Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzorcyzmy jako działanie na psychikę
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Egzorcyzmy jako działanie na psychikę
ostatnio w rozmowie z kumplem wyszedł taki wątek, w jaki sposób próbowalibyście mu udowodnić że to nieprawda?

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
21-12-2010 02:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
ja odnoszę się do tego że najpierw osoby z podejrzeniem opętania zostają poddane badaniom psychiatrycznym i jeśli nie zostanie stwierdzona choroba "odprawia się egzorcyzmy" (tak w skrócie)

zaś na argument że jest wiele nie okrytych chorób odpowiadam że lekarze musieliby być bardzo tępi gdyby na przestrzeni wieków nie odkryli tej choroby.

a jeśli chodzi o działanie na psychikę to wszystko wywiera na nas jakiś wpływ Oczko

[ Dodano: Sro 16 Lut, 2011 18:47 ]
a i jeszcze dobrze by było wspomnieć o tym w jakim stanie znajdują się osoby opętane podczas egzorcyzmów

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
16-02-2011 19:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #3
 
egzorcysta na początku odprawia w myślach egzorcyzmy

wiec nie moze tu byc o mowy o oszustwie

mój chomik
16-02-2011 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #4
 
merkaba napisał(a):egzorcysta na początku odprawia w myślach egzorcyzmy

Owszem tak czyni po to by wykluczyć między innymi chorobę psychiczną. Odprawiając w myślach tą krótką modlitwę bada ewentualne reakcje osoby potencjalnie opętanej.
17-02-2011 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
gossia napisał(a):a i jeszcze dobrze by było wspomnieć o tym w jakim stanie znajdują się osoby opętane podczas egzorcyzmów

No raczej nie mówią, że są Napoleonem Bonaparte czy Herkulesem. Są agresywne, demon posługuje się ich ciałem rzucając nim na różne strony, używają wulgayzrmów względem egzorcysty lub innych osób. Z ksiażki o egzorcyzmach Anneliese Michel, gdzie zostały zawarte wypowiedzi demonów wynika, że demony nie wymawiają imion Jezusa i Maryi,

Ogólnie wyglądać to może na jakieś szaleństwo takiej osoby, ale opętanie znacznie różni się od zachowania osoby, którą można uznać za szaloną, za chorą psychicznie. Stosunek do ksiedza egzorcysty oraz do symboli chrześcijańskich może wskazywać że jest to przypadek dręczenia lub opętania. Raczej rzadko wystepuja takie zachowania u osób z zaburzeniami psychicznymi.

merkaba napisał(a):egzorcysta na początku odprawia w myślach egzorcyzmy

Raczej na początku to egzorcysta stara się porozmawiać z osobą, aby sprawdzić z czym tak naprawdę ma do czynienia. Stara się rozpoczać modlitwę z osobą, którą miałby egzorcyzmować.

Dopiero gdy stwierdzi, że rzeczywiście ma do czynienia z dręczeniem lub opętaniem może ropzoczać odpowiednie formy egzorcyzmowania.

Bardzo dobrze przedstawia przeproowadzanie egzorcyzmu francuski egzorcysta Henri Amet w swojej ksiażce "Czy trzeba bać sie diabła?".

Myslę, że w obecnych czasach, mimo, że egzorcyzmy są przeprowadzane juz od wielu lat to nadal opętanie często traktuje się jako objaw choroby psychicznej, A co gorsze - człowiek w obecnych czasach prędzej uwierzy w to co powie mu wróżka niż uwierzy w działanie szatana. Wierzy się w horoskopy lub inne pierdoły a nie wierzy się wto, co naprawdę jest mozliwe, w to co rzeczywiście może okazać się prawdą. Prawda często boli, więc łatwiej ja wymazać, łatwiej ja zastąpić chorobami psychicznymi niż uznać, że człowiek babrajac się w takich niebezpiecznych zabawach czy praktykach może ściągać na siebie niebezpieczeństwo opętania czy dręczenia diabelskiego .

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-02-2011 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
bashca napisał(a):ostatnio w rozmowie z kumplem wyszedł taki wątek, w jaki sposób próbowalibyście mu udowodnić że to nieprawda?

-Przy egzorcyzmach faceta trzyma 10 facetów a tentno które sprzwdzał znany mi lekarz medycyny było spoczynkowe.
-przywiązany linami do filara w kościele-i bano się o ten filar, czy rzuca meblami jak ksiażkami..
- Osoba reaguje na modlitwe a nie jak pisała omyk na przepis na placek po włosku, na wode święconą nie wiedząc że to woda święcona,
- "wykryje " księdza nawet w cywilu,[ogolnie a wiec nie tylko wiedza podczas modlitw]
-znajomość nieuczonych języków.
- ogólna awersja do sakrum, niemożliwość wejścia do kościoła np też taki nienaturalny objaw zniewolenia
- czasami w czasie egzorcyzmów występuje też uzdrowienie fizyczne
- po egzorcyzmach "wstawiennikom" diabeł np trzęsie w nocy łóżkami
- czy takie coś co sprawdzić sam może- głos we wszystkich czestotliwościach-sprawdzone na Woronicza przy analizie taśm Anneliese Michel.
- z mojego przypadku to Jezus krok po kroku przez Słowo prorockie porządkował to i to, rzeczy o których nikt nie miał prawa wiedzieć, tym bardziej ksiądz widziany pierwszy raz w życiu w mieście gdzie byłem drugi raz w odstępach 5 letnich.

[ Dodano: Czw 17 Lut, 2011 20:44 ]
Shou napisał(a):merkaba napisał/a:
egzorcysta na początku odprawia w myślach egzorcyzmy


Owszem tak czyni po to by wykluczyć między innymi chorobę psychiczną. Odprawiając w myślach tą krótką modlitwę bada ewentualne reakcje osoby potencjalnie opętanej.
Nie tylko, czasami takie osoby nie widzą możliwości na wyjście z tego stanu. Dzięki krótkiej modlitwie mogą realnie poznać że Jezus jest Panem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-02-2011 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Scott napisał(a):Osoba reaguje na modlitwe a nie jak pisała omyk na przepis na placek po włosku,
A w ogóle omyk brała udział w dyskusji na ten temat?
Jeżeli dobrze jeszcze widzę, to chyba NIE.
bashca napisał(a):ostatnio w rozmowie z kumplem
Wiesz co Basiu? Ciekawie dyskutujecie z kumplem. Czy ty może studiujesz filozofię?
Wiem, że nie, ale tematy dyskursów macie co najmniej ciekawe!!!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-02-2011 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Nicol@ napisał(a):Scott napisał/a:
Osoba reaguje na modlitwe a nie jak pisała omyk na przepis na placek po włosku,

A w ogóle omyk brała udział w dyskusji na ten temat?
Jeżeli dobrze jeszcze widzę, to chyba NIE.
Nie krzycz. Pisała o tym sposobie na rozpoznanie czy ktoś jest zniewolony czy nie w innym temacie, nie pamiętam już którym. Warto po prostu odwołać się do autora.

[ Dodano: Czw 17 Lut, 2011 22:40 ]
Nicol@ napisał(a):bashca napisał/a:
ostatnio w rozmowie z kumplem

Wiesz co Basiu? Ciekawie dyskutujecie z kumplem. Czy ty może studiujesz filozofię?
Wiem, że nie, ale tematy dyskursów macie co najmniej ciekawe!!!
A na Politechnice to nie ma, prowadziłem identyczne wiele razy Język Pozatym, to bardziej medyczny chyba temat na marginesie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-02-2011 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
Nicol@ - jeszcze nie pisałam, więc piszę. Scott odwołał się do słów z innego tematu, nie rób wideł z igły.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
19-02-2011 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Szanowni Państwo - Administracjo droga, uznałam się za niedowidzącą; skąd miałam wiedzieć, że odwołujecie się do... Uważam, że to co zawarte jest w temacie, to to właśnie podlega dyskusji. Jeżeli jest inaczej, (a okazuje się, że jest), to się "pewnikiem" myliłam.
Scott - ja nie krzyczę i ani mi to w głowie.
omyk - jeżeli robię z igły widły to chyba ze mną jest gorzej. A przynajmniej nie jest dobrze. Jaki wniosek? Stan waszych userów się pogarsza z przyczyn niejasnych.
Zwróciłam tylko uwagę na brak wpisu, oczekiwałam małego wyjaśnienia, a doczekałam się słów trochę obraźliwych. Nie jest to w porządku, czuję się nie komfortowo.
I wiesz co omyk? Jak nie pisałaś jakiś czas na forum to dało się odczuć taką małą wolność, taki mały brak cenzury, a jak tylko zaczęłaś swoją "aktywność" czuję się, jak w komunizmie nieomal.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
19-02-2011 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Chodziło mi tylko o tą dużą czcionkę, ale ok, zajmuje się niepotrzebnymi rzeczami.


A w ogóle to- pax między chrześcijany. Uśmiech

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-02-2011 00:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nicol@ napisał(a):Jak nie pisałaś jakiś czas na forum to dało się odczuć taką małą wolność, taki mały brak cenzury, a jak tylko zaczęłaś swoją "aktywność" czuję się, jak w komunizmie nieomal.

Nicol@
Omyk nie jest taka straszna. Myśle, że nie jest tak źle. Omyk jest po prostu dociekliwa - jak zauważyłem, ale to nie przeszkadza w wypowiadaniu się.

A teraz wróćmy do konkretnego tematu, Egzorcyzmy to dosyć ciekawy, ale też był już poruszany w innych działach, więc jesli jest coś o czym można pisać to zapraszam do dyskusji, jesli nie ma to może lepiej darować sobie wpisy nie na temat a przejsć do tematów w których można jeszcze o egzorcyzmach podyskutować.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-02-2011 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #13
 
Scot skąd wiesz, że diabeł naprzykład trzęsie w nocy łóżkami wstawiennikom.
Ciekawe czy ludzie modlą się językami podczas egzorcyzmów.
Myślę, że przyszedł czas na zamieszczenie mojego świadectwa.
20-02-2011 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
mike789 napisał(a):Scot skąd wiesz, że diabeł naprzykład trzęsie w nocy łóżkami wstawiennikom.
Bo moja rodzina posługuje w ten sposób. Język
mike789 napisał(a):Ciekawe czy ludzie modlą się językami podczas egzorcyzmów.
Tak, a diabeł wyjątkowo nienawidzi tej formy modlitwy. Jest tez charyzmat uwalniania, tylko że taka osoba świecka może nim posługiwać tylko w obecności kapłana.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-02-2011 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #15
 
Wiesz co?
Może nie potrzebnie zadałem to pytanie, bo czytałem w pewnej książce o szatanie, że kiedy modloono się językami to osoba, nad którą się modono zatykała uszy.
to czemu ta modlitwa wzbudza tyle kontrowersji?
20-02-2011 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów