Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelia według Rzymu James G. McCarthy
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #46
 
-Forum ewangelizacyjne -
Ja nikogo nie usiłuję przekonywać i nie to jest moim zamiarem. To mnie się zadaje pytania karząc coś udowadniać - czego wcale nie chcę.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-01-2011 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #47
 
Na forum ogólnym ewangelizacyjnym są różne fora, to nasze, na którym teraz dyskutujemy, nosi nazwę 'nasze zainteresowania'... Sant, ewangelizacja jest piękna i jest podstawowym zadaniem Kościoła obok sprawowania liturgii, ale nie zawsze trzeba tylko o jednym...

Skoro nie chcesz udowadniać - ok.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-01-2011 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #48
 
sant napisał(a):Powiedziałem że nie mam czasu. Nie znaczy to że brednie. Jeśli czegoś nie rozumiesz - nazywasz bredniami. jak sobie życzysz.

I widzisz omyk ma tu rację. Robisz drogi sant dokładnie to co zarzucasz mi. Jak to brzmiało - puste frazesy?
05-01-2011 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
raczej ciężko udowodnić intuicję, więc to chyba nie tylko kwestia "jak nie chcesz to nie" Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-01-2011 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #50
 
Shou napisał(a):I widzisz omyk ma tu rację. Robisz drogi sant dokładnie to co zarzucasz mi. Jak to brzmiało - puste frazesy?
Mam wrażenie, ze podczas zajęć z logiki, wagarowałeś. Jeżeli pytam o fakty a ktoś mi jako fakty przedstawia opinie, to wg ciebie jest to samo co stwierdzenie, że tu jest za mało miejsca i czasu by to wyjaśnić? Nie da się w paru słowach. I wymagałoby cierpliwości i zrozumienia ze strony tych co słuchają (czytają). Natomiast zarówno ty jak i Omyk czy Śpioch jesteście bardzo niecierpliwi i tak naprawdę nie chcecie słuchać. A że ja nie jestem na emeryturze i nie dysponuję wolnym czasem, dlatego - myślę, że zauważyliście- iż najczęściej korzystam z pamięci, sporadycznie powołując się na jakieś źródła - właśnie z tego powodu- bo to wymagałoby czasu. W dodatku, wyjaśniałem to również, nie piszę tu w celu dowartościowania siebie zmuszając kogokolwiek do przyznawania mi racji. Raczej dzielę się tym co sam otrzymałem. I jeśli ktoś nie chce tego przyjąć, to nie moja sprawa tylko jego. Nikt nie musi mnie słuchać. Z tego też powodu nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem wielbłądem. I że mam racje. Bo po co? Nie po to dałem się tu zaprosić. I nikogo nie mam zamiaru zmuszać do uznawania tego co piszę za prawdę objawioną. (co jest cechą niektórych moich współdyskutantów) Proszę tyko o jedno- nie projektować na mnie swoich zachowań i odczuć. Tzn proszę o nietraktowanie mnie jak kogoś stworzonego na swój obraz i swoje podobieństwo. A to czy Omyk ma rację czy nie, to czas pokaże.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-01-2011 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
omyk napisał(a):Popatrz, pisze do świętych, a poucza jak grzeszników... Co za ciekawa zależność, prawda? Uśmiech
Pewien biskup na rekolekcjach zadał uczestnikom pytanie: Czy wy jesteście święci?
Uczestnicy zmieszali się, nie wiedząc co odpowiedzieć. - No, jesteście święci? - drążył biskup.
Słysząc, że zapadła cisza, uśmiechnął się i powiedział: Przystąpiliście na Mszy do Komunii?
- Tak!
- No, to jesteście święci!

Przecież łaska jest uświęcająca Oczko Oczko Uśmiech

No tak, ale sprawa z tą świętością ni jest taka prosta i oczywista jak by się wydawało, bo....

Czy dziś, ktoś wątpi w świętość tego Apostoła...? a jednak... On sam za takiego się nie uważał...

Lk 5:8 BT
"Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny."


A i Jezus dał Piotrowi klucze do Królestwa Niebieskiego.....

Mt 16:19 BT
"I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."


Ale, w krytycznym momencie.... jednak .....

Mt 16:22-23 BT
"A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie."


A czy Piotr coś chciał złego uczynić... - NIE.... problem jest poważniejszy niż nam się wydaje...

Problem polega moim zdaniem , na tym że protestanci, nawet jak grzeszą - to muszą zaskarbić sobie na nowo "przychylność" Boga. A co gorsza jakaś ich część uznaje, że grzech nie ma ty znaczenia, i przechodzą do porządku dziennego nad nim.

W KRzK świętość ma głębsze duchowe znaczenie, stąd w pierwotnym Kościele powstawały pustelnie i tworzyły się pierwsze zgromadzenia zakonne , jak byśmy je dziś nazwali....

Tak więc nosząc Ciało Chrystusa w sobie , jak najbardziej jesteśmy świętymi, ale 5 min później możemy być drapieżnymi "demonami" -i nad tym mamy starać się pracować, by zawsze odczytywać wolę Boga względem nas.... na przykładzie Św. Piotra .

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
06-01-2011 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #52
 
Cytat:Natomiast zarówno ty jak i Omyk czy Śpioch jesteście bardzo niecierpliwi i tak naprawdę nie chcecie słuchać. A że ja nie jestem na emeryturze i nie dysponuję wolnym czasem...
No, to nas podsumowałeś, siebie usprawiedliwiłeś - chyba możesz czuć się zadowolony.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-01-2011 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Co to ma wspólnego z tematem? W sumie temat tak słaby że nie ma się co zajmować tą sieczką

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
06-01-2011 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MELCHISEDEK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #54
 
Omyk 1 Kor 5:5 - podałem nie jako fragment potwierdzający naukę o predestynacji, ale jak przeczytasz jeszcze raz o nieutracalności zbawienia mimo popełnienia grzechu w terminologii katolickiej uchodzący za śmiertelny.
Wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, żeby duch był zbawiony w dniu Pana Jezusa. (1 Koryntian 5:5, PolUGdanska)
Tekst drugie listu pokazuje na czym polegało owe "wydanie na zatracenie ciała szatanowi". Pan Jezus dał prawo w Ew Mt 18;15-18 wykluczania chrześcijan ze wspólnoty kościoła lokalnego ( widzialnego zgromadzenia) i Koryntianie wyrzucili grzesznika ze zboru w Koryncie. A mimo to nieomylne Słowo Boże mówi że i tak będzie zbawiony.
Podajesz dalej Omyk ciekawe fragmetny lecz:
Księga Ezechiela jest księgą Starego przymierza opartego na życiu z uczynków, wypełnianie zakazów i nakazów Prawa.
Ew Mt 7:22-23 jest kontradykcją na pierwszy rzut oka bo pokazuje że pełniąc uczynki prawa nie będzie się zbawionym. Nie dziwi to gdyż w Nowym przymierzu człowiek nie będzie zbawiony z uczynków prawa ale na podstawie Słuchania z wiarą. Gal 3:5.
Co więcej List do Hebrajczyków 10:26-27 pokazuje poznanie prawdy nie jest jednoznaczne z wiarą. Katechizacja i ewangelizowanie nie przynosi ludziom zbawienia. Potrzebny jest akt wewnętrznej metanoi, wiary w odkupieńczą śmierć Chrystusa. Ew Jana 1:12. Przyjęcie Pana oraz uwierzenie w niego. Samo przyjęcie nic nie pomoże, tak jak nie pomogło Izraelitom w Jerozolimie. Tło historyczne tego listu jest ciekawe. Oto na Jerozolimę maszeruje legion rzymski. Judeochrześcijanie są w kropce - czy zakon czy Chrystus. Stanąć w obronie Świątyni czy opuścić Jerozolimę. Jednym z elementów tego wezwania jest wiersz 13:13.
Cytat:Czy są ludzie nieodrodzeni w kościele ( czyli widzialnym lokalnym zborze) - oczywiście że tak Mt 13:25-28. Nazywają się świętymi ale nigdy nimi nie byli i nie będą, choćby nie wiadomo jak moralne życie będą prowadzić List do Rzymian 3:20.
Ja znam odpowiedź, Bóg także. Czy ktoś inny to potwierdzi czy zaprzeczy - jest to dla mnie nieistotne. Świadectwo swojej wiary złożyłem przez życie jako katechumen oraz po długim czasie poprzez chrzest w baptysterium.
Cytat:
Cytat:Pojęcie "świat" jest negatywne- to że świat jako stworzenie należy do stwórcy nie zmienia tego.
Tak? Uśmiech Czyli Bóg stworzył coś negatywnego, czyż nie wynika to z Twojej wypowiedzi? "A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre". "Wy jesteście światłem świata", "Ja jestem światłością świata", "rolą jest świat", "świat stał się przez Nie", "Bóg umiłował świat", "nie (...) po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony", "życie daje światu", "Moje Ciało za życie świata", "w Chrystusie Bóg jednał z sobą świat", "Jego wyroki obejmują świat cały", "Umocnił świat, by się nie poruszył", "tak utwierdził świat, że się nie zachwieje", "mój jest świat i to, co go napełnia"...
No gdybyś przeczytała książkę to uniknęłabyś tego błędu powyżej.
Bóg stworzył wszystko i to było dobre. Nie było grzechu, nie było zła ani niesprawiedliwości. Potem wchodzi grzech i niszczy dzieło Boga. Człowiek traci bezgrzeszną naturę, ciało podlega śmierci, oraz świat uległ strasznemu przekleństwu z powodu grzechu. Świat staje się zły, poprzez obecność grzechu w nim. Człowiek stał się zły Rzym 3:10-18 właśnie z powodu jednego upadku. Dalej ....chrześcijanie są światłością w grzesznym złym świecie, po co chrześcijanie mieli by świecić w czymś co jest dobre? Bycie światłem świata wynika z obecności Chrystusa w naszym życiu, zatem nie nasza zasługa że świecimy ale samego Zbawiciela w nas Gal 2:20. Rola potrzebuje Słowa Bożego, Bóg ten grzeszny świat umiłował i umiłował ludzi, grzeszników a nie sprawiedliwych ( Rzym3:10 ). Umarły grzeszny świat potrzebuje życia które może dać tylko Chrystus, ostatecznie czy dziś świat należy do Chrystusa? Nie , a dowodem są statystyki policyjne w naszym niby chrześcijańskim kraju. Jak napisałem wcześniej, katechizacja nie prowadzi do zmian w naturze ludzi.Grzech jest skutkiem grzesznej natury, a nie jak podaje Suma Teologiczna że jesteśmy grzesznikami dlatego że grzeszymy.
Katechizm KK nie nazywa wszystkich katolików ludźmi świętymi, katechizm jedynie uczy o dążeniu do świętości Kanon 2012,20132-14. Biblia uczy że chrześcijanin jest święty tu i teraz, nie ze względu na uczynki ale nowonarodzenie w Bożej rodzinie. 1 Piotra 2:9.

Kąkol i pszenica to nie moja interpetacja ale np, katoliccy, luterańcy, oxfordzcy, Logos Scholar, Zodervan Pradis, ewangelikalni i inni - ta sama wykładnia.
Napisałaś że nie jest przymusem czynienie przygotowanych przez Boga uczynków - zgadzam się. Sam nie napisałem nigdzie że to przymus człowieka, lecz jeśli Bóg je przygotował dla nas, żadna zasługa jeśli współdziałamy z Bożą łaską. Jeśli nie mamy zasługi za te uczynki nie możemy zasłużyć na zbawienie w myśl doktryny katolickiej. Bo katolicyzm naucza że na zbawienie pracujemy uczynkami. Wiarę dostajemy z marszu gdy jeszcze nawet mamy problemy z odróżnianiem kolorów.( jako niemowlaki podczas pokropienia wodą).
Święty = śprawiedliwy Rzym 3:26; Rzym 4:3-5; Rzym 4:11( a my mamy pieczęć Ducha św ); Hbr 11:4; 1 Jana 3:7 , natomiast uświęcany do doskonałości Ef 4:13, 1 tes 4:3. My się nie uświęcamy ale czyni to w nas Bóg - 2tes 2:13, Rzym 1:4; Hbr 2:11; Hbr 10:10 <- do uświęcenia każdego człowieka wystarcza tylko i wyłącznie ofiara Chrystusa. KK naucza że uświęcenie dokonuje się dzięki (o zgrozo) uczynkom ludzi uznanych przez KK za świętych. Przez zasługi NMP także katolik wierzy że może być uświęcany. Absolutnie niebiblijne podejście
Shou napisał(a):Ja się zastawiam jeszcze czym jest owa miłość do bliźnich ludzi takich jak McCarthy czy redaktora polskiego wydania. Czy prawdziwa miłość prywatnych kościółków wyraża się poprzez rozbijanie prawdziwego Chrystusowego Kościoła, wyrywanie z jego szeregów wiernych i tym samym skazanie ich na wieczne potępienie? To prędzej jest służba względem szatana niż dług wdzięczności dług miłości do Katolickiej rodziny. Jeżeli ktoś jest świadom iż poza Kościołem Katolickim nie ma zbawienia i ściąga śmierć na swoich bliskich to ja dziękuję..
Cała teologia ekumeniczna KK podkreśla ważne zrozumienie arcykapłańskiej modlitwy Pana Jezusa. Zrozumienie które do KK przyszło ze wspólnot poreformacyjnych. Kościół Pana Jezusa nie jest i nie był podzielony, jest mistycznym ciałem Pana Jezusa. Nie ma granic denominacyjnych a wyznacznikiem przynależności jest albo nowonarodzenie poprzez chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha św albo jak inni teolodzy uważają że poprzez to kto będzie zbawiony. McCarthy jednak nie dzieli Kościoła gdyż jak autor pokazuje - jest motywowany miłością do zgubionych grzeszników, identyczną jaką miał apostoł Paweł głosząc Ewangelię na aeropagu.

Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2011 01:38 ]
Świętość Apostoła Piotra
- po nawróceniu tak , nawrócił się po wydarzeniach z ogrodu Getsemane. Łk 22:32. Wcześniej była świadomy swojego grzechu i nie nazwałby się świętym, ale nawrócił się (narodził na nowo) w noc pojmania Zbawiciela
Nie wiem jakich Wojtku protestantów masz na myśli, którzy po zgrzeszeniu muszą zaskarbić sobie przychylność Boga - bo to jest nauka Katolicka, nie protestancka. Luter pokazał że Bóg kocha Ciebie tak samo przed grzechem jak i po. Nic się tu nie zmienia, uczył także że przez grzech człowiek stara się oddalić od Boga, ale (rzym 8:35) uczy że nie możemy się od Boga odłączyć nawet poprzez grzech. Luter pokazuje że potrzeba wewnętrznej pokuty odwrócenia się od grzechu. Nie potrzeba spowiadać się przed człowiekiem, ale tylko Bogu jak sam Piotr poucza w dziejach apostolskich 8:22. Piotr nie czuje się kompetentny do odpuszczenia grzechu? no nie może być bo Mk 2:7 i Mt 9:6.
Pierwotny kościół to wiek III n.e. Monastycyzm z początku był uznany za herezję, potem się jednak przyjął na dobre.
Podsumowując mamy na przykładzie , Pawła, Piotra, i innych apostołów że do chwili nowonarodzenia byli grzesznikami, po tym stali się świętymi dzięki Bożej łasce.

Pozdrawiam

,,Bracia,(...)abyście się nauczyli na naszym przykładzie nie wykraczać ponad to,co jest napisane,żeby jeden nie pysznił się drugim przeciw innemu...Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków,gdzie kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus."
16-01-2011 02:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
MELCHISEDEK napisał(a):Świętość Apostoła Piotra
- po nawróceniu tak , nawrócił się po wydarzeniach z ogrodu Getsemane. Łk 22:32. Wcześniej była świadomy swojego grzechu i nie nazwałby się świętym, ale nawrócił się (narodził na nowo) w noc pojmania Zbawiciela
?? Kto była świadomy.Nie wiesz jak wcześniej św Piotr by się nazwał, bo nie możesz wiedzieć. Zaczynasz gdybać jak świadkowie Jehowy. :/ nie ma w całym NT osoby której by tak nie szło jak św Piotrowi, ale miał jedną cechę- wracać natychmiast do Jezusa, nie wiesz co o sobie sądził, nie znasz jego myśli, a to że chwilami się nie udawało nie znaczy od razu tego co piszesz. Co więcej, doświadczając miłosierdzia Bożego po każdym upadku, nie tylko tym w orgordzie oliwnym napisał potem:

Cytat: /Bądźcie/ jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi, (15) ale w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi na wzór Świętego, który was powołał, (16) gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
1 List św Piotra 1,14-15

To jest tajemnica miłosierdzia. Ale to jest osobny temat, świetny jest Dzienniczek siostry Faustyny na ten temat.

Zresztą w twojej demininacji nikt nie klęka przed Bogiem, nikt nie adoruje, każdy głosi swoje tezy i się robi taki właśnie bałagan. Sam spotkałem osoby z KWCh które mówiły o...literalnym interpretowaniu Apokalipsy. :|

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2011 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MELCHISEDEK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ja nie uważam się za osobę czytającą w myślach Piotra, ja czytam w Piśmie św co on odczuwał.

Lk 5:8 BT
"Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny."

Był grzesznikiem potrzebującym zbawiciela - podałem że w Łk 22:32 sam Pan Jezus mówi że on się musi nawrócić. Czyli do tego momentu Piotr nie był odrodzonym człowiekiem. To powiedział Bóg nie ja. Cytujesz list Piotra, pisząc ten list Piotr już jest po nawróceniu Łk 22:62, otrzymaniu Ducha św, Dz 2:4. Zgodnie z Twoim podejściem Saul który przyłożył rękę do zabicia Szczepana i Paweł nie różnią się niczym. nie było żadnego nawrócenia od zwykła droga Saula. Jednak Pismo św uczy że w chwili nawrócenia Saul stał się zupełnie innym człowiekiem, z prześladowcy zmienił się w niewolnika Pana Jezusa jak sam o sobie pisał. Podobnie z Piotrem, żył jako grzesznik, nawrócił się i Bóg zaczął działać w Jego życiu. Ew Jana 21:17 - Piotr zdaje sobie sprawę ze swojej niemocy służenia Bogu. To jest przełom w jego życiu. Już nie Piotr w swojej gorliwości działa i popełnia błąd za błędem ale pozwala działać Chrystusowi( nie licząc jednej wpadki) prowadzi święte, przykładne życie.
Scott - ja słyszałem o tym że katolik Hitler kazał mordować ludzi - czy to powód by uznać wszystkich katolików za morderców? Twoje myślenie jest błędne logicznie.

,,Bracia,(...)abyście się nauczyli na naszym przykładzie nie wykraczać ponad to,co jest napisane,żeby jeden nie pysznił się drugim przeciw innemu...Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków,gdzie kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus."
16-01-2011 12:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #57
 
MELCHISEDEK napisał(a):cott - ja słyszałem o tym że katolik Hitler kazał mordować ludzi - czy to powód by uznać wszystkich katolików za morderców?
Absurd. Od kiedy Hitler był katolikiem? Przedstawiciele i twórcy wszystkich skrajnych ideologii socjalistycznych, lewackich wręcz odrzucali Boga.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-01-2011 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MELCHISEDEK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
K. Grünberg, Życie osobiste Adolfa Hitlera, - podaje żę Hitler był ochrzczony w Kościele Katolickim. Był więc katolikiem, nie złożył aktu apostazji ani nie był ekskomunikowany. W mysl KKK był katolikiem. Natomiast przypisywanie wpływu katolicyzmu na zbrodnie Hitlera jest takim samym błędem logicznym jak
Cytat:Zresztą w twojej demininacji nikt nie klęka przed Bogiem, nikt nie adoruje, każdy głosi swoje tezy i się robi taki właśnie bałagan. Sam spotkałem osoby z KWCh które mówiły o...literalnym interpretowaniu Apokalipsy.

,,Bracia,(...)abyście się nauczyli na naszym przykładzie nie wykraczać ponad to,co jest napisane,żeby jeden nie pysznił się drugim przeciw innemu...Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków,gdzie kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus."
16-01-2011 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
MELCHISEDEK napisał(a):Ja nie uważam się za osobę czytającą w myślach Piotra, ja czytam w Piśmie św co on odczuwał.

Lk 5:8 BT
"Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny."
A teraz weź dobry komentarz i przeczytaj o tym wersecie. Przypadł do kolan i powiedział Jezusowi żeby odszedł od niego- dość dobrze widoczna sprzeczność. Ale chyba nie musze tu komentarza przepisywać?
MELCHISEDEK napisał(a):Był grzesznikiem potrzebującym zbawiciela - podałem że w Łk 22:32 sam Pan Jezus mówi że on się musi nawrócić.

Cytat:32 ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony10 utwierdzaj twoich braci».
Nic nie rozumiem z tego co piszesz, to jest cytat o ex catedra a nie o nawracaniu się...
MELCHISEDEK napisał(a):Czyli do tego momentu Piotr nie był odrodzonym człowiekiem.
Chodził za Jezusem, wyciągał reke do Niego ilekroć się gubił, wyciągasz błędne wnioski a do teraz nie wiem skąd.
MELCHISEDEK napisał(a):Cytujesz list Piotra, pisząc ten list Piotr już jest po nawróceniu Łk 22:62, otrzymaniu Ducha św, Dz 2:4.
A zapłakał tak, ale z tego samego powodu co Eliasz. Nie da się ukryć że list został napisany wiecej niż 50 dni po ukrzyżowaniu Jezusa...
MELCHISEDEK napisał(a):. Zgodnie z Twoim podejściem Saul który przyłożył rękę do zabicia Szczepana i Paweł nie różnią się niczym. nie było żadnego nawrócenia od zwykła droga Saula.
Paweł to nie Piotr. Nie wiem skąd takie porownanie. Szaweł Jezusa nie spotkał, nie chodził za Nim...
MELCHISEDEK napisał(a):Jednak Pismo św uczy że w chwili nawrócenia Saul stał się zupełnie innym człowiekiem, z prześladowcy zmienił się w niewolnika Pana Jezusa jak sam o sobie pisał.
Tak mówi Biblia. możemy iśc dalej, to słowo "jednak" mi nie pasuje i gdyby go nie było całość ok.
MELCHISEDEK napisał(a):Podobnie z Piotrem, żył jako grzesznik, nawrócił się i Bóg zaczął działać w Jego życiu.

Już od czasu powolania działał, szedł przecież za swoim powolaniem, zostawił wszystko co miał.
MELCHISEDEK napisał(a):Ew Jana 21:17 - Piotr zdaje sobie sprawę ze swojej niemocy służenia Bogu. To jest przełom w jego życiu.
??
Cytat:Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje!
Gdzie tu mowa o niemocy służenia Bogu??

MELCHISEDEK napisał(a):Już nie Piotr w swojej gorliwości działa i popełnia błąd za błędem ale pozwala działać Chrystusowi( nie licząc jednej wpadki) prowadzi święte, przykładne życie.
Życie człowieka który pomimo że upada idzie dalej za Jezusem też jest przykładem dla upadających- na ogrom Miłosierdzia, na to że Jezus takiego kogoś nie odtrąca.
MELCHISEDEK napisał(a):Scott - ja słyszałem o tym że katolik Hitler kazał mordować ludzi - czy to powód by uznać wszystkich katolików za morderców? Twoje myślenie jest błędne logicznie.

A ja polecam dokument"Naziści spisek okultystów" dowiesz się dlaczego III Rzesza tyle osób zamordowała w myśl neopoganstwa, dlaczego swastyka która jest skrajnie antychrzescijanska, dlaczego satanistyczne s w ss, i posunięcia armią konsultowane zawsze z astrologami. Hitler stworzył obozy koncentracyjne dla księży, walczył z katolicyzmem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-01-2011 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #60
 
MELCHISEDEK napisał(a):podaje żę Hitler był ochrzczony w Kościele Katolickim. Był więc katolikiem, nie złożył aktu apostazji ani nie był ekskomunikowany.
Jeżeli ty tylko patrzysz na to w sposób prawny?!!! Sam chrzest jeszcze niczego nie przesądza. Jest ziarnem, które można pielęgnować, ale również zniszczyć. Katolikiem jest ten, co jest w jedności z Kościołem, a nie ten co ten Kościół czynnie niszczy. W takim razie Stalin jest prawosławnym. Bo też był ochrzczony. Tak? - Nawet miał jakieś święcenia. A ekskomunika polega na tym że ktoś sam się wyklucza z Kościoła. W niektórych przypadkach tylko Kościół uroczyście to potwierdza. Obaj w.w. panowie przez swoje akty sami sie z Kościoła wykluczyli. I to było tak oczywiste, że nawet nie trzeba tego potwierdzać. Inny szaleniec- Marks był też żydem z urodzenia i wychowania, ale żadną miarą nim nie pozostał.

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2011 23:31 ]
Scott napisał(a):A ja polecam dokument"Naziści spisek okultystów"
Scott - a po co? Wystarczy popatrzeć na kultywowanie i popieranie w III Rzeszy religii starogermańskich. Zresztą jak twórca jednej z odmian radykalnego socjalizmu (ze swojej natury antychrześcijańskiego) mógł być katolikiem?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
17-01-2011 00:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów