Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..:: WIOSKA HARE KRYSZNY ::..
Autor Wiadomość
Paul Teutul Sr. Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
Re: !!!!!
gregoriano napisał(a):Nawet Parlament Europejski w rezolucji z 2 IV 1982 roku uznał ich działalność za szkodliwą i niebezpieczną. W rezolucji napisano: adepci porzucają swoje rodziny i poddawani są "technikom umysłowej zależności" przez pozbawienie snu, bardzo surową wegetariańską dietę, co ma prowadzić do dezintegracji jednostki i sublimacji jej osobowości. /Dokument I-47/84, 2IV 1984/ Czy można takie głosy zlekceważyć? Oczywiście to nie wszystko, bo nie wspomniałem o dużej ilości przestępwst o podłożu seksualnym, które miały miejsce w tej sekcie i inne.

Witajcie.
Wątek stary ale warto sprostować parę kłamstw.
Gregoriano, Parlament Europejski NIGDY nie uznał działalności ISKCON za szkodliwą i niebezpieczną. Oto fragment uzasadnienia wyroku Sadu Wojewódzkiego w Warszawie z 29 grudnia 1998r. z powództwa Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny przeciwko Stowarzyszeniu "Civitas Christiana" nakazującemu mu przeproszenie MTŚK na łamach ogólnoposlkich gazet i zakaz rozprzestrzeniania takich kłamstw w swoich publikacjach:
"(...)w tresci tej ulotki ( wydanej i rozpowszechnianej przez Civitas Christiana) "parlament Europejski w rezolucji z 2 kwietnia 1982 roku uznał działalnośĆ Hare Kryszna za szkodliwą i niebezpieczną"(...)"
"(...)Jednakze powołanie tak poważnego autorytetu jakim jest Parlament Europejski dla poparcia swoich twierdzeń w sytuacji gdy parlament ten nie uchwalił rezolucji treści wskazanej przez pozwanego jest wyrazem nieprawidłowości zawartej w ulotce informacji i ma znamiona bezprawności."

Tak więc NIGDY nie było takiej rezolucji uchwalonej przez Parlament Europejski. Dokument o którym piszesz to tzw raport Cottrella, który nie został przyjety przez PE z powodu niskiej zawartości merytorycznej.

gregoriano napisał(a):Hmmm..... Przecież nie mam takich intencji!!!!!!! Kościół może jedynie zakazać wiernym uczęszczanie na spotkania tej sekty, co jest zupełnie normalne. Chodzi mi o nas jako społeczeństwo, czy możemy taki ruch tolerować wobec poważnych nieprawidłowości. W RFN zakazano ich działalności

Działalność ISKCON w Niemczech nie jest zakazana. Co więcej - ISKCON w Niemczech ma status organizacji pożytku publicznego.
Strona www niemieckiego ISKCON: http://www.iskcon.de
osrodki ISKCON w Niemczech: http://www.iskcon.de/iskcon/adressen.htm
19-04-2006 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Dla mnie cała ta sekta Harrego Krishny to śmieszność zabijająca. Jak ludzie mogą się dać wrobić w coś takiego....?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2006 06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
To samo można by powiedzieć o sekcie zwanej KK.

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
21-04-2006 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Palmer - termin "sekta" już przerabialiśmy, i to chyba nie w jednym temacie, więc oszczędź takich określeń
śmieszne jest porównanie KK z Hare Kriszna :|

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
21-04-2006 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Lola napisał(a):Palmer - termin "sekta" już przerabialiśmy, i to chyba nie w jednym temacie, więc oszczędź takich określeń
śmieszne jest porównanie KK z Hare Kriszna :|
Tylko, że i tu i tu wmawia się ludziom różne, niekoniecznie zgodne z prawdą rzeczy. KK robi to na wielką skalę, krisznowcy - na mniejszą. Ogólny (powtarzam- ogólny) zarys działania jest podobny we WSZYSTKICH religiach. Oczywiście istnieją "sekty" mniej i bardziej destrukcyjne i radykalne.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2006 10:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Tylko, że i tu i tu wmawia się ludziom różne, niekoniecznie zgodne z prawdą rzeczy.
Co dla Ciebie jest prawdą :?:
21-04-2006 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Daidoss napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Tylko, że i tu i tu wmawia się ludziom różne, niekoniecznie zgodne z prawdą rzeczy.
Co dla Ciebie jest prawdą :?:
Dla mnie? Proste - to co mogę zobaczyć, zmierzyć, poczuć itp. Wszelkie inne rzeczy klasyfikuję jako niesprawdzalne (na razie, oczywista).
Akurat co do wmawiania ludziom bzdur przez akurat KK - chodziło mi o koszmarki polityczno-społeczno-religijne typu "Jak zagłosujecie na Kwaśniewskiego to pójdziecie do piekła", czy "ci którzy nie dadzą ofiary na remont dachu mają ciężki grzech" głoszone przez co "światlejszych" proboszczów....
A krisznowcy itp oszołomy - to już na całego lecą "w bambus" Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2006 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paul Teutul Sr. Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Lola napisał(a):śmieszne jest porównanie KK z Hare Kriszna :|

Tym bardziej że HK nie wspiera i nie sponsoruje organizacji antykultowych zwalczających konkurencję za pomocą propagandy kłamstw.
21-04-2006 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Palmer_Eldritch napisał(a):To samo można by powiedzieć o sekcie zwanej KK.
Sekta:
1. Już pierwszy kontakt z grupą stworzył w Tobie całkowicie nowe widzenie świata.
2. Po kilku minutach rozmowy jesteś przekonany, że członkowie grupy są Twoimi przyjaciółmi.
3. Osoba przywódcy nie podlega żadnej krytyce. Nikt z grupy nie chce wymienić żadnej z wad przywódcy.
4. Istnieją pytania, których w grupie nie wolno zadawać.
5. Grupa daje odpowiedzi. Nie zachęca do własnych medytacji i poszukiwania Prawdy na własną rękę.
6. Cały czas przebywania w grupie jest w 100% zagospodarowany.
7. Twierdzą że tylko przynależność do grupy uchroni cię przed zagładą, katastrofą, pożarciem przez demony, postępowaniem w Armageddonie.
8. Świat poza grupą jest zdecydowanie zły, potępiony.
9. Zaufanie do Boga wyraża się przez ofiarowanie na rzecz grupy wszystkiego, co posiadasz.
10. Decyzję o wstąpieniu do grupy powinieneś podjąć natychmiast.
11. Wszelka krytyka grupy lub przywódcy traktowana jest jako prześladowanie religijne, nawet jeśli dotyczy spraw drugorzędnych.
12. Wszyscy członkowie grupy mówią jakby ten sam tekst, tylko w różnych wariantach.
13. Członkowie grupy posługują się żargonem i terminami, których nie znasz, np.: "kompleks Kaina i Abla", "szaraki", "prospekt i aplain" itp.
14. Wszyscy członkowie grupy są zawsze tacy szczęśliwi i uśmiechnięci, że można im tylko tego zazdrościć.
15. Kontakty z osobami spoza grupy są uniemożliwione, ograniczone bądź ściśle kontrolowane. Nie ma sensu kontaktować się z kimś spoza grupy, bo to może cię skazić duchowo.
16. Funkcjonujesz stale na "podwyższonych obrotach". Nie masz czasu na życie prywatne.
17. Każda, nawet najprostsza twoja decyzja wymaga "rozeznania" przez kierownictwo grupy.
18. Każda czynność - nawet tak prozaiczna, jak jedzenie czy mycie się - stanowi część rytuału i ma znaczenie "kosmiczne".
19. Nie możesz w żadnym momencie odejść od grupy.
20. Grupa straszy Cię konsekwencjami utraty zdrowia, zbawienia, Boga - jeśli zdecydowałbyś się odejść.
21. Nigdy nie jesteś dość dobry i gorliwy.
22. Musisz najpierw się zaangażować, potem zrozumiesz.
23. Nigdy nie rozmawiałeś z nikim, kto wystąpił z tej grupy. Kontakt z byłymi członkami jest bardzo trudny lub niemożliwy.
to chyba z KK ma mało wspólnego nie!!!!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
21-04-2006 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Pozwoliłem sobie porobic dopiski do każdego z punktów, za punkt odniesienia biorąc KK.

1. Już pierwszy kontakt z grupą stworzył w Tobie całkowicie nowe widzenie świata. FAŁSZ
2. Po kilku minutach rozmowy jesteś przekonany, że członkowie grupy są Twoimi przyjaciółmi. FAŁSZ
3. Osoba przywódcy nie podlega żadnej krytyce. Nikt z grupy nie chce wymienić żadnej z wad przywódcy. PRAWDA
4. Istnieją pytania, których w grupie nie wolno zadawać. PRAWDA
5. Grupa daje odpowiedzi. Nie zachęca do własnych medytacji i poszukiwania Prawdy na własną rękę. FAŁSZ/PRAWDA
6. Cały czas przebywania w grupie jest w 100% zagospodarowany. FAŁSZ
7. Twierdzą że tylko przynależność do grupy uchroni cię przed zagładą, katastrofą, pożarciem przez demony, postępowaniem w Armageddonie. PRAWDA
8. Świat poza grupą jest zdecydowanie zły, potępiony. PRAWDA
9. Zaufanie do Boga wyraża się przez ofiarowanie na rzecz grupy wszystkiego, co posiadasz. PRAWDA/FAŁSZ
10. Decyzję o wstąpieniu do grupy powinieneś podjąć natychmiast. PRAWDA
11. Wszelka krytyka grupy lub przywódcy traktowana jest jako prześladowanie religijne, nawet jeśli dotyczy spraw drugorzędnych. PRAWDA
12. Wszyscy członkowie grupy mówią jakby ten sam tekst, tylko w różnych wariantach. PRAWDA
13. Członkowie grupy posługują się żargonem i terminami, których nie znasz, np.: "kompleks Kaina i Abla", "szaraki", "prospekt i aplain" itp. PRAWDA
14. Wszyscy członkowie grupy są zawsze tacy szczęśliwi i uśmiechnięci, że można im tylko tego zazdrościć. FAŁSZ
15. Kontakty z osobami spoza grupy są uniemożliwione, ograniczone bądź ściśle kontrolowane. Nie ma sensu kontaktować się z kimś spoza grupy, bo to może cię skazić duchowo. FAŁSZ
16. Funkcjonujesz stale na "podwyższonych obrotach". Nie masz czasu na życie prywatne. FAŁSZ
17. Każda, nawet najprostsza twoja decyzja wymaga "rozeznania" przez kierownictwo grupy. FAŁSZ
18. Każda czynność - nawet tak prozaiczna, jak jedzenie czy mycie się - stanowi część rytuału i ma znaczenie "kosmiczne". FAŁSZ
19. Nie możesz w żadnym momencie odejść od grupy. FAŁSZ (chociaż.......?)
20. Grupa straszy Cię konsekwencjami utraty zdrowia, zbawienia, Boga - jeśli zdecydowałbyś się odejść. PRAWDA
21. Nigdy nie jesteś dość dobry i gorliwy. PRAWDA
22. Musisz najpierw się zaangażować, potem zrozumiesz. PRAWDA
23. Nigdy nie rozmawiałeś z nikim, kto wystąpił z tej grupy. Kontakt z byłymi członkami jest bardzo trudny lub niemożliwy. FAŁSZ

Czyli mamy PRAWDA vs FAŁSZ = 13:10
Hmmmmmmm

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2006 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Istnieją pytania, których w grupie nie wolno zadawać. PRAWDA
To fałsz!Wszytkie pytania w Kościele katolickim można zadawać!!!a nieodpowiedni kapłan to jeszcze nie KOŚCiół!
DARTH_HELMUTH napisał(a):Zaufanie do Boga wyraża się przez ofiarowanie na rzecz grupy wszystkiego, co posiadasz. PRAWDA/FAŁSZ
W Kościele katolickim nie oddajesz wszystkiego grupie tylko Bogu, chodzi o dobra duchowe niekoniecznie materialne!!!!
DARTH_HELMUTH napisał(a):Twierdzą że tylko przynależność do grupy uchroni cię przed zagładą, katastrofą, pożarciem przez demony, postępowaniem w Armageddonie. PRAWDA
Bzdura! Kościół uznaje zbawienie poza Kościołem katolickim!I możliwość potępienia nawet jak żyjesz w Kościele.
DARTH_HELMUTH napisał(a):Świat poza grupą jest zdecydowanie zły, potępiony. PRAWDA
Bzdura!Absolutna!Każdy człowiek jest dobry!Jezus nikogo nie potępia!
quote="DARTH_HELMUTH"]Zaufanie do Boga wyraża się przez ofiarowanie na rzecz grupy wszystkiego, co posiadasz. PRAWDA/FAŁSZ [/quote]
Nie na rzecz grupy tylko dla boga-wspomniane już dobra duchowe!
DARTH_HELMUTH napisał(a):0. Decyzję o wstąpieniu do grupy powinieneś podjąć natychmiast. PRAWDA
Glupota! Jest tak przyjęte,ze o chrzcie decydują za Ciebie rodzice!Ale jeżeli jestes z niewierzącej rodziny nikt Cie nie zmusza, nie czujesz presji !
DARTH_HELMUTH napisał(a):Wszelka krytyka grupy lub przywódcy traktowana jest jako prześladowanie religijne, nawet jeśli dotyczy spraw drugorzędnych. PRAWDA
Bzdura!Kościoł mówi o swoich grzechach-ot chociażby grzechy kościoła za które przepraszał JPII! Cz y ostatnia odezwa Watykanu co do RM!
DARTH_HELMUTH napisał(a):. Wszyscy członkowie grupy mówią jakby ten sam tekst, tylko w różnych wariantach. PRAWDA
Takajest nasza wiara!
DARTH_HELMUTH napisał(a):Członkowie grupy posługują się żargonem i terminami, których nie znasz, np.: "kompleks Kaina i Abla", "szaraki", "prospekt i aplain" itp. PRAWDA
Przykład? Jeżeli czegos nie rozumiesz zawsze mozesz zapytać!Nie posługujemy sie tekstami po to by ktoś ich nie rozumiał!!!
DARTH_HELMUTH napisał(a):Grupa straszy Cię konsekwencjami utraty zdrowia, zbawienia, Boga - jeśli zdecydowałbyś się odejść. PRAWDA
Napewno nie utratą zdrowia!Zbawienia jezeli nie bedziesz żył miłością. Nie jest to straszenie tylko troska!
DARTH_HELMUTH napisał(a):Nigdy nie jesteś dość dobry i gorliwy. PRAWDA
Tak jestes tylko człowiekiem!Ale Bóg Cie nie potępia!
DARTH_HELMUTH napisał(a):Musisz najpierw się zaangażować, potem zrozumiesz. PRAWD
Powinieneś wierzyć..zrozumieć nie zrozumiesz nigdy dokońca w tym zyciu!
Ja swoje uargumentowałam - Twoja kolejUśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
21-04-2006 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Kończy mi się czas więc powiem krótko:
W teorii to co piszesz to prawda.

W praktyce - nasz polski - zaściankowy i powierzchowny katolicyzm powoduje powstawanie różnych złych w/w zachowań - bardzo czesto zachowania te są akceptowane a bywa, że i inicjowane przez księży. Ja pisałem o tym co obserwuję.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-04-2006 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):W praktyce - nasz polski - zaściankowy i powierzchowny katolicyzm powoduje powstawanie różnych złych w/w zachowań - bardzo czesto zachowania te są akceptowane a bywa, że i inicjowane przez księży.
Tak masz rację!To jest bolączka wspólczesnego (i nie tylko) Kościoła. Ale to nie znaczy,że cały Kościół jest zły!Jego celem nie jest zguba człowieka!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
21-04-2006 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):19. Nie możesz w żadnym momencie odejść od grupy. FAŁSZ (chociaż.......?)

No właśnie próbował się ktoś z was "wypisać" z KRK .... ;P Powiem że nie jest to wbrew pozorom łatwe a napewno nie należy do przyjemnych ze względu na obelgi i szykany których się trzeba wysłuchać . Co i tak nie daje gwarancji opuszczenia tej szacownej instytucji bo poprostu ksiądz proboszcz może cię olać a następnie wywalić z kancelarii . Słyszałem o jednym przypadku który bezmała się w sądzie nie skończył taki pleban był uparty. :evil:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
21-04-2006 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Cichociemny napisał(a):No właśnie próbował się ktoś z was "wypisać" z KRK .... ;P Powiem że nie jest to wbrew pozorom łatwe a napewno nie należy do przyjemnych ze względu na obelgi i szykany których się trzeba wysłuchać . Co i tak nie daje gwarancji opuszczenia tej szacownej instytucji bo poprostu ksiądz proboszcz może cię olać a następnie wywalić z kancelarii . Słyszałem o jednym przypadku który bezmała się w sądzie nie skończył taki pleban był uparty. :evil:
Jak już pisałam konkretny kapłan to nie cały Kościół!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
21-04-2006 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów