Ankieta: Masz jakąś fobię
Tak
Nie jestem pewny(a)
Nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
Annnika napisał(a):Może przestaniecie napędzać offtopa
No nie wiem... Uśmiech

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
07-12-2010 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Ja za to wiem. Ignorowanie napomnień administracji to łamanie regulaminu.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-12-2010 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
A łamanie Regulaminu może się skończyć w mało przyjemny dla nas i dla użytkownika sposób, więc warto zapomniec o łamaniu regulaminu i dyskutować kulturalnie i na temat. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-12-2010 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #34
 
Anniko, a nie zauważyłaś, że Pafni pisze o swojej fobii? Tzn przekonaniu o „fanatyzmie” innych i bardzo dobrej opinii na temat swojej osoby. Jest więc w temacie. :mrgreen:A ja tylko z nim polemizuję.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-12-2010 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Potwierdzam, nie mam żadnego fanatyzmu dlatego proszę o poradę :lol2:

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
08-12-2010 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #36
 
Przeczytałam wszystkie wypowiedzi tu zamieszczone i chciałam odpowiedzieć b. poważnie na kwestię zadaną przez autora tematu. Ale w związku z tym, że końcówka dyskusji okazała się być ironiczna i trochę pokpiwająca z czytelników, mówię PAS. Naprawdę nie warto zabierać tu głosu. Ty PS albo zrobiłeś sobie tzw. jaja albo taki temat dyskusji nie powinien pojawić się na tym forum.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
08-12-2010 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
A jaki powinien się znaleźć? Taki jaki Ty uważasz za ok? Powiedziała ta, która tworzy yntelygentne wątki w dziale Hyde Park.
Nie bez powodu są tu działy od teologii po rozrywkowe.
08-12-2010 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #38
 
No i właśnie, taki yntelygentny temat powinien znaleźć się w Hyde Parku. Przecież ta dyskusja to nic innego, jak rozmowa o uczuleniu, alergii. Domyślam się, że chciałeś uzyskać tu jakieś rady, by ci to nie dokuczało, to swędzenie, drapanie itp. Fobia to chyba za dużo powiedziane, za poważny termin użyty do nazwania takiej błahostki. Źle mnie zrozumiałeś, a chodziło mi tylko o umiejscowienie tego tematu, ale to nic.Ty po prostu nie chciałeś popisać się tym, co ja, prawda?
Przecież tworzenie yntelygentnych tematów w hyde parku jest jednak wyższą szkołą jazdy? :mrgreen:

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-12-2010 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
O ile wiem, czy to fobia, czy alergia, to objęte śmiało można je zaliczyć do "nauka".
To nie jest swędzenie, czy drapanie - doczytaj, że nijak nie odczuwam tego fizycznie.
Błahostką można nazwać wiele rzeczy, np depresję, dopóki sama tego nie doświadczysz lub ktoś z otoczenia.

Zresztą jak napisałem, to nie temat tylko o mojej fobii (o ile nią jest), ale w ogóle o fobiach - doczytaj2.

Pozdrawiam
09-12-2010 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #40
 
PS, mam prośbę, jako ta, co "tworzy yntelygentne wątki" wytłumacz mi twoje wyznanie:
apostata prektfiletronkotyki. Nie rozumiem tego grubym drukiem? Nie chcę tworzyć OT, ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
09-12-2010 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #41
 
Annnika napisał(a):To rodzaj tzw. "nadwrażliwości dotykowej". Kiedyś obserwowana tylko u niemowląt, teraz już i u dorosłych. Moja przybrana siostra takie coś ma - ona ma 25 lat.

To jest chyba również i mój problem, o ile sięgam pamięcią od zawsze. Wiele rodzajów tkanin po prostu nie zakładam.. dziś jest na pewno lepiej niż kiedyś ale to nadal nie..
19-12-2010 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ja mam fobię społeczną :?
27-12-2010 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
aga napisał(a):Ja mam fobię społeczną
A ja nie lubię tłumów, albo miejsc gdzie są same kobiety w średnim wieku.
Ale to chyba nie fobia. A czym się objawia fobia społeczna?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
27-12-2010 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
pafni napisał(a):A czym się objawia fobia społeczna?
Na przykład tym, że się ma ataki panicznego lęku w tłumie, że się boi ekspozycji społecznej, wystąpień publicznych. To jest często uogólniony strach przed ludźmi, przed rozmawianiem z kimś, nieumiejętność załatwienia prostej rzeczy np w urzędzie. itd. itd...
27-12-2010 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
aga napisał(a):Na przykład tym, że się ma ataki panicznego lęku w tłumie, że się boi ekspozycji społecznej, wystąpień publicznych. To jest często uogólniony strach przed ludźmi, przed rozmawianiem z kimś, nieumiejętność załatwienia prostej rzeczy np w urzędzie. itd. itd...
Tak sie zastanawiam, że raczej dziwnym zachowaniem jest nie bać się ludzi. Moja babka jak byłem mały i widziałem różne zjawy, mówiła - bój się żywych a nie umarłych...
Jasne ,że nadmierny strach przed ludzkim gatunkiem też nie jest zdrowy, po części dlatego,że homo-sapiens może to wykorzystać perfidnie. Potrzebna jest zatem równowaga. Pytanie które sobie pewnie zadawałaś brzmi- jak to osiągnąć. Pierwsza sprawa chodź wyprostowana, druga idąc coś załatwić nie proś tylko żądaj, zwracaj większą uwagę na siebie niż na rozmówcę, tutaj egoizm pomaga.
Mnie męczyły te kobiety w średnim wieku, głównie za sprawą interesów które prowadziłem. I kiedyś wyobraziłem sobie,że one śmierdzą i przy każdym następnym spotkaniu w głębi mnie pojawiał się dystans i czasem śmiech.
Na tłumy też znalazłem sposób, otóż w każdym tłumie jest więcej zagubionych niż pewnych siebie, jest więcej masek niż prawdziwych twarzy, czyli taki teatr. Ludzie w tłumie się lansują, chcą być widziani poprzez swoją zewnętrzność czyli ubiór i styl. I uświadomienie sobie tego dało zrozumienie i dystans.
Oczywiście u Ciebie powyższe wskazówki mogą nie mieć zastosowania, ale przynajmniej teraz wiesz,że da rade to pokonać.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
28-12-2010 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów