Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czystość przedmałżeńska
Autor Wiadomość
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #1
czystość przedmałżeńska
Jeżeli zakładam temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.
Nurtuje mnie problem czystości przedmałżeńskiej. Czemu to takie ważne?
Co mi daje czystość przedmałżeńska?
Bardzo proszę o wasze opinie.
Mam nadzieję, że będzie gorąca dyskusja.
16-11-2010 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #2
 
Jak dla mnie to był czas przygotowania się do małżeństwa, poznania się wzajemnego, a miłość fizyczna była w noc poślubną tylko dopełnieniem tego; świadomym i pięknym To nie jest tylko teria powtarzana przez księży na religii. Tak naprawdę jest. Mam za sobą 4 lata narzeczeństwa - dużo. Nieraz musieliśmy pokonywac pokusę. Ale kiedy już to zrobiliśmy wiedzieliśmy, ile jesteśmy w stanie pokonać.
Miałam też świadomość zwieńczenia procesu budowania więzi- zaufania, obdarowania męża czymś wyjątkowym.I nie chodzi tu o deflorację - ale o świadomość czekania, wyrzeczeń, cierpliwości i całkowitego zaufania oraz szacunku. Może to brzmi górnolotnie, ale to własnie czułam.
16-11-2010 22:46
Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
pierwsza myśl: uczy jak zachować wstrzemięźliwość seksualną w sposób dobry dla związku, w małżeństwie również są okresy w którym małżonkowie nie współżyją.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
16-11-2010 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?...1db#166398 Dubel nieomalże Oczko

Proponuję tam kontynuować.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-11-2010 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #5
 
seks nastolatków dlaczego po ślubie
http://www.youtube.com/watch?v=uhEs7wJxQ7s

mój chomik
18-11-2010 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
Zwolennicy seksu przed ślubem mówią, że trzeba się dopasować.
Moim zdaniem dopasowanie to proces, który trwa i zdarza się tak, że przed ślubem w tych sprawach się układa, a po ślubie już nie.
Myślę, że Pulikowski dobrze mówi na ten temat.
Ciekawi mnie w jakich dokumentach Kościół broni czystości przedmałżeńskiej.
18-11-2010 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #7
 
mike789 napisał(a):Zwolennicy seksu przed ślubem mówią, że trzeba się dopasować.
Moim zdaniem dopasowanie to proces, który trwa i zdarza się tak, że przed ślubem w tych sprawach się układa, a po ślubie już nie.
Myślę, że Pulikowski dobrze mówi na ten temat.
Ciekawi mnie w jakich dokumentach Kościół broni czystości przedmałżeńskiej.

Przepraszam, ale o jakim dopasowaniu ty tu mówisz? Ja tego w ogóle nie rozumiem. Ja oczywiście pojmuję ze każdy ma preferencję w tym zakresie , ale jako małżeństwo, gdzie podstawa jest miłość i szacunek są inne priorytety i spokojnie po pewnym czasie osiąga się kompromis. Nie wiem jak jest w przypadku par gdzie obe strony czekają do ślubu z inicjacją seksualną. U mnie z uwagi na przeszłość męża byłąm to tylko ja. I dodam, że nie spotkało nas żadne rozczarowanie - w sypialni powinno się myśleć ne tylko o doznaniach ale o uczuciu do drugiej osoby i wtedy żadne "próbowanie" przed ślubem nie jest konieczne.
18-11-2010 12:32
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Annnika napisał(a):http://forum.e-sancti.net...9d28a1db#166398 Dubel nieomalże

Niemalże? Annniko, przecież to jest ten sam temat. Jeden trzeba zamknać jeśli są dwa.

Co do czystości: Pomijając już fakt, że współzycie przed ślubem jest grzechem, z którego należy się spowiadać to sama czystosć jest czymś wspaniałym a dochowanie jej do czasu przyjęcia sakramentu małżeństwa jest naprawdę bardzo dobrym kierunkiem i osiągnięciem, aby po przyjęciu sakramentu móc doświadczyć tego dopełnienia, zjednoczenia się po przez akt. MIŁOŚCI.
To doświadczenie jest czymś szczególnym w małżeństwie, tak jak napisała claire:

claire82 napisał(a):Miałam też świadomość zwieńczenia procesu budowania więzi- zaufania, obdarowania męża czymś wyjątkowym.

Łamanie tej czystości niszczy to wszystko, to doświadczenie dopełnienia, niszczy tez relacje w dalszym pożyciu. To nie jest już to samo co w przypadku zachowania czystości.
Również to co napisała gossia jest prawdą:

gossia napisał(a):uczy jak zachować wstrzemięźliwość seksualną w sposób dobry dla związku, w małżeństwie również są okresy w którym małżonkowie nie współżyją.

Dochowanie czystości pomaga w tym zachowywaniu czystości i szacunku względem partnera w związku małżeńskim. Te okresy kiedy jeden z partnerów chce zachować powściągliwość od współzycia są okresami trudnymi dla partnera a takie zachowanie czystości pomaga zachować szacunek względem partnera, powstrzymać swoją seksualność wszelkie pokusy, aby w ten sposób wyrazić swoją miłość i szacunek względem współmałzonka. To naprawde jednoczy, umacnia związek małżeński. Niedochowanie czystości utrudnia pożycie małżeńskie, także w takich momentach powściągliwości jednego z partnerów.

Naprawdę, ci którzy dochowali czystości mogą byc Bogu wdzięczni, że pomógł im przejść przez ten czas pokus. Owoce będę widoczne po zawarciu związku małżeńskiego.

Szkoda, że tak mało par wchodzi w sakrament małżeństwa dochowujac tej czystości.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-11-2010 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #9
 
Tomasz 32-Sancti: zgadzam się z tobą całkowicie, że szkoda, że tak dużo par z tego rezygnuje. Sama żałuję, że w moim małżeństwie tylko ja tego dochowałam. Jednak nie chowam urazy - wiedziałam o tym od początku, jak Darek był jeszcze moim narzeczonym, więc z tym jak i innym kontrowersyjnymi rzeczami pogodziłam się i wybaczyłam, oraz dopilnowałam, aby zrozumiał zło teog co zrobił i nie powtórzył.
Okres abstynencji, choć pełen wielu pokus przygotowuj nas do dalszego życia: teraz jestem w ciąży, pod jej koniec a także po porodzie będę skupiona głownie na diecku i dochodzeniu do siebie po tym pięknym okresie. Abstynencja uczy porządkowania zagadnień wg wartości. Moim zdaniem warto.
18-11-2010 15:05
Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #10
 
O jakim dopasowaniu mówiłem?
chyba o dopasowaniu w sypialni.
Postanowiłem, że będę czekał do ślubu.
ciekawe czy mi się uda?
hehhe
Czystość chyba uczy pokory i wytrwania.
tak sobie myślę, że na pewno.
Fajnie claire, że Ci się udało.
18-11-2010 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #11
 
o czystości
http://intercafe.iq24.pl/default.asp?gru...emat=60138

mój chomik
18-11-2010 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
my tez postanowilismy zachowac czystosc do slubu.. ciezko..ale to zaowocuje nawet w życiu moich dzieci i wnuków Uśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
18-11-2010 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
No u mnie też czekaliśmy z tymi sprawami aż do ślubu.... nie było łatwo, ale to ważne by tą którą się kocha, matkę moich dzieci obdarza się tą właśnie czystością i wchodzi się w małżeństwo z czystą kartą.

Dla Boga jest to ważne i nie tylko....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
18-11-2010 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Tyle tylko powiem - warto było czekać Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-11-2010 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #15
 
Wojtek37 napisał(a):No u mnie też czekaliśmy z tymi sprawami aż do ślubu.... nie było łatwo, ale to ważne by tą którą się kocha, matkę moich dzieci obdarza się tą właśnie czystością i wchodzi się w małżeństwo z czystą kartą.

Dla Boga jest to ważne i nie tylko....
Podziwiam i odrobinkę zazdroszczę :oops: . U nas tylko ja dotrzymałam, gdyż jak wspomniała, mąż zanim związał się ze mną no cóż: z dobry, przyzwoitym życiem miał niewiele wspólnego. Odkąd się związaliśmy (mija 9 lat w tym ponad 4 malzenstwa) nie mogę narzekać, jednak maleńka nutka żalu pozostaje. :|
Ale to nie zmienia mojej miłości do niego oczywiście.
18-11-2010 22:33
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów