Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niszczenie dewocjonaliów
Autor Wiadomość
Pokora Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
Post: #1
Niszczenie dewocjonaliów
Czytałem pewne forum protestanckie i był temat gdzie ludzie chwalili się, że wywalili na śmietnik albo niszczyli obrazki, rzeźby, różańce itd.. Co o tym myślicie? Ja byłem wstrząśnięty.
05-11-2010 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Pokora napisał(a):Czytałem pewne forum protestanckie i był temat gdzie ludzie chwalili się
itd.
Też się mają czym chwalić :!:
Trzeba nam się modlić za tych ludzi aby głupota nie zjadła całkowicie ich mózgów.
Pokora napisał(a):Ja byłem wstrząśnięty
I, jak uważasz, dobrze zareagowałeś :?:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
05-11-2010 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #3
 
Pokora napisał(a):ludzie chwalili się, że wywalili na śmietnik albo niszczyli obrazki, rzeźby, różańce itd..

"Ten ktory nie jest ze Mna jest przeciwko Mnie" (Łk11,23)

Nicol@ napisał(a):Trzeba nam się modlić za tych ludzi aby głupota nie zjadła całkowicie ich mózgów.

Równie stosowna była by tu modlitwa za Katolików o nastawieniu pro ekumenicznym bo jeżeli po tylu latach dialogu takie są owoce..
05-11-2010 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pokora Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:I, jak uważasz, dobrze zareagowałeś :?:
No chyba tak :?

Modlitwa raczej nic nie pomoże bo ewangeliczni protestanci to nawiedzeni ludzie a szczególnie zielonoświątkowcy. Bardzo pysznią się swoją wiarą, tak się chwalą, że nawet Jezus pomaga im wybierać skarpetki. Dla mnie takie coś jest obrzydliwe.
05-11-2010 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
1. A kto ci dał prawo do osądzania kogoś jako nawiedzonego :?: Ich determinacja i konsekwencja czasami jest godna podziwu, szkoda że ukierunkowana źle.

2. Mówiąc, że modlitwa nie pomoże graniczysz z herezją Język - bo Bóg wszystko może Duży uśmiech

3. Co do przykładu ze skarpetkami - ma wrażenie że niesprawiedliwie koloryzujesz.

Daj innym prawo do wiary jak chcą, obrażając, napadając nie pokazujesz im Boga, ale swoją buńczuczność, swoją pychę "wy jesteście głupki a ja wybrałem doskonale i jestem super i wyżej od was". Chcesz kamienie kamieniami odpierać :?:

I gdzie tu pokora :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-11-2010 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
 
E tam, też się nie masz czym zajmować Pokora Oczko Są święcie przekonani, że obrazy są bałwochwalstwem, to zgodnie z sumieniem je niszczą. Gdybym była o tym święcie przekonana, to też bym to robiła.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-11-2010 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pokora Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:1. A kto ci dał prawo do osądzania kogoś jako nawiedzonego :?: Ich determinacja i konsekwencja czasami jest godna podziwu, szkoda że ukierunkowana źle.
I jeszcze ich bronisz? A jak odciągają ludzi od KK, obrażają KK, nazywają Maryję demonem, a inna osoba nazwała Ciało Chrystusa ekskrementem... i to ma być godne podziwu?

I nazwanie ewangelicznych protestantów nawiedzonymi jest na miejscu bo trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby niszczyć dewocjonalia i się tym chwalić.
06-11-2010 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
krzywe poznanie to i krzywe działanie. na szczęście tutaj liczy się nie tylko działanie ale też intencja oraz inne okoliczności - zupełnie jak w relacji z przyjacielem, a nie sędzią i katem w jednym :-

natomiast, trzeba uświadamiać braci, że mają błędne założenia :-({|=

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-11-2010 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Pokora napisał(a):
Cytat:1. A kto ci dał prawo do osądzania kogoś jako nawiedzonego :?: Ich determinacja i konsekwencja czasami jest godna podziwu, szkoda że ukierunkowana źle.
I jeszcze ich bronisz? A jak odciągają ludzi od KK, obrażają KK, nazywają Maryję demonem, a inna osoba nazwała Ciało Chrystusa ekskrementem... i to ma być godne podziwu?

I nazwanie ewangelicznych protestantów nawiedzonymi jest na miejscu bo trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby niszczyć dewocjonalia i się tym chwalić.

Masakrycznie generalizujesz.

Nie wszyscy niszczą.

Nie wszyscy obrażają.

Mogę nie zgadzać się z poglądami, ale obowiązuje mnie szacunek do człowieka. Dziwi mnie wobec tego co ty tutaj człowieku idealnej wiary robisz, przecież tu tyle "pobłądzonych", grzeszników, protestantów, a nawet o zgrozo ateista się zaplącze czy wiccanin i inne towarzystwo Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-11-2010 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #10
 
Annnika czy Ty jesteś jeszcze w Kościele Katolickim czy już poza Nim i właśnie rozglądasz się za jakimś "przyjaznym" związkiem wyznaniowym?

Z całym szacunkiem ale podejście do wrogów Kościoła niektórych piszących tu osób jest co najmniej dziwnie i źle świadczy o tym forum. No chyba, że większość redakcji to tacy "cisi protestanci".. bo to już nie pierwszy taki przypadek - zamiast rozpocząć spokojną dyskusję zaczyna się gnoić kogoś kto ma odwagę napisać prawdę o herezji spod znaku lutra.
06-11-2010 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pokora Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2010
Reputacja: 0
Post: #11
 
Myślę, że Annika to ukryta protestantka skoro nie potępia czynów protestanckich i jeszcze ich broni.

Nie każdy protestant pluje na KK? No luteranie to raczej na niego nie plują ale tacy zielonoświątkowcy, reformowani baptyści, baptyści i inne kościoły ewangeliczne to bezczelnie robią. W internecie jest jest pełno filmików anty KK i kto je tworzy? ewangeliczni protestanci.

Uważają też, związek protestanta i katolika za zło i doradzają rozstanie! Modlitwy katolickie nazywają wierszykami :roll: Uważają, że w Polsce tak źle się dzieje bo oddano Polskę demonowi Maryjnemu,
mówią, że każdy katolik pójdzie do piekła itd.

I to wszystko mówią ewangeliczni protestanci, którzy mają wielkie mniemanie o sobie.
06-11-2010 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
Prawdę piszesz Pokoro, Protestanci Katolików nazywają diabłami i ten ekumenizm z nimi
to bzdura, chodzi im o to, by ludzi przekonać do siebie, żeby wiara Katolicka przestała istnieć.
06-11-2010 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Szkoda tylko, że Kościół katolicki uważa inaczej, ba: ma inaczej w swoich dokumentach. Jak ktoś sądzi o protestantach inaczej, niż w dokumentach stoi, to raczej to on się rozmija z katolicyzmem...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-11-2010 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #14
 
omyk o jakich dokumentach mówisz? Możesz przytoczyć dokładne treści..
06-11-2010 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Omyku z Protestantami piszę na forum obecnie i właśnie tak piszą o Katolikach a to, że KK chce ekumenizmu to wcale nie znaczy, że jeśli ktoś jest z Katolików jest źle traktowany przez
Protestantów to nie może tego powiedzieć głośno.
Uważasz, że mimo to mamy kłamać i mówić, że Protestanci nas kochają ? Uśmiech
06-11-2010 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów