Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..:: WIOSKA HARE KRYSZNY ::..
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
..:: WIOSKA HARE KRYSZNY ::..
Przystanek Woodstock, Przystanek Jezus, Wioska Hare Kryszny.

Tak sobie myślałem jako uczestnik tegorocznego przystanka Woodstock co dla nas wszytskich jest lepsze :?:
Z mojego punkyu jako osoby wierzacej, pojechalem na przystanek woodstock aby posluchac dobrej muzyki, ktora poprostu kocham. Uczestniczylem w wolnym czasie w Przystanku Jezus gdzie byla super atmosfera choc ludzie zabiegani jakby w swojej pracy jaka byla ewangelizacja.
Poszedlem na wioske Hare Kryszny. I tam poprostu porazka. Zobaczylem jak Sztan poniewiera ludzmi Smutny
Odmawiajac swoje modly: Hare Kryszna, Hare Kryszna, Hare Kryszna, Kryszna Kryszna, Hare Hare, Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare

Przeciez Ci ludzie tak naprawde w duzej czesi wierzacy, nie zdawali sobie sprawy, ze tanczac i biorac udzial w ich zabawie lamia pierwszy punkt dekalogu. Czczac boga Kryszne.

Zastanawie mnie to, ze Owsiak jako osoba wierzaca, ktora rok temu na koncercie Maleo Reggae Rockers wykrzyknela, ze Jezus jest Panem moze pozwalac Krysznowcom rozbijac sie na terenach przystanka woodstock, a przystanek Jezus mial zabronione rozbic wlasna scene :!:

Czy wy sobie nie zdajecie, ze Hare Kryszna jest to sekta :?: :!:
Niektore kraje zabraniaja surowo tej sekcie sie pokazywac. Dlaczego Polska tego nie zabroni. Mam dosc patrzenia na to co oni robia z ludzmi. Smutny
03-08-2004 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Rasta napisał(a):Zastanawie mnie to, ze Owsiak jako osoba wierzaca, ktora rok temu na koncercie Maleo Reggae Rockers wykrzyknela, ze Jezus jest Panem moze pozwalac Krysznowcom rozbijac sie na terenach przystanka woodstock, a przystanek Jezus mial zabronione rozbic wlasna scene
Rozbicie wlasnej sceny to cos wiecej niz to co robia krysznowcy, ktorzy na Woodstocku dzialaja, jesli sie nie myle, na takich samych zasadach jak organizacje pozarzadowe.

I cokolwiek by nie myslec lub mowic na ich temat, to jesli twierdzimy, ze Woodstock jest impreza otwarta, to maja prawo tam byc, tak samo jak chrzescijanie czy wyznawcy Rozowego Jezozwierza. PO prostu albo wszyscy, albo nikt - jesli ustanowi sie "religie panujaca" na Woodstocku to doprowadzi do roznych napiec...

www.malach.tox.pl
03-08-2004 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Tak z tom Gerwaz sie zgodze, ze na woodstocku nie powinna byc tylko jedna religia. Tam jest jakby to powiedziec wstep wolny. Kazdy jest na takich samych prawach nie zaleznie od wyznania.
Ale patrzec na to ztej strony, ze Krysznowcy to sekta, ktora chandluje narkotykamy, bronia i wdodatku ludzmi. Wydaje mi sie, ze tak jak mowil Rasta nie powinni w Polsec mies swojego dzialania. Inne kraje nie pozwalaja na to. Wiadomo, ze nie mozna Polski nawrocic na jedna wiare.
03-08-2004 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
Pułapka relatywizmu
Gerwaz napisał(a):Rozbicie wlasnej sceny to cos wiecej niz to co robia krysznowcy, ktorzy na Woodstocku dzialaja, jesli sie nie myle, na takich samych zasadach jak organizacje pozarzadowe.

I cokolwiek by nie myslec lub mowic na ich temat, to jesli twierdzimy, ze Woodstock jest impreza otwarta, to maja prawo tam byc, tak samo jak chrzescijanie czy wyznawcy Rozowego Jezozwierza. PO prostu albo wszyscy, albo nikt - jesli ustanowi sie "religie panujaca" na Woodstocku to doprowadzi do roznych napiec...

Hmmmm..... Oj chyba ci się coś pomyliło?! Nie chcę być nie kulturalny ani nie tolerancyjny dla innych wyznań, ale są pewne konkretne zastrzeżenia! Jeśli w innych krajach uznano w/w ruch religijny za sektę destrukcyjną, to za granicami Polski już nią nie jest? Czyli wszystko jest ok? Niech handlują bronią pod przykrywką wiary /bo tak robią/, niech zwodzą ludzi itd. Sekta w pejoratywnym znaczeniu jakie teraz jej nadano, raczej powinna być przedmiotem naszej ostrożności a nie afirmacji. Niech sobie przyjeżdzają buddyści, muzułmanie i inni, ale nie ci, którzy pod przykrywką pięknych słów będą robili zamieszanie!

Jeszcze jedno!!!!!!!! Jeżeli pan Jurek jest taki tolerancyjny, to dlaczego przystanek Jezus nie miał własnej sceny, a Kryszna miała? To jest nowa tolernacja?!!!!!!!!!!

Podstawa to rozsądek. Tolernacja bez granic, jest tylko pięknie brzmiącą zmyłką.

Pozdrawiam.
03-08-2004 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Gregoriano napisał(a):Jeśli w innych krajach uznano w/w ruch religijny za sektę destrukcyjną, to za granicami Polski już nią nie jest? Czyli wszystko jest ok?
To jest kwestia ustalen prawnych, na ktore ani ja ani ty nie mamy wplywu.

Na temat tolerancji Owsiaka sie nie wypowiadam, bo jest rzeczywiscie dyskusyjna...

Ale wyobrazasz sobie mlyn jaki by sie zrobil po wypedzeniu z Woodstocku
hare Kryszna? Podejrzewam, ze bylby nawet wiekszy niz po wywaleniu PJ...

www.malach.tox.pl
03-08-2004 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
A co wy na to:

Cytat:Ponad 500 byłych członków tej wspólnoty oskarża jej nauczycieli, mnichów i guru o seksualne molestowanie.
http://www.sekty.net
03-08-2004 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Rasta napisał(a):A co wy na to:

Cytat:Ponad 500 byłych członków tej wspólnoty oskarża jej nauczycieli, mnichów i guru o seksualne molestowanie.
http://www.sekty.net
Nie chce byuc zlosliwy, ale o to samo oskarza sie tez katolickich ksiezy (choc to zadne usprawiedliwienie)

www.malach.tox.pl
03-08-2004 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Zaraz po tym jak umiescilem post wlasnie liczylem dokladnie na taka odpowiedz co do mojego postu. :?
03-08-2004 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
A czego sie spodziewales? Co chcialbys uslyszec stosujac taki argument? Rownie dobrze moglem to podeprzec jescze motywem o drzazdze i belce w oku...

www.malach.tox.pl
03-08-2004 17:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nom ten argument do najsilniejszych nie nalezal...
Ale mimi wszytsko ten argument jest argumentem. Do tego mozna dozucic pare mocniejszych takich jak handel bronia czy zywymi ludzmi pod przykrywka muzyczki, fescynow i taniego zarcia.
Wydaje mi sie, ze Owsiak dobrze wiedzac o tych faktach dokonanych co juz mialo miejsce nie powinien dawac Krysznowcom biletu do drzwi Polski.
03-08-2004 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Daidoss napisał(a):Wydaje mi sie, ze Owsiak dobrze wiedzac o tych faktach dokonanych co juz mialo miejsce nie powinien dawac Krysznowcom biletu do drzwi Polski.
No wiesz... On im "biletu do drzwi Polski" nie dawal. To juz nie te czasy kiedy panujacy krol sprowadzal z zagranicy jakis zakon i nadawal mu ziemie... Krysznowcy przebywaja i funkcjonuja w Polsce zgdnie z tutejszym prawem. A ze Woodstock mozna uznac za jakas ich promocje to inna sprawa.

www.malach.tox.pl
03-08-2004 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
No ale tak odrzucajac wszystko Gerwaz jestes za Krysznowcami w Polsce?? Wiem ,ze to nic nie znaczy bo nic nie zdzialamy ale chcialbym wiedziec jak to sie Ciebie ma. Jestes obojetny na to czy masz swoje zdnaie?? Pomysł
03-08-2004 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Daidoss napisał(a):No ale tak odrzucajac wszystko Gerwaz jestes za Krysznowcami w Polsce?? Wiem ,ze to nic nie znaczy bo nic nie zdzialamy ale chcialbym wiedziec jak to sie Ciebie ma. Jestes obojetny na to czy masz swoje zdnaie?? Pomysł
Nie mam zamiaru nikogo z kraju przepedzac, bo to faszyzm! A swoje zdanie na ten temat mam: informacja o dzialalnosci (formach i celach) Hare Kryszna powinna byc powszechnie dostepna. Kazdy ma prawo wyboru - ale niech wie, co wybiera.

www.malach.tox.pl
04-08-2004 00:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Gerwaz napisał(a):informacja o dzialalnosci (formach i celach) Hare Kryszna powinna byc powszechnie dostepna. Kazdy ma prawo wyboru - ale niech wie, co wybiera.
No ale cos wtedy jest tutaj nie tak. Popatrz na narkotyki. Prawo wyraznie zabrania ich stosowanie a nawet posiadanie. O narkotykach tez mozesz powiedziec o (formach i celach) ale po zatym, ze sa powszechnie dostepne sa nielegalne. A argument, ze kazdy ma prawo wyboru jest przegieciem jak dla mnie. Co znaczy prawo wyboru? Wartosci czlowieka nie maja tutaj nic...
04-08-2004 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Hmm... Wiec co proponujesz? Deportacje? Masowe aresztowania wszystkich czlonkow Hare Kryszna? Wybijanie im szyb w oknach? :?

Rasta napisał(a):A argument, ze kazdy ma prawo wyboru jest przegieciem jak dla mnie. Co znaczy prawo wyboru?
Prawo wyboru to fundament chrzescijanstwa (i wiary w ogole). Slyszales o wolnej woli? Oczywiscie, ze jesli udowodni sie dzialanie na szkode drugiego czlowieka to jest to juz naruszenie jego wolnej woli - i w tym momencie powinny zareagowac orbgany odpowiedzialne za przestrzeganie prawa.

www.malach.tox.pl
04-08-2004 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów