Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cuda eucharystyczne
Autor Wiadomość
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #1
cuda eucharystyczne
cuda eucharystyczne. Czy wiele ich się zdarzyło? Ile z nich jest zbadanych przez Kościół?
Wypowiedzcie się na ten temat proszę.
28-11-2010 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie wiem ile z nich zostało dobrze zbadanych ale udokumentowanych cudów eucharystycznych trochę już jest. Polecam książkę "Cuda Eucharystyczne" autorstwa Joan Carroll Cruz. Ma ponad 300 stron ale czyta się z ją bardzo lekko i zapewniam, dodaje skrzydeł i wiary!

Na mnie zrobiła ogromne wrażenie.
28-11-2010 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja też mogę polecić tą ksiazkę, chocby ze względu na autorke, która napisała równie ciekawą książkę o ciałach osób świętych, które sie nie rozkładają.

Co do cudów Eucharystycznych to było ich sporo, wiele zostało uznanych, wiele jest badanych, niektóre nie zostały uznane. Myślę, że ta ksiażka Joan Cruz wiele może nam powiedzieć o takich cudach. Ja tez ja czytałem i jest bardzo ciekawa.

http://www.sacredheartofjesus.ca/Naju/najuPolish.htm

http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=530

http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/lanciano.html

http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/...rgentynie/

To tak na początek. Warto sobie poczytać.

Jeśli chodzi o moje własne zdanie na ten temat to ja osobiście wierzę w te cuda, tym bardziej, gdy są poparte dowodami, zatwierdzeniem Kościoła. Myślę, ż Bóg stara sie wzmacniać przez to wiarę wątpiacych, choc nie na tym polega nasza wiara, aby tylko zobaczyć cud aby uwierzyć w Boga, gdyz jak sam Jezus nauczał : "Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli" - pamietne słowa po spotkaniu z wątpiącym Tomaszem (no cóż, jestem Tomaszem i też wątpię w wiele spraw, ale staram się też wierzyć bez cudów w moim zyciu a moje zwątpienia to chyba naturalna reakcja na niektóre fakty w moim zyciu, oczywiście uznaje to za czas poważnej słabości i kryzysu wiary, który jest potrzebny, aby docenic to co Bóg czyni w moim życiu, aby Bóg mógł działać też, otwierać mi oczy co umacnia moja wiarę).

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-11-2010 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
A wiesz Shou, czy ta książka ma może imprimatur?
Bo nie wszystkie cuda Eucharystyczne są zbadane i potwierdzone przez Kościół

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
28-11-2010 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Nihil obstat et Imprimatur:
Curia Metropolitana Gedanensis
Gedani-Olivae, die 26 Iunius 1993
Ks. dr Wiesław Lauer, Vicarius Generalis

Czy to wystarczy? Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-11-2010 02:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
oj minęliśmy sie z postem Tomasz Język
swoje pytanie odniosłam do tego co pisał Shou
Cytat:Nie wiem ile z nich zostało dobrze zbadanych ale udokumentowanych cudów eucharystycznych trochę już jest. Polecam książkę "Cuda Eucharystyczne" autorstwa Joan Carroll Cruz. Ma ponad 300 stron ale czyta się z ją bardzo lekko i zapewniam, dodaje skrzydeł i wiary!
Oczko

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
29-11-2010 02:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Pytałaś jednak Basiu o Imprimatur, więc ze względu na fakt, że sam ta książkę posiadam to ci podałem tą informację, odpowiadajac na twoje pytanie. Uśmiech .

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-11-2010 03:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Ja zapoznana jestem z wieloma cudami dzięki przewodniczce, która nam o nich opowiadała w czasie pielgrzymki po Europie Południowej szlakiem objawień Matki Boskiej. Zapewniała nas, że cuda te uznane są przez Kościół, a my pielgrzymi byliśmy w tych znaczących miejscach i na żywo, naocznie mogliśmy tam być i przeżywać te wszystkie cuda osobiście.
Powiem kilka słów o najbardziej spektakularnym cudzie maryjnym, który opisał w swojej książce Vittorio Messori "Miracolo. Spagna 1640"- "Cud-Hiszpania, 1640r., badania najbardziej wstrząsającego maryjnego cudu".
W Saragossie w Sanktuarium Matki Bożej del Pilar - Matki Bożej na Kolumnie (na Filarze) wisi drewniana proteza jako wotum wdzięczności MB. Jest to cud cudów, Milargo de los Milargos, jak go określają Hiszpanie. Widziałam ten ołtarz, tę protezę, wzruszające to było, aż nie do wiary.
Cud odzyskania amputowanej nogi, to wg mnie cud nad cuda, w który ciężko jest uwierzyć, a jednak się stał, jednak był.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
29-11-2010 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #9
 
Eucharistic miracle in Naju
http://www.youtube.com/watch?v=M2Xh4d5nr...re=related

mój chomik
29-11-2010 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Pytałaś jednak Basiu o Imprimatur, więc ze względu na fakt, że sam ta książkę posiadam to ci podałem tą informację, odpowiadajac na twoje pytanie. .
Faktycznie Uśmiech nie zwróciłam uwagi że piszecie o tej samej książce, myślałam że podajesz impromatur jakieś innej o której rzekomo pisałeś

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
30-11-2010 01:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #11
 
[Słyszałem o wielu uzdrowieniach, ale o takim to nigdy.
Czy Kościół wypowiedział się w sprawie cudu w Sokółce?[/
30-11-2010 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Raczej nie ma jeszcze oficjalnego zatwierdzenia tego wydarzenia i uznania go za cud Eucharystyczny, stąd tez wniosek, że badania trwają. Ja narazie nie natrafiłem na takowe potwierdzenie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-12-2010 01:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów