Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy Kościoła
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #31
RE: Problemy Kościoła
hm... Wygląda na to, że Aloes się czepił księży nawet nie z tego tytułu, że nielicznym zdarzają się poważne wykroczenia tylko dla samego faktu iż są kapłanami. Jak w Mt 5,11. Widocznie tak nasz kolega rozumie wypełnianie ewangelii i urąga jak tylko może Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
04-02-2012 02:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #32
RE: Problemy Kościoła
Hallo Aloes, pytałam czy słyszałeś o stowarzyszeniu Silent Lambs... http://silentlambs.org/
Nie odpowiesz mi? Smutny

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-02-2012 02:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #33
RE: Problemy Kościoła
(04-02-2012 02:43 )omyk napisał(a):  Hallo Aloes, pytałam czy słyszałeś o stowarzyszeniu Silent Lambs... http://silentlambs.org/
Nie odpowiesz mi? Smutny
Nie słyszałem. A powinienem?

Sanktusie. Wiem, że na ziemi jest wiele zła i wielu szubrawców bezkarnie dopuszcza się niecnych zbrodni. Tylko, że oni nie mienią się być następcami Jezusa Chrystusa!
04-02-2012 17:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #34
RE: Problemy Kościoła
aloes, halo! Juz pisalismy, ze zaden "szeretowy" ksiadz sie nie mieni takim okresleniem. Przebudźcie się! Chłopie, no Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
04-02-2012 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
RE: Problemy Kościoła
Cytat:Wiem, że na ziemi jest wiele zła i wielu szubrawców bezkarnie dopuszcza się niecnych zbrodni. Tylko, że oni nie mienią się być następcami Jezusa Chrystusa!
A który to szubrawiec mieni się być następcą Chrystusa na ziemi? - proszę o konkret. I jakie to szubrastwa uczynił. Konkrety.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
04-02-2012 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #36
RE: Problemy Kościoła
(04-02-2012 18:50 )spioh napisał(a):  aloes, halo! Juz pisalismy, ze zaden "szeretowy" ksiadz sie nie mieni takim okresleniem. Przebudźcie się! Chłopie, no Uśmiech

Kapłan, to drugi Chrystus.

Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież "spirituales imperatores", a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, On tego od Was chciał!

Będziecie Mu rozkazywać, gdy na wasze słowa zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy: gdy życie Boże wracać będzie do dusz, pobitych grzechem. Będziecie mówić do tych, którzy w skrusze zginać będą kolana przed Bogiem: "Idź w pokoju, ja Ciebie rozgrzeszam". W czasie konsekracji dzieje się wielka Tajemnica Trójcy Świętej, a jednak powtarzasz: Hoc est enim corpus meum". Wiesz, że nie o twoje ciało tu idzie, ale równocześnie wiesz, że masz wspólny język z Twoim Bogiem - Wieczystym Kapłanem. Nie masz już innego języka! Jak dzisiaj, w czasie Mszy Świętej, miałeś właściwie wspólny język z Biskupem, bo wspólnie z nim konsekrowałeś i wspólnie sprawowałeś świętą Ofiarę, tak od tej chwili ciągle i nieustannie będziesz miał wspólny język z Bogiem.

"Kto Was słucha, Mnie słucha". Kto ku Wam patrzy, widzi w Was Boga. Kto do Was się zbliża, nie szuka ludzkiego, ale Bożego. Prawdziwie: Sacerdos, alter Christus! Kapłan jest drugim Chrystusem" (St. Wyszyński, Ateneum Kapłańskie, Zeszyt 2, IX-X 1960 r.)
04-02-2012 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
RE: Problemy Kościoła
Aloes napisał(a):Sanktusie. Wiem, że na ziemi jest wiele zła i wielu szubrawców bezkarnie dopuszcza się niecnych zbrodni. Tylko, że oni nie mienią się być następcami Jezusa Chrystusa!

A kto sie mieni być następcą Jezusa? Znajdź mi takiego? Myślę, że wielu księży też nie uważa sie za następcę Jezusa, ale za jego sługi, apostołów, którzy maja niesć Ewangelie, ale nie oznacza to, że od razu muszą być święci, nieskalani żadnym grzechem. Wielu z ksiezy doskonale sobie zdaje sprawę ze swych słabości, często jest nawet bardziej nekana przez diabła niz świeccy, bo są oni wybrani, powołani do służby Bogu a diabeł zawsze próbował i nadal to czyni - niszczyć to co jest między człowiekiem a Bogiem, jeśli doprowadzi do upadku duchownych to osiągnął to co chciał. Dlatego tak ważna jest modlitwa za księzy i wszystkie osoby konsekrowane, a także za nas wszystkich, gdyz każdy z nas będac blisko Boga doświadcza wielkich pokus i bardzo często im ulegamy, ale naszym kierunkiem jest Bóg, więc dzieki pomocy Kościoła możemy bronic sie i uciekać pod płaszcz Miłosierdzia Bożego licząc na przebaczenie naszych grzechów - od tego jest sakrament pokuty. Każdy poważny upadek ksiezy, szczególnie taki, który wiaże się ze złamaniem prawa niesie za soba konsekwencje prawne, więc ksiezy także to nie omija - jesli dopuścili sie takich poważniejszych przestepstw. Ale wątpię aby duchowni okreslali się jako następcy Chrystusa, Chrystus był, jest i bedzie tylko jeden i nie ma tutaj mowy o następcach, gdyż Chrystus żyje, On nie umarł, On tylko przeszedł ze śmierci do zycia wiecznego, ale On zyje i jest wśród nas. A każdy z nas może byc jego uczniem, sługą, który ma niesć słowo Chrystusa innym a to czy my lub osoby duchowne jestesmy tego godni to juz nie my bedziemy o tym decydować czy innych rozliczać, ale sam Chrystus nas. Myśle również, że sam papież nie uważa sie za następcę Jezusa, bardziej za Apostoła i ucznia Chrystusa, któremu została powierzona opieka i tez władza nad Kościołem, aby prowadził owczarnie Chrystusa ku Bogu.

Sądzenie osób duchownych nie nalezy do nas, swoimi osądami niszczymy ich i samych siebie, modląc się za nich pomagamy im aby zło nie miało nad nimi władzy, aby Bóg chronił ich by mogli nas prowadzić właściwa drogą. Także bardziej sie skup na modlitwie za księzy a nie osądzaj, gdyż osądzając księży osądzasz samego siebie - jak mówił sam Chrystus: "nie osądzajcie, nie potępiajcie przebaczajcie - a będzie wam przebaczone" - pamiętasz?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-02-2012 01:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #38
RE: Problemy Kościoła
Oczernianie kapłanów jest sztandarowym sposobem rozbijania wspólnoty Kościoła. Wszak sam Jezus powiedział że uderzą pasterza a rozpierzchną się owce. Aloes wielokrotnie chciał udowadniać coś a to wyrywając kontekst, a to powołując się na coś co nie istnieje, a to zwyczajnie manipulując albo czytając bez zrozumienia. I się nie udało nigdzie, to próbuje od tej strony. Potem by nas zaprosił tam do sali królestwa pewno...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-02-2012 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #39
RE: Problemy Kościoła
to niech zaprasza. tam też pewnie by się przydała ewangelizacja, albo chociaż poprawne wyjaśnianie Pisma ;p

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
05-02-2012 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #40
RE: Problemy Kościoła
A to oczernianie Scocie nie wypływa z ust tylko ŚJ, ale też z ust innych ludzi, z poza Kościoła a nawet samych katolików a dokładniej z ust ludzi, którzy z jednej strony podają się za katolików a z drugiej chcą niszczyć Kościół od środka, bo i tacy też się zdarzają i to chyba dosyć często. Oczywiście ujmuje to tak ogólnie, bo nie można nikomu tego jasno powiedzieć, chyba, że wiemy o danej osobie na tyle dużo, aby jej prawdę w oczy powiedzieć.

Mnie najbardziej denerwują sytuacje czy tez takie fakty, gdy ludzie wierzący a należący do innych religii czy Kościołów niszczą tych, którzy także wierzą zapominając o tym, że wszyscy wierzący w Boga stanowią jedną wielką rodzinę, wszyscy należymy do grona dzieci Bożych. Należy sobie zdać sprawę z tego, że niszczenie w ten sposób tych, którzy także wierzą w Boga i służą Jednemu Bogu jest uderzaniem prosto w Niego, bo jeśli Bóg jest Miłością i kocha każdego, nawet największego grzesznika i jest w stanie mu przebaczyć to na pewno nie podoba się Bogu niszczenie tych, którzy w Niego wierzą. A to, że wielu ludzi upada, popełnia jakieś wykroczenia, złe czyny to nie jest to spowodowane tym, że człowiek sam w sobie jest zły, ale jest to działanie zła, które za wszelka cenę chce niszczyć człowieka i te relacje z Bogiem i zrobi wszystko aby ten cel osiągnąć.

Nie wiem jaki cel ma Aloes i do jakiej grupy wierzących należy, o ile w ogóle należy (to tylko przypuszczenie, założenie), ale na pewno pytania lub odpowiedzi jakie przedstawia uderzają nie tylko w Kościół na czele którego stoi sam Chrystus, ale tez w samego Boga. Lekceważy nas wierzących i widać próbuje pokazać jakie z nas pacany, niemyślący tak, jak on sam by tego chciał, czy by to widział. Ale tak naprawdę sam pokazuje swój brak wiedzy lub szacunku dla nas co może z czasem zakończyć się mało dla niego i dla nas przyjemnie.

Dlatego proponuje aby nasz szanowny gość czy tez użytkownik Aloes zaczął w końcu normalną rzeczową dyskusje i odpowiadając logicznie i rozsądnie na pytania, udzielając odpowiedzi świadczących o tym, że my nie mamy do czynienia z dzieckiem bawiącym się jeszcze w piaskownicy, ale z dorosłą logicznie, rozsądnie myślącą i kulturalna osobą, tym bardziej, gdy sam chce abyśmy go szanowali i nie lekceważyli. Takie dogryzanie sobie nawzajem do niczego dobrego nie prowadzi, rozwala temat i zmusza nas do podejmowania nieprzyjemnych dla każdego użytkownika decyzji. Polecam rozważenie tego co napisałem - dla dobra wspólnego. Uśmiech Anioł

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2012 12:09 przez TOMASZ32-SANCTI.)
05-02-2012 12:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #41
RE: Problemy Kościoła
(05-02-2012 12:06 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  proponuje aby nasz szanowny gość czy tez użytkownik Aloes zaczął w końcu normalną rzeczową dyskusje i odpowiadając logicznie i rozsądnie na pytania, udzielając odpowiedzi świadczących o tym, że my nie mamy do czynienia z dzieckiem bawiącym się jeszcze w piaskownicy, ale z dorosłą logicznie, rozsądnie myślącą i kulturalna osobą, tym bardziej, gdy sam chce abyśmy go szanowali i nie lekceważyli. Takie dogryzanie sobie nawzajem do niczego dobrego nie prowadzi, rozwala temat i zmusza nas do podejmowania nieprzyjemnych dla każdego użytkownika decyzji. Polecam rozważenie tego co napisałem - dla dobra wspólnego. Uśmiech Anioł
Wow! jestem pod wrażeniem. Ciekawe co na to pozostali?
05-02-2012 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #42
RE: Problemy Kościoła
(05-02-2012 18:25 )Aloes napisał(a):  
(05-02-2012 12:06 )TOMASZ32-SANCTI napisał(a):  proponuje aby nasz szanowny gość czy tez użytkownik Aloes zaczął w końcu normalną rzeczową dyskusje i odpowiadając logicznie i rozsądnie na pytania, udzielając odpowiedzi świadczących o tym, że my nie mamy do czynienia z dzieckiem bawiącym się jeszcze w piaskownicy, ale z dorosłą logicznie, rozsądnie myślącą i kulturalna osobą, tym bardziej, gdy sam chce abyśmy go szanowali i nie lekceważyli. Takie dogryzanie sobie nawzajem do niczego dobrego nie prowadzi, rozwala temat i zmusza nas do podejmowania nieprzyjemnych dla każdego użytkownika decyzji. Polecam rozważenie tego co napisałem - dla dobra wspólnego. Uśmiech Anioł
Wow! jestem pod wrażeniem. Ciekawe co na to pozostali?
dawno chciałem napisać, że w wielu tematach zachowujecie się jak dzieci... jak dzieci w piaskownicy
dlatego trzymałem się z dala

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2012 21:16 przez Dezerter.)
05-02-2012 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #43
RE: Problemy Kościoła
Dezerter, znowu cię nie widać Smutny

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
05-02-2012 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #44
RE: Problemy Kościoła
nie przeczytałem wiele postów na tym forum (jestem świeży user)
ale "klimaty" dyskusji nie zachęcają do forumowej rozmowy..
(i biorą w tym udział "moderatorzy" - którzy winni świecić przykładem dodatnim)
05-02-2012 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #45
RE: Problemy Kościoła
Cytat:Ciekawe co na to pozostali?
pozostali z niecierpliwością oczekują aż zaczniesz pisać ad rem i szukać argumentów a nie tylko uniki lub pusty śmiech Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
05-02-2012 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów