Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Współżycie w małżeństwie
Autor Wiadomość
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #91
 
Annnika napisał(a):Chcesz sobie reguły zaostrzać Twoja sprawa

Owszem.

Annnika napisał(a):ale NIE MASZ PRAWA obrażać osób

Tak samo jak niektórzy na tym forum nie mają żadnego prawa wyrzucać mnie z Kościoła, którego przecież jako praktykujący Katolik jestem częścią. Co do tych zasad to jak już sama napisałaś, moja sprawa. Może to w końcu dotrze do niektórych.
25-11-2010 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #92
 
omyk napisał(a):Basia, a widziałaś kiedyś pieska, co chce kopulować nawet jak nie ma w pobliżu suki? Uśmiech
Zwierzaki nie mają motywacji pt. "chcę mieć dziecko" - zostaje tylko czysty popęd.

Ja zaś, nie bardzo łapię, tę delikatną aluzję, co do piesków, które spółkują, bo coś tam.....

Odniesienie w tym temacie ,- do facetów........

Nawet nie wiem co napisać -bo to porażka....... :shock: :x

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-11-2010 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #93
 
Shou napisał(a):Może to w końcu dotrze do niektórych.
Problem w tym, z afiszujesz się katolicyzmem, jednocześnie nieco kontestując jego wiarę.
Tak jakbyś nie za bardzo wiedział na czym on polega. :-#

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
25-11-2010 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #94
 
sant napisał(a):Problem w tym, z afiszujesz się katolicyzmem

Spoko, przestanę się afiszować i już przestaję tu pisać.

sant napisał(a):Tak jakbyś nie za bardzo wiedział na czym on polega.

Wg postępowców na udawanej radości, mówieniu pięknych rzeczy i dobrej zabawie.
25-11-2010 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #95
 
Shou napisał(a):Spoko, przestanę się afiszować i już przestaję tu pisać
Wymiękasz Rycerzu Chrystusa.
Shou napisał(a):Wg postępowców na udawanej radości, mówieniu pięknych rzeczy i dobrej zabawie.
Tak mówisz? Czyli postępowcy to jeden odłam wg ciebie, a drugi to jacy ludzie? Uwstecznieni, zacofani? Przyznam się, że takiego podziału chrześcijan nie znałam.
Powiem ci, że nie trzeba być postępowcem, aby z wiary w Boga czerpać radość, która wcale udawana nie jest. A mówienie o pięknych rzeczach też nie jest przypisane tylko postępowcom bowiem sam Stwórca jest nam miły, a to wszystko, co stworzył jest ponad wszystko cudowne, tajemnicze i piękne.
Są okresy w roku liturgicznym, gdzie jest czas na zabawę i jest tez czas zamyśleń, rozmyślań nad sobą. Tak więc wszystko jest osiągalne: i to smutne i to wesołe. Tak pięknie Bóg pomyślał, któż inny wpadłby na taki pomysł? Wszytko rozdzielone równo i sprawiedliwie. :roll2:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
25-11-2010 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
Shou napisał(a):Tak samo jak niektórzy na tym forum nie mają żadnego prawa wyrzucać mnie z Kościoła, którego przecież jako praktykujący Katolik jestem częścią.

Ale przecież nikt ciebie z KOścioła nie wurzuca. Jeśli już to sam coś kombinujesz odcinąc sie od tych, którzy do KOścioła nalezą. Trzymaj się po prostu nauki Kościoła i będzie dobrze.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2010 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #97
 
Wojtek - przecież rozmawiamy o zwierzętach i nie odnosimy tego do człowieka... :roll:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-11-2010 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
A od kiedy to zwierzęta żyja w małżeństwie? A ten temat jest o współżyciu w małżeństwie a nie o współżyciu zwierząt, chyba, że ja źle widzę? :shock: :roll: Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2010 00:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #99
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A od kiedy to zwierzęta żyja w małżeństwie? A ten temat jest o współżyciu w małżeństwie a nie o współżyciu zwierząt, chyba, że ja źle widzę?

ten wątek powstał po tym jak zastanawialismy sie czy zwierzęta kopulują dla przyjemności, bo skoro człowiek kieruje sie takim motywem( w małżeństwie chociażby-> tak nawiązując do tematu Język ) to co ze zwierzętami? No i taki sobie OT z tego sie zrobił

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
26-11-2010 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #100
 
Shou napisał(a):Wg postępowców na udawanej radości, mówieniu pięknych rzeczy i dobrej zabawie.

Shou
A ty nie lubisz dobrej zabawy? W końcu jak na 25 letniego mężczynę to jestes inteligentnym gościem i nie wszystko chyba traktujesz z pełną powagą. Czasami trzeba pożartować, a na powagę też jest czas i miejsca na forum.

Ja oprócz tego, że wierzę w Boga to tez wierzę w to, że stać ciebie na naprawdę rozsądne postępowanie i dyskusje na poziomie. Warunkiem dobrej dyskusji i też przebywania na forum jest WZAJEMNY SZACUNEK.
Postaraj sie to uszanować.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2010 01:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #101
 
) Jedną z największych przeszkód w budowaniu dobrego i silnego małżeństwa jest ocenianie wszystkiego tylko przez pryzmat własnego JA. By być naprawdę szczęśliwą osobą w małżeństwie, należy pamiętać o tym, że druga strona też musi być szczęśliwa w tym małżeństwie. Bez względu na to, czy się z tym zgadzamy, czy nie, małżeństwo działa na zasadzie sił sprzężonych: Tylko wtedy będzie mi dobrze w naszym małżeństwie, jeżeli współmałżonkowi też będzie dobrze.

"W czynieniu dobrze nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy."
List do Galatów 6:9
26-11-2010 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #102
 
Wiecie co? Wydaje mi się, że dalsza dyskusja (jeżeli w ogóle zaistnieje), odbywać się będzie bez osoby Shou, po jego stwierdzeniu:
i już przestaję tu pisać. - cóż, można podyskutować bez niego. #-o

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
26-11-2010 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #103
 
merkaba napisał(a):Tylko wtedy będzie mi dobrze w naszym małżeństwie, jeżeli współmałżonkowi też będzie dobrze.

A więc ofiarowywanie samego siebie drugiemu człowiekowi - współmałżonkowi, służenie mu na tyle, na ile jest to możliwe, bezinteresownie, z miłości.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-11-2010 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #104
 
Shou napisał(a):TOMASZ32-SANCTI napisał/a:
jak znam wypowiedzi omyk to ona raczej nie jest przykładem jakieś tępoty umysłowej i wie co pisze



Wiesz Tomaszu temat wszechwiedzącej 20-tki
sw Pawel co mowil nt młodego wieku Tymoteusza? Uśmiech Tyle żeby pomimo tego ludzie go słuchali. Jak ktoś mówi od Boga to i owoce mogą być wspaniałe jak Magnificat nastolatki choćby. :wink: Wiek nie gra roli, mamy w KK wielu młodych świętych.

Shou napisał(a):omyk napisał/a:
"współżycie służy umacnianiu więzi małżeńskiej"



I nadal to neguję bo nie rozumiem w jaki sposób ma to pogłębić umacnianie więzi małżeńskich. Rozumiem spłodzenie i opiekę nad dziećmi, wzajemną podporę w przeciwnościach życiowych. Ale za przeproszeniem parzenie się w celu umacniania więzi to dla mnie jakiś chory wymysł.. być może wzięło to się stąd, że w dzisiejszych czasach ludzie sobie z tym radzą znacznie gorzej niż kiedyś.
To jest herezja, a konkretnie manicheizm. Mówi ona że ciało pochodzi od diabła a dusza od Boga, i stąd wynikają podobne błędy jak tkw "białe małżenstwa", bo oni uważają że żyją jak aniołki. Kościoł odpowiada na to jasno - Bóg stworzył całego człowieka i ciało i dusze, tym argumentem zbija ta herezje właśnie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2010 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #105
 
Scott napisał(a):manicheizm. Mówi ona że ciało pochodzi od diabła a dusza od Boga

Gdzie ja napisałem, że ciało ludzkie pochodzi od diabła? Jak część stworzenia jakim jest człowiek może pochodzić od innego stworzenia (złego ducha)?

Scott napisał(a):stąd wynikają podobne błędy jak tkw "białe małżenstwa"

Białe małżeństwo hmm, nie słyszałem o tym aby Kościół Katolicki zaczął potępiać czystość. Choć jeżeli chodzi o życie dwójki osób w czystości to sam sakrament małżeństwa jest tu chyba trochę bez sensu..
30-11-2010 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów