Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba z Niemiec
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Prośba z Niemiec
Otrzymałem od znajomego e-maila z prośbą o pomoc dla jednego z kapłanów mieszkających i posługujacych w Niemczech. Poniżej przedstawiam treść tego e-maila z prośbą o waszą pomoc. Jest ona bardzo ważna dla Ewangelizacji tego kraju, dokładniej o możliwości rozwoju KOścioła, gdyz sytuacja nie przedstawia się zbyt dobrze. Mając więc na sercu troske o rozwój Kościoła na świecie, o dobro Ewangelizacji proszę was wszystkich, którzy możecie o wsparcie i wasz głos. Reszta w poniższym e-mailu.
Pamietajcie : wasz głos może przyczynić się w ratowaniu Kościoła.


Cytat:Prośba z Niemiec

Kochani!

Jestem księdzem pracującym w Niemczech, zwracam się do Was z prośba, która skierował do mnie mój obecny proboszcz z Bonn, Ks. Wolfgang Picken. Obecnie służę w parafii, złożonej z pięciu kosciolow, w której mieszka ok 8500 katolików.
Poniewaz Kosciol w Niemczech ma coraz mniej funduszy, musi zamykać kolejne instytucje i budynki, ktore czasem prowadzil przez wiele dziesiecioleci. Przed kilkoma laty miało to sie stać rowniez w tej parafii (m.in. miano zamknac kilka przedszkoli katolickich), ale moj proboszcz nie chcial sie tak po prostu z tym pogodzic. W zwiazku z tym stworzyl fundacje, ktora sama utrzymuje wiele inicjatyw i instytucji w parafii, co ma tez znaczenie dla zycia mieszkancow w calej dzielnicy czy nawet miescie. Ponadto udalo mu sie rozbudowac te oferte koscielno-spoleczna, wlasnie w oparciu o stworzona fundacje:
Bürgerstiftung Rheinviertel , tak ze kosciol w tej parafii zamiast sie kurczyc, raczej sie rozrasta.

Ta wlasnie fundacja zostala niedawno nominowana razem z innymi 20 (z 1800 startujacych w calych Niemczech) do nagrody Deutscher Engagementpreis 2010 . Chodzi o promocje obywatelskiego wolontariatu.
To, czy wygramy w finale, zalezy od liczby glosow oddanych na nas w glosowaniu internetowym. Na razie jestesmy na 3 miejscu. 1 zajmuje pewna fundacja muzulmanska. Glosowanie trwa do 15.11.2010. Zwyciezca dostaje nagrode w wys. 10.000 Euro, ale jeszcze bardziej chodzi o rozglos i danie przykladu, jak Kosciol katolicki moze byc obecny w przestrzeni publicznej.

Chcialbym Was w zwiazku z tym prosic o wsparcie poprzez klinikniecie w internecie jako znak poparcia dla naszej fundacji. Jezeli mozecie, przeslijcie prosze tez tego maila Waszym rodzinom i znajomym. W zalaczeniu jest mail od mojego proboszcza.



Aby zaglosowac na nas, nalezy przejsc na strone:
http://www.geben-gibt.de/projekt_detail_...tml?&id=42


Na tej stronie znajduje sie opis fundacji. Troche ponizej po lewej stronie (pod wszystkimi informacjami) znajduje sie klawisz z napisem Stimme abgeben (lub podobnym). Nalezy kliknac na ten klawisz, przez co oddaje sie glos. Potem pojawia sie ramka z dziwnymi literami i cyframi, ktore trzeba odczytac i wpisac w zadane miejsce (to taki rebus, aby sie zabezpieczyc, ze przed komputerem siedzi istota rozumna, a nie maszyna, ktora bezustannie generuje kolejne glosy). Ale
uwaga: Z jednego komputera mozna oddac tez tylko jeden glos (bo wszystko jest anonimowe). Wszystko trwa moze pol minuty.

Serdecznie dziekuje za wszelka pomoc!

Pozdrowienia!
Andrzej Kucinski
Kaplan

P.S.: Heute schon geklickt? Für die Bürgerstiftung Rheinviertel auf
http://www.geben-gibt.de/projekt_detail_...tml?&id=42

Beethovenallee 38
53173 Bonn

Tel: 0228 93299375
Kaplan.kucinski@rheinviertel.de

Kath. Kirchengemeinde
St. Andreas und Evergislus
http://www.kirche-im-rheinviertel.de

Bürgerstiftung Rheinviertel
http://www.buergerstiftung-rheinviertel.de

Die Bürgerstiftung Rheinviertel ist Zukunftsprojekt und 3. Hauptpreisträger des Robert-Jungk-Preises des Landes NRW 2009

Przekaż dalej

Naprawdę, nie odwracajmy się od niesienia pomocy, włączmy się w tą pomoc.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-11-2010 18:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #2
 
Głos oddany.
10-11-2010 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Dzięki Shou. Mam nadzieję, że nie będziesz jedynym który odda głos. Ważny jest każdy, gdyż to pozwoli na ratowanie obiektów sakralnych, aby nie zmieniły swojego wygladu, np aby sie nie stały sklepem czy marketem lub jakąś agencją towarzyską. Kościół to obiekt poświęcony, więc ma szczególną wartosć i myślę, że powinniśmy wspierać takimi prostymi działaniami tak ważny cel.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
10-11-2010 23:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Może to głupio zabrzmi ale czy trzeba nacisnąć ten pomarańczowy przycisk z lewej strony?
<nie znam kompletnie niemieckiego>

I czy każdego dnia można głosować??

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
11-11-2010 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja też nie znam niemieckiego, ale według informacji e-mailowej to można tylko raz głosować.

[ Dodano: Sro 10 Lis, 2010 23:29 ]
Z tego co sam tam działałem to chyba tak właśnie trzeba zrobić : kliknąć na ten pomarańczowy przycisk "stimme", wtedy pokaże się kod literowy, który trzeba przepisać w okno poniżej ramki z kodem i pod spodem będzie przycisk zatwierdzający ten kod. I to wszystko.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-11-2010 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
byłoby łatwiej gdybym mogła się dostać do pola tekstowego :/

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
11-11-2010 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Czy masz jakieś problemy, okno gdzie wpisuje sie kod tekstowy jest pod samym oknem kodu, wystarczy nakierować tam kursor i wpisać kod.a potem zatwierdzić przyciskiem znajdującym się posrodku na dole całego okna do głosowania.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-11-2010 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
to okno wyświetla mi się do połowy w takich chwilach nie cierpię mojego notebooka, ale podpisałam się na kompie brata :mrgreen:

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
11-11-2010 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
To cieszę się, że sie jakoś udało. To raczej skomplkowane nie jest.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
13-11-2010 12:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jaki jest efekt tej akcji?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
08-03-2011 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów