Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzorcyzmy jako działanie na psychikę
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
mike789 napisał(a):Czy wierzyć demonowi?

Owszem, w PŚ jest napisane, że on jest ojcem kłamstwa, ale też jak zauważyłem w książce o egzorcyzmach Anneliese Michel w rozmowie z egzorcystą mówiły też troche prawdy. Trzeba podchodzić do wszystkiego z dystansem. Nie we wszystko trzeba wierzyć, ale są pewne szczegóły o których demon podczas egzorcyzmów mówi a które okazuja sie prawdą lub zawieraja jakąś część prawdy.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-02-2011 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #32
 
Jakiś czas temu czytałem rozmowę z Gabriele Amortem.
W wywiadzie był poruszony wątek wstawiennictwa Jana Pawła II, chodzi mianowicie oto, że kiedy podczas egzorcyzmów przyzywa się wstawiennictwa naszego papieża to demon bardzo się manifestuje.
Podczas pewnego egzorcyzmu egzorcysta spytał szatana dlaczego się tak manifestuje kiedy prosi się o wstawiennictwo Jana Pawła Ii, a diabeł odpowiedział dlatego, że zniszczył wszystkie moje plany.
26-02-2011 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ci, którzy służą Bogu, którzy żyją z nim w łączności, którzy się modlą i służą też innym zawsze będą działałay źle na demony, gdyż to ich zawsze boli, że takie osoby odbierają im tych, których one chcą zwieść, których chcą odłączyć od Boga. To normalne. Tak samo jak to, że różaniec zadaje poważne ciosy szatanowi, że jest on bronią przeciwko złemu. Jan Paweł II był człowiekiem modlitwy, wierzył Bogu i słuzył Mu najlepiej jak tylko mógł, odebrał złemu wielu wiernych, których szatan chciał zwieść.

Warto też zauważyć, że demony podczas takich rozmów z egzorcystami mówią wiele takich rzeczy, które są prawdą, które mogą człowiekowi otwierać oczy na grzechy jakie popełnia, ukazują też te sytuacje w których one przyczyniły się do różnych wydarzeń, faktów co pozwala także wyciagnąć poważne wnioski z działania człowieka, aby zapobiegać takim sytuacjom, aby nie dopuszczać do powtarzania się róznych wydarzeń. Ja bynajmniej wywnioskowałem takie rzeczy z rozmów demonów z egzorcystą podczas egzorcyzmowania Anneliese Michel. Trzeba mieć oczywiście dystans do tego co mówią demony, gdyz bardzo często potrafią bardzo dobrze kłamać i manipulować faktami, ale potrafią tez przyznawać się do swoich niecnych czynów. I tutaj można to wykorzystać, to może stać sie bronia przeciwko nim.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-02-2011 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #34
 
teraz chcę wrócić do tematu.
Nicol dałaś tutaj bardo ciekawy artykuł o modlitwie w językach.
W tym artykule była przytoczona wypowiedź jednego z księży, który mówił, że modlitwa w językach to najsilniejszy egzorcyzm, a przecież egzorcyzm to nietylko odlitwa w językach.
A czemu demon tak bardzo nienawidzi Maryji?
Czemu demon mówi, że nie lubi najbardziej modlitw do tej kobiety?
tak było napisane przynajmniej w tej rozmowie z demonem.
28-02-2011 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ponieważ Maryja najbardziej mu szkodzi, najczęściej odbiera złu to na czym mu zalezy czyli dusze. Ona przecież wstawia się za nami, Ona walczy ze złem po przez swoje objawienia i zachete do modlitwy, szczególnie różańcowej a różaniec jest jak peta dla szatana, jak łańcuch, który go bije, krepuje. I Maryja ma tez władzę nad szatanem, on nie może jej nic zrobić a Ona może go w ten sposób wiązać, odbierając mu to o co szatan walczy, Dlatego też Maryja jest dla wiernych i Kościoła Królową i dzieki niej możemy otrzymywać łaski, wstawiennictwo za nas, gdy upadamy i wchodzimy w te łapska zła - Maryja nas z nich wydobywa, gdy tylko prosimy ja o pomoc, gdy zaczynamy sie modlić.

.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-02-2011 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #36
 
Jeszcze mam pytanie odnośnie tego co powiedział jeden z księży posługujących modlitwą w językach.
Chciałbym, żebyście się do tego odnieśli.
Wklejam fragment artykułu.ks. R. Salvucci doszedł do przekonania, że nie istnieje egzorcyzm, który posiadałby
taką siłę, jak modlitwa przez „śpiew językami”.
W takim razie poco obrząd egzorcyzmów skoro modlitwa językami jest najsilniejsza.
Tak to rozumiem.
bardzo proszę o wyjaśnienia tego, bo naprawdę mnie to ciekawi.
02-03-2011 12:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Mówi się często o uzdrawiających, leczniczych źródłach, które znajdują sie przy różnych sanktuariach, kościołach, gdzie dokonały sie liczne cuda. Ale czy to tak naprawdę moc tej wody uzdrowiła tych ludzi, którzy z niej korzystali? Po za tym jednych taka woda uzdrowiła a innych nie a w takiej sytuacji co miałoby to oznaczać? - że na jednych taka woda działa a na innych nie?
To nie woda tych ludzi uzdrowiła tylko wiara a z wiarą jest tak, że jeden wierzy a inny uważa, że wierzy, ale ma wątpliwości, co osłabia jego wiarę i wtedy żadna woda ze źródła uzdrawiającego mu nie pomoże, ponieważ albo sie wierzy, albo nie. Jeśli zaczynamy wątpić w moc Boga to trudno mówić wtedy, że człowiek ma wiarę, skoro zaczyna wątpić czy Bóg rzeczywiście cos może zrobić.
Te wątpliwości są oczywiście dziełem diabła, ale niestety często niszcza one w człowieku ta pewnosć, że Bóg może wszystko.

Tak samo jest z tymi egzorcyzmami a dokładniej z modlitwą egzorcyzmu. To nie forma modlitwy jest ważna, ale działanie Boga. Bóg daje konkretne doświadczenia, próby przez które człowiek ma przejść. Są różne formy modlitw egzorcyzmujacych, ale nie każde moga byc wykorzystane do odpowiedniego egzorcyzmu. Do egzorcyzmów prostych czy do modlitw o uwolnienie można uzywać róznych określonych formułek, ale juz do egzorcyzmu uroczystego są ustalone konkretne modlitwy i takie modlitwy odmawia tylko kapłan egzorcyzsta odpowiednio do tego przygotowany.
Wtedy taka modlitwa językami nie jest wykonywana bezpośrednio podczas egzorcyzmu, względnie tylko jako modlitwa wspomagająca, ale taką może byc tez różaniec, który też ma moc i to wcale nie małą, skoro sam szatan uważa, że jest on jak łańcuch, którym często obrywa od tych, którzy sie na nim modlą, dlatego szatan nienawidzi różańca. Doskonale wie, że jest to broń Maryi, której równiez nienawidzi za to, że niszczy jego plany, że odbiera mu dusze, które on chce ściągnąć na wieczne potepienie.

Dlatego tez nie uważam, aby modlitwa językami była silniejsza niż inne. MOże mieć moc egzorcyzmowania, ale nie ma sensu traktowania jej jako najsilniejszą..

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-03-2011 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #38
 
Czy jest ktoś tutaj na forum, kto wspomaga kapłana w egzorcyzmach?
02-03-2011 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Tego nie wiem, ale ja jak będę miał okazję to skorzystam. To musi być konkretne doświadczenie. Chciałbym taką walkę zobaczyć.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
02-03-2011 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #40
 
Niezdrowa postaw. To nie przedstawienie do odhaczenia nowego doświadczenia. TO walka z wieloma konsekwencjami. I nie szuka się do tego okazji... okazja to na przeceny w sklepie, a nie na takie coś Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-03-2011 00:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Annniko, ja doskonale wiem czym są egzorcyzmy i nie traktuję tego w taki sposób jak przedstawiłaś.
Mam swoje powody, dla których chciałbym kiedyś wziać udział w egzorcyzmach. Traktuje je bardzo poważnie, gdyż doskonale wiem, że są one poważną walką. Co do okazji : ja nie zawsze mam czas aby szukać konkretnych przypadków na siłę, aby jeździć wszędzie tam, gdzie takie egzorcyzmy sa odprawiane. Dlatego napisałem o okazji, gdyż jak sie ona trafi to wtedy nie odmówię, ale nie mam czasu na specjalne szukania takich doświadczeń. A dla mnie jest to tez konkretne doświadczenie walki dobra ze złem, walki, którą podjąłem też sam prawie 10 lat temu, więc to nie jest czy też nie będzie zwykły epizod w moim życiu, to będzie konkretne doświadczenie. I tak to nalezy odebrać. Nie traktuję tego jako jakieś przypadkowe przedstawienie. Dla mnie jest to coś osobistego i bardzo poważnego, nie dla atrakcji. I nie trzeba mnie uświadamiać też czym egzorcyzm jest, jakie niesie konsekwencje, bo doskonale zdaję sobie ztego sprawę.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-03-2011 09:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów