Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzorcyzmy jako działanie na psychikę
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Dzisiaj ogólnie to co święte wzbudza kontrowersje. Homo konferencje mogą mieć miejsce w szkołach, ale jak kaplan egzorcysta zorganizował spotkanie z nauczycielami to sld w sejmie szalało. Nie licz że jak coś dobrego będziesz robił czy propagował to będzie łatwo, wręcz przeciwnie, ale to tylko potwierdzenie że się idzie w dobrą stronę. Najważniejsze że ma to zakorzenienie w Kościele, to jest wyznacznik tego że ta forma modlitwy jak najbardziej ma racje bytu.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-02-2011 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #17
 
Temat modlitwy w językach mnie bardzo interesuje, ale nie będę dalejrobić of topu.

[ Dodano: Nie 20 Lut, 2011 16:27 ]
Co do samych egzorcyzmów to chyba na tym forum czytałem o tym, że to niby nieprawda, że to demon wydaje te przeraźliwe dźwięki, bo mamy dwa zestawy strun głosowych.
chyba podziękuję bogu za ateistów, bo to co piszą to nadaje się na dobry dowcip.
20-02-2011 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Scott napisał(a):w ogóle to- pax między chrześcijany
PAX
mike789 napisał(a):emat modlitwy w językach mnie bardzo interesuje
A może przeczytałbyś to - proponuję.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
20-02-2011 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
mike789 napisał(a):Co do samych egzorcyzmów to chyba na tym forum czytałem o tym, że to niby nieprawda, że to demon wydaje te przeraźliwe dźwięki, bo mamy dwa zestawy strun głosowych.

To jak wyjaśniłbyś głosy nagrane podcza egzorcyzmów Anneliese Michel? Człowiek je wypowiadał?
Te głosy zostały zarejestrowane na tasmie i są dowodem na to, że to właśnie demony wypowiadały te wszystkie słowa. Warto sobie obejżeć film, na youtube powinni go jeszcze mieć.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-02-2011 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #20
 
Tomaszu, nie musisz m tego tłumaczyć, bo ja wiem, że to szatan i poprostu takich dźwięków nie ma.
Nie wiem skąd to wytrzasnąłem, ale gdzieś czytałem, że mamy dwa zestawy strun głosowych, oczywiście, że to bredna.
Scot mógłbyś wrzućić świadectwo egzorcysty?
Wysłałeś to Gosi w 2008, a jaz tobą pogadam jeszcze na pw.
Tak późno, a ja jeszcze przed komputerem.
21-02-2011 00:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
To bzdura, że mamy 2 zestawy strun głosowych. Są 2 fałdy głosowe, które są potrzebne do wydobycia pojedynczego dźwięku.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-02-2011 19:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
mike789 napisał(a):Scot mógłbyś wrzućić świadectwo egzorcysty?
Wysłałeś to Gosi w 2008, a jaz tobą pogadam jeszcze na pw.

Wiesz, świadectw ks.egzorcystów to jest wiele. Można sobie kupić naprawdę bardzo ciekawe pozycje w tym temacie. Ja mam chyba ze trzy pozycje ksiażkowe i każda jest naprawdę godna uwagi a jakby tak poszukać to znalazłoby się więcej.

Ale jesli Scott ma cosik ciekawego to niech podeśle. Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-02-2011 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ja czytałem szatan istnieje naprawdę spotkałem go.
No na pewno dobry jest jeszcze ksiądz Amort.
23-02-2011 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Owszem. Książki Gabriela Amortha są bardzo dobre. Jest jednym z najbardziej znanych egzorcystów. Ale warto też czytac innych. Oni także maja duże doświadczenie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
24-02-2011 02:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
To ze strunami głosowymi to jakieś religie gdzie wchodzi się w trans, czy po prostu spirytyzm i tak sobie tłumaczą skąd człowiek mówi głosem demona.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-02-2011 16:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #26
 
No tak,.
Zgadza się, a jakie książki bys polecił?
24-02-2011 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ks Cyran:
Cytat:Modlitwa o uwolnienie a egzorcyzm - świadectwa uwolnionych
Zawarte są następujące zagadnienia:
- modlitwa o uwolnienie,
- egzorcyzmy a sakramenty,
- egzorcyzm według współczesnego nauczania Kościoła,
- osobista modlitwa o uwolnienie,
- udział ochrzczonych w zwycięstwie Chrystusa,
- kiedy jest potrzebna modlitwa o uwalnianie,
- świadectwa osób uwolnionych,
- zasady posługiwania modlitwą o uwolnienie wobec innych osób,
- modlitwy o uwolnienie stosowane przez kapłanów i diakonów,
- konieczna rekonwalescencja po uwolnieniu,
- rozmowa z uwolnionym byłym satanistą na temat jego doświadczeń w stanie opęntania, w trakcie uwalniania i po uwolnieniu,
- rozmowa z byłym satanistą na temat współczesnych zagrożeń.

Cytat:Egzorcyzmy Anneliese Michel

Felicitas D. Goodman

Opis produktu
Książka "Egzorcyzmy Anneliese Michel", autorstwa Felicitas Goodman, amerykańskiej profesor antropologii kultury, w sposób przystępny i barwny opowiada pasjonującą historię dziewczyny o imieniu Anneliese.


Autorka postanowiła napisać tę książkę, aby dać świadectwo prawdzie. Udowadnia w niej, że Anneliese była rzeczywiście opętana.

Aby zdemaskować upartą ideologię podważającą tę tezę, w książce przedstawiono argumenty naukowe. Ale już zwykły opis zjawiska przekonuje o nadużyciach pseudonaukowców, którzy doprowadzając dziewczynę do śmierci zrzucili winę na kogoś innego. Na jej rodziców, na księzy, którzy heroicznie chcieli jej pomóc, na Kościół...

Istotną tezą tej książki jest więc to, że Anneliese padła ofiarą pseudonauki, a nie rzekomo przestarzałej chrześcijańskiej teologii, jak to obwieściły media na całym świecie, czego echa mamy także w nowym, kultowym filmie „Egzorcyzmy Emily Rose” (reż. Scott Derrickson, 2005), opartego właśnie na tej autentycznej historii.



Cytat:Wywiady z egzorcystą. Satanizm u nastolatków
KS. WŁODZIMIERZ CYRAN

Ale najbardziej:
Cytat:Rachunek sumienia na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego

Wyd. Arch. REGINA POLONIAE

Nowy Katechizm Kościoła Katolickiego odniósl się do wielu zjawisk współczesności, które umykały klasycznym opracowaniom rachunku sumienia. Ta publikacja stara się uzupełnić powstałą lukę.

autor: ks. Włodzimierz Cyran

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
24-02-2011 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #28
 
Dzięki.
Mógłbyś zajrzeć na pw?

[ Dodano: Czw 24 Lut, 2011 15:57 ]
O czekaj, chyba coś dostałem
24-02-2011 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Co do egzorcyzmów Anneliese Michel to polecam jeszcze ksiązkę ks.Jose Antonio Fortea i Laurence E.U. LeBlanca "Prawdziwa historia egzorcyzmów Anneliese Michel" To bardzo dobra książka i przedstawia wiele wypowiedzi demonów na temat tych ezgorcyzmów jak i ich działania w świecie, szczególnie w życiu Kościoła. To jedna z najlepszych książek jakie ostatnio czytałem.

Polecam również świadectwo egzorcysty francuskiego z Lyonu Henri Ameta "Czy trzeba bać sie diabła?" Bardzo dobra ksiażka. Równie dobrą ksiazka jest książka Francesco Bamonte "Opętanie i egzorcyzm - jak rozpoznać przebiegłego szatana". To są książki naprawde godne uwagi, więc jesli ktoś lubi tematyke egzorcyzmów to polecam te pozycje. Oczywiście ksiażki ks.Gabriela Amortha są chyba podstawą i klasyką w tej dziedzinie.

Polecam również książki o.Benignusa: " Szatan istnieje naprawdę. Spotkałem go" a także "Moja droga do egzorcyzmów". Równiez godne polecenia. Ojciec Benignus obecnie pełni funkcję oficjalnego egzorcysty Archidiecezji Monreale i Palermo. Konferencja Episkopatu Sycylii uczyniła go odpowiedzialnym za formację egzorcystów na Sycylii i tych sycylijskich kapłanów, którzy dopiero przygotowują się do pełnienia takiej funkcji.
Ksiażki można nabyć w ksiegarni Esprit : http://www.esprit.com.pl/index.php/s/wyn...utor/id/90

Dla wszystkich sympatyków tematyki egzorcyzmów. Uśmiech

Polecam także ciekawą relację z rozmowy z demonem włoskiego egzorcysty ks. Józefa Tomasselego : http://www.obnie.pl/index.php?option=com...&Itemid=27

Myśle, że na dobry początek wystarczy. Warto sobie to wszystko przeczytać. A wiekszosc pozycji książkowych, które przedstawiłem jest do nabycia w ksiegarniach internetowych.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-02-2011 01:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mike789 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 95
Dołączył: Oct 2010
Reputacja: 0
Post: #30
 
Czytałem "szatan istnieje naprawdę spotkałem go" ojca Begninusa, ae ja mam jeszcze jedną kwestię?
Czy wierzyć demonowi?
W Piśmie świętym czytamy, że Diabeł jest ojcem kłamstwa.
No właśnie na Sycylii jest mało egzorcystów. Mówił o tym ojciec Gabriele Amort i jest napisane o tym w książce ojca Begninusa.

[ Dodano: Pią 25 Lut, 2011 20:07 ]
Dzięki Nicol za ten artykuł.
Już wszystko jasne.
ciekawi mnie jeszcze czy ojciec Lagrua jszcze żyje.
25-02-2011 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów