Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelia według Rzymu James G. McCarthy
Autor Wiadomość
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
Nie dawajcie sie wkręcić w system wersetowy bo to jałowe.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
17-01-2011 00:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
I tam, przynajmniej potem mam czyste sumienie że zrobiłem co mogłem. Wiele osób myśli że już samym tym że nimi sypnie da możliwość podparcia każdej tezy, nawet takiej kompletnie niepoważnej co myślał ten czy tamten a nawet Bóg. Przy spokojnej analizie faktów wychodzi co i jak.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-01-2011 01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MELCHISEDEK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #63
 
Cytat:A teraz weź dobry komentarz i przeczytaj o tym wersecie. Przypadł do kolan i powiedział Jezusowi żeby odszedł od niego- dość dobrze widoczna sprzeczność. Ale chyba nie musze tu komentarza przepisywać?
Poproszę o ten tekst z komentarza. Duży uśmiech aha i określ co według Ciebie oznacza "dobry" napisany przez doktorów teologii czy tylko taki co zgadza się z Twoim myśleniem?

Cytat:32 ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony10 utwierdzaj twoich braci».
Cytat:Nic nie rozumiem z tego co piszesz, to jest cytat o ex cathedra a nie o nawracaniu się...
Pominę ową Tradycję osiemnastu wieków, która milczy na temat tego niby charyzmatu nieomylności. Zapoznaj się z odezwą biskupa Strosmayera na SW I przeciwko temu "dogmatowi". Wiara Piotra ma nie ustać mimo kuszenia które miał dać Piotrowi szatan. Ale czy mimo tego Piotr był nieomylny w sprawach wiary i moralności? List do Galacjan temu przeczy. Bo jeśli wiara Pawła, Jana, MArii Magdaleny, Tymoteusza i wielu innych nie ustała to czy także powinni być nieomylni a także ich sukcesorzy? Dochodzimy więc do absurdu. Patriarchowie prawosławni powinni mieć ten sam dogmat co sukcesorzy Piotra. Co z tego wynika widać.

Cytat:Szaweł Jezusa nie spotkał, nie chodził za Nim...
Paweł spotkał Jezusa i to zmartwychwstałego, chodził z Nim bo sam napisał " Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie." List do Galacjan 2:20

Cytat:Już od czasu powolania działał, szedł przecież za swoim powolaniem, zostawił wszystko co miał.
to jest fałszywe przekonanie - Tak jak Piotr powołany został Judasz. Judasz zdradził Chrystusa za srebniki, Piotr zaparł się trzykrotnie Chrystusa - różnica między jednym a drugim polegała na pokucie. Tylko Piotra Pan Jezus nazwał Szatanem ( czyli dosłownie kusicielem). Piotr nawrócił się i narodził na nowo, Judasz nie pokutował i z wyrzutów sumienia się powiesił. Jeśli myślisz że pojście za swoim powołaniem chroni człowieka od porzucenia wiary ( jak to było z Judaszem) to przyjmujesz doktrynę kalwińską o zachowaniu świętych.
Pan Jezus 3 razy zwracał się do Piotra czy ten Go miłuje. 2 razy zapytał czy Piotr miłuje Boga miłością agape ( niezwykła miłość, owoc Ducha św, miłość wzbudzona w człowieku przez Boga po jego nowonarodzeniu), Piotr 2 razy powiedział że miłuje ale ludzką miłością Fileo - miłość braterska, porzyjacielska. Za trzecim razem Chrystus zapytał Piotra czy ten miłuje go miłością nie bożą ale właśnie ludzką i wtedy Piotr się zasmucił. Piotr wiedział to co każdy człowiek przed nowonarodzeniem że sam własnymi siłami nie może Bogu służyć. List do Kolosan 1:29 Nad tym też pracuję, walcząc w mocy jego, która skutecznie we mnie działa.
Sant - już wyżej napisałem
Cytat:Natomiast przypisywanie wpływu katolicyzmu na zbrodnie Hitlera jest takim samym błędem logicznym jak
Cytat:Zresztą w twojej demininacji nikt nie klęka przed Bogiem, nikt nie adoruje, każdy głosi swoje tezy i się robi taki właśnie bałagan. Sam spotkałem osoby z KWCh które mówiły o...literalnym interpretowaniu Apokalipsy.
Więc Sant nie wiem czy mimo tego tekstu nadal uważasz że ja zrzucam odpowiedzialność za zbrodnie na katolicyzm? czy ten fragment Ci umknął?.
Mimo wszystko 5 stron postów a ile osób przeczytało książkę by o niej podyskutować?Czy to tylko krytyka z zasady?

,,Bracia,(...)abyście się nauczyli na naszym przykładzie nie wykraczać ponad to,co jest napisane,żeby jeden nie pysznił się drugim przeciw innemu...Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków,gdzie kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus."
08-02-2011 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
MELCHISEDEK napisał(a):Cytat:
Szaweł Jezusa nie spotkał, nie chodził za Nim...
Paweł spotkał Jezusa i to zmartwychwstałego, chodził z Nim bo sam napisał " Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie." List do Galacjan 2:20
Szaweł w sensie Apostoł narodów przed doświadczenia pod Damaszkiem. Jeśli miałbym porównywać te dwie postaci to koniecznie z wzięciem pod uwagę dwóch okresów ich życia przed poznaniem Jezusa/po.

Pozdrawiam

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
09-02-2011 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #65
 
MELCHISEDEK napisał(a):Więc Sant nie wiem czy mimo tego tekstu nadal uważasz że ja zrzucam odpowiedzialność za zbrodnie na katolicyzm? czy ten fragment Ci umknął?.
Zwróć uwage, że odpowiedziałem na twój post:
MELCHISEDEK napisał(a):scott - ja słyszałem o tym że katolik Hitler kazał mordować ludzi - czy to powód by uznać wszystkich katolików za morderców?
słowami:
Cytat:Absurd. Od kiedy Hitler był katolikiem? Przedstawiciele i twórcy wszystkich skrajnych ideologii socjalistycznych, lewackich wręcz odrzucali Boga.
powyższymi słowami tylko zanegowałem twoja tezę o katolickości Hitlera:
Cytat:ja słyszałem o tym że katolik Hitler kazał mordować ludzi
Nie twierdziłem że ty ty coś komuś zarzucasz jak napisałeś:
MELCHISEDEK napisał(a):zrzucam odpowiedzialność za zbrodnie na katolicyzm
, tylko stwierdziłem, że mylisz się w określeniu wyznania podmiotu twojej tezy. Po prostu użyłeś złego przykładu.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-02-2011 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
No tylko że naziści posługiwali się w celu eksterminacji tezami pogan, oraz Marcina Lutra.to Lutra cytowano w nazistowskim radiu, aby mieć usprawiedliwienie eksterminacji ludzi.

Prowadzony jest proces beatyfikacyjny biskupa katolickiego który kazaniami zatrzymał eksterminacje osób chorych w III Rzeszy, Watykan dawał paszporty osobom które miały być mordowane, na "wejściu" do Auschwitz mówiono min ile ma prawo przeżyć ksiądz katolicki[3 tygodnie jak pamietam], do tego obozy specjalnie dla katolickich duchownych, czy eksterminacja katolików w Holandii... I wiele wiele innych.

Hitler był poganinem ze wzgledu na to co praktykował, nie katolikiem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
10-02-2011 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów