Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak długo potrafisz spać?
Autor Wiadomość
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #46
RE: Jak długo potrafisz spać?
(09-09-2011 22:22 )spioh napisał(a):  
Cytat:to relaks też jest zagrożeniem duchowym?
nie relaks sam w sobie, tylko to co kryje się pod pojęciem tzw. metod relaksacyjnych. czytaj chłopie ze zrozumieniem, albo pogooglaj/poproś kogoś o wyjaśnienie pojęcia eh...
pierwsze z góry wyszukiwanie google: dla "techniki relaksacyjne"
Cytat:Relaksacja - przykłady metod

Zazwyczaj trening relaksacyjny zaczyna się od rozluźnianiu układu mięśniowego (mięśni szkieletowych).
Słynne niemiecki lekarz i terapeuta - Schultz - opracował w oparciu o techniki jogi tzw. "trening autogenny Schultza".

Trening ten polega na skupianiu się na swoich ramionach, a następnie na monotonnym, stosunkowo długim, powtarzaniu sobie następującej myśli/afirmacji/sugestii:

"rozluźniam swoje ramiona, rozluźniam swoje ramiona, rozluźniam swoje ramiona...;
moje ramiona rozluźniają się, rozluźniają się,
stają się ciężkie, coraz cięższe, coraz cięższe...;
moje ramiona są ciężkie, są bardzo ciężkie...,
moje ramiona są w pełni rozluźnione siłą mego umysłu"

Powinniśmy powtarzać sobie tego typu lub podobną afirmację (sugestię) przez np. 2 minuty (w myśli, szeptem, lub słuchać jej z kasety), a następnie zaprzestać mówienia (na głos i w myśli) czegokolwiek, a jedynie przez moment wczuwać siew odczucia płynące z tego rejonu ciała.
Tę samą procedurę można powtarzać z innymi częściami ciała - za każdym razem przykuwamy swoją uwagę do danej części ciała, następnie powtarzamy afirmację /sugestię, a następnie wczuwamy się bezstronnie w daną okolicę ciała - pozwalamy działać naszej intuicji i wchodzimy w stan obserwacji.
W taki zatem sposób wygląda relaksacja oparta na treningu autogennych Schultza.
Relaksacja Jacobsona

Inną, bardzo popularną metodą relaksacyjną jest tzw. "trening Jacobsona".
Polega on na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych partii (grup mięśni) swojego ciała.
Zazwyczaj zaczyna się od napinania prawej, a potem lewej nogi, następnie prawej, potem lewej ręki, następnie mięśni brzucha, mięśni pleców, ramion i szyi i na końcu twarzy.

Każdy rejon ciała najczęściej napina się2-3 razy. Po każdym napięciu (ok. 5 sekund) należy całkowicie rozluźnić ten obszar ciała i wczuwać się w stan rozluźnienia. Ćwiczący powinien odczuć różnicę, jaka pojawia się w odczuciach płynących z ciała, gdy mięśnie były napięte oraz gdy są rozluźnione.
Powoduje to "nauczenie się" pewnych reakcji naszego układu autonomicznego, większą świadomość stanu napięcia mięśni.

Metoda taka jest skutecznym narzędziem przygotowującym do głębszych relaksacji i medytacji, jak i dosyć efektywnym narzędziem leczenia nerwic.
Korzyści tej metody to m.in.:

zmniejszenie nerwowości,

redukcja stresu,

poprawa samopoczucia fizycznego i psychicznego,

zmniejszenie nadciśnienia i poprawa pracy serca,

lepsza praca układu trawiennego i wegetatywnego,

działanie profilaktyczne przeciw wrzodom i kłopotom trawiennym,

zmniejszenie nerwowości, rozwój wyobraźni i procesów myślenia.

wzmocnienie zaufania do siebie i poczucia bezpieczeństwa.

Relaksacja a muzyka relaksacyjna

Niewątpliwie wielu osobom w ćwiczeniach relaksacyjnych może pomóc muzyka relaksacyjna. Uspokajająca muzyk często zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wytwarza bardziej sprzyjające środowisko do relaksacji.
masz coś przeciwko nim?
a może przeciwko tym znalezionym w drugiej pozycji wyszukiwania:
Cytat:CHOREOTERAPIA

Choreoterapia to aktywna praca z ciałem poprzez taniec i ruch w towarzystwie różnorodnej muzyki, ale zawsze o pozytywnych wibracjach. Ruch wypływający z ciała w połączeniu z rytmem muzyki pomagają zharmonizować ciało, umysł i duszę. Terapia tańcem bazuje na twórczej ekspresji ruchowej i improwizacji tanecznej.

I na koniec jeszcze kilka prostych technik, które mają na nas zbawienny wpływ:

Patrzenie w płomień świecy czy w ogień siedząc przy ognisku lub przed kominkiem.
Głaskanie zwierzaka.
Przytulenie się do drzewa (najlepiej brzozy).
Śmiech w każdej postaci.
Wybrane techniki relaksacyjne

Doceniając pozytywny wpływ technik relaksacyjnych na funkcjonowanie człowieka, zebrałam poniżej kilka opisów popularnych technik relaksacyjnych, które mogą być śmiało stosowane przez menedżerów i ich podwładnych w skutecznej walce w długotrwałymi skutkami stresu.
Cytat:RELAKSACJA PRZEZ ODDECH:

Najprostszy sposób świadomego oddychania jest następujący. Obserwujemy każdy swój wdech i wydech. Oddychamy przez nos, albo wdychamy powietrze nosem a wydychamy ustami. Obserwujemy nasz oddech oraz nadchodzące wyobrażenia, myśli, uczucia – nie walcz z nimi, nie próbuj usunąć ich ze świadomości, pozwól im płynąć jak strumień. Przypatruj się tym wewnętrznym doznaniom z pozycji „świadka”

Dobrym sposobem pogłębiania relaksacji przez oddech jest skupianie się na oddechu z jednoczesnym powtarzaniem w myślach słowa klucza. Przy wdechu mówimy lub myślimy wybrane słowo, np. zdrowie, spokój, szczęście, wolność a przy wydechu np. napięcie, strach, opór, blokada. Niektórym łatwiej jest liczyć oddechy - od jednego do dziesięciu i od nowa (liczymy tylko wydechy). Ja lubię przy wdechu powtarzać słowo „przypływ” a przy wydechu „odpływ”. Słowo klucz może być dowolne. Chodzi o to, aby dać zajęcie naszemu umysłowi, aby odpoczął od rutynowych problemów i też zajął się pracą z oddechem.
To jest podstawa i 90% wszystkich technik relaksacyjnych
a, że jak w każdej dziedzinie znajdą się jakieś techniki podejrzane, czy raczej niezbadane, nowe, obce naszej kulturze, religii, czy wiedzy - zgoda sa i takie niepewne (nie znaczy jeszcze, że szkodliwe).
Czy są szkodliwe?- są!
niektóre wprowadzają ćwiczącego w totalny trans i zatracenie świadomości/odbioru rzeczywistości
Z relaksem to tak jak ze sportem - sport/relaks to zdrowie
pod warunkiem, że nie będziemy uprawiać skoków do wody z 10 m, akrobatycznej jazdy na rowerze czy boksu full kontakt
Ale to jeszcze nie powód by odradzać uprawianie nordic walking, gimnastyki porannej, czy biegania po parku.
Myślę, że jasno przedstawiłem swój pogląd na sprawę relaksacji, która sam stosuję od wielu lat i po owocach ją poznałem

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
10-09-2011 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #47
RE: Jak długo potrafisz spać?
Dezerter co myślisz o autosugestii i hipnozie?

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2011 16:47 przez gossia.)
15-09-2011 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #48
RE: Jak długo potrafisz spać?
Taniec jest dobry na wszystko, oddychać często zapominam i śpię całą noc Uśmiech
15-09-2011 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
liczba Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 0
Post: #49
RE: Jak długo potrafisz spać?
Oj jak mam wolny weekend to potrafie spać nawet do 12 w południe a śniadanie jem w formie obiadu Uśmiech
17-02-2012 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #50
RE: Jak długo potrafisz spać?
Najdłużej spałem 13 godzin
a najdłużej nie spałem 2 doby (noce) - nad ranem traciłem kontakt z rzeczywistością i zasypiałem idąc Uśmiech

(15-09-2011 16:45 )gossia napisał(a):  Dezerter co myślisz o autosugestii i hipnozie?
A to na pewno w temacie o spaniu ...
spróbuję
autosugestię z relaksem stosuję często min, gdy nie mogę zasnąć, gdy budzę się w nocy.
Hipnoza powoduje stan bardzo zbliżony do snu - jest to stan na pograniczu głębokiego relaksu a stanu zasypiania

Jak chcesz się dowiedzieć więcej to poczytaj publikacje naukowe np:
Pracownia Diagnostyki Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych Katedry Psychoterapii UJ CM

Kierownik Pracowni dr n. med. Jerzy A. Sobański, adiunkt

Współpraca badawcza: Prof. dr hab. n. med. Jerzy W. Aleksandrowicz:

Aleksandrowicz JW. Interakcyjna teoria hipnozy. Psychoterapia 3, 1989.
Aleksandrowicz JW. Koncentracja uwagi w stanie hipnozy - Psychoterapia 2(57) 1986 str.29-46.
Aleksandrowicz JW. Znaczenie relacji emocjonalnych w hipnoterapii i podatności na hipnozę.- Psych. Pol. 1974, T. VIII, nr. 3. str. 273-279.
Aleksandrowicz JW, Binder M, Urbanik A. Obrazowanie czynnościowe hipnozy i sugestii analgezji za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Psychiatria Polska 3/007 suplement – Streszczenie prac XLII Zjazdu Psychiatrów Polskich Szczecin 2007.
Aleksandrowicz JW, Binder M, Urbanik A. Obrazowanie hipnozy w funkcjonalnym rezonansie magnetycznym. Psychiatria Polska 2006, 5, 969
Aleksandrowicz JW. Hipnoza - Państwowe Wydawnictwo Naukowe Warszawa - Kraków 1973, Nauka dla wszystkich nr. 202.

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2012 20:32 przez Dezerter.)
20-02-2012 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #51
RE: Jak długo potrafisz spać?
Dezerter Uśmiech Pytałam co myślisz? a nie co wiesz? Uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
03-03-2012 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
witul989 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 0
Post: #52
RE: Jak długo potrafisz spać?
Ja potrafie spać nawet do 13h Duży uśmiechDuży uśmiech

Grimar - Nawierzchnie Sportowe
03-12-2013 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kamila56 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #53
RE: Jak długo potrafisz spać?
Odpowiedź będzie zawsze jedna - za długo Uśmiech
12-03-2014 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kalinka85 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #54
RE: Jak długo potrafisz spać?
w moim wypadku odpowiedź to zawsze za krótko.
Niestety.
27-03-2014 12:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pmarek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Sep 2014
Reputacja: 0
Post: #55
RE: Jak długo potrafisz spać?
Ostatnio nie śpię dłużej niż 7-8h niestety. Ale 13h mi się kiedyś zdarzyło Uśmiech
12-09-2014 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Halloween Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Nov 2014
Reputacja: 0
Post: #56
RE: Jak długo potrafisz spać?
10-11 godzin, wiem, że to źle, ale cóż mogę zrobić

bemowo szkoła kierowców
07-11-2014 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #57
RE: Jak długo potrafisz spać?
6-8 godzin

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
09-11-2014 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Klewandowski Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #58
RE: Jak długo potrafisz spać?
Do 12h gdy mam wolny dzień.

Mieszkania od Elmis
04-01-2015 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marioolka25 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #59
RE: Jak długo potrafisz spać?
Mój rekord to 15 godzin non-stop, ale zazwyczaj w tygodniu sypiam około 5 godzin.

windykacja za granicą
14-01-2015 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Romika Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2015
Reputacja: 0
Post: #60
RE: Jak długo potrafisz spać?
Obecnie jak mogę 8h jest super Uśmiech

komfortowe instalacje ekologiczne
22-02-2015 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów