Teresy z Lisieux

Polecam stronkę : http://karmel.pl

Duchowość karmelitańska jest wspaniała.

Inną osobą z grona świetych i błogosławionych przeżywających NOC DUCHA jest bł. Matka Teresa z Kalkuty.

O nocy ducha ciekawie jest napisane tutaj : http://www.nowaksvd.opoka.net.pl/center/...czenie.htm

Także św. Faustyna doświadczyła tej nocy ducha. Myślę, że Dzienniczek Faustyny jest chyba tego dobrym przykładem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-11-2010 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
Po przeczytaniu o nocy zmysłów rozumiem, że noc ducha i noc zmysłów to jest to smo.
05-11-2010 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów