Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miłość bezinteresowna
Autor Wiadomość
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #31
 
spioh napisał(a):Razen, czemu definiujesz bezinteresowność w sposób utopijny? pomaga to w czymś?
Po prostu traktuje bezinteresowność dosłownie. Jest przekonanie, nagroda - nie ma bezinteresowności. Biel i czerń.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Tylko jakoś wiele osób pojmuje o co biega i jest w stanie to pojąć lub przynajmniej przyjąć
Tu nie chodzi o pojmowanie - mnie na prawdę nie nawrócisz mantrą więc proponuje byśmy oszczędzili sobie czasu.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Można tutaj wstawić długi tasiemce o miłości Boga, ale to nie zmieni faktu, że Boga masz gdzieś
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Oczywiście, że z tej pozycji w jakiej stoisz nie ma takiej opcji, ponieważ twoja pozycja z góry zakłada, że masz Boga i to co robi w głębokim poważaniu a On w takiej sytuacji działać napewno nie będzie. On nie jest obiektem do tego, aby Go lekceważyć i przy tym oczekiwać, że On będzie jeszcze działał w twoim życiu.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Czy ciebie stać na taki gest względem Boga? Wątpię, ale zapewniam ciebie że warto. Wybór nalezy do ciebie. Mam jednak wrażenie, że raczej nie stać ciebie na taki gest, więc Boga nadal będziesz miał za nic, więc nie licz na to, że zrozumiesz o czym piszę i że doświadczysz takiej bezinteresownej miłości, że uwierzysz w jej istnienie.
Nie wmawiaj mi, że mam Boga gdzieś, że jestem zamkniętym na Boga ateistą - ja jestem gotowy w niego uwierzyć i mu służyć... jednak nie mam powodu.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Oczekujesz, że Bóg ukaże ci swoja miłość po przez konkretne doświadczenie, jakis konkretny znak. A czy prosiłeś go o to? Modliłeś sie do niego? Skad On ma wiedzieć czy ty rzeczywiście tego chcesz?
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Tak więc może za nim coś napiszę to zamknij się w swojej izdebce i pomódl się do Boga proszac go o to, abys mógł doświadczyc Jego bezinteresownej miłości. A potem pogadamy.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Najpierw pokaż Bogu, że tobie na nim zalezy, zacznim z nim rozmawiać a twedy może się cos ruszy - to by zależało jeszcze od tonu w jakim byś z Bogiem rozmawiał. Bóg nie jest też obiektem do wydawania Mu rozkazów, więc w dialogu miedzy człowiekiem a Bogiem istnieje forma prośby bądź forma błagalna - jesli o cos Boga prosimy.
Rozmawiałem, modliłem się - to na nic, nikogo nie ma po drugiej stronie. Jak mam w niego uwierzyć jeśli nie daje mi powodu - chcę w niego uwierzyć ale widać on nie widzi we mnie swojego wyznawcy - milczy.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ja to robie już od wielu postów
Widać nie efektywnie - z pewnością znalazły by się pieniądze by go kupić, a i szybko się uczę - może po prostu Twój towar jest felerny?
Scott napisał(a):Wierzyła w Niebo, nie chciała iść do piekła, gromadziła sobie skarby ale nie na tym świecie, co w tym dziwnego że nie chciała wiecznie cierpieć? Uśmiech
Nic dziwnego, ale też nic bezinteresownego Oczko
pafni napisał(a):Czytam te posty i widzę,że trzeba wierzyć,że tak jest...to wtedy tak jest. W coś nie wierze to...tego nie ma. To takie proste.
Tak Pafni, wiesz ja myślałem, że jest też inna droga - zawiodłem się. Widać trzeba wierzyć, nie ma odpowiednich argumentów. Dlatego jeśli dialog będzie opierał się na wiara vs argumenty to lepiej go zakończyć :/

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
03-12-2010 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Razen napisał(a):Nie wmawiaj mi, że mam Boga gdzieś, że jestem zamkniętym na Boga ateistą - ja jestem gotowy w niego uwierzyć i mu służyć... jednak nie mam powodu.

A co ci Bóg zrobił, że nie masz powodu aby mu służyć? Jesteś gotowy w Niego wierzyć a nie chcesz służyć? - chyba dobrze wiesz, że taka postawa nie świadczy o tym, że wierzysz naprawdę w Boga?
Szatan też wie, że Bóg jest i nie służy mu, więc stałbyś na tym samym poziomie wiary.
Oczywiście to nie jest argument aby ciebie do czegokolwiek przekonywać, ale tak jest.
Ta prawdziwa wiara Boga to zaufanie i pełnienie jego woli. Ale jesli ty nie masz powodu aby mu służyć to miej świadmość tez tego, aby siebie nie oszukiwać i nie robić sobie złudzeń, że wierzysz w Boga nie służąc Bogu, nie pełniac jego woli.

Razen napisał(a):Rozmawiałem, modliłem się - to na nic, nikogo nie ma po drugiej stronie. Jak mam w niego uwierzyć jeśli nie daje mi powodu - chcę w niego uwierzyć ale widać on nie widzi we mnie swojego wyznawcy - milczy.

Bóg to nie człowiek, który odpowie ci głosem. On odpowiada faktami w życiu, On działa. Po za tym wiele zależy od twojej wiary w moc modlitwy. Może modliłeś się z braku przekonania, że On ci może odpowiedzieć. Może chciał ciebie nauczyć też cierpliwości i wytrwałości. Czy ty wszystko robisz natychmiast? PO za tym ważne jest też to o co się modlisz, o co prosisz. Bóg nie spełnia życzeń jak złota rybka, bierze pod uwagę, że wiele próśb jest oparta o to, co może niszczyć relacje z Nim, więc nie wszystkie życzenia będzie też spełniał. Ja się modliłem, prosiłem o pomoc, prosiłem o światło na dane sprawy, prosiłem tez o rodzinę i Bóg odpowiedział konkretnymi faktami.
Tak więc warto się skupić na tym jak sie modlić i o co też prosić Boga, Czasami potrzeba czegoś więcej niz tylko samej rozmowy z Bogiem, potrzeba walki i zmagania z niektórymi przyjemnościami. Ja walczyłem i zmagałem się z przyjemnościa spania, modliłem się wstając w nocy, rezygnowałem ze snu aby rozmawiać z Bogiem i po tym Bóg działał.

Może to ciebie nie przekona, ale tak jest. Bóg też oczekuje od nas jakiegoś działania, nie tylko otrzymania naszych próśb czy błagań..


Razen napisał(a):Widać nie efektywnie - z pewnością znalazły by się pieniądze by go kupić, a i szybko się uczę - może po prostu Twój towar jest felerny?

A może ty masz zbyt wysokie wymagania co do towaru. Ja ci przedstawiam towar nawyższej jakości i to za darmo, nie musisz go kupować, problem w tym, że ty go nawet za darmo nie chcesz przyjąć, więc trudno mi uwierzyć, że ty jesteś chętny by w Boga uwierzyć, w Jego działanie.
Oczekujesz wiele od Boga a sam nie dajesz nic z siebie licząc na to, że Bóg będzie ciebie słuchał i spłeni twoje oczekiwania. Może twoje oczekiwania czy też prośby nie są zgodne z Jego wolą, może Bóg doskonale wie, że to o co go chciałes prosic jest złe dla twojego nawrócenia, dla twojego zbawienia. Wziałes to pod uwagę? Bóg nie będzie przykładał ręki do czegoś co będzie niszczyło człowieka, odsuwało go od Bożej miłości, od relacji z Bogiem.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-12-2010 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #33
 
Widzę, że zeszliśmy z tematu miłości na temat wiary, nie chcę wciągać Amina w OT dlatego odpowiem Ci na PW - ta dyskusja i tak prowadzona była głównie między nami.

Oczekuj PW Uśmiech

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
03-12-2010 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Temat wiary wiąże się też z bezinteresowną miłością Boga do człowieka, bo przecież człowiek, który wierzy w Boga wierzy też w bezintersowną miłość Boga. Ale skoro napisałeś do mnie na pw to w wolnej chwili postaram się odpisać. I zrobię to z przyjemnością. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-12-2010 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #35
 
Razen, biel i czerń? masz jakieś utopijne farbki. jest przez to łatwiej?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
08-12-2010 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów