Ankieta: Czy wpuścisz obcą osobę na wigilijną kolację ?
Tak, bezwarunkowo
Nie, bo się boję
Nie, bo może mnie okraść
Tak, ale trzeżwą
Tak, ale tylko jedną
Tak, ale tylko kobietę
Tak,ale tylko kobietę i koniecznie bez dziecka
Tak, ale tylko polskiej narodowości
Nie, nie podam przyczyny.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pusty talerz przy wigilijnym stole.
Autor Wiadomość
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #31
 
Nicol@ napisał(a):. Jednak na swoje usprawiedliwienie mam to, że symbolicznie chciałam się z wami podzielić nim, bo nie znamy się i nie spotkamy w realu nigdy...i czy takie pojednanie nie jest czymś radosnym?!
A ja Ci powiem Nic@, że tym opłatkiem i ciepłymi słowami sprawiłaś mi więcej radości niż przy łamaniu się prawdziwym opłatkiem z rodziną. Może nie jestem Chrześcijaninem i nie patrzę na to tak jak Ty, ale mimo wszystko bardzo mnie to ucieszyło Uśmiech :aniol:

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
28-12-2010 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
pafni napisał(a):Było miło i przyszedł...Sant

Za bardzo narzekasz pafni. Sant nie jest tutaj przeszkodą w dalszej dyskusji. Wyjaśnił tylko to co trzeba, aby też nie wchodzić w takie sieciowe przyżywanie wigilii zapominając czym jest opłatek. Oczywiście samo dzielenie się wirtualnie zyczeniami jest ok, ale odnoszenie sie do opłatka jako znaku to już wymaga też pewnego dystansu i odniesienia do prawdziwego znaczenia.
Oczywiście można uwzględnić taką formę, gdyż tak jak Nicol@ uwzględniła - jest to tylko symboliczne dziele się opłatkiem i to też może nam pomagać we wspólnym jednoczeniu sie nawet z tymi osobami, które w Kościele nie są lub mają inne poglądy. Ten czas może nam wszystkim pomagać, aby w tym czasie zapomnieć choc na chwile o wszelkich urazach do siebie i choc trochę porozmawiać jak człowiek z człowiekiem, jak Polak z POlakiem, bez kłótni, bez nieporozumień, bez żalu, ale z nadzieją, że można tak rozmawiac nie tylko w czasie świąt, ale znacznie cześciej.
Łączy nas bowiem jeden język, jeden kraj, oraz to, że wszyscy jesteśmy ludźmi a ludzie potrafią tez znaleźć wspólny język, wspólne dobro, wspólny cel a na forum - także wspólny temat w którym bez kłótni możemy rozmawiać..

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-12-2010 01:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
pafni napisał(a):bashca napisał/a:
A Ty pafni zaprosiles juz kogos kiedyś?

Ja nie , ponieważ Wigilia nie odbywa się zazwyczaj u mnie w domu ale u rodziców, pomysł ciekawy i na przyszły rok.

My już rok temu mieliśmy taki pomysł żeby zaprosić kogoś, ale jakoś nie wyszło... dopiero teraz sie udało
Mam nadzieje że teraz co roku będziemy kogoś gościć , bo to są wtedy naprawde wyjątkowe święta Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
29-12-2010 03:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #34
 
My też mieliśmy gościa. Młody człowiek bez obywatelstwa polskiego, pracujący w Polsce i wynajmujacy gdzieś pokój. Nie chciał spędzać wigili i świąt samotnie. Spędził je z nami. Św. Mikołaj też o nim pamiętał.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-12-2010 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Było miło


Miło nie znaczy dobrze. Niekiedy jest miło, ale potem konsekwencje już niezbyt.
Było miło i dobrze.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-12-2010 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #36
 
pafni napisał(a):Było miło i dobrze.
Jeżeli życie ma na czymś takim polegać , to powodzenia. Tylko warto też pomysleć o konsekwencjach owych miło i dobrze.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-12-2010 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
sant napisał(a):pafni napisał/a:
Było miło i dobrze.

Jeżeli życie ma na czymś takim polegać , to powodzenia. Tylko warto też pomysleć o konsekwencjach owych miło i dobrze.
O co Ci właściwie chodzi?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-12-2010 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #38
 
Toż to ty mi zarzucasz że przyszedłem i przestało ci byc miło i dobrze. O co mi chodzi? - po prostu zgodnie z tytułem forum, usiłuję ewangelizować.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-12-2010 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
sant napisał(a):Toż to ty mi zarzucasz że przyszedłem i przestało ci byc miło i dobrze. O co mi chodzi? - po prostu zgodnie z tytułem forum, usiłuję ewangelizować.
Zrobiłeś jakieś zamieszanie, jeżeli wartościujesz dobro na bardziej dobre i mniej dobre to Twoja sprawa. Jeśli taka jest Twoja rola, rozumiem. Przepraszam.
Dla mnie każde pozytywne uczucie jest dobrem, nie potrzebuje filozofii na ten temat.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-12-2010 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
sant napisał(a):My też mieliśmy gościa. Młody człowiek bez obywatelstwa polskiego, pracujący w Polsce i wynajmujacy gdzieś pokój. Nie chciał spędzać wigili i świąt samotnie. Spędził je z nami. Św. Mikołaj też o nim pamiętał.
Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
29-12-2010 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #41
 
pafni napisał(a):Dla mnie każde pozytywne uczucie jest dobrem, nie potrzebuje filozofii na ten temat.
To nie żadna filozofia- jeśli pójdziesz zdradzic żonę, to wprawdzie będzie i miło i dobrze (pozytywne uczucia- nieprawdaz?), jednakże konsekwencje moga być nieciekawe- choroba weneryczna, rozwód, cierpienie dzieci, twoje, zony itp. Nie zawsze jest tak dobrze jak myslisz. I to nie jest żadna filozofia tylko samo życie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-12-2010 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
sant napisał(a):To nie żadna filozofia- jeśli pójdziesz zdradzic żonę, to wprawdzie będzie i miło i dobrze (pozytywne uczucia- nieprawdaz?)
Nie , to nie będzie pozytywne uczucie. To będzie ciąg różnych uczuć z orgazmem w tle.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-12-2010 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #43
 
pafni napisał(a):Nie , to nie będzie pozytywne uczucie. To będzie ciąg różnych uczuć z orgazmem w tle.
Jak jest miło i dobrze, to nie jest pozytywne uczucie"? Ale to nieistotne.
Pafni - to tylko przykład. Nie upieraj sie bez sensu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-12-2010 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
sant napisał(a):Jak jest miło i dobrze, to nie jest pozytywne uczucie"? Ale to nieistotne.
Pafni - to tylko przykład. Nie upieraj sie bez sensu.
Nie wiem skąd w ogóle takie porównanie do tematu.
Podsumowując Nicola w mojej ocenie zachowała się bardzo pozytywnie.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-12-2010 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #45
 
Panowie, użyliście wiele niepotrzebnych słów z orgazmem włącznie.
Kod:
Podsumowując Nicola w mojej ocenie zachowała się bardzo pozytywnie.
pafni - tak rzadko czytam takie słowa, zwłaszcza tu na forum, że muszę ci serdecznie, bardzo, bardzo za nie podziękować.
W życzeniach pisałam coś o słowach, żeby czasem były błahostką i proszę was Panowie nie przywiązujcie tyle wagi do słów właśnie. One są ulotne. Ważne są czyny. Chociaż , tak sobie pomyślałam, że jednak słowa są ważne w dyskusjach na forum. :?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
29-12-2010 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów