Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
claire82
Unregistered

 
Post: #1
claire82
Z góry przepraszam, jeśli pytanie zostanie uznane za gorszące lub nieodpowiednie, ale ksiądz w mojej parafii nie potrafił udzielić m jednoznacznej odpowiedzi: jakie jest stanowisko kościoła to znieczulenia podczas porodu oraz zabiegu cięcia cesarskiego na żądanie (jeśli nie ma przyczyn medycznych, a jest to tylko prośba rodzącej)oraz porodow rodzinnych? Proszę o opinię, ponieważ mąż się upiera przy cesarskim cięciu na żądanie, a ja nie jestem do tego przekonana.
17-11-2010 15:11
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Napisałam PW Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-11-2010 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
ojej..czemu on chce to Tobie zrobic???
nie wiem na 100% czy jeste jakies negatywne nastawienie KK do tego..nigdy nie słyszałam o jakis sprzeciwach.. natomiast jako studentka położnictwa ODRADZAM!!!!
dlatego ze:
-ciecie cesarskie jest operacja i laczy sie z duzym ryzykiem w przeciwienstwie do porodu ktory jest stanem fizjologicznym
-jest drogie bardzo i malo ktore klinkiki sie tym w Polsce zajmuja
-po cieciu cesarskim bardzo dlugo dochodzi sie do stanu normalnosci ,znacznie dluzej nim po porodzie fizjologicznym
-coraz czestsze sa zespoly poznieczuleniowe po cc ,widzialam i opiekowalam sie takimi babkami wiec uwierz..nic przyjemnego
-po cieciu cesarskim dziecko moze miec trudnosci z oddychaniem i moze wystapic brak odruchu ssania
- mozesz nie miec odpowiedniej laktacji..albo moze wysatpic znacznei pozniej
-po cc nei ma bezposredniego kontaktu matka dziecko ktore jest neizbedne do pozyskania przez dziecko odpowiedzniej flory bakteryjnej chroniacej go przed zakazanami
-zazwyczaj jesli juz raz ma sie cc to pozniej w kolejnej ciazy nalezy to kontynuowac
-moze pozniej dojsc do rozejscia sie szwów na macicy co moze skutkowac nawet jej wycieciem..
-ciecie cesarskie jest oststecznoscia

i wiele wiele wiecej..
takze widzisz.. o cieciu cesarskiem decyduje sztab personelu medycznego ktory analizuje wszystkie aspekty.. ciecie cesarkie na zyczenie osobiscie uwazam za glupote...

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-11-2010 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
Kredka, jesteś kapłanem?

* * *

Edit: Spoko, myślę, że te rady akurat się przydadzą Uśmiech a teraz już czekamy na odpowiedź kapłana.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-11-2010 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
o ja..nie zauważyłam w jakim to jest dziale..sorki..!!!

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
17-11-2010 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
Żadne pytanie nie jest złe, kiedy pytanie o ważne dla nas sprawy.
Już powyżej masz odpowiedź medyczną i dobrze, bo się na tym nie znam za bardzo. Ogólne stanowisko Kościoła jest takie, że nie powinno się bez potrzeby ingerować w ludzki organizm = tzn. bez celu uzyskania większego dobra. Np. odcięcie sobie palca jest złe, ale jeśli jest gangrena w nim to ta ingerencja jest dobra, bo większe dobro jest chronione.
W Twojej konkretnej sytuacji nie ma powodów medycznych, więc chyba jedynie usprawiedliwiające powody mogę być natury emocjonalno-psychicznej - np. jaki silny strach czy lęk przed bólem itd.
Ale chyba ważniejszą sprawą jest to, dlaczego mąż się upiera przy cesarskim cięciu, mimo tego, że Ty tego nie chcesz/nie jesteś przekonana. Dlaczego nie chce przyjąć Twojej decyzji w tej kwestii - Twoje dobro i dobro Waszego dziecka powinno być tutaj Jego kierunkowskazem. Myślę, że to jest ważna rzecz, o której warto porozmawiać.
Tak jak mówię, nie znam się na szczegółach "technicznych" i nie wiem na ile te rzeczy (np. znieczulenie podczas porodu) są ingerencją, a na ile zwykłą opieką medyczną - może Kredka Ci to rozjaśni.

Niech Jezus Cię błogosławi +
19-11-2010 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów